• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوپر استار

• شروع کننده موضوع

Pegah

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربردهای آن
× اینجا راجبه فیلم سوپراستار حرف میزنیم !‌

silence

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی - شهید قدوسی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
پاسخ : فيلم هاي روي پرده

خب من تازه این تاپیکو دیدم!

یه فیلمی که من یک هفته پیش توی سینما دیدم سوپر استار هست! فیلمی که به نظر من یه فیلم کاملا متوسط بود ! بازی درخشان شهاب حسینی قابل ملاحظه ترین بخش فیلم بود! داستان فیلم که به نظر من تا حدود زیادی تکراری هم هست داستان یه سوپراستار سینماست که تا خرخره توی غرور و فساد و به قول خود فیلم قمار و عرق و ورق و کلا تمام ویژگی های اخلاقی منفی غرقه و یه دفعه مثل داستان کلیشه ای این جور فیلما یه دختر ( که خودش رو دختر سوپراستار معرفی می کنه! ) در نقش فرشته نجات ظاهر می شه و این آدم منحرف رو به مسیر درست هدایت می کنه و طبق معمول این جور فیلما آخرش هم اون دختره ناپدید می شه و این سوپر استار سینما هر چی دنبالش می گرده پیداش نمی کنه! ( تازه تو این فیلم آخرش معلوم شد اسم اون دختره هم فرشته بوده در حالی که اولش خودش رو یه چیز دیگه معرفی کرده بود! ) البته این دختره خودش رو دختر ناخواسته سوپراستار قصه معرفی می کنه که گویا زمانی که 16 سالش بوده بر اثر یه اشتباه بچه گانه :D به وجود اومده و تا آخرین لحظه قرار بوده سقط بشه که حالا به دلایلی این اتفاق نیفتاده! حالا این دختره 16 سالشه و اومده که در کنار پدرش زندگی کنه! بازیگر این دختر 16 ساله هم ( که اگه اشتباه نکنم اسمش فتانه ملک محمدی بود !) واقعا نقش خودش رو خوب بازی کرده به خصوص که فکر کنم تجربه آن چنانی هم نداره! غیر از این ساختار کلیشه ای فیلم ( این که شخصیت منفی با حضور یک نفر تو زندگیش متحول می شه! ) سکانس های مربوط به هلاک شدن ملت برای سوپر استار و محبوبیت زیادش خیلی شبیه به فیلم توفیق اجباری بود که اون جام در مورد محمدرضا گلزار دقیقا همچین شرایطی رو داشت و از این نظر هم می شه گفت فیلم یک کم تکراری می زد! یه قسمت تاثیر گذار فیلم هم ویولن زدن فرشته بود که ملودی " مرا ببوس " رو می زد...

از بازیگرای دیگه این فیلم می شه به محمدرضا شریفی نیا , فریبا کوثری , نسرین مقانلو , افسانه بایگان , سارا خوئینی ها و رضا رشیدپور هم اشاره کرد که البته همگی نقششون به نسبت کمرنگ بود و غالب فیلم حول شخصیت سوپراستار ( شهاب حسینی ) بنا شده بود. کارگردان این فیلم هم تهمینه میلانی هست که به نظر من به نسبت فیلم های قبلیش کار درخشانی در کارنامش محسوب نمی شه! در کل توصیه می شه این فیلم رو بخاطر بازی شهاب حسینی حتما ببینید!

10_871105_L600.jpg

محمد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
مدال المپیاد
ریاضی و کامپیوتر

شاهکاره...
خداست...
محشر...
چه فیلمی؟
خب معلوه دیگه؛"اخراجی ها2"
ماجراش رو نمی گم تا خودتون برای تماشا ی این فیلم اقدام کنید.
اگه اهل سینما هم نیستید برای تشکر از آقای ده نمکی و برای اینکه به اهالی سینما بفهمونید ایشون و فیلم هاشون رو دوست دارید منتظر ورود این فیلم به کلوپ نباشید و سینماها رو توی این روز ها شلوغ کنید.

baroon

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
یه زمانی فرزانگان تهران بودم!
شهر
تهران
دانشگاه
ولیعصر
رشته دانشگاه
معماری

اين راسته كه درباره الي داره اكران عمومي ميشه و ديگه توقيف نيست؟

silence

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی - شهید قدوسی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از baroon :
اين راسته كه درباره الي داره اكران عمومي ميشه و ديگه توقيف نيست؟

خانه سینما چند روز پیش خبر داده بود که اکران نوروزی می شه ولی تا حالا که به نظر می رسه این اتفاق نیفتاده... البته این فیلم توقیف نیست و تو جشنواره هم در نهایت اکران شد ( البته تو برنامه جشنواره با عنوان " بعدا اعلام می شود" بود ولی در نهایت با وساطت شخص رئیس جمهور اکرانش کردن! ) الان به طور عمده چهار تا فیلم "بیست" , " اخراجی ها2" , "سوپراستار" و "وقتی همه خوابیم" در سینماهای کشور روی پرده هست...

به نقل از محمد :
شاهکاره...
خداست...
محشر...
چه فیلمی؟
اگه اهل سینما هم نیستید برای تشکر از آقای ده نمکی و برای اینکه به اهالی سینما بفهمونید ایشون و فیلم هاشون رو دوست دارید منتظر ورود این فیلم به کلوپ نباشید و سینماها رو توی این روز ها شلوغ کنید.

البته با این که اخراجی ها یه شاهکار سینماییه موافق نیستم ولی این که طنزش خیلی قویه و هر تماشاگری راضی از سینما بیرون می ره رو کاملا قبول دارم...

baroon

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
دانشگاه
ولیعصر
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از silence :
خانه سینما چند روز پیش خبر داده بود که اکران نوروزی می شه ولی تا حالا که به نظر می رسه این اتفاق نیفتاده... البته این فیلم توقیف نیست و تو جشنواره هم در نهایت اکران شد ( البته تو برنامه جشنواره با عنوان " بعدا اعلام می شود" بود ولی در نهایت با وساطت شخص رئیس جمهور اکرانش کردن! ) الان به طور عمده چهار تا فیلم "بیست" , " اخراجی ها2" , "سوپراستار" و "وقتی همه خوابیم" در سینماهای کشور روی پرده هست...
...
اگه يادت باشه تو جشنواره فجر فقط دوز اكران شد بعدش همه بليط ها پس گرفته شد تو جشنواره فيلم شهر هم فقط 2 سانس تو دو سينما مختلف اكران شد كه اونم بليطاش اصلا دست مردم عادي داده نشد ولي الان مي گن تو غرب تهران يه سينما داره اكران مي كنه ولي احتمالا شايعه باشه اينطور كه تو مي گي

baroon

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
دانشگاه
ولیعصر
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از محمد :
شاهکاره...
خداست...
محشر...
چه فیلمی؟
اين فيلم طنز قويي داره و مردم رو خوب جذب مي كنه ولي از لحاظ ارزش هنري شاهكاري نيست يه فيلم عاديه فقط به خاطر طنز و داستان و پيشينه قبلي فروش بالايي داشته و مردم و جذب كرده

silence

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی - شهید قدوسی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از baroon :
اگه يادت باشه تو جشنواره فجر فقط دوز اكران شد بعدش همه بليط ها پس گرفته شد تو جشنواره فيلم شهر هم فقط 2 سانس تو دو سينما مختلف اكران شد كه اونم بليطاش اصلا دست مردم عادي داده نشد ولي الان مي گن تو غرب تهران يه سينما داره اكران مي كنه ولي احتمالا شايعه باشه اينطور كه تو مي گي

اون طور که من اطلاع دارم سینمای اصلی غرب تهران همین پردیس سینمایی زندگی هستش که من می رم اون جا... اون جام در حال حاضر همون چهار تا فیلمی رو که گفتم داره!

به نقل از baroon :
اين فيلم طنز قويي داره و مردم رو خوب جذب مي كنه ولي از لحاظ ارزش هنري شاهكاري نيست يه فيلم عاديه فقط به خاطر طنز و داستان و پيشينه قبلي فروش بالايي داشته و مردم و جذب كرده

موافقم!

silence

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی - شهید قدوسی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

ببینم اصلا کسی این جا حوصله تحلیل و بررسی فیلم های روی پرده رو داره ؟!
به هر حال اگر احیانا کسی علاقه داشت بگه که من در مورد فیلم های " وقتی همه خوابیم " و "بیست" هم توضیح بدم!

saeid01

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان
شهر
کاشان

اخراجی ها 2
نقد دقیق : فیلم مشاهده شده از لحاظ فیلم برداری و کیفیت و همچنین استفاده از دوربین های مناسب باعث جذب تماشاگر به پرده می شود , البته فکر کنم شانسی این حرکت رو کردن , دوم با حسن شروع قوی این فیلم خیلی حال کردم ! چون واقعا از کجا به کجا بردن , طنز و انتخاب بازیگر نیز با سری قبل سازگاری داشت و دقیقا همگام با نویسنده عمل شده بود ؛ نقاط قوت این فیلم عمل دقیق دیالوگ بازیگراش بود !
و حالا نقطه ی ضعف البته از نظر بعضی ها !!!
فیلم به صورت محاوره حرکت می کند و با تعویض متوالی لوکیشن فیلم بیننده گمراه شده و فکر می کند حرکت بی برنامه است ولی در اصل این فیلم در قالب یکسان با قسمت قبل خودش تهیه شده بود ولی باید توجه داشته باشیم که ساخت اخراجی ها 3 قطعی شده و با دیدن سری بعدی نظر خودتون رو عوض می کنین و میبینین 3 قسمت چطوری بهم وصل می شن ! در سری قبل شخصیتی به نام " مجید " داشتیم که به عنوان نقش برجسته عمل می کرد توی این قسمت هم نقش " رسول " دقیقا همون مجید سری قبل است و این باعث حذب دوباره ی بیننده به فیلم میشه !!!
اگه یه کم از دور نگاه کنیم متوجه میشیم فیلم حول محور جبهه و جنگ نمی چرخه , بلکه سازندگان فیلم به نحوی نقش فرهنگ سازی دارن و شخصیت های وطن پرست و منافق رو در دو جناح کاملا مستقیم در حال جنگ میندازه که این قسمت کاملا با موضوع های این چند وقت همخوانی داره و با در طبق معمول جناح حق برنده میشه , اگه توجه داشته باشین نقش اطرافیان روی منافق ها تاثیر میزاره و باعث تغییر اونا میشه !!
این داستان ادامه دارد : این پیامی بود که آخر فیلم به نمایش رسید که به بیننده مژده ی خنده ای دوباره رو می ده !!!

baroon

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
دانشگاه
ولیعصر
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از silence :
ببینم اصلا کسی این جا حوصله تحلیل و بررسی فیلم های روی پرده رو داره ؟!
به هر حال اگر احیانا کسی علاقه داشت بگه که من در مورد فیلم های " وقتی همه خوابیم " و "بیست" هم توضیح بدم!
اگه زحمتي نيست اين كارو بكنيد اين تاپيك واسه همينه

silence

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی - شهید قدوسی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از baroon :
اگه زحمتي نيست اين كارو بكنيد اين تاپيك واسه همينه

چشم...

در مورد وقتی همه خوابیم فیلمی از بهرام بیضایی ( کارگردانی که اصولا هر 10 سال یه بار فیلم می سازه! )

این فیلم ساخت پیچیده و بسیار سنگینی داره و از اون فیلماییه که مخاطب باید واقعا حواسش رو به فیلم جمع کنه و هر لحظه به دیالوگ ها فکر کنه تا متوجه زیبایی های فیلم بشه! ( مثل همه فیلمای بیضایی! ) در مورد بعضی کارگردان ها مثل بیضایی و به خصوص مسعود کیمیایی معروفه که کسایی می تونن فیلماشون رو بفهمن که با نشانه های سینمایی این کارگردانا آشنا باشن! شاید به همین دلیله که اولین نظری که من در مورد وقتی همه خوابیم تو جشنواره از یه نفر شنیدم این بود که " فقط برا کسایی ساخته شده که سینمای بیضایی رو می فهمن! " که البته وقتی این فیلمو دیدم انقدر به نظرم جذابیت داشت که اصلا با این جمله موافق نبودم! ( از معدود فیلماییه در تاریخ زندگیم که دوست دارم یه بار دیگه ببینمش! )

فیلم تو نیم ساعت اول با یه سری حوادث خیلی خاص شروع می شه که من به دلایلی ترجیح می دم به صورت کلی اون ها رو تعریف کنم... ( کسایی که به نظرشون تعریف بخش اول فیلم بی مزش می کنه پاراگراف بعدی رو نخونن! )

" چکامه چمانی زن نویسنده ایه که سال پیش توی تصادف با کامیون شوهر و پسرش رو از دست داده و خودش زنده مونده! حالا اون راننده به دنبال رضایت چکامست ولی چکامه رضایت نمی ده! اصل داستان اما انگار از جایی شروع می شه که چکامه مردی زندانی به نام نجات شَکوندی رو سوار ماشینش می کنه تا به خونش برسونه و در راه می فهمه که این مرد یه قاتله که 5 سال به جرم قتل همسرش ترنج تو زندان بوده و بعد تبرئه شده! قتلی که واقعا انجامش نداده بوده! بعد از روایت شدن داستان خودکشی ترنج توسط نجات شکوندی چکامه تصمیم می گیره که آرزوی مرگ خودش و پیوستن به همسر و پسرش رو از طریق نجات به انجام برسونه و در نتیجه به نجات شکوندی آدرس خواهر معتادی رو می ده که باید توسط نجات کشته بشه ( و خودش به جای خواهری که اصلا وجود نداره تغییر قیافه می ده و سر قرار می ره! ) و البته در ازاش هم چکامه حرف های نجات در مورد نقش برادران ترنج در تن فروشی اون و در نهایت خودکشیش رو کامل ضبط می کنه و برای برادرای ترنج می فرسته! اما نجات شکوندی خواهر چکامه ( که خود چکامست ) رو نمی کشه و بهش می گه که خواهرش ( چکامه ) قصد کشتنش رو داره! چکامه تغییر قیافه و صداش رو به هم می زنه و با این دیالوگ از سر میز بلند می شه: " زندانی 106 ... می دونستم نمی شه بهت اعتماد کرد " و تازه این جا بعد از گذشتن حدود 30 دقیقه از شروع فیلم ( انقدر محو فیلم بودم که ساعت رو نگاه نمی کردم! ) با شنیدن صدای کات کارگردان معلوم می شه که فیلم تا این جا در متن یه فیلم دیگه می گذشته که پرند پایا نویسنده و بازیگر نقش چکامه بوده و مانی اورنگ بازیگر نقش نجات شکوندی و نیرم نیستانی کارگردان اون فیلمه و اسم اون فیلم هم وقتی همه خوابیمه! ( البته اون فیلم هنوز هم ادامه داره! ) از این جا مخاطب با دو داستان موازی رو به رو می شه! یکی داستان بازیگران و کارگردان این فیلم که به مشکلات این قشر می پردازه و داستان جالب تر که مربوط به همون فیلمی می شه که مخاطب تا حالا دنبالش می کرده! ..."

دلیل این که بخش ابتدایی داستان فیلم رو به صورت کلی ( منهای یه سری جزئیات! ) تعریف کردم این بود که به نظرم حتی تعریف کردنش هم می تونه جذاب باشه! اصلا هم تعریف کردن قصه در این مورد خاص فیلم رو بی مزه نمی کنه چون فیلم انقدر تو دیالوگاش زیبایی داره که حتی بهتره آدم کامل داستان فیلمو بدونه و به بخش های زیبای دیگه فیلم فکر کنه!

بازیگر نقش اول این فیلم ( بازیگر نقش پرند پایا و چکامه چمانی ) مژده شمسایی هست که بازیگر مورد علاقه بیضاییه و بازی خاصی داره ! هر چند دیالوگ هاش رو خیلی روون نمی گفت ولی فوق العاده در هر دو نقش حسش قوی بود!

بازم می گم دیالوگ های این فیلم تو بعضی بخشا خیلی مختصر و در عین حال جالب بیان می شد! توصیه می کنم کسایی که حوصله فیلم های سخت و درگیر کننده ذهن رو ندارن اصلا این فیلم رو نبینن! ولی کسایی که علاقه دارن به این سبک فیلما حتما با دقت این فیلمو ببینن! پس اگر احیانا دیدید و خوشتون نیومد کاسه کوزه ها رو سر من نشکنید :Dچون خیلیا که از سینما خارج می شدن اصلا حس خوبی نداشتن!

beizaee-14-2-87-b1.jpg

Moha

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(ره)
شهر
فقط قم!
مدال المپیاد
المپیاد ادبیات...دیدم همه دارن یه چیزی می رن ما هم برین ادبیات! شانس زد و مرحله اول قبول شدیم...مرحله دوم به اسم المپیاد خوندن تو نمازخونه می خوابیدم!...که خب مسلما قبول نشدم دیگه!
اقتصاد بازرگانی

دستت درد نکنه واقعا...من که همش ایسنا رو که می نویسی می خونم...خسته نباشی...
این رو هم حتما وقتی اومد می رم نگاه کنم!
بی پولی رو هم اگه دیدی یه نقدی...و درباره الی...

silence

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی - شهید قدوسی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
پاسخ : پاسخ : فيلم هاي روي پرده

به نقل از Sigma :
دستت درد نکنه واقعا...من که همش ایسنا رو که می نویسی می خونم...خسته نباشی...
این رو هم حتما وقتی اومد می رم نگاه کنم!
بی پولی رو هم اگه دیدی یه نقدی...و درباره الی...

خواهش می کنم... سلامت باشی...

بی پولی و درباره الی هنوز اکران نشدن... اگه شدن حتما میام در بارشون صحبت می کنم... (;

baroon

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
دانشگاه
ولیعصر
رشته دانشگاه
معماری

با تشكر منم اگه رفتم وديدم ميام راجع به شون مي گم اما هنوز قسمت نشده

silence

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی - شهید قدوسی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

و در نهایت آخرین فیلمی که اکران نوروزی شده: بیست به کارگردانی عبدالرضا کاهانی

این فیلم داستان نسبتا ساده و زیبایی داره و اون چه که بیش از همه در فیلم جلب توجه می کنه بازی بسیار زیبای بازیگرانشه ! علیرضا خمسه و مهتاب کرامتی هر دو تاشون سیمرغ بازیگر نقش مکمل جشنواره رو برای این فیلم بردن! ( تازه به نظر من بازی پرویز پرستویی خیلی فوق العاده بود و شاید اگر بازی شهاب حسینی تو سوپراستار نبود پرستویی هم سیمرغ می برد! )

داستان مربوط به شخصیه ( پرویز پرستویی ) که کارش برگزاری مجالس عزا و عروسی در یه مغازه رستوران ماننده و یه عده ای هم زیر دستش کار می کنن! این آدم بخاطر فشار کار بعد از مدتی دچار افسردگی می شه و دکتر بهش می گه که باید کارو تعطیل کنه! ( پرش عصبی چشم پرستویی تو این بخش واقعا شاهکاره! ) این آدم 20 روز به کارگراش که همشون آدمای فقیری هستن وقت می ده که یه کار جدید و برای دو تا از کارگراش که همون جا هم می خوابن وقت می ده که یه جای جدید پیدا کنن! همزمان یه جوونی که ظاهرا یه نوازنده دوره گرده هم هست سر و کلش پیدا می شه و خودشو پسر پرویز پرستویی معرفی می کنه! دیگه بقیشو خودتون تو سینما برید ببینید :D

غیر از اون موردی که گفتم بازی پرویز پرستویی یه جای دیگه هم فوق العادست! جایی که در انتهای فیلم با چشم باز می میره و یه مدت زمان بسیار طولانی چشماش رو باز نگه می داره که فکر می کنم تو سینمای ایران بی سابقست! بازی علیرضا خمسه هم که از معدود نقشای جدیشو بازی کرده واقعا عالیه به خصوص که نقش آشپزی رو بازی می کنه که یه دستش هم معلوله! مهتاب کرامتی هم مثل همیشه بازی طبیعی و زیبایی داره! در کل دیدن این فیلم تا حد زیادی توصیه می شه!

pegah.nodet

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
حسابداری - Finance

سوپراستار بد نبود ولي اغراق داشت آخه كدوم زني انقدر بدبخت ميشه كه اينهمه باهاش بدرفتاري بشه بازم بره دم خونه طرف گريه كنه! سراين صحنه هاخيلي حرص خوردم! تازه بدآموزي هم داشت!شايد سينمايي كه ما رفتيم اينطور بود ولي ملت خيلي بي جنبه بازي درآوردن! بيست هم خوب بود هم به واقعيت نزديك بود هم پرستويي واقعا عالي بازي كرد اون جاهايي كه عصبي ميشد و پلك چشمش ميپريد يا رو نظم وسايل ميزش حساسيت داشت خيلي جالب بود!
نظرتون راجع به حريم چيه ؟
هي تبليغ كردن ترسناكه واين حرفا ما هم باور كرديم رفتيم ولي به ظرم بيشتر صحنه هاش جوك بود!يعني اصلا هيجان نداشت البته درسته نبايد انتظار داشت مثل اره باشه! ولي لااقل مثل خوابگاه دختران كه بعضي صحنه هاش هيجان داشت درست ميكردن!

بالا