• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کارشناسی ارشد

آیا در کنکور کارشناسی ارشد سال آینده(96) شرکت خواهید کرد؟

• بله بعنوان کنکور ازمایشی

رای‌ها: 0 0.0%
  • بله برای کنکور اصلی برای اولین بار.

رای‌ها: 3 27.3%
  • بله بعنوان کنکور اصلی برای بار دوم یا بیشتر.

رای‌ها: 1 9.1%
  • خیر

رای‌ها: 6 54.5%
  • هنوز تصمیم نگرفته ام

رای‌ها: 1 9.1%

• رای‌دهندگان
    11

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی
سلام!
یکی از دوستام میگفت میشه با شرط معدل بدون آزمون ارشد خوند.
اصن چنین چیزی وجود داره؟
اگه هست بعد فقط تو همون دانشگاهی که داری درس میخونی میتونی بدون آزمون ارشد رو ادامه بدی؟
و همچنین با شرط معدل!!!یعنی معدل چند؟:-?

کسی در این رابطه اطلاعی داره؟
از کجا میشه خبر دقیقشو فهمید؟

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
باید ببینی جز 10 درصد اوّل تا پایان‌ ترم 6 هستی یا نه.
اگه هستی :
هر دانشگاه یک زمان مشخّص می‌کنه که اونایی که جز10 درصد‌های اوّل هر دانشگاه دولتی توی کشور هستند اگه می‌خواند بیان درخواست بدند که در صورت تواق اوّلیّه ما بهشون بگیم بیان مصاحبه حضوری
بعدش بعد چند ماه نتیجه نهایی اعلام می‌کنند.
اگه جز 10 درصد نیستی :
باید صبر کنی ببینی تکلیف 10 درصد اوّل دانشگاهتون چی می‌شی اگه اونا نخواستند که دانشگاه کارشناسیشون بمونند نوبت می‌رسه به نفرات بعدیشون.

آخرین ویرایش:

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
به شدت نیازمند کلید تشریحی کنکور 94 و 95 رشته ی MBA هستم.کسی اگه داره پ.خ بده بهم لطفا.

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
اگه شبانه انتخاب کنیم و قبول بشیم و نریم محرومیت داره؟

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
تا اونجا که خاطرم هست محرومیت نداره. ولی قوانین هر ساله تغییر می‌کنه از آموزش دانشگاهتون یا جایی که احتمال می‌دی قبول می‌شی خاطر جمع‌تر خواهی بود.
بچّه‌ها بیایدرتبه‌هاتون رو اعلام کنید خب:-"

niloooofar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
مرحله اول المپیاد شیمی سال دوم و سوم، مرحله اول المپیاد فیزیک سال سوم نفر اول المپیاد ریاضی استانی نفر چهارم المپیاد فیزیک استانی
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
برق الکترونیک
اینستاگرام
هیج کس ارشد برق نداده بود؟:D:-"
الکترونیک 169:|:-"

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
تا اونجا که خاطرم هست محرومیت نداره. ولی قوانین هر ساله تغییر می‌کنه از آموزش دانشگاهتون یا جایی که احتمال می‌دی قبول می‌شی خاطر جمع‌تر خواهی بود.
بچّه‌ها بیایدرتبه‌هاتون رو اعلام کنید خب:-"

منم برا همین اینجا پرسیدم، چون تا جایی که یادمه محرومیت نداشت قبلا.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
تحصیلات تکمیلی در علوم پایه‌ی زن‌جان :)
رشته دانشگاه
فیزیک
بچه ها جایی هستش که بتونه تخمین بزنه با رتبه کجا قبول میشی؟

niloooofar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
مرحله اول المپیاد شیمی سال دوم و سوم، مرحله اول المپیاد فیزیک سال سوم نفر اول المپیاد ریاضی استانی نفر چهارم المپیاد فیزیک استانی
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
برق الکترونیک
اینستاگرام
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
عمران-مدیریت منابع آب

سال 95 محرومیت داشت و دیگه اون گرایشو نمی تونستی سال بعد بزنی، ولی فقط همون گرایشو. سال 96 این محرومیتم برداشتن. باید ببینید امسال تغییری میدن یا نه

GPON

GPON
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
برق-فیزیک
باید ببینی جز 10 درصد اوّل تا پایان‌ ترم 6 هستی یا نه.
اگه هستی :
هر دانشگاه یک زمان مشخّص می‌کنه که اونایی که جز10 درصد‌های اوّل هر دانشگاه دولتی توی کشور هستند اگه می‌خواند بیان درخواست بدند که در صورت تواق اوّلیّه ما بهشون بگیم بیان مصاحبه حضوری
بعدش بعد چند ماه نتیجه نهایی اعلام می‌کنند.
اگه جز 10 درصد نیستی :
باید صبر کنی ببینی تکلیف 10 درصد اوّل دانشگاهتون چی می‌شی اگه اونا نخواستند که دانشگاه کارشناسیشون بمونند نوبت می‌رسه به نفرات بعدیشون.
مصاحبه حضوری دیگه چه صیغه ای هست؟3 نفر اول هر دانشگاهی میتونن برن و 10 درصد اول همون دانشگاه کارشناسی

• لایک
امتیازات: fteh

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
مدیریت منابع انسانی ۸۹ :D

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
منم برا همین اینجا پرسیدم، چون تا جایی که یادمه محرومیت نداشت قبلا.
من جایی بخش‌نامه‌ای نخوندنم حالا می‌تونم شنبه بپرسم از آموزش دانشگاهمون.
مصاحبه حضوری دیگه چه صیغه ای هست؟3 نفر اول هر دانشگاهی میتونن برن و 10 درصد اول همون دانشگاه کارشناسی
راستش سال 90 که ورودی‌های دانشگاهمون برای ارشد مستقیم دانشگاه شیراز اقدام کرده بودند بهشون گفته بودند بیان برای مصاحبه حضوری و اون‌ها هم رفته بودند مصاحبه کرده بودند.
طبیعتاً اگه کسی برای دانشگاه خودش بخواد اقدام کنه نباید مصاحبه‌ای در کار باشه به هرحال ساز و کارش با خود دانشگاه هست. به عنوان مثال بعضی دانشگاه‌ها 10 درصد برتر هر دانشگاهی رو پذیرش نمی‌کنند. (زمان من که شریف اطلاعیه می‌زد از چه دانشگاه‌هایی پذیرش می‌گیره.)
بچه ها جایی هستش که بتونه تخمین بزنه با رتبه کجا قبول میشی؟
بنظرم خرج اضافی هست. بر اساس اولویتت بزن حالا تو این 2 ماه که نتیجه می‌یاد چه فرقی برات می‌کنه؟
با این حال اگه برات مهمه بهترین راه اینه از ارشد‌های دانشگاه‌های مختلف پرس و جو کنی یکم زحمت داره ولی به پول زیاد دادن به این موسسه‌ها می‌ارزه.
من از بچّه‌های دانشگاه خودمون پرسیدم گفتن: فیزیک خواجه‎نصیر آخرین فیزیک دانشگاه‌های تهران می‌شه که قبلاً با حدود 600-700 قبولی می‌گرفته ولی ظاهراً امسال ظرفیت کم کردن و با یه چیزی حدود 500 بگیره و شبانه یه چیزی حدود 1600.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
تحصیلات تکمیلی در علوم پایه‌ی زن‌جان :)
رشته دانشگاه
فیزیک
من جایی بخش‌نامه‌ای نخوندنم حالا می‌تونم شنبه بپرسم از آموزش دانشگاهمون.

راستش سال 90 که ورودی‌های دانشگاهمون برای ارشد مستقیم دانشگاه شیراز اقدام کرده بودند بهشون گفته بودند بیان برای مصاحبه حضوری و اون‌ها هم رفته بودند مصاحبه کرده بودند.
طبیعتاً اگه کسی برای دانشگاه خودش بخواد اقدام کنه نباید مصاحبه‌ای در کار باشه به هرحال ساز و کارش با خود دانشگاه هست. به عنوان مثال بعضی دانشگاه‌ها 10 درصد برتر هر دانشگاهی رو پذیرش نمی‌کنند. (زمان من که شریف اطلاعیه می‌زد از چه دانشگاه‌هایی پذیرش می‌گیره.)

بنظرم خرج اضافی هست. بر اساس اولویتت بزن حالا تو این 2 ماه که نتیجه می‌یاد چه فرقی برات می‌کنه؟
با این حال اگه برات مهمه بهترین راه اینه از ارشد‌های دانشگاه‌های مختلف پرس و جو کنی یکم زحمت داره ولی به پول زیاد دادن به این موسسه‌ها می‌ارزه.
من از بچّه‌های دانشگاه خودمون پرسیدم گفتن: فیزیک خواجه‎نصیر آخرین فیزیک دانشگاه‌های تهران می‌شه که قبلاً با حدود 600-700 قبولی می‌گرفته ولی ظاهراً امسال ظرفیت کم کردن و با یه چیزی حدود 500 بگیره و شبانه یه چیزی حدود 1600.
مرسی من که 99 کنکور دارم یکی از دوستام می خاست بدونه
دم شما گرم :)

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
اگه در دوره ارشد یه درسهایی باشه که در کارشناسی پاس نکردیم بهمون پیش‌نیاز و اینها میدن؟به عنوان مثال من اگه بخوام آب بخونم یه درسی هست به اسم "آب‌های زیرزمینی پیشرفته" در حالی که من در دوره کارشناسی "آب‌های زیرزمینی" پاس نکردم :-?

• لایک
امتیازات: fteh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
عمران-مدیریت منابع آب
اگه در دوره ارشد یه درسهایی باشه که در کارشناسی پاس نکردیم بهمون پیش‌نیاز و اینها میدن؟به عنوان مثال من اگه بخوام آب بخونم یه درسی هست به اسم "آب‌های زیرزمینی پیشرفته" در حالی که من در دوره کارشناسی "آب‌های زیرزمینی" پاس نکردم :-?
نه نمیخاد پاس کنی. صرفا اسم درسه. خود من پاس نکرده بودم و ارشدم پیشرفته شو پاس کردم. اصلا تو لیسانس درس آب زیرزمینی به طور معمول ارائه نمیشه.
دارم به طور خاص درسی که پرسیدنو میگما. بقیه رشته ها و گرایشا رو نمیدونم.

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
نه نمیخاد پاس کنی. صرفا اسم درسه. خود من پاس نکرده بودم و ارشدم پیشرفته شو پاس کردم. اصلا تو لیسانس درس آب زیرزمینی به طور معمول ارائه نمیشه.
دارم به طور خاص درسی که پرسیدنو میگما. بقیه رشته ها و گرایشا رو نمیدونم.
آخه توی کارشناسی درس‌هایی مثل هیدرولوژی و آب‌های زیرزمینی برای ما ارائه میشد :-? حالا اگه یکی در مورد این دروس اطلاعاتی هم نداشته باشه میتونه در دوره ارشد بدون مشکل این درسارو یاد بگیره؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
عمران-مدیریت منابع آب
آخه توی کارشناسی درس‌هایی مثل هیدرولوژی و آب‌های زیرزمینی برای ما ارائه میشد :-? حالا اگه یکی در مورد این دروس اطلاعاتی هم نداشته باشه میتونه در دوره ارشد بدون مشکل این درسارو یاد بگیره؟
هیدرولوژی منم پاس کردم تو لیسانس ولی آب زیرزمینی نه. مشکلی پیش نمیاد. گرایش آب میخای بزنی؟ ببین دوتا درس از اجباریا هست هیدرولوژی پیشرفته و آب زیرزمینی پیشرفته. این دوتا از پایه میاد همه چیزو میگه. یعنی بیس فکری استاد اینه که حداقل آب زیرزمینی رو تو لیسانس پاس نکردی. حالا هیدرولوژی پاس کردنش روتین تره ولی آب زیرزمینی اصلا.

بالا