• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

صندلی داغ کنکوری

shiva93

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرز
شهر
کــرج
سال فارغ التحصیلی
1398
چجوری رو تست های ترکیبی و شمارشی زیست تسلط پیدا کنیم ؟....سوالای زیست قلمچی استانداره ؟...من احساس می کنم بعضی
وقتا انقدر یه موضوع رو می پیچونه که از مفهوم اصلی و مورد نظر کتاب درسی دور می شه

• لایک
امتیازات: Sep

هاینتس

کافرِ مُزلف | فاحشه
نام مرکز سمپاد
شهر
سال فارغ التحصیلی
0000
آقا مبین سلام

دیدگاهت نسبت به رشته پزشکی قبل و پس از ورود چه تفاوتی داشته؟

نظرت درباره تست زدن در درس زیست؟

کنکور چقدر شبیه سوالات کتابای درسیه؟

کنکور چقدر شبیه سوالات قلم چیه؟

MobinT

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
برای تعداد زیاد غلط پیشنهادت چیه ؟
من خودم غلطهام زیاد نبود نمیدونم چیکار کنم برا ابجیم .
ترازش حدود 7200 اینا بود 20 تا غلط داشت مثلن تا دو ماه پیش
الان غلط هاش رسیده ب 50 تا
افت تراز کرده
حدود 20 تاش هم توی زیسته ! زیست خیلی غلط میزنه
بقیه درسها در حد یکی دو تا ک اونهام همش بی دقتیه . مثلن منفی رو گذاشته اما یادش رفته تو جواب بزنه . یا گزینه رو جا ب جا زده . غلط های این شکلی همش .
برای زیست پیشنهادت چیه ؟ الان نشر الگو کار میکنه با عمارلو..
ببینید اگر درصد زیستشون قبلاً بالا بوده و الآن افت کرده می تونه نشون دهنده ی وسواس باشه که به نظرم راه حلش تست زدن زیاده چون باعث می شه که با انواع تله های تستی آشنا بشه و این که بدونه تا چه حد باید دقت کنه موقع خوندن سوالات. اگه غلطاشون از روی بی دقتیه باید موقع خوندن متن سوال خیلی دقیق باشن و کلمه به کلمه ی سوال رو با دقت و ریزبینی بخونن. اگه غلطاشون به خاطر بلد نبودن نکات سوالات هست هم باید متن کتاب رو خیلی بیشتر و دقیق تر بخونن. من برای زیست بیشتر نشر الگو خوندم و به نظرم از نظر درجه سختی کتاب خوبیه گرچه بی غلط نیست ولی مهمترین نکته اینه که کتاب درسی رو بسیار دقیق بلد باشن.

MobinT

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
بذارید من بپرسم،من من ((:
خب به عنوان سوال اول:-"
شما با ماهان تیموری نسبت دارین؟ :|
همون که میگه منننن ماااهان تیموری هستم،در مورد پولدار شدن اینا میگه،تو اینستا :-"

چقدر به این بسته های آموزشی اعتقاد دارین؟
منظورم سی دی و دی وی دی ایناس.

از انجام کدوم کار تو سال کنکور پشیمونین؟ :-?

خیر متأسفانه ایشون رو نمی شناسم :)
اعتقادی ندارم :)
اولین چیزی که ازش پشیمونم ناامید شدن بعد آزمون هایی بود که نتیجم بد می شد. به نظرم بزرگترین اشتباه تو سال کنکور ناامید شدنه.
دومی اینکه اگه برمی گشتم به سال خیلی کنکور خیلی بهتر برنامه ریزی می کردم و خیلی خیلی زیاد می خوندم و از زمان بهتر استفاده می کردم.
سومین پشیمونیم اینه که برای هیچ درسی معلم خصوصی نگرفتم. اگه برای شیمی می گرفتم خیلی بهتر می شد همه چی.

MobinT

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
کتابخونه میرفتین یا تو خونه مطالعه میکردین؟؟
من تو خونه مطالعه می کردم و پیشنهادم هم به شما همینه چون با کتابخونه رفتن وقت و انرژیتون خیلی تلف میشه مگر اینکه واقعاً شرایط خونه برای مطالعه مناسب نباشه که در اون صورت چاره ای نیست. ولی سعی کنید به درس خوندن توی خونه عادت کنید.

MobinT

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
چجوری رو تست های ترکیبی و شمارشی زیست تسلط پیدا کنیم ؟....سوالای زیست قلمچی استانداره ؟...من احساس می کنم بعضی
وقتا انقدر یه موضوع رو می پیچونه که از مفهوم اصلی و مورد نظر کتاب درسی دور می شه
برای تست های ترکیبی باید روی هر درس به طور جداگونه مسلط بشید و بعدش سعی کنید بین درس ها ارتباط برقرار کنید. مثلاً وقتی به کلمه ای می رسید که قبلاً توی یه درس دیگه دیدید سعی کنید اون بخش از درس ها رو بذارید کنار هم و ارتباطشونو پیدا کنید. تست های شمارشی سخت ترین تست های زیست هستند و نیازمند تسلط کامل روی متن کتابن یعنی چاره ای نیست جز این که کلمه به کلمه کتاب رو دقیق بلد باشین.
ببینید اگه منظورتون از استاندار سوالیه که ابهام نداشته باشه باید بگم سوالای زیست کنکور هم استاندارد نیست. قبول دارم که یکسری از سوالای قلم چی ممکنه خیلی نزدیک به متن کتاب نباشن ولی تعداد اون سوالا زیاد نیست. به نظرم سخت بودن سوالای قلم چی به نفع بچه هاس چون سوالای زیست کنکور راحت نیستن و دقت زیادی میخوان پس بهتره آماده هر نوع سوالی باشید.

MobinT

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
آقا مبین سلام

دیدگاهت نسبت به رشته پزشکی قبل و پس از ورود چه تفاوتی داشته؟

نظرت درباره تست زدن در درس زیست؟

کنکور چقدر شبیه سوالات کتابای درسیه؟

کنکور چقدر شبیه سوالات قلم چیه؟

خوب من تازه اول راهم ولی باید اینو بگم که وقتی به هدفی می رسید اون هدف دیگه براتون ارزش قبل رو نداره و نمی تونید خودتون رو از بیرون ببینید یعنی عادی میشه براتون همه چی. ولی با ورود به دانشگاه دیدتون یکم واقعی تر میشه.

به نظرم تست زدن به اندازه خوندن درس ها اهمیت داره چون با تله ها آشنا می شی. کتاب رو دقیق بخونید و تا می تونید تست بزنید.

مبنای سوالای کنکور کتاب درسیه ولی ضریب سختی سوالا خیلی فرق داره یعنی سوالای کنکور پیچیده ترن.

راستش به نظرم تا حد خوبی بهم شبیهن نمیگم نکاتی که توی سوالای قلم چی هست نکاتی هست که الزاماً به درد کنکور بخوره ولی میزان سخت بودن سوالاش مناسبه و شما رو آماده می کنه.

احسان از نوع قیچی ساز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز/قم
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
بارهم نمیدونم
رشته دانشگاه
فیزیک محض / ریاضی محض
رو شیمی چجوری کار میکردین؟؟

پ/ن:ببخشید ان قدر سوال میپرسیم

• لایک
امتیازات: Sep

***Paradise

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
متاسفانه به مدال نرسید :(
رشته دانشگاه
پزشکی
بعد از سلام و خسته نباشید این صوبتا ...
یه سوال داشتم ، خب اول اینکه آیا المپیادی هم بودین یا نه ؟
خب بعدش اگه بودید چه المپیادی و چه جوری شد که یه همچین رتبه ای اوردید و این صوبتا ...
اگرم نه که خب به نظرتون یکی برای المپیاد بخونه لطمه نمیخوره به درسش ؟
واینکه کلا در یک کلام به نظرتون المپیاد یا کنکور؟

GPON

GPON
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
برق-فیزیک
چرا شهیدبهشتی اخه؟تهرانو که میاوردی برادر :|

Tilda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
چه موقعی ازمون ها رو تحلیل می کردین؟
من بعد از قلم چی وقت نمی کنم ازمون هامو کامل تحلیل کنم چون وقت زیادی می گیره بعدشم درگیره درسای دیگم و همینجوری تلنبار میشع
برای یه برنامه ریزی عالی چی کار میشه کرد؟

MobinT

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

MobinT

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
بعد از سلام و خسته نباشید این صوبتا ...
یه سوال داشتم ، خب اول اینکه آیا المپیادی هم بودین یا نه ؟
خب بعدش اگه بودید چه المپیادی و چه جوری شد که یه همچین رتبه ای اوردید و این صوبتا ...
اگرم نه که خب به نظرتون یکی برای المپیاد بخونه لطمه نمیخوره به درسش ؟
واینکه کلا در یک کلام به نظرتون المپیاد یا کنکور؟
نه من المپیادی نبودم.
به نظرم فقط اگر مطمئنید که نتیجه خوبی میگیرید تو المپیاد برید سمتش. راستش نمونه المپیادی هایی که حتی رتبه تک رقمی کشوری شدن زیاده ولی خوب وقت زیادی میگیره و به جاش میتونید خیلی خوب برای کنکور بخونید گرچه از المپیاد میتونید خیلی چیزای دیگه بدست بیارید ولی بازم بستگی به وضعیت خودتون داره و شناختی که از خودتون دارین :) خودتون رو گول نزنید اگر فکر میکنید قراره با المپیاد خوندن وقتتون تلف شه و برای کنکور هم عقب بیافتید به نظرم بهتره که کنکور رو انتخاب کنید.

MobinT

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
چه موقعی ازمون ها رو تحلیل می کردین؟
من بعد از قلم چی وقت نمی کنم ازمون هامو کامل تحلیل کنم چون وقت زیادی می گیره بعدشم درگیره درسای دیگم و همینجوری تلنبار میشع
برای یه برنامه ریزی عالی چی کار میشه کرد؟
بهترین زمان برای تحلیل ازمون عصر همون روز ازمونه چون دقیقاً یادتونه سر جلسه چی گذشته و با چه بخشهایی از سوالا درگیر بودید.
راستش تحلیل ازمون لازمه چون باعث میشه به مرور زمان بی دقتی ها و سایر اشتباهاتتون برطرف شه.
این که به درسا نمیرسید میتونه به خیلی چیزا بستگی داشته باشه مثل وسواس مطالعاتی ، برنامه سنگین و غیرقابل اجرا ٫ .... و با توجه به شرایط خودتون باید مشکل رو پیدا کنید و برطرفش کنید.

بالا