• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محفل متال بازها+راکرا

fatemeh.hee

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران
پاسخ : محفل متال بازها+راکرا

به نقل از sadlove :
عاقا کسی کانالی تو تلگرام سراغ داره ک ب روز باشه تو زمینه متال ؟ :D یا حتی راک هم راضیم :D
In @metalmusics dar kol chize khobie

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی
اينجارو ((: آخرين پست مال پارساله !
بچه ها كسي بند Bullets for my valentine رو ميشناسه چند تا آهنگ خوبشونو معرفي كنه ؟
Don't need you رو شنيدم ازشون و خيلي خوب بود بنظرم !

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
پینک فلوید رو به چه ترتیبی توصیه میکنید که گوش بدیم؟ من راک زیاد گوش ندادم، از پینک فلوید خوشم میاد! کدوم آلبوماشو اول گوش بدم؟

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۳
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
روان‌شناسی
از بس کسی جواب نداد همون مقامات خودمو گوش دادم :))
مرسی که تاپیکو اوردی بالا من بار اوله میبینمش!
پینک فلویده و لیریکسش!
Dark side of the moon رو گوش کن بعدشم the wall بهتریناشه از نظرم
ولی مهم ترین چیزش اینه که لیریکسشو با دقت دنبال کنی، بعضیاش داستانای جالبی پشتشه خصوصا وال که مال دوران خاصیه و اخیرا سالگرد 41 سالگی انتشارش بود، تو سایت genius.com توضیحات خوبی درباره لیریکسا نوشته، به هرحال پینک فلوید کلا یه بند خاصیه و مثلش نمیاد!
البته چون گفتی راک زیاد گوش ندادم اینارو به این ترتیب نوشتم :-"

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
پینک فلویده و لیریکسش!
ولی مهم ترین چیزش اینه که لیریکسشو با دقت دنبال کنی، بعضیاش داستانای جالبی پشتشه خصوصا وال که مال دوران خاصیه و اخیرا سالگرد 41 سالگی انتشارش بود، تو سایت genius.com توضیحات خوبی درباره لیریکسا نوشته، به هرحال پینک فلوید کلا یه بند خاصیه و مثلش نمیاد!

مرسی

من شلوغکاری زیاد دوست ندارم ( چون سبکایی که گوش دادم اینجوری نبوده تاحالا) و به همین خاطر دوس دارم سافت باشه. فرصت مناسب گوس میدم حتمن.

Void

玲音
نام مرکز سمپاد
Ohtori Academy
شهر
The Wired
سال فارغ التحصیلی
1789
پینک فلوید رو به چه ترتیبی توصیه میکنید که گوش بدیم؟ من راک زیاد گوش ندادم، از پینک فلوید خوشم میاد! کدوم آلبوماشو اول گوش بدم؟
می‌دونم دو سال گذشته، اما صرفا جهت فوت کردنِ گرد و خاک این تاپیک جواب می‌دم :-‌" قبل از توضیحات اضافه، آلبوم‌هایی که به نظرم بهترن رو معرفی می‌کنم: اولین آلبومی که پیشنهاد می‌کنم Wish You Were Here هست؛ چون هر ۵ ترک‌ِش عالیه. بعد از این آلبوم، The Dark Side of The Moon و The Wall، در نهایت هم A Momentary Lapse of Reason. (بعدا اضافه کرد: در حال حاضر نظرم تغییر کرده و The Division Bell رو به جایِ این آخری که گفتم در نظر بگیرید ._.)

حالا توصیحات اضافه: خب، از اولین آلبوم گروه شروع می کنم، The Piper at the Gates of Down؛ خودم به شخصه این آلبوم رو خیلی کم گوش دادم و بر می‌گرده به زمانِ حضورِ سید بارت که کمی بعد اختلال روانی پیدا می‌کنه و نمی‌تونه دیگه همکاری کنه. به همین خاطر مجبور می‌شن خالق گروه رو رها کنن. بر خلاف انتظارات رسانه‌ها، گروه نه تنها پسرفت نمی‌کنه، بلکه پیشرف‌هایی رو هم در تولید محتوا به دست میاره. آلبوم بعدی با نام A Saucerful of Secrets منتشر می‌شه که به نظرم بد نیست؛ ولی باز هم شخصاً خیلی اون رو گوش نمی‌دم. (بعدا اضافه کرد: یه قطعه‌ای هست در این آلبوم که به تازگی نظرم رو جلب کرد: Set The Controls For The Heart of The Sun) آلبوم‌های بعدی هم عبارت‌اند از Ummagumma (در این آلبوم، ترکی با نام آلبوم قبلی وجود داره یعنی A Saucerful of Secrets و ناله‌ها و فریاد‌های آروم گیلمور در زمان‌های واپسین و حدود 10:45 خیلی شنیدنی‌ه :-‌") و More که نسبت به گذشته، خلاقیت‌هایِ بیشتری در ایجاد صداهای متنوع و متفاوت براشون صرف شده. از طرفی آلبوم‌هایی که اشعار خوبی دارن: Atom Heart Mother (ترک‌های If, Summer 68, Fat Old Sun) و Obscured by Clouds (ترک‌های Burning Bridges, Childhood's End) [بعداً اضافه کرد: در آلبوم دوم این بخش، یک قطعه‌یِ Instrumental خالی هم هست که ووکالی نداره اما شخصاً از ریتمِ‌ش خوشم میاد: Mudmen] از آلبوم Meddle خودم تک‌آهنگ Echoes رو دوست دارم که 23 دقیقه هست و بالا و پایین‌های نت‌ها و گیتار بیس معرکه‌اش می‌کنه. آلبوم The Dark Side of the Moon که به گفته‌ی گلیمور "حاصل کار ۵ سال اندیشیدن درباره‌ی دیوانگی سید بارت"ه و ربطی به اخترشناسی نداره. (کاور آلبوم همون عکس معروف از منشوریه که نور سفید رو تجزیه می‌کنه) این آلبوم فروش خیلی زیادی هم می‌کنه و باعث موفقیت عظیم پینک فلوید می‌شه؛ در مجموع ازش آهنگ‌های Time, Eclipse, Us and Them, Brain Damage رو پیشنهاد می‌کنم. همون‌طور که قبل‌تر گفتم، تمام ترک‌های آلبوم Wish You Were Here عالی هستن (شامل: Shine on You Crazy Diamond, Welcome to the Machine, Have a cigar, Wish You Were Here) همچنان در متن، اشاره‌هایی به سید بارت می‌شه؛ با این تفاوت که آرزوی بودن او رو در گروه می‌کنن. راجر واترز تحت تاثیر اتفاقاتی که برای پدرش در زمان جنگ افتاده بود و دیدگاهی که درمورد نظام سرمایه‌داری داشت، آلبوم Animals رو همراه با بقیه‌ی اعضای گروه، مشابه با روند کتاب قلعه‌یِ حیوانات منتشر می‌کنن. به نظرم ترکِ Dogs بهتر از بقیه قطعات این آلبومه. راجر واترز که همچنان غرقِ در تفکرات اعتراضی‌ش بود، آلبوم The Wall [که از نظر بسیاری بهترین آلبوم گروه هست] رو پایه‌گذاری می‌کنه. این آلبوم به طور کلی بازگوکننده‌ی دغدغه‌های ذهنی‌ش نسبت به فرد، اجتماع، سیاست و فرهنگ هست. تمامی ترک‌های این آلبوم باید پشت سر هم گوش داده بشن تا داستانِ شخصیت اصلی آلبوم رو بشه فهمید: ستاره‌ی جوانی که پدرش رو در جنگ از دست داده؛ تراژدی‌ای که زندگی راجر واترز و بسیاری از جوانان بریتانیایی رو در اون زمان تحت تاثیر قرار داده بود. آسیبی که به وسیله‌ی عشق بی‌حد مادرانه (آهنگ Mother)، نظام آموزشی غیرانسانی (Another Brick in the Wall Part2)، ازدواجی که به طلاق منجر می‌شه و سرانجام، فشارهای کامیابی در کسب‌و‌کار موسیقی تشدید می‌شه. آهنگ‌های Goodbye Blue Sky, Young Lust, Another Brick in the Wall Part3, Hey You, Run like Hell که از بهترین‌های گروه هستند، در همین آلبوم جای گرفتن. آخرین همکاری واترز با گروه رو می‌تونیم در آلبوم The Final Cut ببینیم (آهنگ Not Now John خوبه و فکر می‌کنم تنها آهنگی باشه که در متن از "Fu*k" استفاده می‌کنن =‌)‌) پس از انتشار این آلبوم، راجر واترز از گروه خداحافظی می‌کنه و به تنهایی تصمیم می‌گیره که گروه رو منحل کنن؛ اما بقیه‌یِ اعضای گروه، مخصوصاً با پشتیبانی گیلمور، دو آلبوم دیگه هم منتشر می‌کنن که در نهایت پایان کار گروه رو مشخص می‌کنه. (آلبوم های A Momentary Lapse of Reason و The Division Bell) این دو آلبوم نشون دادن که حتی با رفتن راجر واترز، پینک فلوید می‌تونه سر پا بمونه و باز هم قطعات زیبایی تولید کنه. از بین این دو آلبوم، آلبوم «لغزش آنی در عقل» به نظرم بهتره و آهنگ های One Slip و Sorrow خیلی خوبن. (بعدا اضافه کرد: خیر! لغزش آنی بهتر نیست. ناقوس جدایی بهتره :-‌")
این بود تمام آلبوم‌هایِ استودیویی پینک فلوید. (چند موسیقی فیلم هم داشتن که دیگه نام نبردم)

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۳
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
روان‌شناسی
می دونم دو سال گذشته ولی فقط جهت فوت کردن گرد و خاک این تاپیک جواب می میدم: )
قبل از توضیحات اضافه آلبوم هایی که به نظرم بهترن رو میگم و بعد توضیحات دیگه که اگر خواستید ترک های آلبوم های دیگه رو هم گوش کنید.
اولین آلبومی که پیشنهاد میدم Wish You Were Here هست چون هر ۵ ترکش عالین. بعد از این آلبوم، The Dark Side of The Moon و The Wall،در نهایت A Momentary Lapse of Reason
حال به توصیحات اضافه می پردازیم:
خب از اولین آلبوم گروه شروع می کنم، The Piper at the Gates of Down؛ این آلبوم رو خودم به شخصه خیلی کم گوش دادم و مال زمان حضور سید بارت بود که کمی بعد اختلال روانی پیدا میکنه و نمی تونه دیگه همکاری کنه. در نتیجه مجبور میشن که خالق گروهه از دست بدن ولی به جاش دیوید گیلمور به گروه می پیونده و آلبوم بعدی به نام A Saucerful of Secrets منتشر میشه که به نظرم بدک نیست ولی بازم خیلی گوشش نمیدم.
آلبوم های بعدی هم عبارتند از Ummagumma و More که نسبت به قبل خلاقیت های بیشتری در ایجاد صداهای متنوع و متفاوت براشون صرف شده.
اما آلبوم هایی که اشعار خوبی دارن، یعنی Atom Heart Mother (ترک های If, Summer 68, Fat Old Sun پیشنهاد میشن) و Obscured by Clouds (ترک های Burning Bridges, Childhood's End پیشنهاد میشن) هستند.
از آلبوم Meddle به شخصه تک آهنگ Echoes رو دوست دارم که ۲۷ دقیقس و بالا و پایین های نت ها و گیتار بیس عالیش میکنن.
آلبوم The Dark Side of the Moon که "حاصل کار ۵ سال اندیشیدن درباره ی دیوانگی سید بارت" به گفته ی گلیمور هستش و ربطی به اختر شناسی نداره (با اینکه کاور آلبوم یک منشور هست که نور سفید رو تجزیه میکنه).
از این آلبوم که باعث موفقیت بزرگ پینک فلوید شد، آهنگ های Time, Eclipse, Us and Them, Brain Damage پیشنهاد میشه).
تمام ترک های آلبوم Wish You Were Here (شامل: Shine on You Crazy Diamond, Welcome to the Machine, Have a cigar, Wish You Were Here) عالین و باز هم درمورد سید بارت نوشته شده با این تفاوت که آرزوی بودنش در گروه رو میکنن.
راجر واترز که اکثر اهنگ سازی های گروه رو انجام می‌داد، تحت تاثیر اتفاقاتی که برای پدرش در زمان جنگ افتاده بود و تفکری که درمورد نظام سرمایه داری داشت رو مثل کتاب قلعه ی حیوانات، (ولی با این تفاوت که کمونیسم رو نقد نمیکنه و نظام سرمایه داری نقد میشه)،آلبوم Animals رو همراه با بقیه ی اعضای گروه منتشر میکنند که به نظرم ترک Dogs بهتر از همشونه.
راجر واترز که غرق در تفکرات اعتراضی خودش به سر می برد ،آلبوم The Wall که در واقع بهترین آلبوم گروه هست رو پایه سازی میکنه و این آلبوم به طور کلی بازگو کننده ی دغدغه های ذهنیش نسبت به فرد، اجتماع، سیاست و فرهنگ هست. تمامی ترک های این آهنگ باید پشت سر هم گوش داده بشن تا داستانی که درمورد شخصیت اصلی آلبوم هست رو بشه فهمید. ستاره ی جوانی که پدر خود را در جنگ از دست داده، تراژدی ای که زندگی خو راجر واترز و بسیاری از جوانان بریتانیایی رو در اون زمان تحت تاثیر قرار داده بود، این آسیب که به وسیله ی عشق بی حد مادرانه(اهنگ Mother)، نظام آموزشی غیر انسانی(Another Brick in the Wall Part2), ازدواجی که به طلاق منجر می شه، و سرانجام فشار های کامیابی در کسب و کار موسیقی تشدید می شه.
همچنین آهنگ های Goodbye Blue Sky, Young Lust, Another Brick in the Wall Part3, Hey You, Run like Hell از بهترین اهنگ های گروهند که در همین آلبوم جای گرفته اند.
بعد از شهرت بی اندازه ی گروه، آخرین همکاری واترز با گروه رو میتونیم توی آلبوم The Final Cut ببینیم(آهنگ Not Now, John خوبه تو این آلبوم) که پس از اون راجر واترز از گروه خداحافظی میکنه و با خودش فکر میکنه که دیگه باید دست از ادامه دادن بردارن. ولی بقیه اعضای گروه و مخصوصا با اراده ی گلیمور دو آلبوم دیگه هم منتشر می کنند که پایان کار این گروه رو مشخص میکنند.(آلبوم های A Momentary Lapse of Reason و The Division Bell)
این آلبوم ها نشون میدن که حتی با رفتن راجر واترز هم گروه سرپا موند و باز هم آهنگ های بسیار زیبایی رو بیرون داد.
از این دو آلبوم، آلبوم لغزش آنی در عقل (همون اولیه تو پرانتز بالا) به نظرم بهتره و آهنگ های One Slip و Sorrow فوق العادن.

CourierVi

no to ncr
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
سال فارغ التحصیلی
1402
كاش ريكوردای sbdm كمتر ولی بهتر بودن؛ 99 درصدش ژنريكه و واقعا حوصلت سر ميره گوش بدی(البته بحث the dark prison massacre جداست)
بجاش، كاش acid bath مي تونست آلبومای بيشتري بده:)

Mard

Mard
نام مرکز سمپاد
علامه حلی قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام دوستان عزیز،
بنده طرفدار سفت و سخت Breaking Benjamin هستم، حتی مواقع عصبانیت و غم با آهنگ های Breaking Benjamin آروم میشم. /m\
آهنگ های شاخ Breaking Benjamin رو براتون می نویسم برید گوش کنید حال کنید: (تمام آهنگ های زیر عالی هستند، ترتیب بندی نشده اند.)
1. Tourniquet
2. Dear Agony - Aurora Version
3. Bury Me Alive
4. Breaking the Silence
5. Never Again
6. The Dark of You
7. Psycho
8. Had Enough
9. Without You
10. Until The End
11. The Diary of Jane
12. Angels Fall
13. Failure
14. Close to Heaven
15. Down (به معنای واقعی این آهنگ عشقه، باهاش کلی از افکار منفیمو خالی کردم.)
16. Torn in Two - Aurora Version
17. Dance With The Devil (من با این آهنگ با گروه Breaking Benjamin آشنا شدم، انقدر گوش دادمش که وقتی میشنوم بدنم تکون نمیخوره. اگر برای بار اول این لیست آهنگ هارو گوش کنید از شدت تکون دادن عرق میکنید.=)))
18. Blood
19. Failure - Aurora Version
20. Berath
21. The Diary of Jane - Single Version (من هنوز فرق این نسخه رو با نسخه معمولیش نفهمیده ام.(:/)
البته باز آهنگ های عالی دیگری بود، اما من کل آهنگ هاشونو گوش دادم و به نظرم اینا خوب بودن، احتمالا چند تا آهنگ بمب از دستم در رفته باشه. ولی اصل این گروه به ایناست. اینا 2020 یک آلبوم دادند به نام Aurora ، به نظرم آلبوم جالبی نیست، یکی اومده باز خوانی کرده و خیلی صدای نامناسبی برای این آهنگ ها داره، اون آهنگ هایی که تهش Aurora Version نوشتم از همین آلبومه، و خوشبختانه اون یارو توی این آهنگ ها دخالت نکرده، با خیال راحت گوش کنید.
بهترین مکان برای حمایت و گوش دادن آهنگ Spotify نسخه PC هست. نسخه گوشی به صورت بر خورده براتون آهنگ پلی میده و شما توی 1 ساعت فقط میتونی 6 بار بری آهنگ قبلی یا بعدی. یا اینکه اکانت پولی بخرید تا مثل PC استفاده کنید.

به نظرم از آهنگ های گروه Linkin Park هم نام ببریم که کم نذاشته باشیم. البته من آلبوم های این گروه رو زیاد زیر و رو نکردم تا بدونم کدوماش خوبه فقط آهنگ های پیشنهادی Spotify رو گوش دادم. که اینا بود:
1. Numb (عشق)
2. Breaking the Habit
3. Crawling
4. What I've Done
2 تا آهنگ دیگر هم میشناسم هویت سبکش نامعلومه ولی من خیلی راک گوش میدم و عاشق این سبکم، این 2 آهنگ زیر رو هم دوست داشتم، فکر کنم برای منی که فقط میتونم راک گوش بدم، این 2 آهنگ راک محسوب بشه./m\
1. Attack از thirty seconds to mars
2. My Demons از STARSET

امیدوارم لیست رو کامل گوش کنید و عشق کنید، موفق باشید.
یادش بخیر قبلا شکل لوگو زبان برنامه نویسی پایتون رو با Breaking Benjamin اشتباه میگرفتم، کپی هم دیگه هستن. LOL =))
البته شکل هم دیگه هستن وگرنه زمین تا آسمون تفاوت توی این 2 عکسه.=))
9rqh_download.jpg
vf4k_download.png

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
(جاااان
چه تاپیکی...)

دوستام
بند متال و راک ایرانی وجود داره ؟
و خوب اگه وجود داره فعالیت قانونی داره یا نه؟
...
بعد یه چیزی
من خیلی پراکنده گوش میدم
میشه بیاین بند/خواننده های مورد علاقه تونو با آهنگ و سبک معرفی کنین مام فیض ببریم

CourierVi

no to ncr
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
سال فارغ التحصیلی
1402
(جاااان
چه تاپیکی...)

دوستام
...
بعد یه چیزی
من خیلی پراکنده گوش میدم
میشه بیاین بند/خواننده های مورد علاقه تونو با آهنگ و سبک معرفی کنین مام فیض ببریم
بنده راک خیلی اطلاع ندارم، اما بند متال ایرانی که خیلی هست(حالا تو ایران، خارج ایران که اعضا ایرانی باشن یا هرچی)
خودم اگه بخوام پیشنهاد بدم nazhand در سبک دپرسیو بلک متال(depressive suicidal black metal) و Erancnoir(و همه ی ساید های دیگش) که اتمسفریک بلک متاله رو اسم می برم.
متاسفانه جمع بستن راک و متال، خیلی کار بدیه؛ اونم متالی که سایتی به عظمت metal-archives که 140000 بند متال توشه فقط بخشی از هنرمندای اون رو پوشش میده
به هر حال، اگر بیشتر خواستید بندای ایرانی رو پیدا کنید، از این لینک میتونید بندای بیشتری رو بشناسید.
به نظر خودم، اگه می خواید وارد متال بشید، avant-garde خیلی شروع خوبیه؛ thrash متال هم برای شروع بد نیست(حتی power metal و glam هم اگه تابحال گوش ندادید می تونن جذاب باشن) اما اگه خیلی متال گوش می دید، بندای تکنیکال بروتال دث متالی هستن مثل sordid death, nile که خوبن(صرفا ژانر رو گفتم و دوتا بند خوب که خوشتون اومد گوش کنین)
بازم میگم، اگه این تاپیک به دو قسمت تبدیل بشه، یعنی یکی برای راک، یکی برای متال، خیلی بهتر میشه و خیلی دوست دارم این اتفاق بیفته

f.h.f

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
Kntu
بعد یه چیزی
من خیلی پراکنده گوش میدم
هتل کالیفرنیای ایگلز
کوبیدن بر در بهشت و دمیدن در باد باب دیلن

phoenix_

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
علم و صنعت
به به، این تاپیک تا الان کجا بوده؟؟ چرا انقدر ساکت
بنظرم از اونجایی که یه مسابقه تلنت شوی راک ایرانی داره شروع میشه(persian rockstar) شاید بد نباشه این تاپیکو بیاریم بالا.کسی شرکت کرده؟

PashMack

به دنبال بستنی
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
فعلا برنز نجوم
(جاااان
چه تاپیکی...)

دوستام
تنها بند متال ایرانی‌ای که میشناسم اوهامه، که البته نمی‌دونم هنوزم فعالیت دارن یا نه، ولی مجوز دارن

پینک فلویده و لیریکسش!
البته چون گفتی راک زیاد گوش ندادم اینارو به این ترتیب نوشتم :-"
پادکست آلبوم هم چندتا اپیزود داره در مورد داستان پشت آلبوم the wall و dark side of the moon، که به نظرم جالبه واقعا دونستن‌شون

Icarus

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۸
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
دانشگاه
نمیدونم وقتی ماشین زمانم‌ تکمیل شد میبینم
آنقدر مینوازیم تا اهریمن ظهور کند

• لایک
امتیازات: ili

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه
شیطان پرستیِ آنتوان لاوی(ص)
خودم اگه بخوام پیشنهاد بدم nazhand در سبک دپرسیو بلک متال(depressive suicidal black metal) و Erancnoir(و همه ی ساید های دیگش) که اتمسفریک بلک متاله رو اسم می برم.
+Moogh هم یه بند D.S.B.M عه

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه
شیطان پرستیِ آنتوان لاوی(ص)
Jimmy eat world (مخصوصا love never) و yellow card هم بندای قشنگی هستن[آلترنتیو راک و مقدار زیادی ایمو]

بالا