• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

معما

چه معمایی بزاریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

• هوش ریاضی

• هوش تصویری

• هوش کلامی

• هوش هندسی و روابط اشکال

• معما های ویژه(حل این معما ها از پنج تا پنجاه هزار تومان جایزه دارد)

نتایج فقط بعد از رای‌دادن قابل مشاهده هستند. لطفا الکی رای ندید!

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
من یکی میگم
خاله ی مادر من زن دایی بابامه میتونین بگین زن دایی بابام با زنش چه نسبت خونوادگی داره؟
اصلا قابل جواب دادن هست؟ خودم طرحش کردم بر اساس نسبتای خونوادگیمون

هلیوم

هئومه
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
آشویتس
سال فارغ التحصیلی
1945
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
شیمی
من یکی میگم
خاله ی مادر من زن دایی بابامه میتونین بگین زن دایی بابام با زنش چه نسبت خونوادگی داره؟
زن دایی بابات با زنش؟
دمتون گرم عجب خانواده ای دارین د:

Dominant

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان استعداد های درخشان
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
ببینیم خدا چی می خواد
من یکی میگم
خب اگه منظور از زنش زن پدرته (همون مامانت) میشه همون خاله مادرت.

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
زن دایی بابات با زنش؟
دمتون گرم عجب خانواده ای دارین د:
آره ما کلا اعتقادی به ازدواج غیر خانوادگی نداریم
همینه یکم خل میزنم دیگه
اوه اسپم شد که
بعد این از زبون من نیستا از زبون یکی دیگه اس
جهت رفع اسپم این الگو بعدیش چی میشه؟
10-2-100-4

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

mahdiar__m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ezhei2
شهر
nesf jahan:)
سال فارغ التحصیلی
1403
معما اول:
  1. یک فرد در بیستمین طبقه آپارتمان زندگی می کرد و هر موقع که قصد داشت به تنهایی به خانه ( طبقه) خود برود، تا پانزدهمین طبقه با آسانسور و ما بقی را با پله می رفت. علتش چیست؟
******************************************************************************************************
معما دوم:
فردی ساعت 8 شب به رخت خواب رفت و ساعتش را برای 9 صبح کوک کرد. زمانی که با صدای زنگ از خواب بیدار شد چند ساعت خوابیده بود؟
***************************************************************************************************
معما سوم:
حضرت موسی از هر حیوان چند تا را با خود به کشتی برد؟
****************************************************************************************************
معما چهارم:
گر اتوبوسی را با تعداد 43 نفر مسافر از شهر مشهد به طرف تهران برانید و در مسیر خود یعنی شهر نیشابور 5 نفر را پیاده کنید و مجدد 7 نفر جدید را سوار کنید، هم چنین در شهر دامغان 8 نفر را پیاده و 4 نفر را سوار کنید و بالاخره پس از 14 ساعت به تهران برسید نام راننده اتوبوس شما چه خواهد بود؟
******************************************************************************************************
معما پنجم:
یک پیرمرد و سه دخترش در یک روستای کوچک با هم زندگی می کردند، یک روز پیرمرد بیمار شد و مرگ به سراغش آمد، دختر بزرگ تر از مرگ درخواست کرد تا پدرش 2 سال دیگر هم زنده بماند و مرگ قبول کرد.

2 سال بعد مرگ دوباره به سراغ پیرمرد آمد و دختر وسطی از مرگ درخواست کرد تا اجازه دهد پدرش یکسال دیگر هم به زندگی خود ادامه دهد و مرگ هم موافقت کرد.

یک سال بعد مرگ بازگشت و دختر کوچک پیرمرد که شمعی روشن در دست داشت از مرگ خواست تا زمانیکه که این شمع می سوزد و آب می شود، پدرش هم به زندگی ادامه دهد و مرگ قبول کرد و دیگر هرگز بازنگشت.

اما این چطور امکان دارد، شما چه فکری می کنید؟
1)زیرا قد کوتاه بود و دستش به دکمه بالاتر از 15 نمی رسید.
2) ساعت های کوکی قادر به تشخیص صبح و شب نیستند و به اولین ساعت 9 که برسد زنگ می زند. در واقع ساعت 9شب فرد از خواب بیدار شده است.
3)حضرت نوح این رسالت را انجام داده است نه موسی!
4)اسم خودتان
5)وقتی که مرگ در حال ترک آن دو بود، دختر سریع شمع را خاموش کرد به این ترتیب شمع به همان حال باقی می ماند و پدرش بیشتر عمر می کند.

Dominant

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان استعداد های درخشان
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
ببینیم خدا چی می خواد
1)زیرا قد کوتاه بود و دستش به دکمه بالاتر از 15 نمی رسید.
2) ساعت های کوکی قادر به تشخیص صبح و شب نیستند و به اولین ساعت 9 که برسد زنگ می زند. در واقع ساعت 9شب فرد از خواب بیدار شده است.
3)حضرت نوح این رسالت را انجام داده است نه موسی!
4)اسم خودتان
5)وقتی که مرگ در حال ترک آن دو بود، دختر سریع شمع را خاموش کرد به این ترتیب شمع به همان حال باقی می ماند و پدرش بیشتر عمر می کند.
خب تو معما گفته تا وقتی که این شمع می سوزد و آب می شود اگه خاموش بشه که دیگه نه می سوزه نه آب میشه.

mahdiar__m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ezhei2
شهر
سال فارغ التحصیلی
1403
خب تو معما گفته تا وقتی که این شمع می سوزد و آب می شود اگه خاموش بشه که دیگه نه می سوزه نه آب میشه.
منبع دارم برا حرفم درضمن اسپم ندید
برای رفع اسپم:
1)یک زن وشوهر هفت پسردارند و هر پسر یک خواهر این خانواده چند نفرند؟
********************************************************************************************************
2)آن چیست سفید است قند نیست ریشه دارد درخت نیست؟
********************************************************************************************************
3)آن چیست من می روم و او می ماند؟
4) آن چیست که همه خورده اند جز حضرت آدم؟
5)آن چیست که دوچشم دارد و وقتی انگشت به چشمانش فرو می کنی گوشهایش تیز می شود؟
6)آن چیست که در هر قرن یک بار و در هر دقیقه دوبار می آید ولی درسال هیچ وقت نمی آید؟
****************************************************************************************************
7)از قول من و تو قصه ها می گوید. آن چیست كه بی زبان سخن می گوید. بی پرده ز كار این و آن می گوید. با آن كه در او نیست نه دندان و نه لب. بی هدف ره می برد با قلب خون؟
*****************************************************************************************************
8)چیست آن، كز چشمه ای آید برون. می شود از سنگ سختی سر نگون. مدتی بر دشت خشكی چون برفت. بیرون و درون شهر جایی دارد؟
9)آن چیست كه خود ریسد و خود بافد جامه. پوست در پوست گرد یكدیگر؟
**************************************************************************************************
10)نام گلی است که باحذف کردن حرف اولش روی آب شناورمی شود…؟

Noo$hin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
تلگرام
اینستاگرام
برای رفع اسپم:

6)آن چیست که در هر قرن یک بار و در هر دقیقه دوبار می آید ولی درسال هیچ وقت نمی آید؟
۱. ده نفر
۶. حرف ق

خیلی زیاده حوصله ندارم دیگه...همین دوتا بسه:D

نام مرکز سمپاد
فرزانگان bnb
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1394

ememlia

⁦(⊙_◎)⁩
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1397
حالا نوبته حل کردن سوالات منه:
1-می خواهیم یک لیتر شیر را به مدت 15 دقیقه بر روی اجاق گاز آشپزخانه بجوشانیم، ام به جای ساعت و کرنومتر، دو ساعت شنی که یکی7 و دیگری 11 دقیقه است، داریم. حال چگونه می توانیم شیر را درمدت لازم بجوشانیم؟
خدمتتون عارضم ک اگه من بخوام اینکارو انجام بدم
اول هر دو ساعت شنی رو با هم استارت؟!میکننم
وقتی 7 دیقه ایه تموم میشد زیر گاز رو روشن میکردم
صبر میکردم 11 دیقه ایم تموم شه.....تا اینجا 4 دیقه زیر گاز روشن بوده
حالا یبار دیگه 11 دیقه ای رو میپیچوندم
نوش جان:))

***Paradise

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
متاسفانه به مدال نرسید :(
رشته دانشگاه
پزشکی
برای رفع اسپم:
2)آن چیست سفید است قند نیست ریشه دارد درخت نیست؟
3)آن چیست من می روم و او می ماند؟
4) آن چیست که همه خورده اند جز حضرت آدم؟
5)آن چیست که دوچشم دارد و وقتی انگشت به چشمانش فرو می کنی گوشهایش تیز می شود؟
7)از قول من و تو قصه ها می گوید. آن چیست كه بی زبان سخن می گوید. بی پرده ز كار این و آن می گوید. با آن كه در او نیست نه دندان و نه لب. بی هدف ره می برد با قلب خون؟
*****************************************************************************************************
8)چیست آن، كز چشمه ای آید برون. می شود از سنگ سختی سر نگون. مدتی بر دشت خشكی چون برفت. بیرون و درون شهر جایی دارد؟
9)آن چیست كه خود ریسد و خود بافد جامه. پوست در پوست گرد یكدیگر؟
**************************************************************************************************
10)نام گلی است که باحذف کردن حرف اولش روی آب شناورمی شود…؟
۱_ ده نفر
۲_ دندون
۳_یار :- ؟! :)) نه شوخی کردم رد پا :-?
۴_سیب
۵_حرف ق
۶_:
۷_ : | عرفانی نگاه کنیم چشم !
۸_
۹_گردو ؟! :)) کرم ابریشم :-?
۱۰_شقایق :|

***Paradise

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
متاسفانه به مدال نرسید :(
رشته دانشگاه
پزشکی
1-می خواهیم یک لیتر شیر را به مدت 15 دقیقه بر روی اجاق گاز آشپزخانه بجوشانیم، ام به جای ساعت و کرنومتر، دو ساعت شنی که یکی7 و دیگری 11 دقیقه است، داریم. حال چگونه می توانیم شیر را درمدت لازم بجوشانیم؟
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2-نجاری می خواهد یک الوار را به 2048 قطعه مساوی تقسیم کند.او حداقل و حداکثر چندبار باید از اره برقی اش استفاده کند؟
1_10و2047 2_11و2047 3_11و2048 4_10و2048 5_10و2024
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3-آهنگری می خواهد 5 دسته سه تایی حلقه زنجیر را تبدیل به یک زنجیر 15 حلقه ای بکند. او حداقل چند حلقه را باید بگشاید و سپس ببندد؟
1_2 2_3 3_4 4_5 5_6
اولیش همون که @kaveh.m گفت
دومیش میشه : ۱۱ و ۲۰۴۷

mahdiar__m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ezhei2
شهر
سال فارغ التحصیلی
1403
1)یک زن وشوهر هفت پسردارند و هر پسر یک خواهر این خانواده چند نفرند؟ده نفر
2)آن چیست سفید است قند نیست ریشه دارد درخت نیست؟دندان
3)آن چیست من می روم و او می ماند؟ردپا
4) آن چیست که همه خورده اند جز حضرت آدم؟شیر مادر
5)آن چیست که دوچشم دارد و وقتی انگشت به چشمانش فرو می کنی گوشهایش تیز می شود؟قیچی
6)آن چیست که در هر قرن یک بار و در هر دقیقه دوبار می آید ولی درسال هیچ وقت نمی آید؟حرف ق
7)از قول من و تو قصه ها می گوید. آن چیست كه بی زبان سخن می گوید. بی پرده ز كار این و آن می گوید. با آن كه در او نیست نه دندان و نه لب. بی هدف ره می برد با قلب خون؟كتاب
8)چیست آن، كز چشمه ای آید برون. می شود از سنگ سختی سر نگون. مدتی بر دشت خشكی چون برفت. بیرون و درون شهر جایی دارد؟اشك چشم
9)آن چیست كه خود ریسد و خود بافد جامه. پوست در پوست گرد یكدیگر؟عنكبوت
10)نام گلی است که باحذف کردن حرف اولش روی آب شناورمی شود…؟شقایق

Take it EZ

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
2022
جواب 1: دو ساعت شنی رو همزمان استفاده میکنیم و پایان ساعت شنی 7 دقیقه ای، 4 دقیقه شن در 11دقیقه ای باقی مونده بعد به کمک 4 دقیقه شن و 11 دقیقه شن که با برعکس کردن ساعت شنی بعد از چهار دقیقه به دست میاریم، شیر رو یه ربع میجوشونیم
2-نجاری می خواهد یک الوار را به 2048 قطعه مساوی تقسیم کند.او حداقل و حداکثر چندبار باید از اره برقی اش استفاده کند؟
جواب 2: حداقل 11 و حداکثر 2047 بار
3-آهنگری می خواهد 5 دسته سه تایی حلقه زنجیر را تبدیل به یک زنجیر 15 حلقه ای بکند. او حداقل چند حلقه را باید بگشاید و سپس ببندد؟
جواب 3: چهار حلقه

امیدوارم جوابا درست باشن
:D:D:D

Take it EZ

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
2022
فقط کافیه یک بسته سه تایی حلقه رو از هم باز کنه و بعد آن حلقه ها رو بین آن چهار دسته سه تایی که باز نشده اند،قرار بده:D:D
چه جالب! ممنون به خاطر به خاطر معمای باحالتون.:D

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
70ABA945_EAFD_4428_930A_D473C89BA9A2.jpeg

چرا؟؟؟
(ضریب هوشی بالای 110)

پاسخ اصلی رو ساعت 21 میزارم

لطفا خودتون حل نمایید

آخرین ویرایش:

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
فرد ب
چون عجله ای برای زود رسیدن نداره
آزمون پذیرش ناسا سال ۲۰۰۸
منبع نت

آخرین ویرایش:

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
اینم یه سوال قشنگ باهوشا جواب بدن(;

IMG_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%DB%B0%DB%B9%DB%B1%DB%B2_%DB%B1%DB%B6%DB%B2%DB%B0%DB%B5%DB%B4.jpg

بر طبق متن به سوالات شونزده تا بیست جواب (بدین پاسخ فردا شب)

مدیر)پست های بدون دلیل حذف خواهند شد.
هر چند تا تونستید حل کنید

آخرین ویرایش:
بالا