• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بیاید یه حرکتی بزنیم!

shgh.tv

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
98
۱_ می‌دانید کلمه کجا متوقف می‌شود؟ می‌دانید جهانی بدین فراخی، کجا تنگ می‌شود؟ کجا دست از نوشتن، فریاد از برآمدن و حتی نفس از دم زدن باز می‌ایستد؟
وقتی که درد شعله می کشد، نوشتن، فریاد زدن و حتی دم زدن مقدور نیست. آتشِ درد، کلمه‌سوز است. فریادشکن است. تو گویی با هردردی که سر برمی‌آورد، هستی به سکوت محکوم می‌شود.
۲_ به حکمِ انسان‌بودگی، رنجِ انسان، دردآور است. رنجِ کودک با دردِ مضاعفی همراه است اما رنجِ کودکِ فهمیده [که عجبا، که دیگری‌خواهی را به حکمِ فطرتِ پاکش، نه تنها می‌فهمد، که زندگی می‌کند] مافوقِ تحمل است. [+] سخن بر سرِ بی‌آبی نیست؛ غرض، دردِ تباه شدنِ انسان است. دردِ در خاک شدنِ فهم های متعالی‌ست.
در اینجا دیگر تحلیل‌ِ جامعه‌شناختی مسخره‌ است. اینجا دیگر دشنام به حکومتِ ظالم بی فایده است. اینجا، باید آستین‌ها را بالا زد و میانِ گود پرید. تنها باید "کمک کرد."
[نزدیکِ ما شبِ بی‌دردی‌ست؛ دوری کنیم!
کنارِ ما ریشه‌ی بی‌شوری‌ست؛ برکنیم!
برخود خیمه زنیم؛
سایبانِ آرامشِ ما، ماییم! - سپهری]
۳_ دیگر دستم به نوشتن نمی‌رود. به گمانم، شرطِ بلاغ‌ را ابوسعید ابوالخیر گفته است و "تو نمی‌آیی؟ میا! من می‌روم! -مولانا"
- شیخ ابوسعید یک بار به طوس رسید. مردمان از شیخ استدعای مجلس کردند. اجابت کرد. بامداد در خانقاه استاد تخت بنهادند. مردم می آمد و می‌نشست. چون شیخ بیرون آمد ، مقریان قرآن برخواندند و مردم بسیار درآمدند، چنانک هیچ جای نبود. معرف بر پای خاست و گفت: «خدایش بیامرزاد که هر کسی از آنجا که هست یک گام فراتر آید.» شیخ گفت: «و صلی الله علی محمد و آله اجمعین.» و دست به روی فرو آورد و گفت: «هر چه ما خواستیم گفت، و همه پیغمبران بگفته‌اند، او بگفت که از آنچه هستید یک قدم فراتر آیید.» کلمه‌ای نگفت و از تخت فرو آمد و برین ختم کرد مجلس را. -
ما چطوری میتونیم کمک کنیم؟

الماس خانم

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان جیرفت
شهر
جیرفت
سال فارغ التحصیلی
1391
ب نظرم کلاس گذاشتن یا رفع اشکال واسه کسایی ک نیاز دارن ک این خوب سخت و وقتگیره و خرید کتابهای با کیفیت و آموزشی خوب برای مناطق محروم

Amin rouhi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1400
ما چطوری میتونیم کمک کنیم؟
بعد از اتمامِ سیل‌های سالِ نوروزِ ۹۸، ایسپا یه نظرسنجی‌ای برگزار کرد که چقدر از مردم به سیل‌زده‌ها کمک کردند. خب، ایسپا معتبرترین منبعیه که داریم و با توجه به سابقه‌ش، دقیق و قابلِ اعتماده. براساسِ آمارش، ۵۷.۴ از مردم، اصلاً به سیل‌زده‌ها کمکی نکردند و هرچی که بود، مربوط به اون ۴۲.۶ درصدِ باقی‌مونده بود. این نشون می‌داد وضعِ جامعه به قدری اسفناکه که حتی سیل هم نمی‌تونه به قولِ دورکیم، جامعه رو همبسته کنه. تلخ‌تر اون‌جا بود که آمارِ کسانی که از نظرِ مالی نمی‌تونستند کمک کنند هم منتشر شد و با یه تفریقِ ساده، می‌دیدیم که قریب به نیمی از این‌ها، اساساً لزومی نمی‌دیدند که کمک کنند! با گذشتِ دو سال و گسترشِ افسارگسیخته‌ی فردگرایی، احتمالاً حداقلی اما ضروری‌ترین کار، تلاش برای تغییرِ موضع این دوستانه. بعد هم، از ارگان‌های رسمی _هلال احمر و کمیته‌ی امداد_ تا NGO ها و گروه‌های خیریه هم هستند. اگر هم خیلی پای‌کارید، بد نیست سری به سیستان بزنید.

shgh.tv

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
98
بعد از اتمامِ سیل‌های سالِ نوروزِ ۹۸، ایسپا یه نظرسنجی‌ای برگزار کرد که چقدر از مردم به سیل‌زده‌ها کمک کردند. خب، ایسپا معتبرترین منبعیه که داریم و با توجه به سابقه‌ش، دقیق و قابلِ اعتماده. براساسِ آمارش، ۵۷.۴ از مردم، اصلاً به سیل‌زده‌ها کمکی نکردند و هرچی که بود، مربوط به اون ۴۲.۶ درصدِ باقی‌مونده بود. این نشون می‌داد وضعِ جامعه به قدری اسفناکه که حتی سیل هم نمی‌تونه به قولِ دورکیم، جامعه رو همبسته کنه. تلخ‌تر اون‌جا بود که آمارِ کسانی که از نظرِ مالی نمی‌تونستند کمک کنند هم منتشر شد و با یه تفریقِ ساده، می‌دیدیم که قریب به نیمی از این‌ها، اساساً لزومی نمی‌دیدند که کمک کنند! با گذشتِ دو سال و گسترشِ افسارگسیخته‌ی فردگرایی، احتمالاً حداقلی اما ضروری‌ترین کار، تلاش برای تغییرِ موضع این دوستانه. بعد هم، از ارگان‌های رسمی _هلال احمر و کمیته‌ی امداد_ تا NGO ها و گروه‌های خیریه هم هستند. اگر هم خیلی پای‌کارید، بد نیست سری به سیستان بزنید.
به هر حال نمیشه گفت هر کسی که کمک کرده تو این نظرسنجی شرکت کرده و آمارش دقیقه

Amin rouhi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1400
به هر حال نمیشه گفت هر کسی که کمک کرده تو این نظرسنجی شرکت کرده و آمارش دقیقه
بی‌شوخی، اگر منبعی دقیق‌تر از ایسپا دارید، خوش‌حال میشم منم بهش دسترسی داشته باشم.

shgh.tv

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
98
★ یه راهش که الان پیدا کردم پویش نذر آبه که یه راه کمکش *۷۲۴# ـه

بی‌شوخی، اگر منبعی دقیق‌تر از ایسپا دارید، خوش‌حال میشم منم بهش دسترسی داشته باشم.
منبعی ندارم حرفم اینه که نمیشه اینقدر قاطع گفت که فلان درصد مردم کمک کردن یا فلان درصد با اینکه میتونستن کمک نکردن

• لایک
امتیازات: reyna

panah

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نمیدانم آن کجا
سال فارغ التحصیلی
1397
منبع دیگه ای نداشتن دلیل بر دقیق و کاملا درست بودن ایسپا نمی‌شه!

+راجع به آب!
من یه جا مطلبی خوندم که آب معدنی خریدن واسه مردم اون منطقه کار اشتباهیه، توضیحشم این بود که این مساله باید ریشه ای حل بشه، نه موقتی و با این روش ها.
+یه گروه دیگه ای دیدم که می‌خواستن برن اون منطقه و این مشکلو بررسی کنن، یه سری طرح داشتن که واقعا دقیقش رو یادم نیست، ولی اگه کسی مایل باشه شماره حساب و آی‌دی شون رو پیدا کنم بذارم.
+نرگس کلباسی رو شاید بشناسید، هر ماه جشن پنج هزارتومانی می‌ذاره و این ماه هم میخوان جشن رو برای سیستان و بلوچستان بذارن.(قبلا هم گذاشته بودن و میتونین برین نتایج و گزارش هاشون رو تو پیجشون ببینین.)
آی دی اینستاش justnarges

Amin rouhi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1400
نه دیگه، من نگفتم "چون چیزِ دیگه‌ای نداری، پس این درسته" که. گفتم "ایسپا نه؟ حله. جایگزین؟"
کاری به درست بودنِ استدلالم ندارم، اما گفتم که:
ایسپا معتبرترین منبعیه که داریم و با توجه به سابقه‌ش، دقیق و قابلِ اعتماده.

• لایک
امتیازات: panah

shgh.tv

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
98
نه دیگه، من نگفتم "چون چیزِ دیگه‌ای نداری، پس این درسته" که. گفتم "ایسپا نه؟ حله. جایگزین؟"
کاری به درست بودنِ استدلالم ندارم، اما گفتم که:
در کل ممنون که این موضوعو مطرح کردی :)

الماس خانم

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان جیرفت
شهر
جیرفت
سال فارغ التحصیلی
1391
ر

+راجع به آب!
من یه جا مطلبی خوندم که آب معدنی خریدن واسه مردم اون منطقه کار اشتباهیه، توضیحشم این بود که این مساله باید ریشه ای حل بشه، نه موقتی و با این روش ها.
+یه گروه دیگه ای دیدم که می‌خواستن برن اون منطقه و این مشکلو بررسی کنن، یه سری طرح داشتن که واقعا دقیقش رو یادم نیست، ولی اگه کسی مایل باشه شماره حساب و آی‌دی شون رو پیدا کنم بذارم.
+نرگس کلباسی رو شاید بشناسید، هر ماه جشن پنج هزارتومانی می‌ذاره و این ماه هم میخوان جشن رو برای سیستان و بلوچستان بذارن.(قبلا هم گذاشته بودن و میتونین برین نتایج و گزارش هاشون رو تو پیجشون ببینین.)
آی دی اینستاش justnarges
راجع ب پویش آب ما منطقه ای داریم جازموریان ک لوله کشی نیست و این مناطق سیستان بلوچستان آب آشامیدنی ندارن یعنی کلا آب ندارن..یه قسمتی شو میشه با پویش مردمی تانکر براشون تهیه کرد ولی خب مسلما شهرداری فقط میتونه ماهانه بره و تانکر هارو براشون پر کنه...با آب معدنی ک کار درست نمیشه

بالا