• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

وقتی شما همه چیز رو به آمریکا میگین !

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
دقيقا مسائلى مثل اين باعث شده كه هنوز ازون دستگاه هاى تايپى استفاده مى كنم كه مال چهل سال پيشه.البته بخشيش هم بخاطر علاقم به وسائل قديمى و عدم تمايلم به تكنولوژى جديده.
فقطم بحث امريكا نيست.همين رژيم خودمون جيره خور مجازى زياد داره.

• لایک
امتیازات: amir_

ememlia

⁦(⊙_◎)⁩
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1397
سرور های داخلی خیال ادمو یکم راحت میکنه اما
سیریسلی؟:)‌)))
این خب از برنامه های صیانت هم بود:)‌))
واقعا تو این مورد از برادران داخلی خیلی بیشتر از آمریکا باید ترسید:)))
ترجیح میدم اگه دیتایی هم دارم دست آمریکا باشه که لازم نباشه بابتشون جواب پس بدم:‌))))

آمریکا می تونه با این اطلاعات بتونه رفتار و عقاید مردم یک کشوور رو بفهمه و با راه های که خودش سراغ داره روی مردم یک مملکت اثر بذاره و مطمئنا مردم هم کشورشون رو می سازن
این پست قدیمیه ولی چیزی که میگه این‌روزا خیلی جدیه:‌))
یه‌چیزایی میشنویم از بررسی دیتای کلی از آدما و پیش‌بینی رفتار های جمعیشون،
مثلا صحبت هایی بود که میگفت دولت آمریکا چطور سرچ های گوگل شهروندهاش رو بررسی میکنه تا بتونه سخنرانی تاثیرگذارتری برای رئیس‌جمهورش تنظیم کنه:)‌)

به هر حال تا وقتی ادم مهمی نباشی واسشون بعید میدونم وقت و پول حروم کنن برای بررسی اطلاعاتت ولی خب فرق مجازی با واقعیت همینه
اتفاقا کلی هم پول خرج میکنن، ولی بیشتر دیتایی که این‌روز ازمون میگیرن از جنس اینکه چی‌ سرچ میکنیم یا به چی علاقه داریم و چطور آدمی هستیم و .... که بتونن محتوا مرتبط تر بهمون نشون بدن و مستقیما وارد حریم خصوصی آدما نمیشن:)‌) (بدیهیه که راجب هکر ها حرف نمیزنم، گوگل، اینستا و ... منظورمه)

دقيقا مسائلى مثل اين باعث شده كه هنوز ازون دستگاه هاى تايپى استفاده مى كنم كه مال چهل سال پيشه.البته بخشيش هم بخاطر علاقم به وسائل قديمى و عدم تمايلم به تكنولوژى جديده.
فقطم بحث امريكا نيست.همين رژيم خودمون جيره خور مجازى زياد داره.
تا وقتی که آنلاینی، اینجا میای، کامپیوتر یا اسمارت‌فون داری، اهمیتی نداره داری از دیوایس چهل‌سال پیش استفاده میکنی یا نه:)‌))) اگه حس بهتری بهت میده اوکیه ولی ذره ای فکر نکن در راستای حفظ امنیت اطلاعاتت قدم برداشتی:))

amir_

پوچه
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
(: 0
شهر
:)
سال فارغ التحصیلی
1403
ترجیح میدم اگه دیتایی هم دارم دست آمریکا باشه که لازم نباشه بابتشون جواب پس بدم:‌))))
اگه لازم باشه یروز خودشون مجبورت میکنن بهشون جواب پس بدی
اتفاقا کلی هم پول خرج میکنن، ولی بیشتر دیتایی که این‌روز ازمون میگیرن از جنس اینکه چی‌ سرچ میکنیم یا به چی علاقه داریم و چطور آدمی هستیم و .... که بتونن محتوا مرتبط تر بهمون نشون بدن و مستقیما وارد حریم خصوصی آدما نمیشن:)‌) (بدیهیه که راجب هکر ها حرف نمیزنم، گوگل، اینستا و ... منظورمه)
درسته که ظاهر قضیه اینه که میخوان برای بهتر شدن خودشون استفاده میکنن ولی مشابه این رو خیلی دیدیم
مثلا همین چند وقت پیش واتساپ میخواست به طور قانونی و با همین دلیل که فقط برای بهتر شدن واتساپ ه که میخواد اطلاعات رو جمع اوری کنه اما موج عظیم کوچ به سمت سیگنال شروع شد تلگرام هم کمی رشد کرد ولی ایا تضمینی هست که در صورت فشار ایران به واتساپ اطلاعات ما دست نهاد های امنیتی نیوفته؟

یا همین الان که اپل یه طرحی رو معرفی کرده که بچه های کوچیک و یا زیر 18 سال به محتوا هایی که به نفع شون نیست یا مورد تایید والدین نیست دسترسی نداشته باشن
چجوری ؟
خب اپل گفته همه محتوای هایی که به اپل مربوط میشه توسط هوش مصنوعی واپایش بشه از ای کلود تا ای مسیج تا اگه محتوای نا مناسب پیدا شد والدین شون مطلع بشن یا اصلا اون محتوا پاک بشه

ولی ایا تضمینی هست که اپل درصورت تحت فشار بودن از طرف دولت امریکا اطلاعات مارو نریزه رو دایره؟
البته اپل سابقه خوبی درمورد این موضوع داره
مثه اینکه قبلا نیاز شده که قفل گوشی اپل یک مجرم خطر ناک شکسته بشه ولی ایفون زیر بار نرفته و گفته ما از حقوق مصرف کننده حمایت میکنیم
پ ن : قفل گوشی به دست دوستان هکر شکسته شد (:

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
سیریسلی؟:)‌)))
این خب از برنامه های صیانت هم بود:)‌))
واقعا تو این مورد از برادران داخلی خیلی بیشتر از آمریکا باید ترسید:)))

این پست قدیمیه ولی چیزی که میگه این‌روزا خیلی جدیه:‌))
یه‌چیزایی میشنویم از بررسی دیتای کلی از آدما و پیش‌بینی رفتار های جمعیشون،
مثلا صحبت هایی بود که میگفت دولت آمریکا چطور سرچ های گوگل شهروندهاش رو بررسی میکنه تا بتونه سخنرانی تاثیرگذارتری برای رئیس‌جمهورش تنظیم کنه:)‌)

تا وقتی که آنلاینی، اینجا میای، کامپیوتر یا اسمارت‌فون داری، اهمیتی نداره داری از دیوایس چهل‌سال پیش استفاده میکنی یا نه:)‌))) اگه حس بهتری بهت میده اوکیه ولی ذره ای فکر نکن در راستای حفظ امنیت اطلاعاتت قدم برداشتی:))
اون كه اره خب،ولى بعيد ميدونم تو همچين انبار كاهى كسى دنبال سوزنى مثل من بگرده: )

Asdfghjk

...
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
اگه لازم باشه یروز خودشون مجبورت میکنن بهشون جواب پس بدی

درسته که ظاهر قضیه اینه که میخوان برای بهتر شدن خودشون استفاده میکنن ولی مشابه این رو خیلی دیدیم
مثلا همین چند وقت پیش واتساپ میخواست به طور قانونی و با همین دلیل که فقط برای بهتر شدن واتساپ ه که میخواد اطلاعات رو جمع اوری کنه اما موج عظیم کوچ به سمت سیگنال شروع شد تلگرام هم کمی رشد کرد ولی ایا تضمینی هست که در صورت فشار ایران به واتساپ اطلاعات ما دست نهاد های امنیتی نیوفته؟

یا همین الان که اپل یه طرحی رو معرفی کرده که بچه های کوچیک و یا زیر 18 سال به محتوا هایی که به نفع شون نیست یا مورد تایید والدین نیست دسترسی نداشته باشن
چجوری ؟
خب اپل گفته همه محتوای هایی که به اپل مربوط میشه توسط هوش مصنوعی واپایش بشه از ای کلود تا ای مسیج تا اگه محتوای نا مناسب پیدا شد والدین شون مطلع بشن یا اصلا اون محتوا پاک بشه

ولی ایا تضمینی هست که اپل درصورت تحت فشار بودن از طرف دولت امریکا اطلاعات مارو نریزه رو دایره؟
البته اپل سابقه خوبی درمورد این موضوع داره
مثه اینکه قبلا نیاز شده که قفل گوشی اپل یک مجرم خطر ناک شکسته بشه ولی ایفون زیر بار نرفته و گفته ما از حقوق مصرف کننده حمایت میکنیم
پ ن : قفل گوشی به دست دوستان هکر شکسته شد (:
اینکه سازمان های امنیتی و جاسوسی امریکا لنگ شرکت اپل هستن تا دیتای ایفون در اختیارشون قرار بده رو زیاد جدی نگیر فکرکنم یه جا خوندم ادوارد اسنودن گفته دارن بازی درمیارن همش فرمالیته اس نمیدونم واقعا شاید هم نباشه ولی خب به هرحال به هدفشون که دسترسی به اطلاعاته رسیدن . کلا سوراخ موش زیاده . از فریمور و کنترل کننده های سخت افزار سیستمت تا سیستم عامل و نرم افزارهایی که نصب میکنی استعداد اینو داره که جاسوسی کنه فکرمیکنم حریم خصوصی شده یه چیز دست نیافتی و در اینده هم وضعیت احتمالا بدتر میشه .

amir_

پوچه
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
(: 0
شهر
:)
سال فارغ التحصیلی
1403
اینکه سازمان های امنیتی و جاسوسی امریکا لنگ شرکت اپل هستن تا دیتای ایفون در اختیارشون قرار بده رو زیاد جدی نگیر فکرکنم یه جا خوندم ادوارد اسنودن گفته دارن بازی درمیارن همش فرمالیته اس نمیدونم واقعا شاید هم نباشه ولی خب به هرحال به هدفشون که دسترسی به اطلاعاته رسیدن . کلا سوراخ موش زیاده . از فریمور و کنترل کننده های سخت افزار سیستمت تا سیستم عامل و نرم افزارهایی که نصب میکنی استعداد اینو داره که جاسوسی کنه فکرمیکنم حریم خصوصی شده یه چیز دست نیافتی و در اینده هم وضعیت احتمالا بدتر میشه .
دقیقا نباید فکر کنیم که هرکی اومد گف من یه سرویس رایگان بهت میدم چون عاشق چشم و ابروت هستم یا فلان چیز رو که پولی ه من مجانی کرک ش می کنم چون بازم عاشق چشم و ابروتم
یااگه کسی اومد خیلی سوسکی گف ببین من این اطلاعات رو میبرم اما قول میدم با ها شون کاری نداشته باشم به فرض کاری هم داشته باشم نمیتونم تو کوهی از اطلاعات پیدات کنم بای بای ما باید باور کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
همه اینایی که گفتی درست ولی ما همه جای دنیا یه چیزی داریم به اسم سیاست حفظ اسرار ( Privacy policy ) . که جز حقوق پایه یه انسان به حساب میاد و توی اکثر کشور ها هم تو قانون اساسی اومده. و شما هیچ جای دنیا بدون حکم مراجع قضایی نمی تونی به حریم شخصی یک نفر تجاوز کنی.
:)) :D =))وای پسر دمت گرم خیلی وقت بود نخندیده بودم....آره این قانون وجود داره ولی هیچ کس،مطلقا هیچ کس حتی کسی که این قانون رو گذاشته بهش عمل نمی کنه
پی نوشت:بهتون توصیه می کنم سریال مظنون(Person of interest) رو حتما ببینید.(هر چند هنوز مثل اونسریال هوش های مصنوعی اونقدر پیشرفت نکردن(شایدم کردن)ولی ما همواره تحت نظریم...(هشدار:برای سینمایی تر کردن سریال مجبور بودن کمی از واقع گرایی سریال کم کنن(از لحاظ علمی) ولی خب قشنگه به هر حال(نگران نباشید فیلم هندی نیست))
----------------------------
ایا تضمینی هست که در صورت فشار ایران به واتساپ اطلاعات ما دست نهاد های امنیتی نیوفته؟
تلگرام و سیگنال دو پیام رسان بودن که قادر نبودن به هیچ قیمتی اطلاعات کاربران رو لو بدن و بخاطر همین تو ایران فیلترن ولی واتساپ خودش انقدر سوراخ سنبه داره که نیازی به فشار نیست و راحت میشه از باگ هاش سوءاستفاده کرد)

• لایک
امتیازات: amir_
بالا