• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه یک دانشجو شویم؟!

آیا فهمیدین چجوری باید یه دانشجو بشین؟!

• رای‌دهندگان
    480

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
یه سری از اساتید منابعی معرفی می کنن که توی اینترنت اصولا میشه پی دی افشون رو پیدا کرد
ولی مال چند ویراست قبلشه یا قدیمیه
می صرفه بخریمشون یا همین پی دی افا اوکیه؟

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
یه سری از اساتید منابعی معرفی می کنن که توی اینترنت اصولا میشه پی دی افشون رو پیدا کرد
ولی مال چند ویراست قبلشه یا قدیمیه
می صرفه بخریمشون یا همین پی دی افا اوکیه؟
از یه ویرایش جدید تر علم بیشتری یاد نمیگیری طبیعتا(البته اگه مثلا درست بیولوژی و اینا باشه انگار امکانش هست بعضی محتویات ویراست های قبل رد شده باشن!)، ممکنه یه مقدار تمرینات و مسائلش متفاوت باشن

Manamm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1397
من نظرم بر اینه
* الان که مجازیه ، سعی کنید توی گروه ها بیشتر نظاره گر باشید ، شخصیت ها رو بشناسید و یادبگیرید باید با هر شخص کلاس چه جوری رفتار کنید (یک ویژگی عالی مجازی! ) اینجوری جلوی صدمه خوردن احتمالی در آینده رو میگیرید !
* سریع به سمت یک جناح خاص کلاس نرید چون هر جناحی با همه بدی هاش ، یه سری خوبی ها هم داره !
* شدیدا حرمت نگه دارید حتی اگه از کسی خیلی بدتون میاد ! یه روزی پیش میاد که کارت پیشش گیر میوفته ! اینجا نگو عمراااااا ، آقا پیش میاد :) برای خودم اتفاق افتاده و راضی بودم که حرمت رو نگه داشته بودم

Manamm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1397
عضویت تو کتابخونه‌ی دانشگاه به چه درد می‌خوره؟
یکیش اینکه :
استاد که از روی رفرنس درس میده و تو رفرنس رو لازم داری ولی میدونی ترم های بعد زیاد به دردت نمیخوره یا موضوع مورد علاقت نیست که بعدها در مقاطع بالاتر بخوای روش کار کنی و نمیخوای هزینه کنی

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : روز اول و ترم اول دانشگاه

من نزدیک ترین دوستام رو ترم یک پیرا کردم. اصلا برا خودم عجیب بود چطور این قدر با هم قاطی شدیم
جدی زمان چیز عجیبیه. شاید الان بشه گفت واقعا هم باید عجیب می بود. همون بهتر که پیدا نکنید: )))))

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
شاید من آدم ناموفقی بودم
ولی بنظرم اصلا تو دانشگاه دنبال رفیق نگردید. همه با هم در حدی که کار دارن دوستن. رفاقتی وجود نداره.
بین ۴ نفری که روی رفاقتشون حساب کردم نهایت ۱ دونشون رفیق واقعی در اومد بعد از ۴ سال . شانس من ۲۵ درصد بود . و تو این ۴ سال هم کلی انرژیم با بقیه شون هدر رفته بود و احساس پشیمونی دارم الان.

نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
علوم پزشکی کردستان
رشته دانشگاه
پزشکی عمومی
تلگرام
اینستاگرام
عضویت تو کتابخونه‌ی دانشگاه به چه درد می‌خوره؟
قیمت رفرنس ها خدا تومن شده !
میتونید از رفرنس های موجود در کتابخونه دانشگاه خودتون استفاده کنید و الکی هزینه نکنید !

ATE

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
چون دیشب با دوستای دبیرستانم یه همچین صحبتی داشتیم یاد شما افتادم فکر کردم بیام بنویسم شاید بدرد یه نفر خورد.

یسری مهارتا هستن که هیچ کس به ما یاد نمیده، باید خودتون رو توش بندازید تا یاد بگیرید و دانشجویی و محیط دانشگاه بهترین فرصته و حتی جدا از دانشگاه، من فکر میکنم هرجا فرصتش بود باید آدم استفاده کنه خصوصا تو همین سن ۲۰ تا ۳۰.

مثلا علارغم همه‌ی چالشا و حاشیه‌ها خوبه آدم تو یه انجمنی فعالیت داشته باشه یا حداقلش تو اونجور جمع‌ها بره بیاد، کانون‌های فرهنگی، انجمن علمی، شورا صنفی و ... شرکت کردن تو همچین فعالیتایی خود به خود شما رو تو یه چالشایی میندازه که تو فشار قرار میگیرید تا یه چیزایی رو یاد بگیرید، از روابط اجتماعی بگیر تا مسئولیت پذیری و ...

خودتونم سعی کنید خودتون رو تو چالش بندازید، مثلا من خودم دوران کارشناسیم یه سال کانون فرهنگی بودم و چندتا تجربه‌ی خوب هم بدست آوردم ولی الان که با خودم فکر میکنم میبینم چرا یبار داوطلب نشدم تو جلسه‌ای که دبیرا میرفتن با معاون فرهنگی سر بودجه چک و چونه بزنن و پول بگیرن نرفتم، چون بنظرم تمرین رایگان خوبی بود.
یا وقتی حضوری شد و اگر اردویی خواستید برید، شما باشید که میرید با مسئولای مربوطه چک و چونه میزنید
اصن میخواید درخواست درسی بدید که برای ترم بعد ارائه بشه، داوطلب شید از بقیه امضا جمع کنید، با مدیرگروه صحبت کنید و کارای این شکلی.

یا یبار خودتون رو توی چالش و مسئولیت تی ای شدن بندازید

اگر ایده‌ای دارید، خودتون نفر اول باشید که بقیه رو جمع میکنید، لازم نیست منتظر بشید سال بالاییا و قدیمی‌ترها برنامه‌ای داشته باشن و شما برید شرکت کنید.
همه‌ی اینارو به چشم تمرین و تجربه‌های رایگان نگاه کنید، آدم‌ وقتی سنش بیشتر میشه، تجربه‌های رایگان هی کمتر و کمتر میشن!

البته اینم بگم من دیدم کسایی که بعدش بگن ما پشیمونیم و اصلا اگه میدونستیم نمیرفتیم مخصوصا شورا صنفیا چون دردسراشون خیلی بیشتره، ولی بازم مطمئنم یه چیزایی ازش یاد گرفتن و رشد کردن، حالا دیگه نباید خیلی درگیر حاشیه شد و ببینید اگه اذیتش بیشتر از ارزش تجربه‌ایه که بدست میارید بیاید بیرون.

حالا فقط دانشگاه هم نیست، تو خود همین سمپادیا هم خیلی کارا میشه کرد، حتی فکر میکنم قبلا خیریه اینا هم بود، اگر واقعا به کاری علاقه دارید، مسئولیت قبول کنید به بقیه هم اعلام کنید، گروه بزنید و با احتمال ۹۹ درصد میتونم بگم اگه برنامتون چیز مفیدی باشه بقیه جمع میشن.

مثلا گروه کتابخوانی، مثلا برگزاری جلسه‌های نقد فیلم که هر هفته یه فیلمی ببینید بعد یه ساعت هفتگی وقت بذارید با ویس چت یا ویدیوکال دورهم جمع شید راجع بهش حرف بزنید، یا اگه بلدید مسئولیت پادکست ساختن اینجارو بر عهده بگیرید و اصلا حتی مسئولیت یه میتینگ برگزار کردن تو شهرتون و خلاصه هر چی به ذهنتون میرسه و با خودتون میگید اگه فلان برنامه بود، منم شرکت میکردم، خودتون اون برنامه رو ایجاد کنید و از بقیه بخواید شرکت کنن.

نفر اول و نفر دوم بودن خیلی مهمه، به فرض حتی اگه کس دیگه یه برنامه‌ای داره که شما علاقه دارید شرکت کنید، اون نفر دوم بشید که شور و هیجان داره برای کار و باعث ذوق بقیه هم میشه، اونی که پیگیری میکنه و بقیه رو هم تشویق میکنه.

همین سمپادیا هم به واسطه‌ی نفر اولا و نفر دوماش سرپا مونده تا الان

حالا دانشگاه هم یه فضای خیلی خوبیه که بتونید از هر جنبه‌ایش استفاده کنید و یه چیزی یاد بگیرید.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
بچه ها نیاریم بالا تاپیکو؟

+ سوال: موقع انتخاب واحد عمومی ها رو از ترم ۲ شروع کنیم به برداشتن یا نگه داریم واسه آخرش یا چی؟

+ سوال: برای یک زندگی دانشجویی پر بازده پیشنهادهای خود را در راستای
مدیریت زمان
زندگی خوابگاهی
و اپلای

پذیراییم

نگارین

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1395

+ سوال: موقع انتخاب واحد عمومی ها رو از ترم ۲ شروع کنیم به برداشتن یا نگه داریم واسه آخرش یا چی؟

مدیریت زمان
زندگی خوابگاهی
و اپلای

پذیراییم
واس سوال اولت چون انتخاب واحد ترم دو ای ها اخر از همه است واحد های خوبی بهت نمی‌رسه معمولا :)) ولی من توصیه ام اینه که از همون اولا یواش یواش برداری .

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه
شیطان پرستیِ آنتوان لاوی(ص)
اگر رشته هارو بیش تر شناختیم و فهمیدیم به یه رشته ی دیگه بیش تر علاقمندیم می تونیم از ترم دو تغییر رشته بدیم؟
+همه می گن از ترم سه به بعده ولی من تو یه بلاگ خوندم که طرف از ترم دو تغییر داده

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی

به نظرم کم کم بردار چون همه یه ترم عمومی واقعا حوصله سر بره البته باید ببینی چن ترم معرفی با استاد میدن میتونی عمومی هارو معرفی با استاد بکنی ولی در کل این تعاریف برا کسی هست که میخواد از دانشگاه فرار کنه مگه عجله داری؟
مدیریت زمان
زندگی خوابگاهی
و اپلای
با برنامه باش با برنامه خودت برو جلو نه بقیه
دوستایی پیدا کن که میخوان مثل شما اپلای کنن
در کل زیاد قاطی نشو با بقیه

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
به نظرم کم کم بردار چون همه یه ترم عمومی واقعا حوصله سر بره البته باید ببینی چن ترم معرفی با استاد میدن میتونی عمومی هارو معرفی با استاد بکنی ولی در کل این تعاریف برا کسی هست که میخواد از دانشگاه فرار کنه مگه عجله داری؟

با برنامه باش با برنامه خودت برو جلو نه بقیه
دوستایی پیدا کن که میخوان مثل شما اپلای کنن
در کل زیاد قاطی نشو با بقیه
هیچ وقت نشنیدم معرفی به استادو به کسی بدن غیر از کسی که ترم آخرشو تموم کرده و یکی دو درس دیگه موندن براش.
قاطی نشدن با بقیه هم می‌تونه مسکلاتی داشته باشه. خودم درگیرش بودم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
شیمی
اگر رشته هارو بیش تر شناختیم و فهمیدیم به یه رشته ی دیگه بیش تر علاقمندیم می تونیم از ترم دو تغییر رشته بدیم؟
+همه می گن از ترم سه به بعده ولی من تو یه بلاگ خوندم که طرف از ترم دو تغییر داده
اخه اصلا واقعا تا ترم ۳ معلوم نمیشه از رشته خوشت میاد یا نه. اگر بخوای ترم ۲ عوض کنی یعنی فقط یه ترم خوندی که همونم بیشتر درسای خیلی پایه و مشترک بین رشته هاست.

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه
شیطان پرستیِ آنتوان لاوی(ص)
اخه اصلا واقعا تا ترم ۳ معلوم نمیشه از رشته خوشت میاد یا نه. اگر بخوای ترم ۲ عوض کنی یعنی فقط یه ترم خوندی که همونم بیشتر درسای خیلی پایه و مشترک بین رشته هاست.
می شه تا اون موقع یه بیسیک و پایه ای از اون رشته هایی که شک داریم جمع کرد و فهمید داره به کجا می ره بهرحال

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
شیمی
می شه تا اون موقع یه بیسیک و پایه ای از اون رشته هایی که شک داریم جمع کرد و فهمید داره به کجا می ره بهرحال
البته رشته با رشته فرق داره من نمیدونم چه رشته هایی مد نظرتونه. اما علوم پایه ها (بجز زیستی ها) و مهندسی ها همه شون دو ترم اولشون ریاضی و فیزیک ۱ و ۲ ئه و تهش یه آشنایی با اون رشته مثلا آشنایی با مکانیک که خب واقعا نمیشه از روی همونا تصمیم گرفت. ولی آره بالاخره میشه با سال بالایی ها صحبت کرد.

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
راستی بچه‌ها! درسته که ترم یک واحدا رو بهتون میدن اما اگه خواستین، می‌تونین پرس و جو کنین که حذف و اضافه بهتون میفته یا نه؟ من ترم یک یعد از مدتی شنیدم همکلاسیم دو واحد عمومی هم اضافه برداشته ولی نمی‌دونستم چه جوری. راجبش می‌تونین با سال بالاییاتون مشورت کنین که طبق رشته و واحداتون به صلاح هست یا اصن ممکنه یا نه؟
هشدار: خطر ایستگاه شدن در کمین است.:))

بالا