تجربیات شما از رشته ی تحصیلی

• شروع کننده موضوع

آدنوزین :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ١
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی
سلام بر همه
میدونید که پرونده ی کنکور های ۱۴۰۰ بسته شد و طبق روال همیشگی وارد مرحله ی نتایج و انتخاب رشته خواهیم شد.
خوشحال میشیم اگه بزرگ تر ها تجربیاتشون از انتخاب رشته و حسی که به رشته شون دارنو بگن و دید ما رو نسبت به رشته های مختلف باز تر بکنن.
با تشکر! :-"

نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
اینستاگرام
سلام

ما برای چنلی که داخل تلگرام درست کردیم و تو این ایام که ملت کنکوری 1403 کاری از دستشون بر نمیاد دیگه و فقط مونده انتخاب رشته میخوایم از بچه های ترم حالا 3 به بعد که دیگه تخصصی تر واحدای رشتشون رو شروع کردن کمک بگیریم

اگر عزیزی تمایل به کمک کردن به ما داره لطفا داخل تلگرام به من پیام بده

ازشون میخوام در قالب ویس برامون اولا یه دید کلی راجب رشتشون بگن ، چه کسانی به چه چیزی علاقه داشتن این رشته براشون خوبه بگن ، بازار کارش خصوصا داخل ایران رو بگن ، یه مقدار از واحداش و چالشای پیش رو بگن ، شرایط اپلای رو بگن ، در نهایت دید غلط جامعه نسبت به اون رشته رو بگن و توصیشون به کسایی که مردد هستن بیان این رشته یا نه

این کمکتون اولا به خود من حقیر که ممکنه چیزی بارم نباشه کمک میکنه هم به بقیه دوستان

نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
اینستاگرام
تا الان مکانیک و مهندسی پزشکی و علوم کامپیوتر و مهندسی کامپ رو قرار دادیم داخل چنل تلگرامیمون

کس دیگری مایل به همکاری هست بی نهایت مشتاقیم

*100RA*

لنگر انداخته
کنکوری 1404
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
تا الان مکانیک و مهندسی پزشکی و علوم کامپیوتر و مهندسی کامپ رو قرار دادیم داخل چنل تلگرامیمون

کس دیگری مایل به همکاری هست بی نهایت مشتاقیم
از تجربیا هم بذارید خب ماهم گناه داریم
و اینکه تو کانال خودته؟
اگه نه لینک کانال بده

نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
اینستاگرام
از تجربیا هم بذارید خب ماهم گناه داریم
پزشکی دندون هوشبری فعلا داره اماده میشه

تجربی بیشتر سمت رشته های پیرا ایناش میریم که اکثر بچه ها تصور ندارن و نیاز دارن

ولی چشم حتما

نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
اینستاگرام
تا الان
کامپیوتر و علوم کامپ
مکانیک
نفت
دندان
پزشکی
علوم ازمایشگاهی
روانشناسی
مهندسی پزشکی رو

قرار دادیم

معماری و مهندسی شیمی و فیزیک محض رو انشالله قرار میدیم تو روزای اینده

بچه های رشته های خارج از این رشته های اگر دوست داشتن به ما و بچه ها کمک کنن

پلیمر ، عمران ، مهندسی شیمی ، صنایع ، نساجی ، هوافضا ، ریاضی کاربرد ها هم مایلیم قرار بدیم کسی در سایت بود ممنون میشیم

برای تجربی هم رشته های پیرا

برای انسانیم هر چیزی که بود

ممنونتون میشم ، تلگرام بنده هم که اسم و فامیلممه

نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
اینستاگرام
تا الان
کامپیوتر و علوم کامپ
مکانیک
نفت
دندان
پزشکی
علوم ازمایشگاهی
روانشناسی
مهندسی پزشکی رو

قرار دادیم

معماری و مهندسی شیمی و فیزیک محض رو انشالله قرار میدیم تو روزای اینده

بچه های رشته های خارج از این رشته های اگر دوست داشتن به ما و بچه ها کمک کنن

پلیمر ، عمران ، مهندسی شیمی ، صنایع ، نساجی ، هوافضا ، ریاضی کاربرد ها هم مایلیم قرار بدیم کسی در سایت بود ممنون میشیم

برای تجربی هم رشته های پیرا

برای انسانیم هر چیزی که بود

ممنونتون میشم ، تلگرام بنده هم که اسم و فامیلممه
از این لیست فقط پلیمر رو پیدا کردیم 🥶، امیدوارم به اون هدف ۲۵ برسیم تو چند روز آینده...

حقوق و برق و معماری و شیمی و پرستاری تو این مرحله هستیم که اوکی رو گرفتیم ولی خب فرصت خواستن ازمون

نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
اینستاگرام
از این لیست فقط پلیمر رو پیدا کردیم 🥶، امیدوارم به اون هدف ۲۵ برسیم تو چند روز آینده...

حقوق و برق و معماری و شیمی و پرستاری تو این مرحله هستیم که اوکی رو گرفتیم ولی خب فرصت خواستن ازمون
حقوق رو قرار دادیم ، ادبیات هم هم محتوا آمادس بنده خدا ویس رو فرستاده ولی فامیلیشو نگفته

شیمی ۵ آگوست ، پرستاری هم یکی از دوستان سایت قبول زحمت کرد

برق یکی از دوستان رو امیرکبیر داریم منتهی یکی از شریف هم هست گفت اوکیه بعد سین نمیزنه دیگه😅

خودم دوست دارم رشته های علوم پایه ریاضی که اکثر بچه ها چون مهندسی نیست گارد دارن روش هم کار کنیم ریاضی رو یافت کردیم

نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
اینستاگرام
مشاوره و روانشناسی رو قرار دادیم

شیمی و پرستاری و برق و هوشبری تو مرحله ای هستن که گفتن برات میفرستم و خب چیزی من دریافت نکردم هنوزم رومم نمیشه بپرسم که اصلا میفرستید یا نه

چون 2 تاشون گفتن تا اخر شب میفرستیم بعد 1 هفتس گذشته ، توقعیم نیست جدی سعی میکنیم دنبال افراد مختلف هنوز بگردیم قبل انتشار دفترچه انتخاب رشته ولی کارمون سخت شده منابعمون محدوده و اکثر بچه ها ترم 2 3 هستن خیلی راغب نیستن

صنایع و فیزیک محض هم زحمت کشیدن سین نزدن پیامامو

نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
اینستاگرام
شیمی ، برق ، فیزیک ، بیوتکنولوژی رو قرار دادیم 😅

پرستاری و کاردرمانی در مرحله گرفتن ویس ها هستیم

ریاضی محض تونستیم با یک آدم خفن ارتباط بگیریم از ایشون هم قول گرفتیم امیدواریم بتونیم ازشون کمک بگیریم

آقای پرتوفرد رییس کمیته المپیاد ریاضی

خیلی جالبه من خودم و 4 تا فرد دیگه تیممون کانکشن های خوبی داریم ولی دریغ از یک داروساز و فیزیو و دامپزشک ، اگر کسی رو مشتاق این کار سراغ دارید به من معرفیش کنید

تو ریاضی ها هم از بین رشته های پر طرفدار عمران و صنایع مونده دوست صنایعی ما سین نزده بعد 3 هفته هنوز

یچیز خوب هم که ما از این کار ها بدست اوردیم این میل خود بچه ها بود چون خودشون خیلی سر اینکه بدون دید و مشاوره از ادم تو اون رشته کد رشته رو زدن بعدا پشیمون یا خوشحال شدن

من نمیگم همه ویس های مارو گوش کنید ولی اگر رو یک رشته خاص تمرکز دارید بد نیست 10 دقیقه زمان بذارید

نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
اینستاگرام
خب چون خیلی سریع اپدیت شد

پرستاری ، کادرمانی و دارو سازی انجام شد(داروساز پیدا کردیم از زنجانن) خیلی خوب بودن همشون ، حتی یه فکت هایی گفتن که من اول فکر کردم اشتباهه شایدم باشه حالا

ولی خودمم نمیدونستم ازمون علوم پایه داروسازی افتاده سال پنجم تحصیلشون

ما دقیقا دنبال همین ریزه کاری ها هستیم:)

حالا من تجربه شخصی خودم رو از کاردرمانی بگم به عنوان کسی که 8 ماه هست با جامعه فیزیوتراپ و گفتاردرمان و کاردرمان در ارتباطم

کارتون بگیره توش خیلی پول توش هست چون من مریض هیچ وقت ریسک نمیکنم از خدمات شما فیزیوتراپ و کاردرمان و اینا برای بهبودی استفاده نکنم

بخوام قیمت بدم برای فیزیوتراپی خصوصی چون بابام توانایی حرکت نداشت خب ، روزی 1100 گفتار درمانی روزی 1 تومن حالا بعضی گفتار درمان ها 700 کاردرمانیم 700 800

و من خودم به شخصه میتونم اصالت اون ویس کادرمان عزیزمون رو تایید کنم چون به چشم دیدم.

صنایع و تغذیه پیام دادیم ، ریاضیم هنوز نفرستادن ، یکی از دوستان یه عالمه اشنا داشت مامایی و اینا که کم یابن اونارم بتونیم قرار بدیم عالی میشه

معماری یه دوستی داشتن یکی از اعضای تیم خیلیم صمیمی بعد ایشون یه هفتس هیچ جا سین نمیزنه شانس ما رو تروخدا

عمرانم یه گزینه دارم خودم احتمال زیاد خودمم عمران بخونم ولی گذاشتم کارت اخر واقعیت 😅

galium

^^
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
....
سال فارغ التحصیلی
1405
سلام دوستانم
من که همون طور که در جریان هستین سال بعد می رم یازدهم، ولی کلاً آدمیم که تصمیم گیری برام سخته پس از الآن می‌خوان با رشته ها آشنا بشم.
خیلی به تحقیقات و "دانشمند شدن" (نخندید بهم! :)) ) علاقه دارم.
راجع به چه رشته‌هایی باید تحقیق کنم؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
ایشالا دوران دانشجویی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
ژنتیک
سلام دوستانم
من که همون طور که در جریان هستین سال بعد می رم یازدهم، ولی کلاً آدمیم که تصمیم گیری برام سخته پس از الآن می‌خوان با رشته ها آشنا بشم.
خیلی به تحقیقات و "دانشمند شدن" (نخندید بهم! :)) ) علاقه دارم.
راجع به چه رشته‌هایی باید تحقیق کنم؟
اگه تو زمینه تحقیقات و پژوهش علاقه داری علوم پایه جذاب هست‌. البته آینده کاری تو ایران نداره چون اصولا تو ایران کسی به تحقیقات بها نمیده :))
So اگه سمتش رفتی دیگه برای کار یا ادامه تحصیل، مستقیما باید به مهاجرت فکر کنی.
البته از باقی دوستان هم تجربه و اطلاعاتشون رو در اینباره بپرس.
* اینو هم بگم تو دانشگاه های خوب مثل دانشگاه تهران، فرصت و امکانات زیادی برای رشته های اینچنینی هست جوریکه آدم برای ادامه دادن مشتاق میشه. ولی خب دانشگاه های شهرهای کوچیک اینطور نیست. مثلا ممکنه برای یه کار آزمایشگاهی به تعداد کافی دستگاه و وسایل آزمایشگاه نداشته باشید، دستگاه هاتون خیلی قدیمی باشه یا از طرفی استادها سطح علمی خوبی نداشته باشن، کمیته تحقیقات دانشگاه فعال نباشه و عملا دانشجوها راکد باشن و ... پس دانشگاهِ قبولی خیلی مهمه*

بالا