• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپادیا

Asuka
Asuka
یعنی داری می گی وااای به حافظ جونمون گفت خنگ استغفرالله؟! هنوز هم این تعصب و جانب گیری هارو درک نمی کنم.
تحقیری نمی بینم :))) منظورم هم مشخص بود کمی فکر می طلبید شاید.
Amin rouhi
Amin rouhi
نه :)))
اصلا بحث حافظ و تعصب و این حرف ها نیست :)))
منظورم این بود که اگر کسی بر اساس عقیده ای عمل کرد بهش بی احترامی نکنیم . این نظر من بود .
خوشحال میشم نظر شما رو هم بدونم :)
Asuka
Asuka
خب؛ به طور من گفتم که این تاپیک بیهوده و بی اهمیته. عقیده ش برام اهمیتی نداره و به طور کلی اگر بخوام درباره احترام به عقاید بگم، خیر لزوما موافقش نیستم. خیلی از عقاید واقعا شایسته ی احترام نیستن و نمی ذارم.
Amin rouhi
Amin rouhi
و سوال دیگه ای که دارم اینه که با چه معیار هایی ، عقیده شایسته احترام رو انتخاب می کنید ؟
Zetsubou Shinji
Zetsubou Shinji
احترام(چه کلمه مبهمی!) به "هیچ" عقیده ای "واجب" نیست.
فقط معیارهای کاملا "شخصی" هر فرد، شاید باعث بشه که نخواد به عقیده ای توهین کنه، اما بقیه ای که ندارن رو میتونه.
بگذریم که اصلا احترام به خیلی از عقاید، نه تنها توهین به شعور آدم، بلکه حتی غیر اخلاقیه. وقتی بحث به داعش و نازیسم برسه(هرجوری حساب کنیم، اونا هم اعمالشون طبق باور و عقیده ست)، حتی طرفدارای سرسخت احترام به عقاید هم لال میشن ((((=
  • لایک
امتیازات: Asuka
Zetsubou Shinji
Zetsubou Shinji
هر وقت کسی از احترام به عقاید حرف میزنه، همیشه فقط در واقع منظورش "عقاید منه". وگرنه خودت چرا به پست "خاکت به دهان" فکر نمیکنی؟! (((= یا نکنه قاعده احترام به عقاید برا معمولیا نیست و فقط حافظ-اینارو شامل میشه؟
  • لایک
Asuka
Asuka
دقیقاا همینا :))) معیار ها شخصی و تعریف ها نسبیه. وقتی میگم شایسته ی احترام یعنی برای من اینطور باشه یا نه و ممکنه برای شما فرق بکنه.
Amin rouhi
Amin rouhi
@Zetsubou Shinji
پست اولتون که کاملا درسته و هیچ جای بحثی نداره :)
اما در مورد پست دوم تون ، من از خودم حرف نمیزنم اما کاش از قید " همیشه " استفاده نمی کردید .
و این که من در مورد احترام به عقاید " معمولی " ها حرفی زدم ؟
از شعار دادن متنفرم وگرنه می گفتم " احترام به تمام عقاید (به اصطلاح شما ) واجب است و ... "
Amin rouhi
Amin rouhi
@Zetsubou Shinji
در مورد پست " خاکت بر دهان " باید بگم من به هیچ شخص یا عقیده ای توهین نمی کنم مگر این که از طرف اون شخص/عقیده به من/عقیده ام اهانت شده باشه .
Zetsubou Shinji
Zetsubou Shinji
دقیقا قید "همیشه" لازمه، چون هیچکس وقتی نوبت به "همه" عقاید برسه، دوباره از این قاعده دفاع نمیکنه(مثل نازیسم و داعش). بلکه همیشه فقط وقتی که از توهین به عقیده خودشون ناراحت شدن، همچین فازی میگیرن ((((=
منظورم آدمای معمولی بود. یعنی کسایی که معروف نیستن. تو به آسکا گفتی که به عقاید اسلامی حافظ توهین نکنه، ولی چرا خودت با گفتن "خاکت به دهان"، به عقیده یه آدم معمولی که مخالف حافظه توهین میکنی
Zetsubou Shinji
Zetsubou Shinji
اینطوری حساب کنیم، همه عقاید تضادهای شدید و بزرگی با هم دیگه دارن و به نوعی دارن بی احترامی میکنن! برای هندو ها گاو مقدسه، بعد مسلمونا و مسیحیا راحت میکشن و میخورنشون. این توهین به عقیده هندوها نیست پس چیه؟ اما با اینحال، محاله که هیچ مسلمونِ معتقد به احترام به عقایدی، اعتراض هندو ها به این امر رو به رسمیت بشناسه! (((=
  • لایک
Amin rouhi
Amin rouhi
فکر نمی کنم شهرت افراد تاثیری در واکنش های من داشته باشه :/
من از عقاید اسلامی حافظ حرف نزدم ! گفتم" اگر ... "
و جواب پارت دوم صحبت های شما رو در پیام بالایی دادم :)
Zetsubou Shinji
Zetsubou Shinji
|:
یا پستمو نخوندی یا نفهمیدیش یا عمدا خودتو زدی به نفهمی (((= خب در هر صورت مهم نیست
بالا