• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فراخوان مسابقه ی ماهانه ی انجمن نثر پارسی(مهم)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

Azhirock

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام دوستان و نویسندگان عزیز !

از این ماه یعنی شهریور 92 مسابقه ای به صورت ماهانه برگزار میشه و هر ماه شرکت کنندگان باید یک متن حداکثر پانزده خطی راجب یک عکس که توسط هیئت داوران این انجمن انتخاب میشه بنویسن و پایان هر ماه بهترین نوشته انتخاب میشه !

نحوه ی امتیاز دهی :

به هر نوشته از یک تا صد نمره ای اختصاص داده میشه که این نمره به تعداد لایک هایی که توسط سایر کاربران میگیره بستگی نداره وملاک نمره ای است که داوران ما به اون نوشته میدن !
نویسنده های محترم در نظر داشته باشند که داوران ما برای نمره دادن ملاک های خاصی دارند مثلا سبک نوشته ، استفاده ی بجا از آرایه های ادبی ، تناسب متن و عکس و ... !

هدف ما بهره بردن از استعدادهای نویسندگان نسبتا تازه کار این سایت هست و امیدواریم ضمن رونق بخشی به این انجمن بتونیم بهترین نویسنده ی هرماه رو انتخاب کنیم و در تاپیک جداگانه ای اسم این عزیزان برای همیشه به عنوان بهترین نویسنده های سایت درج کنیم و اگر تاپیکی دارند با کمک مدیریت انجمن به افزایش بازدید و رونق آن بپردازیم!

+ضمنا سعی می کنیم هر ماه به نویسنده ی بهترین نوشته یکی از نشان های فروم رو اعطا کنیم !

با تشکر
یاسین نعیمی
مدیر انجمن نثر پارسی

barani

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو ^.^
شهر
تهرانـــ
مدال المپیاد
ادبـــی
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی تکنولوژی نساجی
پاسخ : فراخوان مسابقه ی انجمن نثر پارسی(مهم)

درود ;;)

با توجه به استقبال خوبی که از مسابقه ی پارسال شد ،قراره با شرایطی یکم متفاوت ،دوباره برگزار بشه !

چون الان تابستونه و وقتمون آزادتره قراره این مسابقه رو احتمالا روزهای میانی مرداد برگزار کنیم .

××خوشحال میشم پیشنهاداتتونُ در این باره بدونم! 8->
تاپیک باز میشه!

happymoon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
دانشگاه
هنر اسلامی تبریز
پاسخ : فراخوان مسابقه ی ماهانه ی انجمن نثر پارسی(مهم)

خب مرسی که مسابقه گذاشتین ;))

چند نکته: مسابقه ی پارسال خیل منسجم و برنامه ریزی شده انجام شد و که به درایت مدیرش برمیگشت . باشد که امسال بهترتر صورت بگیره.
اما در خصوص پیشنهاد دادن و اینکه تا به الان کسی پیشنهادی نداده ، فک میکنم اگر حوزه های ممکن مسابقه از قبل مشخص باشه بهتر میشه پیشنهاد داد. مثلا پارسال قرار بود مسابقه بعدی به مینیمال اختصاص پیدا کنه که مشکلاتی پیش اومد و پیگیری نشد.
مینیمال ، داستان کوتاه ، قطعه ی ادبی ، نمایشنامه یا هرچیزی دیگه ای که با لغت و کاغذ و قلم در ارتباطه میتونه قالب مسابقه باشه ؟
و هدف نوآوری در روند مسابقه ست یا استقبال کاربرها؟

پیشنهاد خودم نوآوریه... یه مسابقه متفاوت باشه. شاید سطح کارها پایین بیاد اما بالاخره یه موضوع جدید معرفی میشه و همه سعی میکنن توانایی خودشون رو بسنجن که شاید مثلا در خصوص داستان کوتاه این اتفاق نیفته چون نویسندگان خوبی توی سایت هستن و همین باعث میشه تازه کارها به خاطر بیم شکست ، شرکت نکنن.
و به مرور هم جایگاه خوبی پیدا میکنه. 8->

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

مثل پارسال رو میپسندم این که عکس بذارن و داستان بنویسیم 8->

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

حجم مطالب مهم نیست؟طنز یا جد بودنش؟ 8->

میترا

میترا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشکده‌ی هنر و معماری تهران مرکز
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

توی مسابقه ی اندفه موضوع مشخص کنید مثلن برای عکس که بهتر بشه نوشت درباره ش و بهتر بشه نظر داد. ؛؛)

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

مخالفم با میترا اتفاقا اگه موضوع نداشته باشه خیلی بهتره ؛ هرکی هر چیزی که به ذهنش میرسه بگه..

موافقم با میترا مشخص باشه !!:))

میترا

میترا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشکده‌ی هنر و معماری تهران مرکز
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

منظورم این ه که مشخص شه مینیمال باشه داستان کوتاه باشه یا چی. :د

A.maede

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی ایلام
رشته دانشگاه
پزشکی

خیلی خوبه!
بمحدود نباشه بهتره،کارها تو یه سبک خاص خلاصه نشه خلاقیت بیشتری باخودش میاره،و تنوع و جذابیت بیشتری داره!
به نظرم فقط عکس رو انتخاب کنید و بذاریدشرکت کننده ها خودشون انتخاب کنن چی بنویسن نه مجبور باشن یه چیز خاص بنویسن!

Amin.Hero

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری
شهر
دزفول
رشته دانشگاه
پزشکی

1. کانگراچولیشن مدیر جدید
2. من مسابقه پارسال که یادم نیست دقیق اما خوب نوشته با عکس خوبه اما خوب نوع عکسا مهمه مثلن به نظر من به صورت مجموعه ای باشه تا اگر قرار مقایسه صورت بگیره هم فلسفی نویساش عاشقونه نویساش ادبی نویساش طنز نویساش و... بتونن حرفی واسه گفتن داشته باشن
3. لطفن زیاد نظر سنجیو طولش ندین و بزارین وقت سر خود مسابقه صرف بشه همین یه ماهم که همش خونه بودیم حیف بود که خالی خالی گذشت
4. درایت مدیر قبلی رو نمیدونم اما با پست اولی که یع سالیه سر سربرگ تاپیک چفت شده و خاک خورده و قرار بوده هر ماه باشه و یه ماه بیشتر انجام نشده زیاد با یه مریر خوب سازگار نیست

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

چرا این مسابقه کاور نداده واسه بالای فهرست؟ :))
+سواله :|

ATE

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94

جای شکرش باقیه که مسابقه ای که قرار بود ماهانه برگزار بشه حداقل سالانه برگزار میشه! :-"

بنظر من به جای "موضوع مشخصی که با واژه بشه بیانش کرد" همون عکس یا یه چیزی شبیه اون رو بدین که هرکس برداشت خودش رو بنویسه! و اینه که مسابقه رو جذاب تر میکنه و باعث میشه آدم دوست داشته باشه نوشته های بقیه رو بخونه!

+ میگم بهتر نیست بجای ده روز صحبت درمورد شیوه مسابقه و نظر دادن زودتر موضوع رو بدین اگه امکان هماهنگی و ایناش هست؟؟ :)

+پارسال یادم نیست چقدر وقت بود، بنظرم تا دوهفته رو بذارین چون تابستونه آدم هزارجا دیگه برنامه داره این وسطا وقت پیدا کنه و اینا!

+... و اینکه ممنون از برگزاری دوباره مسابقه! آدم تو همین مسابقه هاس که یه ذره یه ذره پیشرفت میکنه (;

(نقد هم چیز خوبیه، حیف بعدش دیگه استقبال نمیشه :-<)

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

منتفی شد؟

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

واقعن منم میخواستم همینو بگم.
مگه تاپیک باز نیست که نظرامونم بگیم.جوابی نمیدن مسوولین؟
کی عکسو میزارین؟

• شروع کننده موضوع

Azhirock

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام دوستان خسته نباشید همگی !‌

من توی این انجمن مسئولیتی ندارم اما مسابقه چند روزی دیرتر برگزار میشه ! چون یک سری از دوستانمون کنکوری بودن و حالا نتایجشون اومده و درگیر انتخاب رشته هستن و به نظر میرسه که مدیریت انجمن تصمیم دارن مسابقه برای این عزیزان هم باشه !‌ پس لطف کنین چند روز دیگه هم صبر کنین تا مسابقه برگزار بشه !‌

خیلی ممنونم !

barani

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو ^.^
شهر
تهرانـــ
مدال المپیاد
ادبـــی
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی تکنولوژی نساجی

ببخشید واسه این دیرکرد ;;)

انتخاب رشته L-: که هنوز درگیرشم حتی :-<

با توجه به مهارت خوبی که بچه ها تو تاپیک مینیمال نویسی{کوچک نوشته ها} نشون دادن احتمالا مسابقه توی این زمینه برگزار میشه !
حالا واسه منسجم شدن به نظرتون خوبه از حالت روتین درش بیاریم و راجع به یه عکس مشخص مینیمال بنویسیم ;;)؟

+برای داوری چه نظری دارین ؟

+اگر عکسیُ برای مسابقه مناسب میدونید برام بفرستید .

کلی ممنون >:D<

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

من مخالف مینیمالم به نظرم عکس مشخص باشه هرکی هر سبکی که میخواد بنویسه

داوری اگه صرفا لایک و دیس لایک باشه خوب نیست ؛ نظر خاص دیگه ای ندارم :د.

ATE

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94

البته نوشته مينيمال و داستاناي مينيمال، صرفا ميتونه "كوچك نوشت" نباشه، ممكنه ده صفحه راجب يه چيزي حرف بزنيم و اون مينيمال هم باشه!
و اينكه مينيمال نوشتن در حد خوب و قابل قبول خودش يه سواد و اطلاعات دقيق و قبلي ميخواد كه بعيد ميدونم نه بچه ها نه داوراي در حد همين تالارگفتمان خودمون از پسش بربيايم!

اون چيزي كه تو تاپيك "كوچك نوشته ها" هست و پست اولش كه تعريف تاپيكه (كه تعريف اشتباهي هم از مينيمال داره) تقريبا "شعر پريسكه" است كه بهش "طرح" هم ميگن. با اين تفاوت كه نوشته هاي بعضي از بچه ها اون "مفهوم" خاصي كه بايد منتقل كنه رو منتقل نميكنه و بعضي هاشون فقط شعر و نثره ...

من خودم با پريسكه يا همون كوچك نوشته ها موافقم، خيلي هم بهش علاقه دارم! ولي بنظرم شايد يه نفر قلمش خوب باشه ولي نتونه تو چندتا نيم خط همه اون چيزي رو كه ميخواد، برسونه! و خب اينم مسابقه نثرِادبي ئه كه بايد شرايطي داشته باشه كه اونا هم دوست داشته باشن شركت كنن... بنظرم بهتره كه چندتا گزينه ي مختلف بذارين، مثلا: كوچك نوشته و خودِ نثر ادبي و ...

يه نظر ديگه هم داشتم، اون اينه كه داستان رو جدا كنين از اين مسابقه! پتانسيل داستان با نثر ادبي و اينا فرق ميكنه، داوريش هم زمين تا آسمون فرق ميكنه، من اينو پارسالم گفته بودم، داستان بايد داوريش جدا از اينا باشه و مثلا اگه سبك داستان كوتاهه، داوراش خودشون داستاناي كوتاه نوشته باشن و ساختار دقيقشو بدونن تا بتونن خوب داوري كنن!
جدي بودن و طنز بودنش هم مهمه كه جدا بشه، جدي باشه بهتره! فكر كنم تعداد جدي نويس ها هم بيشتر باشه

+ در مورد داورها هم، تعدد و تنوع سليقشون ميتونه كمك كنه! و اينكه به داوراتون بگين اگه كسي نظر خاصي راجب نوشته ها داره، بعد مسابقه بنويسه اينجا تا مسابقه باعث پيشرفت هم بشه و آدم بتونه نظراي بقيه رم بشنوه!
داوراتون و امتيازيي كه ميدن رو شفاف بگين بعد مسابقه، مجهول بودن داورا و امتيازايي كه هر كدوم ميدن رو من درك نميكنم، اگه علت خاصي داره كه تو همه مسابقه هاي سمپاديا اينجوريه ميشه توضيح بدينش؟؟ من فكر ميكنم ديگه انقد ظرفيت داريم كه بتونيم قبول كنيم كي بهمون چه امتيازي داده! مگه اينكه بحث عدم امنيت و ترور باشه :D
و علت اينكه ميگم مثلا آدم بدونه خانم x نمره فلان بهش داده ميتونه بعدا باهاش صحبت كنه و اشكالايي كه اون بنظرش رسيده رو بفهمه!

+ من عكس خوب دارم، كه حتي بتونم راجبش خوب بنويسم ولي ترجيح ميدم نفرستم تا عدالت و تازه بودن موضوع براي همه برقرار باشه! بنظرم خودت يه عكسي رو انتخاب كني بهتره!

[يه موضوع ديگه كه يكي از كاربرا صفحه پيش گفت بنظرم مهم بود كه هم اونايي كه عاشقانه مينويسن (كه كم هم نيستن) و هم نويسنده موضوع هاي ديگه بتونن شركت كنن، ميتونين دوتا عكس بذارين. مثلا يكي ازين عكساي مجهول عاشقانه، يا عكساي فلسفي ئه يه جووري كه هركس ممكنه نظر مختلفي داشته باشه راجبش، يكي هم مثلا راجب اتفاقات سياسي اخير دنيا!]

راجب اين سه جمله بالا اصلا دقيق و مطمئن نيستم شايد عملي هم نباشه و قاتي پاتي نوشته ها. بازم هرجور كه مديريتش بهتره

ممنونم! :)

(زياد حرف زدم :-[)

barani

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو ^.^
شهر
تهرانـــ
مدال المپیاد
ادبـــی
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی تکنولوژی نساجی

من خیلی تلاش کردم وسط اسباب کشی :| و تعین رشته ،بتونم بیام این جا رو سر و سامون بدم !
ولی متاسفانه نشد.تلاشمُ کردم که از این حرفا نشنوم :
حداقل تاپیک مسابقه رو قفل کنید یه چیکه آبرویی بمونه به تاپیک
به هر حال حس میکنم واسه ی همه تون شرایط غیر عادی پیش اومده باشه!
اونقدر برام مهم بوده اینجا،که الان بیام کافی نت :)

ممنون که این انجمن واستون مهمه !
ولی از یه مسابقه گذشته،حس میکنم درک کردن شرایط نه چندان دوست داشتنی ـه آدما مهم تره !

به خاطر مسافرتی که در پیش دارم (و از مدتش بی اطلاعم )سعی میکنم به وسیله ی دوستای عزیزم مسابقه ی این ماهُ ترتیب بدم.اگه فرصتی بود واسه ی مهر برنامه های خوبی توی ذهنمه !

تاپیک قفل میشه فعلا : )

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا