• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نانو رو چگونه باید مطالعه کنیم؟

• شروع کننده موضوع

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
خب مسلما چگونگی مطالعه کردن در مورد هر موضوعی چند ویژگی مشترک داره از جمله اینکه :
  • انگیزه لازم برای مطالعه رو داشته باشیم
  • مکان مناسب برای مطلعه رو پیدا کنیم و اونجا مطالعه کنیم
  • سوال هاتون رو از دیگران بپرسید
  • یادداشت برداری و نکته برداری و ...
  • خودتون از خودتون امتحان بگیرید
  • خوردن تغذیه مناسب هنگام مطالعه
  • برنامه ریزی در مطالعه
  • و ...

ولی چیزی که میخوایم اینجا بحث کنیم به طور کامل موارد بالا نیست ، میخوایم بحث کنیم که نانو رو چجوری باید مطالعه کنیم و یاد بگیریم (;

روش هایی برای بهتر فهمیدن مباحث نانو و ...

موفق باشیم =P~

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک
پاسخ : نانو رو چگونه باید مطالعه کنیم؟

ما یه روشی داریم که فکر کنم خیلی خوبه :D

اینطوریه که چند نفریم بعد هر هفته جلسه میذاریم،میگیم تا هفته بعد مثلا تا فلان صفحه مجموعه مقالات بخونیم،
بعد هرکی تو یه بخش بیشتر اطلاعات داره کنار مطلب کتاب اینا رم میگه کلا مطلب بهتر جا میفته :D
یا مثلا درباره ـش بحث میکنیم،این یکی مخصوصا خیلی کمک میکنه چون خیلی تو خوب فهمیدن همه چیز کمک میکنه :D
مثلا من خودم سر درک نظریه نواری مشکل داشتم بعد نشستیم با هم استدلال کردیم فهمیدیم دیگه :D

از این گوی مغناطیسی ها هم برای شبیه سازی استفاده کنید :-""" :)) به درک سه بعدی جدا کمک میکنه :D

• شروع کننده موضوع

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نظرم یکی از راه های خوبی که میشه واسه نانو ( یا کلا هر علمی ) پیش گرفت ، پی گیری اخبار تکنولوژی و پیشرفت هاست .
فکر میکنم میتونه خیلی به اطلاعات عمومی تو اون علم و زمینه ای برای اون علم کمک کنه . /m\

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
علوم و فناوری نانو: نقره (دومین دوره) و طلا (چهارمن دوره)
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از F@|-|!mEh :
به نظرم یکی از راه های خوبی که میشه واسه نانو ( یا کلا هر علمی ) پیش گرفت ، پی گیری اخبار تکنولوژی و پیشرفت هاست .
فکر میکنم میتونه خیلی به اطلاعات عمومی تو اون علم و زمینه ای برای اون علم کمک کنه . /m\

کاملن درسته. البته نباید فقط روزنامه وار مرور بشه، جاهایی ک مربوط ب دست آوردای بنیادینه باید اخبارُ تجزیه تحلیل کرد و دانسته ـای قبلی ر ب چالش کشید و حتی با بقیه در موردش بحث کرد. این راهکارُ میشه وا3 زندگی روزمره و برای همه علوم م ب کار برد. یعنی تا جای ممکن با مسائل ب دیده علمی و با تفکر نقادانه نگاه کنیم و از چیزایی ک خوندیم و بلدیم نهایت استفاده ر کنیم. مثلن گاهی اوقات جملاتی ر ک میشنویم یا ب کار میبریم از لحاظ دستور زبانی بررسی کنیم، این کار کمک خیلی زیادی ب یادگیری دائمی و بدون خرخونی میکنه.

بالا