• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

داروهای مکمل

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
دوستان کسی تجربه ای مصرف داروهای مکمل داره؟ رو چه حسابی باید داروی مکمل مصرف کرد؟

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد
پاسخ : داروهای مکمل

خب داروهای مکمل رو نباید بدون تجویز پزشک مصرف کرد؛چون داروها اصولا یک ماده شیمیائی هستند و عملکرد بدن و بهم میریزند ولی این مکمل های غذائی رو باید براساس آزمایش خون و تجویز دکتر ها مصرف بشه چون اگر اون ماده تو بدن به اندازه کافی باشه نیازی به مصرفش نیست چون وقتی تو بدن ماده ای بیشتر از مقدار نیاز مصرف بشه باعث بیماری میشه به خصوص ویتامین های محلول در چربی(A,D,E,K) چون تو بدن ذخیره میشند و زیاد شدنشون باعث بیماری میشه ولی ویتامین محلول در آب چون دفع میشه خطرش کمتره و بقیه مکمل ها همینطور مثل کلسیم که مصرف ــش درصورتی که لازم نباشه (یعنی تو بازه 1000تا1500 گرم) روی بافت ها به خصوص بافت های نرم (مثل کبد) رسوب میکنند و اختلالات بدی رو ایجاد میکنند.

BRAZIL

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همین نزدیکی
پاسخ : داروهای مکمل

اگر داروی مکملی رو خودمون بدون تجویز پزشکی مصرف میکنیم(حدالامکان نکنیم)،دقت کنیم که تقلبی نباشد

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
دوستان تجربه ای از مصرف مکمل ها دارید؟ اگر تاثیر خوبی داشتند معرفی کنید مخصوصا واسه تایم امتحانات و فشارهای زیاد.

اِفنوزتری

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1400
خب من به تجویز دکتر قرص مکمل (مولتی ویتامین+ مینرال) مصرف می‌کنم
تاثیر خوبی داره خصوصا چون بخاطر مشکل‌ تیروئید و فاویسم بودنم دچار خواب‌آلودگی و کمبود آهن شدید و.. هستم، من رو سرحال نگه می‌داره
بنظرم برای مصرف مکمل‌ها درست‌ترین راه همون آزمایش و تجویز دکتر هست

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
دوستان تجربه ای از مصرف مکمل ها دارید؟ اگر تاثیر خوبی داشتند معرفی کنید مخصوصا واسه تایم امتحانات و فشارهای زیاد.
اگر منظور همون آهن و ویتامینِ من شربت فروتونیک میخورم سردرد حاصل از کم خونی شدیدهمون لحظه قطع می‌کنه. و باعث یبوست و مشکل گوارشی نمیشه‌. فقط کسایی که گلبول قرمز داسی شکل ناخالص دارن (اصطلاحا به کوچک بودن گلبول قرمز معروفِ) مصرفش مضر هست.
ویتامین هم مولتی ویتامین. اگر جعبش پیدا کنم عکس آپلود میکنم.
اگر با هزینه مولتی ویتامین مشکل دارین ویتامین e یک روز در میان و d ماهی یکبار اوکی باشه فک کنم.

بالا