• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره در یک دقیقه

ali_de457

KilaaliK
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی
اینستاگرام
پاسخ : مشاوره در یک دقیقه

انگیزت پایینه چون مهم نیست واست یا دوست نداری درسو
بشین با خودت فکر کن ببین آینده میخوای چیکار کنی فقط به خودت فکر کن نه حرف خانواده و این چیزا

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

کتاب فورباغه ات را قورت بده اثر برایان ترسی یکی از جامع ترین کتاب های موفقیت و برنامه ریزی و صد البته غلبه بر تنبلی و انجام بیشترین کار در کمترین زمان هستش.
اما برای درک مفهوم این کتابه به ظاهر ساده خوندن هزاران کتابه دیگه الزامیه.

قصد دارم چند نکته ازین کتاب که به درده برنامه ریزی کنکورتون میخوره و در کل واسه کنکورتون و انگیزه ی شما برای کنکور بسیار مفیده رو بیارم.
هرکس به اندازه ی درک و معلوماتش و نگرش و خردش ازین نکات بهره بگیره و خوشحال میشم چیزهایی که فهمیدین رو بهم بگین تا من هم از شما سود ببرم دوستان کنکوری عزیزم.

images

۱- برای دستیابی به موفقیت یک راه وجود دارد و آن مشخص بودن هدف است. به عبارت دیگر فرد باید بداند چه میخواهد و تمایل شدید برای به دست آوردن آن داشته باشد
(ناپلون هیل)

۲- برنامه ریزی آوردن آینده به زمان حال است تا بتوانید همین حالا کاری برای آن انجام دهید (آلن لاکین)

۳-کاره بی برنامه دلیل هر شکستی است (آلکس مک کنزی)

۴-”proper prior planning prevents poor performance” (فرمول شش پی/p6)
یعنی برنامه ریزی قبلی مناسب مانع از عملکرد ضعیف میشود

۵-هشتاد درصده نتایج حاصله شما نتیجه ی بیست درصد از فعالیت شماست
(اصل پارتو و یا قانون ۲۰/۸۰)

۶-در مقابل این وسوسه که اول کارهای کوچک را انجام دهید مقاومت کنید

۷-سخترین مرحله انجام هرکاره مهمی مرحله اول یعنی آغاز کردن آن میباشد.

۸-میزان بزرگی و موفقیت هرفرد بسته به این است که تا چه اندازه میتواند نیروهایش را در یک سو متمرکز سازد (اریسون سووت ماردن)

۹-تفکر درازمدت تصمیم گیری های کوتاه مدت را بهبود میبخشد.

۱۰-آینده نگری بر کارهای فعلی ما تاثیر میگذارد و در اغلب موارد تعیین کننده آنها می باشند.

۱۱-انسان های ناموفق به کارهایی میپردازند که رفع کننده ی تنش ها و ناراحتی هاست درحالیکه افراد موفق به کارهایی میپردازند که آن ها را به هدفشان می رساند
(دنیس ویتلی)

۱۲-هنگامی که همه نیرو های جسمی و ذهنی متمرکز میشوند توانایی فرد برای حل مشکلات به طور حیرت انگیزی چند برابر میشود (نرمن وینسنت پیل)

۱۳-تمرکز یعنی توانایی معطوف داشتن ذهن به یک موضوع واحد (کمار)

۱۴-هرگز برای انجام تمام کارهای لازم وقت کافی ندارید.

۱۵-تنها ابزار موفقیت این است که عملکردتان بیشتر و بهتراز چیزی باشد که از شما انتظار میرود (اگ ماندینو)

۱۶-کارتان را انجام دهید اما نه فقط در حد وظیفه بلکه اندکی بیشتر و از روی سخاوت
(دین بریگز)

۱۷-تمام افکاره خود را روی کاری که دارید انجام میدهید متمرکز نمایید. پرتو های خورشید تا زمانیکه متمرکز نشوند نمیشوزانند. (الکساندر گراهام بل)

۱۸-هیچ چیز به اندازه تمرکز تمام انرجی تان بر روی تعداد محدودی از هدف ها نمیتواند به زندگی شما نیروی بیشتری بدهد (نیدو کیوبین)

۱۹-با تمرین مدام یاد بگیرید که چگونه توانایی های خود را حفظ کنید (جیمز آلن)

۲۰-قورباغه ات را قورت بده همین … .

رعنــا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ابهر
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی.
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار
اینستاگرام

سلام!
یک ماه تقریبا از تابستون گذشته، دقیق تر بخوایم بگیم از دوازده ماه فرصت شما، یازده ماه مونده. شرایط الان ممکنه متفاوت باشه، بعضی هاتون شاید این یه ماهو عالی کار کردین که خب آفرین! ان شا الله همین جور ادامه بدین تا آخر!
ولی بعضی ها ممکنه بااینکه خوندن ولی از کارشون رضایت ندارن، به خاطر ماه رمضون نتونستن درست و حسابی بخونن یا کلا این یه ماهو نخوندن! الان طرف صحبت من همینان! من یادمه پارسال بعد ماه رمضون کلی ناراحت بودم چون ساعت مطالعم به شدت افت کرده بود این یه ماه... ولی یه کاغذ و قلم برداشتم و به عنوان یه مشاور با "رعنا" حرف زدم! اصلا دعواش کردم! کلا یک سوم ورقه رو سرزنشش کردم، بقیه رو هم نوشتم که چکارایی رو باید انجام میدادم ندادم، چی کار باید بکنم، چه قدر از تابستونم مونده،... یه مقدارم آخراش قربون صدقه خودم رفتم و اینا! این واضح کردن مرز ها حیلی کمک میکنه! گاهی اوقات با نوشتن آدم میفهمه اونقدرام کم کاری نکرده و یا برعکس. کلا ادامه راه تکلیف معلوم میشه!
الان اگه رضایت ندارین از خودتون شروع کنید رک و پوست کنده باخودتون حرف بزنین! و خوشحال باشین! الان مهمترین بخش تابستون باقی مونده(به شخصه اواخر تابستون خیلی مهم و مفید بود برام) این یه ماهو تجربه ادامه راهتون قرار بدین!

و فراموش نکنین: شما لایق بهترین ها هستین!
موفق باشید! >:D<

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

بیاید بازی کنیم تا موفق شیم و ضمیر ناخودآگاهمون تقویت شه و ترازمون یهویی بره بالا !!!

2322

حوصلت سر رفته؟ خسته ای؟ نمیخوای درس بخونی؟ یکم بازی کنیم؟ چه بازی؟؟

الان میگم

بازی اعداد حالا بعد اینکه انجامش دادیم هر اسمی دوس داشتین روش بزارین چه میدونم من اسمشو این گذاشتم :D

بهترین راه اینکه هدفاتون تو یه کاغذ نوشته شه. یاد بگیرید رو کاغذ فکر کنید.

حالا هم بیاید رو کاغذ بازی کنیم.

یه قلم کاغذ بردارید برید یه جای خلوت دوتا نفس عمیق چشاتونو ببندید اولین ترازی که اومد تو ذهنتون تو کاغذ بنویسید.

مثلا ۴۵۰۰

راجب دلایل انتخاب این عدد فکر کنید و بدون هیچ محدودیتی هرچندتا دوست داشتین به ترازتون اضافه کنید.

مثلا ۵۰۰ تا اضاف شد و الان ترازتون ۵۰۰۰ مگه نه؟

کمه آره؟ بیشتر میتونی؟ بیشتر دوست داری؟ خب کسی جلوتو نگرفته بیشترش کن.

ایول شد ۶۰۰۰ عالیه یکم بهتر شد نه؟

بیشترش کن نترس بیشتره بیشتر … . چی؟ نمیتونی؟ فرض کن میتونی دوست داشتی چند باشه ترازت؟ هان؟

۷۰۰۰ ؟ ۷۱۰۰؟ ۷۲۰۰؟ ۷۵۰۰؟

خوبه؟ راضی هستی؟

اما من هنوز راضی نیستم ببرش بالاتر آره تو میتونی بالاتر

۸۰۰۰ خوبـــــــــــــــــــــهههههه بالاتـــــــــــــــــــــــر

وجدانت نمیزاره دیگه؟ به اون مربوط نیست. کسی هم نیس که مسخرت کنه فقط خودت هستی و خودت و ضمیر ناخودآگاهت … پس ببر بالاتر … همیشه بهترینو بخواه.

۸۵۰۰ تراز تو هستش دوست عزیز :)

۹۰۰۰ و …. بالاتر … .

این بازی رو هروقت ناامید شدی انجام بده اونوقت میبینی ترازت در حده رتبه ی تک رقمی کشور میشه حتی شده تو خیالت واسه ی ساعت تو رتبه برتر کنکور هستی.

هر شب بیا باهم بازی کنیم :)

دروغ یا راست اونچیزی میشه که تو میخوای :)

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

تلاش مستمر و فوق العاده همراه با پشتکار و سماجت و داشتن نرمش در تعقیب هدف ها سرانجام شما را به خواسته هایتان خواهد رساند، اما باید یک فکر را از ذهن خود بیرون کنید و آن این است که هیچ راه حلی وجود ندارد.

تا کنون کسی به صرف داشتن "علاقه" به هدف نرسیده است.
کسی به هدف میرسد که خودش را برای رسیدن به هدف "ملزم"
ساخته باشد.
چرا التزام رسیدن به هدف تا این حد مهم است؟
افرادی که فقط علاقهمند رسیدن به هدف هستند، معمولا شکست می خورند،
زیرا به جای کلمه باید، کلمه شاید را به کار می برند.
وقتی "باید" در کار باشد هر کاری را به خاطر آن انجام می دهید.

هیچ موفقیت پایداری بدون پشتکار حاصل نمی شود.

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

هر وقط به یه موفقیت عالی رسیدیم اگه احساس کنیم که تازه شروع خط هستیم,پیشرفتمون ممتد است... ولی اگه در باد غرور خط پایان بخوابیم در همون نقطه در جا میزنیم.

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

پروانه
مردي يك پيله پروانه پيدا كرد. و آن را با خود به خانه برد. يك روز سوراخ كوچكي در آن پيله ظاهر گشت مرد كه اين صحنه را ديد به تماشاي منظره نشست ساعتها طول كشيد تا آن پروانه توانست با كوشش و تقلاي فراوان قسمتي از بدن خود را از آن سوراخ كوچك بيرون بكشد.
پس از مدتي به نظر رسيد كه آن پروانه هيچ حركتي نمي كند و ديگر نمي تواند خود را بيرون بكشد. بنابراين مرد تصميم گرفت به پروانه كمك كند! او يك قيچي برداشت و با دقت بسيار كمي آن سوراخ را بزرگتر كرد. بعد از اين كار پروانه به راحتي بيرون آمد.
اما چيزهايي عجيب به نظر مي رسيد. بدن پروانه ورم كرده بود و بالهايش چروكيده بود مرد همچنان منتظر ماند او انتظار داشت بالهاي پروانه بزرگ و پهن شود تا بتواند اين بدن چاق را در پرواز تحمل كند. اما چنين اتفاقي نيفتاد.
در حقيقت پروانه ما باقي عمر خود را به خزيدن به اطراف با بالهاي چروكيده و تن ورم كرده گذراند و هرگز نتوانست پرواز كند.
آنچه اين مرد با شتاب و مهرباني خود انجام داد سبب اين اتفاق بود.
سوراخ كوچكي كه در پيله وجود داشت حكمت خداوند متعال بود. پروانه بايد اين تقلا را انجام مي داد تا مايع موجود در بدن او وارد بالهايش شود تا بالهايش شكل لازم را براي پرواز بگيرند.
بعضي مواقع تلاش و كوشش و تحمل مقداري سختي همان چيزي است كه ما در زندگي به آن نياز داريم. اگر خداوند اين قدرت را به ما مي داد كه بدون هيچ مانعي به اهداف خود برسيم آنگاه چنين قدرتي كه اكنون داريم نداشتيم. اگر كسي دست شما را بگيرد ديگر پرواز نخواهيد كرد.

merzat

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1387
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی و کامپیوتر
رشته دانشگاه
هوافضا

ببین دوست عزیز بنده نه به شما کتابهای افزایش انگیزه(1 سال طول میکشه بخونی) رو توصیه میکنم نه جملات قصار...بر اساس تجربه به شما میگم...
هدفت از درس خوندن چیه؟

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

وقتی از خواب بلند شدی چه کار جدیدی برای هدفت انجام دادی؟

مثل همیشه پا شدی و کارهای دیروز ، پریروز ، دو روز پیش و ... را تکرار کردی؟!

ان کس که دو روزش یکسان باشد باخته است!

وقتی در خیابان قدم میزدی مثل روزهای قبل چشمت به کودک فقیر گوشه

خیابان افتاد و توی دلت گفتی هر وقت پولدار بشم بهش کمک میکنم؟!

ظهر وقت ناهار مثل همیشه با وجود خوب بودن غذا به جای تشکر و قدردانی

به مادرت کلی غر زدی...دوباره ظهر خوابیدی ...

بعداز ظهر ...

شب ...

انگار امروز کاری که باعث تغییر زندگی دیگران بشه نکردی

شاید بگی خب مثل همیشه دارم واسه هدفم میجنگم دیگه!

اما حواست باشه توی روز مرگی زندگی گم نشی!

حواست باشه هدف اصلیتو فراموش نکنی ...

یادت نره

واسه رسیدن به هدفت نباید دل کسایی رو که

تمام دنیاشون اینه که

تو به هدفت برسی بشکنی...

یادت باشه اصلا تو داری واسه خوشحالی اونا میجنگی

یادته میخواستی دنیارو عوض کنی

اول باید خودت رو عوض کنی!

میتونی امروز صبح زودتر از همیشه از خواب بلند شی

لبخند بزنی به خاطر اینکه امروز یه روز از بقیه زندگیته که نمیدونی چقدر

دیگه ازش مونده!

به اون بچه فقیری که هرروز میبینی کمک کنی حتی اگه پولدار نیستی

اگه بخوای به امید اون روز بشینی باید بهت بگم اون روز هیچ وقت نمیاد ،

حتی با کمترین چیزی که داری میتونی دل اون بچه رو شاد کنی

نیازی نیست به همه غر بزنی با یه لبخند کوچیک میتونی دنیای

خیلیا رو عوض کنی...

حتی اگه غذایی که میخوری خوشمزه نیست و دوست نداری با

تک تک سلول هایت از مادرت تشکر کنی

و خدا رو صدها هزار بار شکر کنی که مادرت کنارت هست...

یادت باشه که همه ی همه ی داشته های تو میتونه ارزوی یه نفر باشه..

یه لحظه فکر کنیم اگه دیگه فردا

فرصتی برای نفس کشیدن نداشته باشیم چی؟!

ایا هر کار میتونستیم کردم

همیشه یادم باشه و یادت باشه که

ان کس که لذت یک روز زیستن را تجربه كند‏ گویی که

هزار سال زیسته است

و انکه امروزش را در نمی یابد هزار سال

هم به کارش نمی اید..

هزار سال هم به کارش نمی آید...!!

اگه امروزو کاری نکنم فردا هم کاری نخواهم کرد

نشینیم که ارزوهامون یه روزی اتفاق بیفته!

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

تا حالا دقت کردین وقتیکه دارید بازی شطرنج 2 نفرو نگاه میکنید بهترین

حرکات رو پیش بینی میکنید و بهترین روش بازی حدس میزنید؟!

حالا کافیه خودت بازی کنی!!!افتضاح میکنی و گند میزنی!!!

این دقیقا داستان کنکور و درس خوندنو زندگی ماست.

ما وقتی جا میزنیم که همه از بیرون گود مارو نزدیک موفقیت میبینن.

اینجاست که باید بر استرس و ناامیدیم غلبه کنیمو خودمونو از بیرون نگاه کنیم.

الان بدترین موقع رها کردنه.

ما نزدیکه موفقیتیم بدون شک.

خدا داره مارو میبینه و رکاب هامون رو میشماره.

و این یادت باشه که

هر وقت از راه رفتن خسته شدی،بدو...

پس بدو ...

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

خوشبختی هیچ چیز عجیب غریبی نیست
خوشبختی یک احساس شخصی و درونیه

اگه یه فستیوال خوشبختی برگزار شه و همه کسایی که احساس خوشبخت بودن میکنن یه جا جمع شن میبنیم که توشون هم آدم فقیر هست هم ثروتمند،هم سالم هست هم مریض،هم پیر هست هم جوون .. این نشون میده خوشبختی به هیچی ربط نداره ... خوشبختا تو یه حس با هم شریکن، توو یه نگاه، اینکه زندگی با همه خوبی ها و بدی هاش مال ماست و باید از هر چیزی که داریم لذت ببریم.

هر روز اینو به خودتون بگین : امروز بهترین روز زندگی منه.سال بعد همین موقع یه آدم دیگه ام.

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

حتما تا حالا برات پیش اومده چیزی رو از ته دلت و با تمام وجودت بخوای! آرزویی که ذره ذره ی وجودت نیاز به داشتنش رو فریاد میزنه! همون آرزویی که دلت براش می تپه! به امید رسیدن بهش نفس میکشی وتو رویاهات همیشه دنبالشی... قشنگ ترین رویای تو...رویای سوگلی تو...بالاترین دلیلت واسه زنده موندن! واسه تلاش کردن! حسی که تو رو به ادامه دعوت میکنه و بهت انرژی میده! چیزی که واسه خواستنش تردید نداری! طوری میخوایش که نرسیدن بهش برات درده ...رنجه...عذابه...! ورسیدن بهش برات بالا ترین شوق و اشتیاقی که میتونی تصور کنی! واسه رسیدن به همون رویای شیرینی که نمیتونی فراموشش کنی.. .نمیتونی جاشو با هیچ چیز عوض کنی...اون چیزه مقدس و عزیزی که قلب وروح وجسم و تمام وجودت خواهش رسیدن به اون خواسته است... باید تلاش کنی!!! چطور یادت رفته؟؟ خواستن نتونستن رو نمی پذیره... اشتیاق رسیدن به آرزوی قلبی نتونستن و نشدن رو نمیفهمه ...خواستن فقط یه معنی داره و اونم تونستنه! اگه فقط بخوای و باور کنی که بهش میرسی کل قانونمندی های کاینات همسو با تو میشه!خواستن به تو نیرو وانرژی ای میده که تمام درهای بسته رو روت باز میکنه و تو رو با تلاشی تجهیز میکنه که با قدرتی عظیم فقط روی یک نقطه متمرکز شده وبی شک تو رو به کامیابی میرسونه...مهم فقظ ایمان اعتقادت به خواستته، خواستن رؤیایی که فکر رسیدن بهش عشق و تقلا و تلاش رو توی تو زنده و صد برابر میکنه! همونی که تو رو مشتاق تلاش میکنه. هیچ قدرتی تاب ایستادن در مقابل خواسته ی قلبی تورو نداره...اگه عشقت به آرزو هدفت در اون حد متعالی و بالای خودشه، اگه آرزوی رسیدن به خواستت اونطور تورو بی تاب و بی قرار میکنه که شب و روز بهش فکر میکنی، از همین امروز تورو میبینم که به خواستت رسیدی، اگه هم بهش نرسی مقصر فقط خودتی! ا گه واقعا میخوایش باید هم پای بهاش براش خرج کنی وسختی و رنجش رو برای رسیدن به گنجش به جون بخری... یادت باشه هیچ قدرتی جز خودت نمی تونه مانع رسیدن به خواستت بشه! تنها فاصله ی تو با بزرگ ترین رؤیاها و عزیزترین آرزو هات،فقط خواست و اراده ی خودته! چون خواسته ی قلبی توبه پشتوانه ی بیشترین تلاشت، عامل شکوهمند ترین تغییرات مثبت زندگیته . . .

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

khoda5.jpg

رمز و راز تغییر این است که همه انرژی خود را نه برای مبارزه با گذشته،بلکه برای ساختن آینده موفق تر بکار گیرید...

masijoon

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید صدوقی یزد
شهر
یزد
دانشگاه
دانشگاه شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

همیشه به هدف آخر فک کنین ..... مدام با خودتون تکرار کنین من مهر 94 باید رو صندلی دانشگاه x نشسته باشم یا عکس دانشگاه x رو بذارین بک گراندتون .... و همیشه یادتون باشه هیچ وقت از تلاشی که کردین پشیمون نخواهید شد .... موفق باشین منم مثه شما این مسیرو تجربه کردم با تلاش و اعتماد به نفس و توکل بر خدا نتیجه ی خیلی خوبی میارین ایشالا ..... :) :)

Odette

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
Teheran _Minsk
دانشگاه
Belarusian State Medical University
رشته دانشگاه
Med student

می دانم ، بر آنی که کار را به پایان ببری ،
شاید دیر باشد و بسیار دشوار ،
شاید بفرسایی و بخواهی رها کنی،
گاه تردید می کنی که به این همه می ارزد؟
اما به تو ایمان دارم ،
و ندارم هیچ تردیدی ،
که پیروز خواهی شد ،
اگر بکوشی !

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine
روز های باقی مانده و موفقیت

تالا شده بشینی فکر کنی که من. یه داوطلب کنکور بین 1 میلیون داوطلب دیگه مطمئنا چیز خاصی بنظر نمیام.بعد فکر میکنی که حتما اونا خیلی بهتر از من خوندن تالا. مطمئنم که همشون از تیر پارسال نشستن روزی 15 ساعت خوندن و اصلا هم تفریح نرفتن و الان یه غولی شدن که تورو له میکنن به عنوان رقیبشون

باشه فعلا حرف تو قبول. اما بذار منکه از کنکور گذشتم و بیشتر با کنکوریا بودم یکم قضیه رو برات واضح کنم.

چیزی که من میبینم اینه که اکثر کنکوریای سالای قبل که حالا نتایج بدی هم نگرفتن و حتی همکلاسی خودمن.زود شروع نکردن. من خودم کل تابستون رو بیکار بودم.از مهر هم درست و حسابی نخوندم.

من به این ایمان دارم که رتبه ی 1 کنکور یا هر ادم موفق دیگه ای از اولش قوی نبوده. میدونی چکار کرده؟؟؟

فقط خودشو قبول داشته.اینو باور داشته که هرچی به ازمونش نزدیکتر میشه تلاش مهمتره نه اینکه اگه یکم نقص داشته که قطعا همه دارن بگه برو بابا منکه موفق نمیشم.نه نشسته فکر کرده که من برا ایندم هدف دارم. عمرم الکی نیس که بخام تا ازمون بعدی تلفش کنم.پس برای همین ازمون انقد تلاش میکنم تا قوی شم بزرگ شم و حرفی برا گفتن داشته باشم.

میدونه که بقیه هم کم و بیش مثل خودشن. یکم قوی تر یکم ضعیفتر. اما چیزی که مهمه هفتهای اخره.پس قدر این دوره رو بدون. خودتو دست کم نگیر. تو هم مثل اونی که دوران بعد از عید رو عالی خوند و موفق شد. اونم میدونست کارش سخته اما نترسید

پس تو هم نترس

بالا