• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

شما تیم خارجی خود را چگونه انتخاب کردید؟

• شروع کننده موضوع

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
شما هم اگر طرفدار واقعی فوتبال هستید، اینجا داستان انتخاب تیم مورد علاقه‌تون و چراییش رو می‌تونید بنویسید.

من ایتالیایی‌ام

من فوتبال را از جام 98 یادم است، همان بازی ایران استرالیای 97 و همان صعود تاریخی. وقتی که برای اولین بار جام‌جهانی می‌دیدم و دنبال انتخاب یک تیم خارجی مثل بقیه بودم. (استقلالی بودم) بخاطر رنگ آبی بیشتر توجهم جلب ایتالیا شد از همان ابتدا، ولی وقتی ایتالیا توی پنالتی به فرانسه حذف شد نتوانستم انتخاب کنم. بخاطر تعداد زیاد بازیکنان سیاه‌پوست فرانسه (دقیقن نژادپرستی)، و اینکه تیمی که من کم‌کم داشت ازش خوشم می‌آمد و می‌خواستم انتخاب کنم را حذف کرده بود، نتوانستم طرفدار فرانسه بشوم، برعکس حتا بدم هم آمد ازشان.
یورو 2000 و صعود مقتدرانه‌ی ایتالیا با 9 امتیاز، دوباره من را تحریک به طرفداری از این تیم کرد. گل فوق‌العاده‌ی توتی به رومانی و آن پیروزی به یاد ماندنی و خوشحالی‌اش، بیشتر از چیزی بود که من برای طرفداری بخاهم، در حالی که با قهرمان آن روزها (فرانسه) رابطه‌ی خوبی نداشتم، خیلی زودتر از آنکه متوجه شوم با برد ایتالیا خوشحال شدم و با باختش ناراحت. اخراج زامبروتا و ده نفره شدن جلوی هلند (آن هم بدون توتی، بازیکنی که اول فقط از اسمش خوشم می‌آمد و بعدترها عاشق بازی و شخصیتش شدم) شاید اولین حس نگرانی من را در فوتبال بهم داد، حسی که نمی‌فهمیدمش، طرفدار ایتالیا شده بودم زودتر از آنکه خودم بخاهم. به یاد ماندنی‌ترین پنالتی تمام تاریخ، ضربه‌ی چیپ توتی به فن در سار و حیرت دینو زوف و مات چند ثانیه‌ای و خنده‌های داییم. هلند حذف شد.
فینال و خوشحالی ِ نود دقیقه‌ایِ ما برای قهرمانی با گل دلوکیو و ناگهان ویلتورد (یکی از همان سیاه‌های فرانسویِ دوست نداشتنی). یک یکی که سیزده دقیقه بعد ترزگه با قانون گل طلایی به آن پایان داد، و ناراحتی طبیعی ما.
حالا دیگر ما شده بودیم، زندگی آن روزها همه‌ش فوتبال بود، چه پلی‌استیشن و میکروی توی تلویزیون، چه توی کوچه و خیابون.
جام تمام شد، دایی برای من از ایتالیا و سری‌آ می‌گفت -یوونتوسی بود و دلداده‌ی دل‌پیرو- از توتی پرسیدم -تا حدی از او بدش می‌آمد، چون دل‌پیرو تعویضی‌ ِ آن روزهای توتی بود و به شدت معتقد بود اگر دل‌پیرو فیکس بازی می‌کرد ایتالیا قهرمان میشد؛ 2 سال بعد وقتی توتی ضربه‌ی ایستگاهی‌ای رو که دل‌پیرو هم پشتش بود زد و گل نشد، آن‌قدر فحش داد که گریه کردم!- به آ.اس.رم رسیدم، بازی‌ها را خیلی سخت و واقعن پرسان پرسان دنبال کردم کم و بیش، رم قهرمان سری‌آ شد و مرا طرفدار دوآتیشه‌ی خود کرد. ایتالیا و توتی آن‌سال‌ها مرتب دل مرا می‌بردند. هر سال به یک نحوی.
2002 و شاهکار بایرون مونرو (داور مسابقه) مقابل کره‌ی جنوبی و پایان جام برای ایتالیا در همان دور اول مسابقات حذفی.
اما زیباترین قهرمانی، دل‌چسب‌ترین و تکرارنشدنی‌ترین ترکیب، همگی در 2006 اتفاق افتاد، آن جایی که تمام بازیکنان بهترین‌ها در پست خود در سطح جهان بودند، نسل بی‌نظیری که در اروپا هم بارها خود را به فینال جام باشگاها رساند و قهرمان هم شد.
هنوز فکر نمی‌کنم پیروزی‌ای شیرین‌تر از 2-0 مقابل آلمان، در خاک آلمان، ممکن باشد. آلمان میزبانی که مدعی اول قهرمانی بود. از آن مهم‌تر انتقام بسیار لذت‌بخشی که از فرانسه گرفتیم، از همان فرانسه. انتقام همیشه شیرین است و موجب افزایش علاقه می‌شود. آخ که چقدر خوب بود آن روزها برای ما ایتالیایی‌ها.

ایتالیا سال 2007 رتبه‌ی یک فیفا شد.

برای ما ایتالیایی‌ها، ایتالیا همیشه قهرمان است. فارغ از نتیجه‌ی بازی‌ها و اتفاقات و حاشیه‌ها، هرچه پیش می‌رود، ایتالیا فقط دوست‌داشتنی‌تر می‌شود.

فورتزا آزوری

(راستی، پاس پشت پای بی‌نظیر توتی را فراموش کردم، آن را هم اضافه کنید)

Sanctum

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز - پردیس
رشته دانشگاه
دندان پزشكي
پاسخ : شما تیم خارجی خود را چگونه انتخاب کردید؟

من آلمانیم.
کلا من از آلمان و مردمش و فرهنگ و تاریخش خودم میاد. نه فقط تو فوتبال ، بلکه تو والیبال و ورزش های دیگه هم طرفدار آلمانم.

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

من معمولاً تیم خاصی رو حمایت نمی‌کنم. من بیشتر روی بازیکن‌ها مانور می‌دم. مثلا از روبن خیلی خوشم می‌آد. حالا اگه روبن تو تیم گینه‌بیسائو هم بازی می‌کرد، من نگاه می‌کردم. از این چهار تا تیم، روبن، رابین فان‌پرسی، نیمار، هیگوآن، دیماریا، ماسرانو و اکثر بازیکن های بایرن مونیخی آلمان رو دوست دارم.

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

من بر أساس اينكه فوتبال ماله برزيله ،بيشتر أسطوره هاي فوتبال توشن برزيلُ انتخاب. كردم

Luna H.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبدکاووس
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
داروسازی

من به خاطر آلمان بایرنُ انتخاب کردم و کلاً بقیه تیمای آلمانیُ هم دوست دارم :-"

shawn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهرری
شهر
شهرری
مدال المپیاد
نقره شیمی

من ناپولی رو چون با همت بالاش تونست طی دو سال از سری C برسه به سری A انتخاب کردم
اوروگوئه هم به خاطر اینکه اولا رنگ لباسش آبی آسمانیه و ثانیا چون ادینسون کاوانی توشه دوست دارم

AMiR.R

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
rasht
دانشگاه
علوم پزشکی گیلان
رشته دانشگاه
پزشکی

فقط تیم انتخاب کردن خودم!
آلمان و بایرن به خاطر اینکه از تاریخ جنگ جهانی آلمان خوشم میومد :))
(اصلا هم فاشیست نیستم :)) )
بعدا هم یه علایقی به رئال پیدا کردم :D

maryambanoo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سمنان
شهر
سمنان

من از بچگی فوتبال تماشا میکردم حتی زمانی که از فوتبال سر در نمیاوردم... چون همه خانوادم استقلالی بودن منم استقلالی شدم بعد فکر می کردم داداشم طرفدار هر تیمی هست منم باید طرفدار همون تیم بشم. چون اون طرفدار بارسلونا بود خب منم بارسایی شدم اما بعدش واقعا بهش علاقه مند شدم چون فوق العاده است. وقتی هم که مسی رو شناختم طرفدارش شدم و در مورد تیم آرژانتین و اسطورش مارادونا تحقیق کردم و فهمیدم که آرژانتین رو خیلی دوست دارم :P

• لایک
امتیازات: k.m.7

k.m.7

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
هوشبری

رئال مادرید \:D/
اولش چون همه بارسایی بودن بعد به خاطر رونالدو وبعد چون یه تیم رویایی و فوق العادس تصمیم گرفتم طرفدارش باشم......زنده باد رئال مادرید :D

Parisa.B

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زنجان
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

من هرجا کلوزه بره طرفدار اون تیمم. :-[
الانم مجبوری طرفدار لاتزیو :|
از بازی های ملی هم که خداحافظی کرد :((

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی

در كل فوتبال ديدن من از جام جهاني 2006 شروع شد در كل خيلي خيلي بچه بودم اوهوم
7-8 سالم بود .بعد يك همسايه ي گرام از اين پسراي ديوونه ي فوتبال بود خوب ب هر حال هم بازي ماهم ب حساب ميومدن ديگه. كمالشون در ما اثر كرد ديگه. بعد ب شدت از كاكا خوشم اومد و رفتيم مثه چي چسپيديم ب برزيل حتي اگه از المان 700 تا مي خورد من بازم طرفدارش بودم هستم ميمونم.
احساس مي كنم فوتبالي ك بازي مي كنن خيلي با بقيه فرق داره ي جورايي انگار ميفهمي ك دارن با عشق بازي مي كنن. ب هر حال عقيده ي شخصيه.

hamed.yas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشد
سال فارغ التحصیلی
1345
مدال المپیاد
مدال تو مشتم بود.از چنگم درآور
رشته دانشگاه
پزشک. دکتر. طبیب

عشقی. x: x: >:D< >:D<
.
.
.
.و کمی تحقیق. ;;) ;;)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی

دو تا از دوستام سر دو تا تیم خیلی دعوا میکردن. هر کدوم مزیت های تیم خودشونُ میگفت و منم در نهایت دربارشون تحقیق کردمُ اونی که خوب بودُ انتخاب کردم. :)

alden

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
T
شهر
AV
سال فارغ التحصیلی
1393

فقط و فقط رئال مادرید!
جریان داره ! از بچگی از لباس تیمش خوشم میومد بعد دیگه بخاطر لباسش و اینکه که کم کم بازیکناشو شناختمو و اینا شد تیم محبوبم x:

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

این آرم بایرن خط خطی بود من انتخابش کردم بچه ک بودم :)) >:D<

el dos

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
Heli1
شهر
teh

وجود بازیکن‌مورد علاقه

MoonGate

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
مشگین شهر
مدال المپیاد
نه هنوز سال دیگه ان شاء الله.....

من یادم میاد 7 8 سالم بود که تراکتور تازه به لیگ برگشت و هواداراش واسش سنگ تموم میذاشتن ( مثل الان) منم به تبع ترک بودن و تعصبی بودنم تراکتور رو انتخاب کردم....... اونموقع ها هم ستاره هایی مثل رونالدینیو و دکو و .... داشتن از فروغ میوفتادن ولی همچنان فوق العاده بازی میکردن تو بارسا بعد فهمیدم که طرفدارای بارسا هم مث طرفدارای تراختور خیلی رو تیمشون غیرتی ان و تیمشون رو فراتر از یه باشگاه میدونن........ واسه همین بارسا رو انتخاب کردم......... البته بازی و سبک بازیش هم عالی بود و به دلم نشست......... تیکی تاکایی که گواردیولا توش پیاده میکرد هم من رو جادوی خودش کرده بود........ به هرحال بارسا رو با تموم اتفاقاش انتخاب کردم..........

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397

من بچه بودم پسرعمم یه بار گذاشت منم فوتبال بازی کنم بعد منچستریونایتدو انتخاب کرد رونالدو رو دیدم دل از کف بردادم طرفدار منچستر شدم بعدم که اومد رئال رئالی شدم هنوزم هستم ولی خو الان دیگه عادت کردم به رئالی بودن و راضیم از تیمم :))

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

من ۸-۹ ساله بودم فکر کنم با بابام گاهی فوتبال نگاه می‌کردم و بابام طرفدار دو آتیشه‌ی لیورپول بود. یه دفعه لیورپول با چلسی بازی داشت و سر شوخی و اذیت کردن بابام من کل بازی چلسی رو تشویق کردم و دو سه بازی دیگه هم که دیدم در عالم بچگی رو لمپارد کراش داشتم :))
بعدا هم که بزرگتر شدم بازم بیشتر بازی‌های چلسی رو دیدم و طرفدار چلسی موندم تا همین الان. :د

بالا