• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

المپیاد همراه با درس مدرسه؟!

میشه هم به درس مدرسه رسید و هم المپیاد؟

• بله!

رای‌ها: 35 54.7%
  • خیر!

رای‌ها: 29 45.3%

• رای‌دهندگان
    64
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
مرحله ی اول رتبه میارید کاری نداره
معمولا نود درصد داوطلبا واسه کیک و تکدانه ی ازمون میان
این حرف من نیست حرف اقای اهرابی دارنده ی مدال برنز المپیاد شیمی فرانسه 2019 هست
(توی مدرسه سال بالایی ما بود)
من برا زیست میخوام... میترسم مرحله اول...

Apar

StupidMan
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
مشاور ها میگن خیلی ریسک داره،المپیاد رو انتخاب کردی رو همون بمون،تمرکز داشته باش،تو مسیر المپیاد هم واقعا مدرسه ها معلما برخی همکاری نمیکنن،حتی بعضا پدر مادر ها هم ناراضی هستند و میگن برو کنکور بخون،حق هم دارن،هر ساله تعداد انگشت شماری مدال طلا میارن تا مثلا از کنکور معاف بشن،ولی یک بحث مهمی که هست،دیدی هست المپیاد به آدم میده،درسته شما بری 2 سال فقد المپیاد بخونی و بعضا نتیجه ای نگیری ،دو سالتو برای کنکور از دست دادی،ولی دیدی که مطالعه المپیادی ،مخصوصا در المپیاد هایی چون ریاضی و کامپیوتر به یک نفر میده،تو کنکور و همه زندگی استفاده میشه کرد،شما برو آمار بگیر،رتبه 2 ریاضی سال 98 نقره المپیاد ریاضی گرفت،دو سال فقط تمرکزش رو المپیاد بود،ولی با یک سال خوندن تونست رتبه تک رقمی بیاره،دلیلشم همون دیدی هست که المپیاد در حل مسائل به آدم میده،خیلی از افرادی که جدی رو المپیاد کار کردن و بعضا نتیجه نگرفتن از المپیاد(منظور از نتیجه مدال طلا هست)،میبینیم اکثرا رتبه زیر هزار دارن،چون المپیاد فقط یک راه برای پیچوندن کنکور نیست،اگر به عنوان یک راه برای پیشرفت خودت ببینیش پیشرفت قابل توجه ای میکنی
برای مثال من کسی رو میشناختم که در ریاضی نسبت به بقیه دروس ضعف شدیدی داشت ولی بیشتر به ریاضی علامند بود و رفت سراغ المپیاد ریاضی،و بعد اون همه حیرت کرده بودن که کسی که ریاضی بزرگ ترین ضعفش بود،چطور بالاترین نمره های کلاس رو در ریاضی دریافت میکرد
در کل بگم به المپیاد علاقه داری برو،هرچند همه بهش میگن ریسک ،با وجود احتمال کم برای مدال طلا،ولی تاثیری که در تفکر و روش حل مسئلت میذاره ارزششو داره

hos-killer

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1401
من برا زیست میخوام... میترسم مرحله اول...
من یه دوست دیگمم توی ازمون المپیاد زیست مرحله ی اول قبول شد نگران نباشید مرحله ی اول آسونه البته باید خوند
شما یادتون باشه که المپیاد همه چیز نیست و بدون المپیاد تنها راه موفقیت نیست و استرس نداشته باشین فرد با هوشی مثل شما تواناییش رو داره
موفق باشین

آخرین ویرایش:

Krypton

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
CS
معدل تا چه حد و در چه مواردی تعیین کنندست؟
حدودا باید نمره‌هامو تو چه رنجی نگه‌دارم؟
اگه الان برای امتحانات مدرسه تلاش کنم، منطقیه واقعا؟

لطفا هرچی می‌دونین و اطلاع دارید رو بیان کنید

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT