• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

منابع المپیاد کامپیوتر

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
پاسخ : منابع المپیاد کامپیوتر

بدون شمارش تقریبن هیچ سوالی رو نمی تونی حل کنی.

( مثلن اگه بهت سواله ۸ قلعه رو بده نمونه ساده تر شده ی ۸ وزیر ) خوب احتمالن می تونی بدون دونستنه شمارش حل کنی. ولی وقتی تعداد حالت ها رو ۱۰۰ تا به بالاس خوب می مونی! ( ۸ قلعه مساله ی خیلی ساده ایه چون محیط و دامنه ی سوال کاملن مشحصه )
8 وزیر رو تو یه صفحه بچینیم که هیچ کدوم هم رو تهدید نکنه؟
همون جوری تفننی می پرسم (من دیگه کنکورم هم دادم رفت) ولی این که چگونه بچینیمش رو دیدم (حضوری) اصلا قرینه نبود می شه 4 حالت؟(منظورم اینه که کلن یه حالت بود حالا با توجه به جای کسی که کنار صفحه می شینه 4 حالت می شه)

سلام یکی امروز به من گفت که بچه هایی هستن که هم امسال دهمی میشن و هم کتاب وست رو خوندن هم زرد علیپورو حفظن ! این حرف چقدر میتونه واقعی باشه؟
خوب گیرم همچین آدمایی باشن به من و تو چه بشین برای خودت برای عشق خودت بخون المپیادت رو.

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

Mr.AB

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
4001

Mim

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
سلام یکی امروز به من گفت که بچه هایی هستن که هم امسال دهمی میشن و هم کتاب وست رو خوندن هم زرد علیپورو حفظن ! این حرف چقدر میتونه واقعی باشه؟
میتونه کاملا واقعی باشه
به هر حال کیفیت خیلی مهم‌تر ازین داستاناست، یکی ممکنه یه مشت سوال پراکنده حل کرده باشه و یه کتابم کامل نخونده باشه و قبول شه، یکی هفت هشتا کتابو زیر و رو کرده باشه و هیچی به هیچی.
بعدم نگرانی‌تو می‌فهمما، ولی تهش همین خوندنا و قشنگیای مسیرشه که میمونه، مدال یه نقطه‌ست تموم میشه میره "-:

Mr.AB

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
4001
من یه مشورت دیگه که میخواستم اینه که بغیر از کد زدن تو cf چیکار کنم برنامه نویسیم راه بیوفته؟

Mim

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
مشکل سینتکس‌ه یا الگوریتم؟
سینتکس که یه پایه‌ای بلد باشی، بعد هر چی لازم داشتی سرچ کنی یا کد یه سوالو زدی، کدای آدمای خفنم ببینی براش و چیز جدید داشت یاد بگیری، راه میفتی فکر کنم
الگوریتمم که گفتم
وقت بذار برا سوالا، شده چن روز فکر کن رو یه سوال تا حل شه... دیگه خیلی حل نمیشد هم طی یه حرکت ناشایست برو توتوریال بخون "-:

Mr.AB

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
4001
مشکل جفتشه من تا عید خیلی خوب کار کرده بودم هم سینتکس هم الگوریتم ولی تمرین نکردمو یادم رفت تازه ترجمم هم افتضاحه

• لایک
امتیازات: Mim

AS1.2

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
This item isn’t available in your country
شهر
سال فارغ التحصیلی
0000
پارت اول منابع-p1

خب یکم کمک کنیم برا بچه ها ، البته بنده تجربه ندارم
حرف های اقای سهرابی و اقای دشتی از مدال اوران و مدرسان المپیاد کامپیوتر بیان میکنم.

خب برا شروع باید اول شمارش و اصول شمارش یادبگرید
اگر فیلم اموزشی یا معلم دارید کتاب انالیز ترکیبی خوشخوان اقای ثروتی براتون بهتره؛
ولی اگر معلم ندارید و خودخوان میخونید کتاب انالیز ترکیبی اقای علیپور از نشر الگو براتون مناسبه؛

فصل ها و مطالب مهمی که باید از این کتاب هارو بخونیم اگر امار و استقبال بره بالا پست بعدی مینویسم ممنون؛

AS1.2

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
سال فارغ التحصیلی
0000
پارت دوم منابع - p2

خب کتاب انالیز ترکیبی چطور بخونیم و مهم ترین بخش ها چیه به ترتیب فصل ها عرض میکنم.

خب اول همون اصول شمارش باید خوب و اصولی یادبگیرید
اصول شمارش مهم ترین بخش المپیاد کامیپوتره و حتما خیلی خوب مساعل تستی و تشریحی شو مسلط باشید .

بعدش چند نماد بنظرم خلاصه وار بهش نگاهی کنید و سوالاتشو کم و بیش حل کنید بخش مهمی نیست ولی یه نگاهی حتما بهش کنید.

جایگشت های خطی نیز از بخش های مهمی هست و شروع مباحث جایگشت هست پس سعی کن این مبحث نیز به تسلط خوبی برسید.

فصل تبدیل مهم نیست من خودم نگاه نکردم بهش ولی چند هفته قبل ازمون حالت تفننی و مرور حتما بهش نگاه کنید.

جایگشت های دور مثل جایگشت های خطی باید بهش توجه بهش و تسلط متوسط نیازه بهش.

جایگشت های باتکرار مهم ترین،مهم ترین بخشه سعی کنید خیلی خوب این بخش یاد بگیرید و مساعلشو حل کنید خیلی خیلی مهمه.

فصل ترکیب نیز جزو مهم ترین بخش های کتابه و نیازمند تسلط خیلی خوب و عالی می باشد.

فصل های مسعله مسیر و تعداد جواب های معادله خطی با ضرایب واحد مکمل کتاب هست و نیاز هست هرزگاهی بهش توجه کنید.

بسط دو جمله ای مبحث متوسطی هست نه خیلی مهم نه خیلی مطلب بی ارزش هست این فصل اکثرا بچه ها خودخوان میخونن.

اصول شمول و عدم شمول و روابط بازگشتی مباحث متوسط رو به پایین هست ولی نیازمند توجه هست .

فصل های افراز مجموعه اعداد و مساعل توزیع ، بیشتر در مرحله دو مطرح میشه ولی اگر وقت کردید ببنید.

فصول اصول شمارش و جایگشت های با تکرار و ترکیب مهم ترین بخش ها می باشند حتما این فصل هارو خیلی تمرین کنید.

یکم هم حمایت کنید منابع فیلمی و کتاب های دیگه میگم چطور و چیکار کنید.(بنده خودم بازم میگم تجربه ندارم و در حال حاضر تجربه دوستان موفق در این زمینه بیان میکنم )

AS1.2

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
سال فارغ التحصیلی
0000
  • لایک
امتیازات: MHDgh
بالا