• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

راهنمای جامع خرید لپ تاپ! برای کسانی که مردد اند!

• شروع کننده موضوع Sep
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
سلام :D
خب ، راستش من دیدم یه راهنمای درست حسابی در مورد خرید لپ تاپ نیس و اینا.... بعد تصمیم گرفتم بیام اینجا و تجربیات و دانسته های هر چند اندکم1 رو بنویسم!

همین اول کار بگم که من توی این تاپیک ، فقط لپ تاپ های بالای 2 میلیون رو بررسی میکنم و کاری به لپ تاپ های زیر این قیمت ندارم و اصلن هم این لپ تاپ ها رو پیشنهاد نمیکنم!

مرحله اول : چه کارهایی با لپ تاپتون میخواید انجام بدین؟؟؟
[/size][/size]اینجا باید بدونید که استفاده شما از لپ تاپ در چه حدی هست..... من کاربرد ها رو به چند دسته تقسیم میکنم! :

1-کاربرهای عمومی :
این افراد استفادشون از لپ تاپ در حد کارهای روزمره و عادی هست! مثلن ایمیل چک میکنن ، چت میکنن ، از مجموعه آفیس استفاده میکنن ، آهنگ گوش میکنن ، فیلم نگاه میکنن و.... (دور نرم افزارهای ویرایش فیلم و اینا هم نمیرن! | اهل بازی های گرافیکی خیلی قوی هم نیستن! نهایتش گاهی PES! ) قیمت : از 2 تومن تا 3 تومن!

سیستم پیشنهادی :

CPU :
این افراد کارشون با با Core i5 یا نهایتن Core i7(سری U) به راحتی راه میفته و نیازی به سی پی یو های قویتر مثل core i7(سری HQ و MQ و...) ندارن! البته بهتره Core i7 U رو بگیرن تا خیالشون راحت تر باشه!

GPU :
برای کارت گرافیک Geforce 840m یا 940m کافیه.... (البته با کارشون با 930 یا 830 هم راه میفته!)

RAM :
رم 4-8 کافیه...

SCREEN:
توی این رنج قیمت بیشتر لپ تاپ ها اچ دی براق یا اچ دی مات یا فول اچ دی براق هستن....
پیشنهادم این هست که اگر از لپ تاپ توی ساختمان استفاده میکنید فول اچ دی براق رو بگیرین ولی اگر در محیط باز از لپ تاپ استفاده میکنید یا لپ تاپ تون مطلب میخونید اچ دی مات بهتر از فول اچ دی براق هست.

ادامه مطلب به زودی:| (خستم شد!)

:-|

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
من جدا راهنمایی نیاز دارم برای خرید لپ تاپ و هیچ تجربه ای هم ندارم: D
برای کار معماری میخوام

rezanajafi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
چقد به برند توجه میکنید ؟ مثلا فک کنید دوتا لپ تاپ سیستماشون کاملا یکیه اما یکی از اونا به خاطر برند ش گرون تره . شما کدومو انتخاب میکنید؟

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
چقد به برند توجه میکنید ؟ مثلا فک کنید دوتا لپ تاپ سیستماشون کاملا یکیه اما یکی از اونا به خاطر برند ش گرون تره . شما کدومو انتخاب میکنید؟
برند اهمیتی نداره برام.مهم کیفیتشه..
میخوام گرافیکش بالا باشه جوری که رندر سه بعدی میگیرم داغ نکنه و سریع انجام بده و کلا سرعت خوبی داشته باشه نرم افزار های سه بعدی داخلش

rezanajafi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
میخوام گرافیکش بالا باشه جوری که رندر سه بعدی میگیرم داغ نکنه و سریع انجام بده و کلا سرعت خوبی داشته باشه نرم افزار های سه بعدی داخلش
اگه میخواین سرعتش خوب باشه مهم CPU و RAM هستش ک سپهر نوشته بالا درچه حدی باشه. میتونین از دیجی کالا لپ تاپای core i7 ایسوس ، لنوو ، اچ پی رو ببینین و مقایسه کنید

• لایک
امتیازات: :-|

Amir R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
......
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشكي
یه
عاملی که مهم هست نوع هارد لب تاب اکسر هارد ها از نوعsata هستن که با این حال به نظر من حتی نمتونن از نصف قدرت cpu corei7 استفاده بکنن
واس سرعت خوب هارد های ssd پیشنهاد میشه ولی خوب گرون هستن
مثلا sata یک ترابایت حدودا ۳۰۰تومن هست
ولی ssd یک ترابایت حدودا یک ملیون و نیم تا دو ملیون و خورده ای
یه مثال ساده بزنم لب تاب doul core
با رم ۵۱۲ و گرافیک ۱۲۸ با هارد ssd که من دیدم حدود ۴۵ثانیه بالا میاد اونم نه هایبرنیت (نوع هارد از دلایل گرونی لبتاب های اپل هست)
البته اینا یه سری ترفند دیگه دارن مثلا یه ssd کم حجم که فقط ویندوز روش نصب بشه و یه هارد اکسترنال بخرین

و نوع گرافیک از لحاظ ddr و کَش مهمه
اینا هرچی بالاتر بهتر البته به بودجه مربوط میشه :))

کلا رنج قیمت بگین بهتر راهنمایی میشه کرد

Amir R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
......
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشكي
یه
عاملی که مهم هست نوع هارد لب تاب اکسر هارد ها از نوعsata هستن که با این حال به نظر من حتی نمتونن از نصف قدرت cpu corei7 استفاده بکنن
با رم ۵۱۲ و گرافیک ۱۲۸ با هارد ssd که من دیدم حدود ۴۵ثانیه بالا میاد اونم نه هایبرنیت (نوع هارد از دلایل گرونی لبتاب های اپل هست)
البته اینا یه سری ترفند دیگه دارن مثلا یه ssd کم حجم که فقط ویندوز روش نصب بشه و یه هارد اکسترنال بخرین

• لایک
امتیازات: :-|

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
یه

من تا سقف ۵تومن میتونم خرج کنم
+نظرت در مورد این چیه؟
Asus rog gl552vw-c

آخرین ویرایش:
بالا