• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تخمین رتبه

• شروع کننده موضوع

konkor93

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
,,mm,mm2
شهر
U
سلام
با توجه ب وقت باقی مونده و شرایطم میخوام اینطور هدف گذاری کنم
به نظرتون این تخمین یا در حالت کلی تخمین کانون درسته؟
دوستان کارنامه خودتون رو تو این تخمین یا گزینه 2 وارد کردین؟
تا چ حد درسته یا خطا داره؟
گزینه دو 6-7 هزار تا تو رتبه منطقه 2 و 4-500 تا تو تراز فرق داره
http://8pic.ir/images/a9xnnsr5ipix3ru5r5ve.jpg

rezanajafi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : تخمین رتبه

والا راستیتش اینه که حتی اگه تخمین رتبه شون دقیق دقیق هم باشه باز اصلا نمیشه روش حساب کرد..کنکور با کنکور فرق داره..مثلا همین درصدایی که توی کنکور 94 ، 400 500 منطقه شدن شاید با همین درصدا نمیشد 2000 منطقه 93 شد...چون سوالا توی 94 سخ شده بود...خیلی هم بستگی داره به دانش آموزا و کنکوریا ...
هدف گذاری تون تنها مشکلش اینه که بعضی درسا رو نمیزنید...مثلا میتونید فصل های راحت فیزیک مثلا 7 و 8 پیش رو جواب بدید یا سوال های راحت ریاضی رو ...
ولی بازم دست خود شماس اگه دیدن مصلحت تو اینه که جواب ندین پس جواب ندین .
عمومی هارو هم میشه بالا کشید به خصوص دین و زندگی که 80 به بالا زدنش شاید به 2روز خوندن نیاز داشته باشه شایدم کمتر ...
عمومی ها خیلی بیشتر از اون چیزی که به نظر میاد توی کنکور موثرن...میتونین درصد عمومی هاتون رو یه کم بالاتر ببرید...
برای اینکه عمومی هاتون بالا بره یه کم از کتابای جمع بندی شون بخونید بعد هر روز یه کنکور عمومی بزنید ..حتی روز قبل کنکور.. خیلی موثره
موفق باشید

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی

من درصدای کنکورمو تو تخمین رتبه کانون زدم رتبم نصف شد به دوستم گفتم اونم زد اون گفت رتبش خیلی بدتر شده تخمین رتبه ی کانون زمین نداره و معدل هم تاثیرش اعمال نمیشه پس کاملن واضحه که دقیق نیست اما واسه مقایسه ی کنکور با کنکور ب نظرم بد نیست مثلن این کنکورای 3 روز یکبارو تو تخمین رتبه وارد کنیم ببین نسبت به قبلیا بهتر شده یا بدتر ولی این که بگیم رتبه ی کنکور این میشه ب نظرم دقیق نیست

• شروع کننده موضوع

konkor93

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
,,mm,mm2
شهر
U

به نقل از رضــــــــــــــــــا...N :
والا راستیتش اینه که حتی اگه تخمین رتبه شون دقیق دقیق هم باشه باز اصلا نمیشه روش حساب کرد..کنکور با کنکور فرق داره..مثلا همین درصدایی که توی کنکور 94 ، 400 500 منطقه شدن شاید با همین درصدا نمیشد 2000 منطقه 93 شد...چون سوالا توی 94 سخ شده بود...خیلی هم بستگی داره به دانش آموزا و کنکوریا ...
هدف گذاری تون تنها مشکلش اینه که بعضی درسا رو نمیزنید...مثلا میتونید فصل های راحت فیزیک مثلا 7 و 8 پیش رو جواب بدید یا سوال های راحت ریاضی رو ...
ولی بازم دست خود شماس اگه دیدن مصلحت تو اینه که جواب ندین پس جواب ندین .
عمومی هارو هم میشه بالا کشید به خصوص دین و زندگی که 80 به بالا زدنش شاید به 2روز خوندن نیاز داشته باشه شایدم کمتر ...
عمومی ها خیلی بیشتر از اون چیزی که به نظر میاد توی کنکور موثرن...میتونین درصد عمومی هاتون رو یه کم بالاتر ببرید...
برای اینکه عمومی هاتون بالا بره یه کم از کتابای جمع بندی شون بخونید بعد هر روز یه کنکور عمومی بزنید ..حتی روز قبل کنکور.. خیلی موثره
موفق باشید
مرسی از شما
من برا دو درس بدترین شرایط گذاشتم تا تو این وقت تمرکز اصلیم رو زیست؟شیمی باشه
سوال اصلیم اینکه بدون ریاضی؟فیزیک (در بدترین شرایط و با روال کنکور که ب خودش گرفته (پیش بینی از جامع های سنجش)
این رتبه که تخمین زده تو این سال هم بدست میاد یا نه؟
حالا 2-3 هزارتا پایین تر حتی

:-|

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از AR :
سلام
با توجه ب وقت باقی مونده و شرایطم میخوام اینطور هدف گذاری کنم
به نظرتون این تخمین یا در حالت کلی تخمین کانون درسته؟
دوستان کارنامه خودتون رو تو این تخمین یا گزینه 2 وارد کردین؟
تا چ حد درسته یا خطا داره؟
گزینه دو 6-7 هزار تا تو رتبه منطقه 2 و 4-500 تا تو تراز فرق داره
http://8pic.ir/images/a9xnnsr5ipix3ru5r5ve.jpg
من توصیه ام اینه که تا قبل از کنکور سمت این چیزا نرید.یا اگرم میرید یک حدود کلی باشه که دستتون بیاد مثلا برای رتبه ی زیر xشدن باید چه درصدی بزنین.همین.
چون کنکور با کنکور فرق داره و همینطور روی نحوه ی فکر کردن و نظر درمورد خودتون تاثیر میذاره و همین اجازه نمیده که اگر قابلیت عملکرد بهتر را داشته باشید این بروز پیدا کنه بخاطر باوری که نسبت به خودتون پیدا کردید.
خیلی ها بودن که عملکردشون سر کنکور خیلی خیلی بهتر از نتایج و درصدای کانونشون بوده...

بالا