• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آزمون زيست شناسي سمپاديا

آيا در صورت بر گزاري چنين طرحي(طرح سوال توسط كاربران )تمايل به حضور در آن داريد

• كنكوري هستم ،تمايل به طرح سوال و استفاده از مجموعه سوالات دارم

رای‌ها: 3 11.1%
  • كنكوري هستم ،تمايل به استفاده از سوالات دارم و تمايل به طرح سوال ندارم

رای‌ها: 8 29.6%
  • كنكوري هستم ،خير

رای‌ها: 0 0.0%
  • فارغ التحصيل هستم تمايل به شركت در بحث ويرايش سوالات و يا طرح سوال را دارم

رای‌ها: 10 37.0%
  • فارغ التحصيل هستم تمايلي ندارم

رای‌ها: 6 22.2%

• رای‌دهندگان
    27
  • Poll closed .
  • شروع کننده موضوع

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
سلام من يه پيشنهادي داشتم :
به نقل از Hossein9021 :
من يه پيشنهاد داشتم براي انجمن هاي درسي
اينكه يه بخش براي توليد آزمون داشته باشن، و سوالاشم خود بچه ها و در واقع حين مطالعاشون از كتابا طرح كنن ،رويه ام به اين صورت باشه كه مثلا جمعه قلم چي از درس يك زيسته ،طي اين دو هفته بچه ها هر كدوم در حالي كه با دقت دارن مي خونن و نكات جديدي از متن و شكل ها كشف مي كنن و يا حتي سوالات كتابارو با ايده هاي جديد سخت تر مي كنن از اون نكات و سوالات هر كي يكي دوتا سوال توليد مي كنه و براي مسئول اون بخش مي فرسته اون فردم سوالارو به يه سري از فارغ التحصيلا و رتبه هاي كنكور سايت ميده و بعد اونا هم سوالارو يه ويرايشي مي كنن دوباره بر مي گردونن به مسئول اون بخش بعد اون سوالا رو به يسري ديگه ميده كه مرتب بچيننشون به صورت يه آزمون در بيارن. و ما اون سوالا رو مثلا چهار شنبه قبل قلم چي منتشر كنيم و همه از سوالاي هم بهره مند شن /اين كار واقعا محتواي علمي سايت و سطح بچه هارو بالا مي بره مخصوصا الانا كه وقت بيشتري براي دقيق شدن تو متن كتابا هست ،،،،،من نمي دونم بايد از كجا شروع كرد ديگه اين پيشنهادم بود خود دانيد ولي مطمئنم كه قابل اجراست اين كار ممكنه تو درسايي مثل رياضي سخت باشه ولي تو زيست حتما ميشه و فك كنم اول به صورت آزمايشي رو زيست اجرا بشه
خوب اين پيشنهاد مهم ترين مشكلي كه پيش رو داره مشاركت بچه هاس چون خودشون قراره سوال طرح كنن ،ببراي همين من اين نظر سنجي رو گذاشتم (فعلا فقط در مورد زيست )كه ببينم اقبال به اين مسئله چجوره در مورد فوايد اين كار حداقل تا قبل از عيد بايد بگم كه كنكوري ها فرصت زيادي براي دقيق شدن تو متن كتاب زيست دارن و مي تونن نكات زيادي از كتاب برداشت كنن ،نگاه طراحانه به متن خودش در يادگيري موثره البته ضررايي هم داره كه مي شه به بيش از حد وسواسي شدن تو متنا رو از بدي هاش دونست /
خلاصه به عنوان يه سايت سمپادي و با دانش آموزاي خفن اين كار در صورت عملي شدنش مي تونه منبعي بي انتها براي سوالات سخت و متوسط به بالا از كتاب باشه و شايد روزي در كنار آزمون هاي بزرگي قرار بگيره ضمنا تخصصي بودن طرح سوال در هر بحث خودش به بالا رفتن كيفيت كمك مي كنه
اين نظر سنجي رو براي چهارده روز زدم خواهشم اينه كه در نظر سنجي شركت كنيد و نظرتون رو بگيد تا معلوم بشه چه ميزان اين طرح مي تونه تو سايت پيش بره .
اگه بحثي هم در مورد پيشنهاد انتقاد بود در همين جا انجام مي ديم /

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
پاسخ : توليد آزمون هاي زيست شناسي توسط بچه هاي سايت (نظر

به نظره من،بهتره اینکارو در قالبه چارت های نکته انجام بدین!
چون سوال دراوردن کاره هر کسی نیست.
ولی اگر کسی نکته ای از اینور اونور پیدا کرد و اینجا نوشت،این خ بهتر خاهد بود

rezanajafi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

من آمادم ... ایده خیلی خوبیه ...

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

من پیشنهاد می‌کنم که اگر قراره آزمون‌ها از کتاب‌های درسی طرح بشن، توی این فوروم نباشن و برن توی فروم مشاوره یا مشابهش، امّا اگر قراره سؤالات منبع آزاد داشته باشن و یه جورایی مثل مسابقه‌ی زیست‌شناسی باشن که همین‌جا برگزار می‌شد، همین جا بمونن. دلیل حرفم اینه که علم زیست‌شناسی با درس زیست‌شناسی که تو دبیرستان می‌خونن خیلی فرق داره، چهارچوب و هدف و سطح و همه چیزش. با خوندن درس زیست‌شناسی و دادن آزمون ازش [مثل آزمون‌های قلم‌چی] قرار نیست سطح علمی بالا بره، قراره سطح درسی بالا بره. در حالی که به نظر من این انجمن اختصاص داره به علم زیست‌شناسی و باید عمقی‌تر و دقیق‌تر و حتّی تخصّصی‌تر نگاه کنه به زیست‌شناسی.

• شروع کننده موضوع

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

به نقل از MHO :
به نظره من،بهتره اینکارو در قالبه چارت های نکته انجام بدین!
چون سوال دراوردن کاره هر کسی نیست.
ولی اگر کسی نکته ای از اینور اونور پیدا کرد و اینجا نوشت،این خ بهتر خاهد بود
مي شه خوب هر كي نكاتشو در قالب سوال چند مورد از موارد زير درست است طرح كنه، با پاسخ نامه،سوال بيش تر از نكته ي خالي كشش داره،،من بيشتر هدفم يه چيز خاص بود كه كشش به سايت رو افزايش بده و طبقه بندي شده باشه مثلا آرشيو سوالات مربوط به فلان فصل،نكته اون كشش رو نداره،،همگام بودن با يه آزمون مثل قلم چي و دادن سوالات موازي با اونم خيلي كار خوبيه،،ميشه سوالات كتابارو هم به شيوه هاي مختلف تغيير داد.

rezanajafi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

من از از اونجا که علافم الان به شدت ..زیست رو هم تازه خوندم .. الان آزمون میتونم طرح کنم ... الان طرح کنیم حسین بفرستم بت؟

درمورد نظرسنجی بالا الان ما کنکوری هستیم یا فارغ التحصیل؟

• شروع کننده موضوع

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

به نقل از رضــــــــــــــــــا...N :
من از از اونجا که علافم الان به شدت ..زیست رو هم تازه خوندم .. الان آزمون میتونم طرح کنم ... الان طرح کنیم حسین بفرستم بت؟

درمورد نظرسنجی بالا الان ما کنکوری هستیم یا فارغ التحصیل؟
منم تقريبا همين وضعيت رو دارم و يه سري نكته دارم گوشه كنار كتابام حيفم مياد دور بريزم ،ولي بايد مشتاقان زياد بشن وبيشتر خود كنكوري ها بايد شركت كنن و حالا فارغ التحصيلا هر بار يكي دو سوال بفرستن چون ما معلوم نيست تا كي بتونيم سوال بديم ولي هميشه كنكوري تو سايت هست
ما تا جواب كنكور بياد فك كنم فارغ التحصيليم

× سدلاو : شما الان فارغ التحصیلین :د چون پیش دانشگاهیتون تموم شده :د

• شروع کننده موضوع

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

چند روزي از اين نظر سنجي مي گذره ،،حدود شش نفر فارغ التحصيل اعلام همكاري كردند يعني مي شه گفت اگه براي طرح سوال فقط روي فارغ التحصيلا اكتفا كنيم مشكل خاصي پيش نمياد، :-?
مشكل از اون جايي شروع مي شه كه دو نفر كنكوري اعلام آمدگي كردن كه استفاده كنن :| ~X( :|
انجام اين كار به صرفه نيست واسه دو نفر،روي هم رفته الآن مي تونم از كنكوري ها خواهش كنم بيان و تو نظر سنجي شركت كنن در اين راستا يه سري نكته هست :
اول اينكه اين كار وقت چنداني ازتون نمي گيره((آقا شما اصلا بيا فقط از سوالا استفاده كن ;;) ))
دوم اينكه فارغالتحصيلا انگشت ميزارن رو ابهاماتي كه براي خودشون بوده پس شك نكنيد اين سوالات به ابهامات شما پاسخ ميده (;
سوم اينكه الان شما وقت زيادي تا قبل از عيد داريد(خيلي زياد)اين زمان شما بايد استخون بندي زيستتوون رو قوي كنيد تا دوران جمع بندي مجبور نباشيد نكته هاي خيلي ريز رو مرور كنيد ،اين روش باعث مي شه شما نكات خيلي ريز رو از طريق طرح و حل سوال به خاطرتون بسپرين B-) [SIZE=78%] [/SIZE]
چهارم اينكه خو نامردا اينهمه فارغ التحصيل اعلام آمادگي كردن شما نمي خوايد يه تكوني به خودتون بديد؟؟؟ X-(

از مديران مي خوام كه اين پست هاي پياپي رو ناديده بگيرن

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از Hossein9021 :
چند روزي از اين نظر سنجي مي گذره ،،حدود شش نفر فارغ التحصيل اعلام همكاري كردند يعني مي شه گفت اگه براي طرح سوال فقط روي فارغ التحصيلا اكتفا كنيم مشكل خاصي پيش نمياد، :-?
مشكل از اون جايي شروع مي شه كه دو نفر كنكوري اعلام آمدگي كردن كه استفاده كنن :| ~X( :|
انجام اين كار به صرفه نيست واسه دو نفر،روي هم رفته الآن مي تونم از كنكوري ها خواهش كنم بيان و تو نظر سنجي شركت كنن در اين راستا يه سري نكته هست :
اول اينكه اين كار وقت چنداني ازتون نمي گيره((آقا شما اصلا بيا فقط از سوالا استفاده كن ;;) ))
دوم اينكه فارغالتحصيلا انگشت ميزارن رو ابهاماتي كه براي خودشون بوده پس شك نكنيد اين سوالات به ابهامات شما پاسخ ميده (;
سوم اينكه الان شما وقت زيادي تا قبل از عيد داريد(خيلي زياد)اين زمان شما بايد استخون بندي زيستتوون رو قوي كنيد تا دوران جمع بندي مجبور نباشيد نكته هاي خيلي ريز رو مرور كنيد ،اين روش باعث مي شه شما نكات خيلي ريز رو از طريق طرح و حل سوال به خاطرتون بسپرين B-) [SIZE=78%] [/SIZE]
چهارم اينكه خو نامردا اينهمه فارغ التحصيل اعلام آمادگي كردن شما نمي خوايد يه تكوني به خودتون بديد؟؟؟ X-(

از مديران مي خوام كه اين پست هاي پياپي رو ناديده بگيرن
به نظرم،یک دلیلی که کنکوریا اینقدر کم استقبال کردن،وجود این تاپیک تو این انجمنه:D
اگر درخواست بدین ک منتقلش کنن به پشتیبانی گنکور 96،احتمالا درخواست بیشتر بشه:D

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

تاپیک قفل و بعد انتقال داده میشه

YaSm!nA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان حکیم زاده
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
98
تلگرام

خب الان هم تاپیک انتقال داده شده هم تازه از کنکور 95 گذشته و ذهن افراد زیادی برای طرح سوال باز و آماده هست.
متقاضی داریم الان؟
پیشنهاد خوبیه ها... (; :-?

• شروع کننده موضوع

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

فك كنم چهار روز به پايان نظر سنجي مونده و استفاده كننده ها حدود شش نفر شدن كه بدك نيست نسبت به دو نفر ولي بازم خيلي خوب نيست ، با اين حال براي شروع كار خوبه ،فكر نكنم اين قلم چي برسيم سوال بديم چون سوالا بايد اقلا دو روز قبلش آماده باشن،از دوستاني كه فارغ التحصيل هستن و تمايل به همكاري دارن خواهش دارم تو همين تاپيك بيان نظراشون رو در مورد اين كار بگن ../اميدوارم كار خوبي بشه /m\
بعد از بسته شدن نظر سنجي به طور دقيق با يه سريا(يا همه) كه ابراز تمايل كردن به صورت جداگانه ارتباط بر قرار مي كنيم و سوال ازشون ميگيريم ، (بعدا از اين دوستان مي خوام پ،خ بدن تا بشناسمشون ولي فعلا زوده)
يه كار ديگه ام هست :
اگه كسي تمايل داره در pdf سازي و يا مرتب تر كردن اطلاعات و ايجاد نقش هاي زيباي گرافيكي در سوالات همكاري كنه تو همين تاپيك بگه دستش درد نكنه ;;) (اينم جور شد ، ممنون از خانوم shnava)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام
ببین میتونی در زمینه کار های کامپیوتری(مرتب کردن و pdf و .‌..) و ویراستاری رو من حساب کنی!

• شروع کننده موضوع

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
شروع توليد آزمون زيست: اعلام آمادگي براي طرح يا بررسي س

فكر نكنم نياز باشه كه تا پايان نظر سنجي براي شروع كار صبر كنيم ، همين الان مي تونيم كار رو شروع كنيم .
براي اولين قدم :دوستاني كه براي حضور در اين كار تمايل دارن (چه تو نظر سنجي شركت كردن يا نه)(كنكوري هستن يا فارغ التحصيل)لطفا در اسرع وقت به من يه پ.خ بدن
نكته:فارغ التحصيلاي عزيز در پيغام خصوصيشون لطفا ذكر كنن كه دوست دارن تو كدوم بخش( طرح سوال يا نظارت بر سوالات(محتوا و متن) يا هر دو)شركت كنند.
تذكر: بعد از اينكه همكاري رو شروع كردين و تصميم گرفتين قطع همكاري كنين مثلا ديگه سايت نياين براي قطع همكاري خواهشا يه پ.خ بدين و بگين ديگه نمي خواين همكاري كنين و همين طوري كارو ترك نكنين

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

کسانی که مایل به همکاری در بخش تولید محتوا یا بخش نظارت هستند لطفا با یک پیام خصوصی اعلام آمادگی بفرمایند

• شروع کننده موضوع

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
طرح سوال زيست(پ.خ بدين)

آقا هنوز فقط يكي دو نفر پ.خ دادن X-( X-( X-(،لطفا اگه تو نظر سنجي راي مثبت دادين پ.خ بدين من نمي دونم چرا،بيش از ده نفر تو نظر سنجي تمايل به طرح سوال كردن ولي هنوز نصف اين تعدادم پ.خ ندادن خوب ما از كجا بفهميم شما مي خواين همكاري كنين؟ ~X( ~X( ~X( ~X(
يكم پايه باشين اين كار خيلي جذابه

• شروع کننده موضوع

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
توليد آزمون هاي زيست شناسي توسط بچه هاي سايت (پ.خ)

تا حالا كاربران زير اعلام آمادگي كردن:
Shirin77
Shnava
آقا حميد رضا
رضا...N
@rmin@
Mahsa M
hossein9021
با همين تعداد مي شه كار كرد(بقيه كسايي كه اعلام آمادگي كردن تو نظر سنجي كجان ؟؟؟؟؟)،اگه كسي باز خواست همكاري كنه هر وقت شد پ.خ بده ،بعد از شروع كارم باز ميشه پ.خ بدين ،
ممنون
از مديرا خواهش مي كنم اين پست پشت سر هم رو نديده بگيرن فك كردم دليل كمي پ.خ ها نديدن تاپيكه براي همين پست دادم تا تاپيك بياد بالا

• شروع کننده موضوع

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
اولين سري سوالات زيست

سوالات

بالاخره اولين سري سوالات طرح شد مطابق با قلم چي اين هفته كه بالا لينكش هست :)
كليدشو تا شب ميزارم

اينكه فقط دو نفر در طرح اين سوالات نقش داشتن باعث دير شدن كار شد :D
سوالات قرار بود سخت باشه ولي ببيشتر نكته دار شد تا سخت ،،كليد و پاسخنامه تشريحيش رو بعدا ميزارم،حتما پاسخ تشريحيو بخونيد من خودم سعي كردم نكات زياديو بزارم توش و اينكه حتما قرار نيست قبل قلم چي اينو بزنيد و پاسخارو بخونيد چون نكاتش بعدنم به دردتون مي خوره
بعد اينكه سوالات سال دومش فونتش خراب شده به بزرگيتون ببخشيد آخه مجبور شدم با پ خ منتقلشون كنم :D و اينكه وقت كم بود ،فعلا اينو قبول كنين بعدا درستش مي كنيم #S-:

rezanajafi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
شرایط و نحوه برگزاری ازمون زیست

جواباتون رو تا فردا ظهر برا حسین بفرستین
کلیدارو هم ظهر فردا میزاریم ...
و در ضمن به نفر اول نشان علمی داده میشه...
نکات متفرقه[nb]نستعلیق نویسی به صورت عکس از سایت nastaliqonline.ir
[/nb]

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)