• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خودکشی

zeynabgol

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
حتی اگه بعدش میفهمیدی چقدر اطرافیانت میتونستن کمکت کنن تا قوی شی و دست به خودکشی نزنی ولی اوضاع رو بدتر و بدتر کردن؟
فکر نمیکنم کسی دلش بخواد اطرافیانش خودکشی کنن بحث اینه که فقط خودکشی کننده رو زیر ذره بین نگیر.
و از بقیه نیز متنفر خواهم شد:)

آدنوزین :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ١
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
چرا خودکشی میکنن؟

چون کورن!
واقعا شاید بگید که گاهی راهی برای ادامه دادن به این زندگی نیست و باید خودمونو به فنا بدیم، ولی واقعا کسایی که خودکشی میکنن کور درجه سه هستن!

همیشه یه راهی هست که "این رو نیز بگذرونیم".... شاید وقتی هیچ دلیلی برای زندگی نداریم، تنها دلیلی که میمونه این باشه که:"زحمت عمری تپیدن قلبمون به هدر میرهههه!"

شاید مسخره به نظر بیاد، ولی همینه. اینجور وقتا باید به این فکر کنیم که اگر زندگی من قرار بود تا ایییینننن حددددد، بی مزه و بیخود تموم بشه، پس چرا شروع شد؟
پس نتیجه میگیریم یه هدفی داشته، و مهم نیست من چه نکبت زشت بدردنخوری باشم، زندگی من رو به اون وضعیت تعیین شده میرسونه. و اون وضعیت، وضعیه که من توش شااااد بمیرم، یا اگر شاد نیستم، حداقل نقش خودم رو توی این دنیا ایفا کرده باشم.

و هنوز نکرده م؟ پس زنده میمونم و اجازه نمیدم زحمت 80 بار تپش در دقیقه قلبم به هدر بره....

و "این رو نیز میگذرونم"
دلایل اون آدم‌ها رو شنیدی؟ اگه شنیدی چیزایی که تجربه کردن رو تجربه کردی؟ چه تضمینی وجود داره که اگه توی همون شرایط قرار بگیری رفتار مشابهی بروز ندی؟
الان می‌گی قوی بودن خوبه ولی کی اینو تعیین می‌کنه؟ هر آدمی یه سری روحیات داره و آستانه‌ی تحمل آدم‌ها متفاوته، چرا فکر می‌کنی کسی که مثل تو نیست بد و کور و ضعیفه؟
بعضی اوقات واقعا واقعا راهی نیست که “این رو نیز بگذرونیم...” اگه تو چنین لحظاتی رو تجربه نکردی دلیل نمی‌شه وجود نداشته باشن.
جهان و اتفاقاتی که توش می‌افتن خیلی بزرگ‌تر از چیزی هستن که فکر‌می‌کنی!

بالا