• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور کنکوریا! عید چی کار کنیم؟!

• شروع کننده موضوع

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
سلام به همه کنکوریای عزیز و خداقوت!>:D<
امیدوارم تا الان با حس و حال خوب کلی درس خونده باشید و ترکونده باشید!:-b
اما اگه هم کوتاهی کردید، اشکالی نداره از همین اسفندماه با برنامه ریزی درست تا کنکور می‌تونید بترکونید! ||=||

این تاپیکو زدم که دوستانی که سالهای قبل کنکور دادن تشریف بیارند از تجربیاتشون در مورد درس خوندن توی عید بگن و یا اگه سوالی در رابطه با نحوه مطالعه توی عید دارید بپرسید!;;)

نظر شخصی من اینکه اگه میخواهید عید مفیدی داشته باشید باید از همین امشب، شبی نیم ساعت قبل از خواب روی کم کاریها، کاستی هاو ضعف‌هاتون فکر کنید و یادداشت کنید. مثلا امشب کاستی‌ها و ضعف های درس عربی‌تون رو در بیارید، فردا فارسی و....
بعد که همه نقص‌ها در اومد براش برنامه ریزی کنید، و در کنارش نقاط قوت رو تقویت و مستحکم کنید! (یا یه چیزی تو این مایه ها)

حواستون باشه که اسفند مثل برق و باد میگذره نشه یهو یک فروردین و هیچ برنامه‌ای نداشته باشید![-|

دمتون گرم، چند ماه دیگه زحمت بکشید بعدش تازه اول بدبختیای دانشگاهتونه :))

N_MATHS

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان حضرت زینب (س) ری
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
فقط مرحله 1 ریاضی...المپیاد هندسه شریف
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
مهندسی ماشین های ریلی:)
توصیه من اینه که حتما بعد از آزمون هایی که میدن(یا آزمون هایی که تا الان دادن)،تحلیل آزمون کنن و اشتباهاتشون رو در بیارن...حتما حتما حتما اینکارو بکنن،بعد ببینن رو چی ضعف دارن،برن سمتش.
یعنی با حوصله برید ببینید چیا رو غلط زدید،جواب درستشو در بیارید...
از درس ها هم به هیچ وجه نترسن...

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
اون قدرا هم که میگن عید ویژه نیست . یهو به خودت میای میبینی همه کار ها رو پاس داده بودی به عید و از عیدتم بد استفاده کردی . خلاصه زمان رو دریابید ،عید و غیر عید نداره ...

بـئـاتـریـس

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تربت حیدریه
شهر
تربت حیدریه
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فعلاً یزد :)))
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
در تایید حرفای نیوشا باید بگم واقعاً اینطوری نباشید که تو اسفند بگید خب اینا رو که میذارم عید بخونم.چون عید همون ۱۱_۱۲ روزه و من خودم تحت تاثیر حرفای عید دوران طلاییه و عیدو دریابید و تو عید میتونید پیشرفت کنید و این حرفا یه جووووری همه چیزو گذاشته بودم برا عید که انگار جای ۲۴ ساعت هر روزش ۴۴ ساعته :))
خلاصه عید در صورتی میتونه مفید باشه که شما اسفندم خوب بخونی .. گرچه فرصت جبران خوبیم هست ..
من تحت تاثیر جو مهمونی و پیک نیک و این داستانا خیلی زمان از دست دادم و التماساً رو خودتون کار کنید که خوددار باشید .. یه امسالو مهمونی نرید و خوب بخونید سال بعدش میتونید به عنوان دانشجوی یه رشته‌ی تاپ با خیال رااااااااااااااحت برید مهمونی و خوش بگذرونید ..
از این به بعدم به عمومیاتون یه توجه خاصی داشته باشید چون واقن مهمه .. من نتونستم یزدو بیارم و حالا که یزدم و درصدا رو میدونم میبینم با اختصاصیای برابر یا حتی بیشتر ولی با عمومی کمتر نیاوردمش :‌))
هر روزم یه سری تست مبحثی از ادبیات مشخص کنید و بزنید .. مثلاً ۱۰ تا لغت و املا و ۱۰ تا آرایه و ۱۰ تا قرابت و اینا ..
و فک کنید فقط ۴ و ماه و اندی مونده که وقت خوبیه برا عوض کردن نتایج ..

آخرین ویرایش:

رحمتی!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
باشه
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
یه خورده شیمی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
پلیمر
در تایید حرفای نیوشا باید بگم واقعاً اینطوری نباشید که تو اسفند بگید خب اینا رو که میذارم عید بخونم.چون عید همون ۱۱_۱۲ روزه و من خودم تحت تاثیر حرفای عید دوران طلاییه و عیدو دریابید و تو عید میتونید پیشرفت کنید و این حرفا یه جووووری همه چیزو گذاشته بودم برا عید که انگار جای ۲۴ ساعت هر روزش ۴۴ ساعته :))
خلاصه عید در صورتی میتونه مفید باشه که شما اسفندم خوب بخونی .. گرچه فرصت جبران خوبیم هست ..
من خودم تحت تاثیر جو مهمونی و پیک نیک و این داستانا خیلی زمان از دست دادم و التماساً رو خودتون کار کنید که خوددار باشید .. یه امسالو مهمونی نرید و خوب بخونید سال بعدش میتونید به عنوان دانشجوی یه رشته‌ی تاپ با خیال رااااااااااااااحت برید مهمونی و خوش بگذرونید ..
از این به بعدم به عمومیاتون یه توجه خاصی داشته باشید چون واقن مهمه .. من نتونستم یزدو بیارم و حالا که یزدم و درصدا رو میدونم میبینم با اختصاصیای برابر یا حتی بیشتر ولی با عمومی کمتر نیاوردمش :‌))
هر روزم یه سری تست مبحثی از ادبیات مشخص کنید و بزنید .. مثلاً ۱۰ تا لغت و املا و ۱۰ تا آرایه و ۱۰ تا قرابت و اینا ..
و فک کنید فقط ۴ و ماه و اندی مونده که وقت خوبیه برا عوض کردن نتایج ..

برای لغت روزی 10 تا تست بزنیم یا مقداری لغت بخونیم ؟؟؟

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
مدرسه ما اعتکاف علمی (اردو علمی ) گذاشته از ساعت 7:30 شروع می شه تا 9:50 دقیقه شب زماناش هم یکسره یک و نیم ساعتی فقط زمان نهار و نمازظهر و شام و نماز مغرب عشاء یک و نیم ساعتیه فکر کنم .

بعد زمانای صبحشم عین هو مدرسس من دلم می خواست وقتی دیگه از یوق آموزش و پرورش اومدم بیرون به دل خودم زندگیم رو بکنم وقتی تا قبل این اردو برنامم رو با اذون می بستم می گفتم اذون حدودا فلان زمان اینقدر زمان مطالعه پشت این زمان می زارم بعد اون زمان استراحتی که نماز توش بود نسبت به بقیه استراحتا بزرگ تر می شد فقط (حدود 45 دقیقه مثلا) ولی خوب نیاز بود .

یه عیب دیگه ای هم داره اگر من بخوام ساعت خواب عادیم رو تو بیدار شدن حفظ کنم (5:10 دقیقه حدودا) ساعت خوابم به 7 ساعت می کشه پر پرش در حالی که من قبلا اگر خواب شبم از هفت ساعت و نیم کم تر می شد بعد از ظهر من رو خواب می گرفت و هر کار می کردم نمی تونستم بعد 1 ساعت نیم ساعت بیدار شم می رفت تاااااا 4 5 ساعت پشت سر هم.

مشکل دیگه ای هم که دارم تفریح برنامه اینا تف تفریح نداره اکثر دانش آموزای این اردو تجربی های مدرسن حتی اونا هم به تفریح نیاز دارن فکر کنم ولی حالا اونا می خوان تو حد اکثر زمان مطالعه باشن باشن ولی من ریاضی در اون حد نمی خوام که الکی همین اول کاری(تعطیلی مدرسه و کل وقت روز آزاد) بخوام ببرم. من دوست دارم حدودا تو طول روز یک و نیم ساعت تا 2 ساعت تفریح مجازی داشته باشم ولی در عین حال برنامه مطالعاتیم رو هم از 5:40 دقیقه 6 شروع کنم نه از 7:30 دقیقه.

من رو راهنمایی کنین که چه کنم اصلا این ایرادایی که دارم درسته یا کلن باید ازش دل ببرم و طبق این برنامه مدرسمون پیش برم؟

بالا