• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

همکاری برای نوشتن کتاب

• شروع کننده موضوع

Asdfghjk

...
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
سلام
یه چیزی هست بهش میگن هوش جمعی . کلا چیز خوبیه ( البته اگه اون جماعت کلا اسکول نباشن که قطعا اینجا اونطوری نیست)
نظرتون راجع به نوشتن کتاب چیه ؟ یه صاحب نظر که سرفصل و عنوان و ... کتاب رو تعیین کنه و بقیه دوستان که مایل به همکاری هستن دررابطه با سرفصل های کتاب مطلب بنویسن و کتاب هم وقتی اماده شد یا بصورت رایگان با اسم سایت منتشر بشه یا یه قسمتی برای فروش کتاب بزارن که درامدزایی هم میشه ؟؟؟؟
البته اینجا قوانین کپی رایت و حقوق ترجمه محفوظه که اگه بخوایین نویسنده ها رو توجیه میکنیم ؟؟؟؟؟؟؟

• شروع کننده موضوع

Asdfghjk

...
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
موضوعات و سرفصل ها بعدا توسط افرادی که تخصص لازمو دارن سازماندهی میشه

• شروع کننده موضوع

Asdfghjk

...
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
تقریبا فکر همه جاشو کردم البته تقریبا و نظرم اینه اگه دوستان نظر دیگه ای دارن بگن

1 - کتاب میتونه بصورت رایگان منتشر بشه تو سایت هایی که تو زمینه انتشار کتاب و اینا هستن اینجوری اگه بعدا افراد مختلف کتب و بخونن اسم سایت و نویسندگانش میتونه تبلیغی باشه برای سایت . خودم خیلی از کتاب ها رو خوندم که شاید نویسنده هاش و سایت تولید کننده اش الان دیگه خبری ازشون نیست ولی یادشون گرامیه

2 - مطالب کتاب از نظر حفظ قوانین کپی رایت و حق ترجمه و مجوزهای انتشار بررسی میشه و افرادی هم به عنوان ویراستار فنی و علمی درنظر گرفته میشه که محتوای کتاب رو از لحاظ اعتبار بررسی کنن

3 - خود من و خیلی از دوستای دیگه میتونیم تو زمینه ای تی و کامپیوتر کارای خوبی انجام بدیم اگه موضوعات دیگه ای مد نظر باشه میشه تو یه گروه نلگرامی یا یه جای دیگه مورد بررسی قرار بگیره

4 - نمیدونم محاسباتم درسته یا نه ولی به نظرم اگه همکاری بشه میتونیم هر هفته یا هر ماه یه کتاب منتشر کنیم . مثلا ده فصل هر فصل مثلا 20 صفحه . نوشتنش واسه ده نفر تو یک هفته بیشتر زمان نمیبره

^N^

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
زابل
سال فارغ التحصیلی
1401
نظرتون راجع به نوشتن کتاب چیه ؟

درست.... ولی اینم باید در نظر بگیریم که کار گروهی دردسراشم زیاده ! مثلا اگه کتاب رمان باشه از پسش خوب برنمیایم! قلمه بچه ها با هم فرق داره....
ولی اگه غیرداستانی باشه باید پیه کم مخاطب بودنشم به تنمون بمالیم !
اگه بچه های نشریه اوکی بدن ممکنه بشه یه تیکه هایی از کتاب رو با لینک دانلود تو نشریه بزاریم....

a.khakpour77

گُم‌دَرسَر!!!
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5 تهران
شهر
فرز 1 بندرعباس/فرز 5 تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
مدال که نه...اما سه تا مرحله یک دارم...
دو تا ادبی، ی زیست...
دانشگاه
علوم‌پزشکی تهران
رشته دانشگاه
ژنتیک
منم موافقم...
میشه اصلاً از همین راه درآمدزایی کرد
و وقتی چندنفر باهم یک کتاب بنویسن، علاوه بر این ک وقت زیادی ازشون گرفته نمیشه، باعث میشه تفکرات مختلف گرد هم بیان و بنظرم چیز خوبی از آب درمیاد...
اگه کاری از دستم بربیاد، خوشحال میشم همکاری کنم...

• شروع کننده موضوع

Asdfghjk

...
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
حالا راجب چی بنویسیم؟:-"
فیدبک زیاد جالب نبود ولی اگه کسی تو زمینه برنامه نویسی میتونه کار ترجمه انجام بده من دارم واسه یه کتاب مطلب جمع اوری میکنم اگه هرکی مایل بود پیام بده تا با هم بنویسیم

kh.farhadi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
آزاد
رشته دانشگاه
کتابداری
کتابو توضیح بده در چه زمینه است بسیار خوبه که در زمینه علمی هم فعالیت داشته باشیم؛ من میتونم کمک کنم !

RZWN

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
svh
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
×××
رشته دانشگاه
×××
منم کمکی از دستم بربیاد انجام میدم

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد
جالبه
اگه بتونم هستم
------------------
فکر کنم چیزایی که مربوط به درس و المپیاده خوب باشه

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
تقریبا فکر همه جاشو کردم البته تقریبا و نظرم اینه اگه دوستان نظر دیگه ای دارن بگن

1 - کتاب میتونه بصورت رایگان منتشر بشه تو سایت هایی که تو زمینه انتشار کتاب و اینا هستن اینجوری اگه بعدا افراد مختلف کتب و بخونن اسم سایت و نویسندگانش میتونه تبلیغی باشه برای سایت . خودم خیلی از کتاب ها رو خوندم که شاید نویسنده هاش و سایت تولید کننده اش الان دیگه خبری ازشون نیست ولی یادشون گرامیه

2 - مطالب کتاب از نظر حفظ قوانین کپی رایت و حق ترجمه و مجوزهای انتشار بررسی میشه و افرادی هم به عنوان ویراستار فنی و علمی درنظر گرفته میشه که محتوای کتاب رو از لحاظ اعتبار بررسی کنن

3 - خود من و خیلی از دوستای دیگه میتونیم تو زمینه ای تی و کامپیوتر کارای خوبی انجام بدیم اگه موضوعات دیگه ای مد نظر باشه میشه تو یه گروه نلگرامی یا یه جای دیگه مورد بررسی قرار بگیره

4 - نمیدونم محاسباتم درسته یا نه ولی به نظرم اگه همکاری بشه میتونیم هر هفته یا هر ماه یه کتاب منتشر کنیم . مثلا ده فصل هر فصل مثلا 20 صفحه . نوشتنش واسه ده نفر تو یک هفته بیشتر زمان نمیبره
رشته تحصیلی‌تون چیه؟ تا حالا چیزی چاپ کردید؟ در واقع سوالم اینکه چطوری این نتایج رو گرفتید؟:-?

کتابی که یک هفته‌ای توسط ده نفر چاپ شه واقعا ارزش خوندن نداره مگر مثلا مجموعه داستان باشه از نوشته های قدیمی بچه‌ها!
یکی باید باشه رسم‌الخط‌ها و نوع نگارشا رو یکی کنه اگه یه کتاب واحده و کلا پروسه خیلی پیچیده‌ایه نشر یک کتاب!

با این شیوه نهایتا بتونید یک کتاب رو ترجمه کنید که اونم نمیشه یه ماهه، پروسه ویراستاری و بازخوانی اگه بخواد حرفه‌ای انجام شه یک ماه کمه.

whoisparya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1398
میشه درمورد روشای درس خوندن یا مثلا تجربیات درس خوندن و اینا یه چیزایی نوشتا:-"
الانم بازار اینجورکتابا داغه بسیار

• شروع کننده موضوع

Asdfghjk

...
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
رشته تحصیلی‌تون چیه؟ تا حالا چیزی چاپ کردید؟ در واقع سوالم اینکه چطوری این نتایج رو گرفتید؟:-?

کتابی که یک هفته‌ای توسط ده نفر چاپ شه واقعا ارزش خوندن نداره مگر مثلا مجموعه داستان باشه از نوشته های قدیمی بچه‌ها!
یکی باید باشه رسم‌الخط‌ها و نوع نگارشا رو یکی کنه اگه یه کتاب واحده و کلا پروسه خیلی پیچیده‌ایه نشر یک کتاب!

با این شیوه نهایتا بتونید یک کتاب رو ترجمه کنید که اونم نمیشه یه ماهه، پروسه ویراستاری و بازخوانی اگه بخواد حرفه‌ای انجام شه یک ماه کمه.
منظورم یه سری open text هست حالا شما که رشته تحصیلیتون چیز خفنیه و هزارتا کتابم چاپ کردین و به نتایج فوق العاده و چندین مقالعه isi تو زمینه چاپ کناب نوشتین بجای تلنگر زدن اگه توانایی ترجمه و نوشتن دارین اعلام کنین خودم دارم چندین ساله که مینویسم ولی هیچوقت منتشرشون نکردم نه بخاطر اینکه ارزش خوندن ندارن اتفاقا خیلی هم ارزش خوندن دارن ولی چون هدف خاصی توش نبود نصف و نیمه رها شد هدفم جمع کردن چندنفر واسه کمک کردن به انتشار و تدوین مطالب خاص بود که نمونه فارسی ندارن ...

آخرین ویرایش:
بالا