• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

عکاسی چیست؟

• شروع کننده موضوع

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
تعریف شما از عکاسی چیه؟
و اینکه دلیل جذابیت عکاسی برای شما چی میتونه باشه؟

Nahal.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1401
با عکاسی؛ ما اطرافمونو از زاویه دید عکاس میبینیم و این زاویه دید خیلی قشنگه. عکاس میتونه یه چیز هایی رو بدون اینکه در موردشون صحبت کنه به ما با عکس هاش بگه. میتونه طوری عکس بگیره که یه چیزی توی عکس خیلی واسمون بولد بشه.

shgh.tv

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
98
واسه من عکاسی ثبت زیبای یک منظره ی زیباست
و دلیل جذابیتش هم همینه

پریشون

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشمر
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
داروسازی
واقعیت منم دوست دارم بدونم درکش نکردم یا لا اقل تلاش برای درکش نکردم که مثلا عکس ها چه چیز های متفاوتی می تونن داشته باشن باهم در کل هم از عکس گرفتن از ادم ها وموقعیت های جذاب لذتنمی برم به نظرم لذت در لحظه رو ازت سلب می کنن امیدوارم دیدم تغییر کنه باکمک های شما

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
به نظرم عکاسی یه جور هنره
مثل سایر اشکال هنر می تونه حاوی مفاهیم و زیبایی های خاص خودش باشه
و می تونه مثل سایر هنر انواع مختلف و سطوح مختلفی داشته باشه
همون طور که اگه من با دوربین گوشیم یا بهترین دوربین فیلم برداری دنیا فیلم بگیرم بهم نمی گن کارگردان عکاسیم همین طوره و هنرمند عکاس کارش فراتر از عکس گرفتن با یه دوربین پیشرفتست( هر چند یه آدم معمولی خوش ذوقم می تونه با دوربین گوشیش عکس هنرمندانه بگیره)
پس تعریفم از عکاسی : هنر ثبت لحظات
جذابیت : کشف عکاس

• شروع کننده موضوع

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
تمام جذابیت عکاسی برای من در اینه که چیزی رو که میخوام میتونم نشون بدم، نه لزوما چیزی که واقعا هست

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
حرفی که بالا زدی؛ اینکه چیزی رو که میخوای نشون میدی منو یاد تعارفی که تا به حال از هنر خونده بودم انداخت؛ خب من تاحالا عکاسی کار نکردم اما فارغ از طراحی و موسیقی که کار کردم چند واحدم مبانی هنر، زیبایی شناسی و امثالهم پاس کردم...
همه جا میخوندیم که کلا هنر یک روش انتقال معنا یا مفهومه که با تأثیر بر عواطف و احساسات (نه صرفا احساسات به معنای عواطف که قبلش گفتم بلکه حواس هم منظورم هست) و حتی هوش آدم این معنا و مفهوم رو انتقال میده...عکاسی هم نوعی از هنر های تجسمیه؛حالا هنر تجسمی بخشی ازش همون هنرهای بصری مثل عکاسیه؛ هنر بصری هم هنریه که مبتنی بر حس بیناییه...ینی درواقع با تأثیر بر حس بینایی معنا و مفهومی خاص رو منتقل میکنه. گاهی ممکنه درست معنا و مفهوم مورد نظر هنرمند منتقل بشه به مخاطب گاهی هم ممکنه مخاطب چیزهای دیگری از اون هنر ثبت شده دریافت کنه...

• شروع کننده موضوع

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
پرنیان به یک نکته مهم اشاره کرد، اونم اینه که عکاسی عضوی از هنرهای تجسمیه
روی کارت دانشجویی من هم نوشته هنرهای تجسمی! حالا چرا؟ کسی ایده ای داره که چرا عکاسی جزو هنر های تجسمی محسوب میشه؟ تجسمش کجاشه؟

mas.bas

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
ذوقی که بعد گرفتن یه عکس جذاب هست نمیشه با هیچ چیز دیگه ایی عوضش کرد:D
و از یه زاویه ی دیگه ایی به منظره نگاه کردن که بقیه نمیتونن اون زاویه رو ببینن برا بقیه هم جذابه;;)

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
پرنیان به یک نکته مهم اشاره کرد، اونم اینه که عکاسی عضوی از هنرهای تجسمیه
روی کارت دانشجویی من هم نوشته هنرهای تجسمی! حالا چرا؟ کسی ایده ای داره که چرا عکاسی جزو هنر های تجسمی محسوب میشه؟ تجسمش کجاشه؟
شاید چون یه تصویری که میتونه ذهنی باشه رو واسه آدم مجسم میکنه...البته خودم نمیدونم چرا واقعا صرفا دارم نظرمو میگم...الان واسه خودم سوال پیش میاد که اگه اینطوریه چرا هنرای نمایشی رو جز دسته ی تجسمی ها نمیزارن؟

• شروع کننده موضوع

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
چیزی که دوربین ثبت میکنه، با چیزی که چشم ما میبینه متفاوته، از نظر زاویه ی دید، از نظر پرسپکتیو و از نظر نقطه ی تمرکز یا فوکوس.
و اینکه عکس کادر داره اما برای دید چشم نمیشه کادری متصور شد.
و خب چرا عکاسی عضوی از هنرهای تجسمی محسوب میشه؟ بیاید دوربین دیجیتال رو فعلا بزاریم کنار، دوربین های آنالوگ(فیلم) رو در نظر بگیریم. تو دنیای آنالوگ وقتی یک عکس ثبت میکنی در ایده آل ترین حالت و فراهم بودن همه چیز حداقل یک ساعت زمان میبره تا بتونی نتیجه کارتو روی کاغذ ببینی. پس عکاس حرفه ای باید به مهارتی برسه که وقتی داره دکمه ی شاتر رو فشار میده همه چیز رو "تجسم" کنه، کادرشو، نورشو، زاویشو پرسپکتیوشو ....
به این دلیله که عکاسی هنر تجسمیه.

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
عکاسی = عکس گرفتن از چیز یا موقعیتی
که اون موقعیت یا چیز ، ممکنه اصلا قشنگ نباشه از دید بقیه ، ولی برای خودت ، خیلی چیزارو تداعی کنه :)

• شروع کننده موضوع

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
"عقیده شخصی من این است که عکاسی هیچ وقت دروغ نگفته اما برای بازگویی واقعیت هم تنظیم نشده است"
نیک نایت

بالا