• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فضایی ها بغل گوش ما

• شروع کننده موضوع nokia
  • تاریخ شروع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
یه مرحله دو ادبی :)
دانشگاه
UMSHA
رشته دانشگاه
ANS
من خودمم قبلا گفتم تصورش یکم دور از ذهنه ولی امسال یکی از بچه ها لکچر ترمش همین یوفو و موحودات فضایی بود و یه سری عکس از نقاشی های قدیمی اورد که بشقاب پرنده و یه سری موجودات عجیب غریب توی پس زمینه کشیده شده بودن
و اون اصرار داشت که وجود دارن

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
خب من هیچ حرفم چیز چرتیو به علم ربط ندادم!
البته بازدید شون از زمین خب چیز عجیبیه که باورش سخته.به هر حال من تا با چشمم نبینم باور نمی کنم.
من منکر وجودشون نیستم اما شک دارم به اینکه بازدید از ارتش و اینا کرده باشن
نه شما رو نگفتم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
یه مرحله دو ادبی :)
دانشگاه
UMSHA
رشته دانشگاه
ANS
متاسفانه من جنگ ستارگان ندیدم، در اولین فرصت میرم و میبینم
تا اونجایی که من اطلاع دارم حضور فرازمینی ها و دیده شدن اونها از زمانی شروع شد که فعالیت های هسته‌ای بشر آغاز شد و اولین بمب اتم استفاده شد.
اونها حتی از سایت هسته‌ای ایران هم مثل اینکه بازدید کردن، که ایرانی ها دنبالشون کردن اما نتونستن بگیرنشون با بهشون شلیک کنن
اتفاقا همون دختره یه فیلمم داشت که به قول خودش مردم کرج از یه بشقاب پرنده گرفته بودن
و چند وقت پیش تو اهواز یه چیزی دیده بودن :|

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
علم ریاضیات به ما اجازه می‌دهد تا احتمال وجود حیات در سیارات مختلف را اندازه‌گیری کنیم. با در نظر گرفتن وجود میلیون‌ها سیاره شناخته‌شده دیگر در جهان، احتمال وجود و تکرار به وجود آمدن حیات چندان دور از ذهن نیست. از سوی دیگر ممکن است ما تنهاترین موجودات هوشمند جهان هستی باشیم. درست مثل دو تاس که میلیون‌ها بار به هوا پرتاب می‌کنیم و تنها یک بار به دو عدد شش می‌رسیم.
بله
درسته
اینا رو که خودم گفتم
شما به من بگو راجب ارتش بازدید و اطمینان راجب تمدن پیشرفته تر از ما چه اثباتی هس

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
آه واقعا ادامه بحث فایده نداره
بعضیا دچار پارانویا شدن
بعضیای دیگه ام بیش از حد فیلم دیدن
سایرین فرق علم و از شبه علم تشخیص نمیدن

MmmSampadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
این محققان عزیزمون تو ناسا دارن خودشونو میکشن که بفهمن چیه نمی تونن ما دربارش چی داریم بگیم اخه:D
ماخودمون یه پا ادم فضاییم
با دلار 26 هزار
پراید 120 میلیونی
اموزش و پرورش فوق العاده کشور
و هزاران چیز دیگه زنده موندیم ادم فضایی همین جاست جای دوری نگردید

Dominant

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان استعداد های درخشان
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
ببینیم خدا چی می خواد
ما الان داریم تلاش میکنیم به سوالی جواب بدیم که اصلا دونستنش هیچ سودی به ما نمی رسونه
ایا موجودات فضایی دیگری وجود دارند؟؟؟
سوال درست اینه که ایا ما می تونیم با یه تمدن فضایی دیگه ارتباط برقرار کنیم؟؟؟
درسته فضا بی نهایت وسیعه و بی نهایت کرات قابل سکونت داره و کسی منکر وجود حیات نیست اما در مورد تمدن هوشمند باید یکمی بیشتر فکر کنیم، الان تو زمین خودمون چهار میلیارد سال از شروع حیات گذشته و اگه یه نگاه بندازین، متوجه میشین که ما موجودات هوشمند فقط چند صد هزار سال که وارد این کره شدیم و این در برابر زمان های میلیلاردی مثل صدم ثانیست حالا ما چند ساله که تونستیم امواج رادیویی قوی ارسال کنیم و به نوعی حضورمونو تو فضا اعلام کنیم؟؟؟ حدود صد سال و این تا کی ادامه پیدا میکنه؟؟؟ اگه یکم به دورو بر خودتون نگاه کنین دونستن اینکه انقراض گونه انسان نزدیکه سخت نیست. تنها یه انبار موشک اتمی امریکا واسه نابود کردن کل این زمین کافیه، همین ویروس ساده نشون داد چقدر ممکنه که ما ضعیف باشیم... از اینا که بگذریم میرسیم به نابودی زیستگاه ها و منابع حیاتی مثل آب که داره به سرعت تموم میشه ولی جمعیت بشر کم نمیشه که هیچ داره زیاد تر هم میشه، خونه دیگه ای به جز زمین هم که نداریم...بخوایم صادقانه به قضیه نگاه کنیم صد یا دویست سال بعد احتمال انقراض گونه انسان وجود داره یعنی ما فقط سیصد سال توانایی اعلام حضور در فضا رو داریم و بعد ما هم میلیون ها سال طول میکشه تا یه موجود هوشمند دیگه بیاد(اگه موجودات دیگه رو منقرض نکنیم). یعنی توی این مدت چند میلیارد ساله فقط سیصد سال امکان ارتباط با ما وجود داره این درباره حیات دیگه توی سایر کرات هم صادقه یعنی هر کدوم از این سیاره که فرصت حیات پیدا می کنن فقط لحظه ای امکان ارتباط با موجودات هوشمندشون هست فضا هر چه قدر هم که وسیع باشه کره حای قابل سکونت اون بازم هر چه قدر زیاد باشه این یه محدودیت شدید توی تراکم تمدن ها وجود میاره یعنی فاصله تمدن های مختلفی اونقدر زیاد میشه که حتی ارتباط رادیویی هم باهاشون امکان پذیر نیست. چندصد سال یا حتی هزار یا میلیون ها سال نوری ممکنه با ما و اولین کره ای که تمدن هوشمند توی اون هست فاصله باشه پس حتی اگه با اونا هم تلاش کنین ارتباط برقرار کنیم باید در خوشبینانه ترین حالت چندصد سال منتظر پیام اونا باشیم از طرفی ما و سایر تمدن ها فرصت کافی واسه پیشرفت کردن نداریم که بگیم مثلا می تونیم به سرعت های بالاتر از نور دست پیدا کنیم. بخوام خلاصه بگم شاید هزاران یا میلیون ها تمدن دیگه تو فضا باشه ولی امکان تماس بین اینا نیست. فضا مثل شهر طاعون زده ای که فقط عده ی کمی ادم توی اون هست و اونا از ترسشون نمیتونن از خونه شون بیان بیرون و با دنیا و ادمای دیگه ارتباط برقرار کنن دیر یا زود هم بخاطر طاعون تو همون خونشون میمیرن مثل ما... می دونم خیلی غم انگیزه!!!
البته بحث های زیادی میشه در این باره کرد شاید یه اتفاق خاصی بتونه همه ی این معادلات و به هم بزنه و ما با یه تمدن دیگه هم بتونیم ارتباط برقرار کنیم ولی راستش درسته که غیر ممکن نیست ولی احتمالش کمه.
سوال های دیگه ای هم به ذهن ادم میاد اینکه ایا اصلا ارتباط به صلاح ما و اونا هست؟؟؟ تو یه جایه دیگه در این باره حرف زده بودم فقط تا این حد بگم که سلاح های اونا تقریبا اخرین چیزی باید باشه که ما نگران اونا بشیم، دارم درمورد یه چیز خطر ناک تر صحبت میکنم... میکروارگانیسم ها چیزی که الان با هاشون درگیریم!!!

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه