• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بیاین سمپادیا رو به اوجش برگردونیم!

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

Zahra_a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
99
رشته دانشگاه
داروسازی
هممون کم و بیش حس کردم که سمپادیا خلوت تر و خلوت تر میشه
این موضوع واسه خیلیامون ترسناکه چون حس تعلق خاطر داریم به اینجا...
بنظرتون باید چیکار کرد که سمپادیا دوباره به رونق قبل برگرده؟
چیکار کنیم که کاربرای خوبمون کمتر برن؟
چه انتظاری از مدیرا دارین؟
چه دغدغه‌هایی بین کاربرا اشتراک بیشتری داره،تا بررسی بشن؟
خلاصه همه چی راجع به سمپادیا

پ.ن: با تاپیک مشابه احتمالی ادغام خواهد شد:-"

【Epiphany】

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
2121
کاملا با نظر M saleh موافقم
جو یکم زیادی غمگینه شاید دلیلش وجود همین تاپیکای امثال حرف بزن باشه
80 درصد کامنتای بچه ها تو حرف بزن ناراحتی و غم و بد گفتن از سیاست و کشور و غیرس (حداقلش اکثر اونایی که من خوندم)
میشه تو اینستا و صفحات مجازی تبلیغ سمپادیا رو کنیم (پیجایی که بازدیدشون بالاس) خیلی از بروبچ سمپادی اصن روحشون از یه همچین سایتی خبر نداره!
حیفه واقعا من خودم یه ساله باخبر شدم ...

نسیـم

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
سابقه مدیریت فروم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرراز
سال فارغ التحصیلی
98
80 درصد کامنتای بچه ها تو حرف بزن ناراحتی و غم و بد گفتن از سیاست و کشور و غیرس (حداقلش اکثر اونایی که من خوندم)
میشه تو اینستا و صفحات مجازی تبلیغ سمپادیا رو کنیم (پیجایی که بازدیدشون بالاس) خیلی از بروبچ سمپادی اصن روحشون از یه همچین سایتی خبر نداره!
اینکه هی بعضیاتون به اینکه توی حرف بزن چس ناله مون رو میگیم اعتراض دارید رو نمیفهمم
ای بابا اسمش روشه دیگه حرف بزن هر کس چیزی که دوس داره رو مینویسه حالا میتونه هر چی باشه این که اینقدر ناراحت کننده س حرفامون شاید به خاطر مملکت گل و بلبل مون باشه !
من فک میکنم شاید دلایل مهمتری وجود داشته باشه که کمتر کاربرای قدیمی میان یا بعضیا اینجا رو ترک میکنن !
اینکه بگیم به خاطر ناراحت کننده بودن جو هست خیلی دلیل قانع کننده ای نیس

آخرین ویرایش:

:-|

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
برای اینکه اینجا مثل قبل بشه اول باید فرومش سبز آبی بشه و پ.خ اون ابهت سابقشو پیدا کنه که یه دور ریلود کنی پیجو و تو کروشه اون بالا گنده توش عدد نوشته بشه... :-"
و اینکه مرتبه های اعضا دوباره با لایک بره بالا...
سیستم پاداش مغز هرچی بیشتر بهش جایزه داده بشه مشتاق تر میشه برای بودن و فعالیت کردن بنظرم

mahta.e

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
امیرکبیر
تلگرام
اینستاگرام
شاید بشه واضح تر این مسئله رو بیان کرد جو بده و شکایت هست چون جایی ک داریم توش زندگی میکنیم این شرایط روانی رو برا تک تکمون ایجاد کرده اگ میخوای فاز غم و سیاسی اینجا رو تغییر بدی باید مملکتو تغییر بدی...

PashMack

به دنبال بستنی
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
فعلا برنز نجوم
ای کاش میتونستیم همۀ سمپادیا رو از وجود سمپادیا با خبر کنیم :)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
راستش من خودم به خاطر تاپیک های به درد بخوره علمی وارد سایت شدم یعنی یه مدتی راجب هر موضوعی گوگل میکردم سمپادیا بالا می امد
فعالیت انجمن های هنری و علمی خیلللللییییی کم شده
بیشتر فعالیم مربوط پشتیبانی کنکور و حرف بزن و خلاقیتِ

معمولا بحثی توی سایت شکل نمیگیره، همونایی هم که بوجود میاد آخرش همدیگرو احمق میدونن و بحث تموم میشه.
البته اینکه خبر بد و کلا چیزای ناراحت کننده یه جورایی توی این فضا بیشتر شدن و بیشتر هم مردم رو تحت تاثیر میزارن خودش یه دلیل میتونه باشه

دقیقا بحث کردن خیلی سخت شده کاربرا بی اعصاب ان و...

Acwmw:'

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
سیبری
سال فارغ التحصیلی
2020
دانشگاه
Kmu
رشته دانشگاه
پزشکی
کاش بحثایی که موجب ناراحت شدن هردوطرف و رفتنشون از سایت میشه کمتر بشه
اخه اینم ممکن نیس
همیشه هر طرفی فکر میکنه حق با خودشه
نمیدونم
قدیمیا عجیب کنار هم بودن،اونام بحث داشتنا خیلی عمیق ولی اینطور نبود نمیدونم چرا

【Epiphany】

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
2121
دقیقا منم دلیل جو غمگینشو گفتم که وجود تاپیکای امثال حرف بزنه ولی خب وقتی بچه ها حال میکنن با این تاپیک، حذف شدنش یقینا کار جالبی نیس...
موضوع دیگه اینه که وقتی ما یه چی رو زیادی دوس داریم دلمون نمیخواد واسه بقیه باشه میخوایم فقط و فقط واس خودمون باشه به نظرم کاربرای قدیمی یکم سمپادیا رو تو مشتشون گرفتن و اَمون نمیدن به بچه های تازه...
بعد با توجه به گفته بعضیا تا یکی یچی میگه میخوان بپرن بهش حالا من منظورم از کاربرای قدیمی بعضیاشونه خیلیاشون ماهن:-b

MmmSampadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
بنظرم فضای سایت خشکه
تایپیکای زیادی هستن با انجمن های فراوان اما همه چی از فضای مجازی شروع شده همونطور خشک و خالی تموم میشه باید روابط رو گسترش بدیم برای مثال بتونیم رو جامعه سمپادیا یه تاثیر بزاریم یا کاری کنیم جذب بشن بر فرض مثال بازی های آنلاین . میتونه شروع خوبی باشه یا کارای علمی فرهنگی مثلا الان که همه چی مجازی شده فرصت خیلی خوبیه برای مشارکت تو المپیادا و...
در کل فضای اینجا خیلی خشک و خالیه بعضی تایپیکا به کل تعطیلن
به جز سایت این روزا خال هیچکدوممون خوب نیست....

حذف حرف بزن چیزیو درست نمی کنه این همه حرف از بدبختیم که میگید خب نشان حال خودمونو جامعمونه حال ما خوب نیست وقت تغییره تغییر

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
کاش بحثایی که موجب ناراحت شدن هردوطرف و رفتنشون از سایت میشه کمتر بشه
اخه اینم ممکن نیس
همیشه هر طرفی فکر میکنه حق با خودشه
نمیدونم
قدیمیا عجیب کنار هم بودن،اونام بحث داشتنا خیلی عمیق ولی اینطور نبود نمیدونم چرا
بحثا نباید کم بشه
جنبه ها باید بیاد بالا
لحن بحث کردن ها تصحیح بشه
و یکم این نگاه های قضاوت گر کنار گذاشته بشه
ناراحت شدن به بحث ربط نداره به شعور فرد ربط داره

بنظرم فضای سایت خشکه
تایپیکای زیادی هستن با انجمن های فراوان اما همه چی از فضای مجازی شروع شده همونطور خشک و خالی تموم میشه باید روابط رو گسترش بدیم برای مثال بتونیم رو جامعه سمپادیا یه تاثیر بزاریم یا کاری کنیم جذب بشن بر فرض مثال بازی های آنلاین . میتونه شروع خوبی باشه یا کارای علمی فرهنگی مثلا الان که همه چی مجازی شده فرصت خیلی خوبیه برای مشارکت تو المپیادا و...
در کل فضای اینجا خیلی خشک و خالیه بعضی تایپیکا به کل تعطیلن
به جز سایت این روزا خال هیچکدوممون خوب نیست....

بحث جذب کاربر نیست دارلینگ
بخث جذاب تر کردن فضای سایته اول برا خودمون حالا بعد برا سایر بازدید کننده ها

دقیقا منم دلیل جو غمگینشو گفتم که وجود تاپیکای امثال حرف بزنه ولی خب وقتی بچه ها حال میکنن با این تاپیک، حذف شدنش یقینا کار جالبی نیس...
موضوع دیگه اینه که وقتی ما یه چی رو زیادی دوس داریم دلمون نمیخواد واسه بقیه باشه میخوایم فقط و فقط واس خودمون باشه به نظرم کاربرای قدیمی یکم سمپادیا رو تو مشتشون گرفتن و اَمون نمیدن به بچه های تازه...
بعد با توجه به گفته بعضیا تا یکی یچی میگه میخوان بپرن بهش حالا من منظورم از کاربرای قدیمی بعضیاشونه خیلیاشون ماهن:-b

خوب این که طبیعی من خودم جز جدیدا محسوب میشم
ولی خوب خاک این سایتو قدیما خوردن
حالا چه خودآگاه و چه ناخودآگاه واین چیزی بسی طبیعی ست

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
بنظرم یه راهنما داشته باشه عالیه خیلی از کاربرای جدید همون روز یا فردا پس فرداش دیه عضویتشون دیه بر نمی‌گردد تو سایت یه چند نفر رو مسیول کنیم راهنمایی کنه .استفاده از تاپیک ها و.... من خودم عضو جدید بودم استفاده از سایت برام خیلی سخت بود

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
بنظرم یه راهنما داشته باشه عالیه خیلی از کاربرای جدید همون روز یا فردا پس فرداش دیه عضویتشون دیه بر نمی‌گردد تو سایت یه چند نفر رو مسیول کنیم راهنمایی کنه .استفاده از تاپیک ها و.... من خودم عضو جدید بودم استفاده از سایت برام خیلی سخت بود

یا میشه یه تاپیکی رو پین کنیم که توش قوانین و روش ها و اصطلاحاتو خلاصه و باحال توضیح بده
...
( من هنوزم که هنوزه یه قسمت هایی از سایتو که سایتو تازه کشف میکنم بعد تا نیم ساعت ذوق میکنم )

میشه شما هم نظر بدین و واقعا این موضوع در حد تاپیک نمونه
@karen.m
@مار
@Amin rouhi
@maleck :)
...

@سایر کاربرایی که قدیمی تر اند و به قولی روزای اوج رو دیدن

Amin rouhi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1400

Mou.sham

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی(لارستان)
شهر
لار
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
سخته
دانشگاه
شهیدباهنرکرمان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
اگه بشه یه کاری کرد که همراه هر پست یه ویدئو یا عکس توی تاپیکی مث ح.ب اضافه کرد یه مقداری محیط سایت رو جذاب تر می کنه بنظرم.البته می دونم امکانش فراهمه ولی پروسه طویلی باید طی بشه :))

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
اینجا شبیه یک گروه دوستانه مجازی بود. مثل گروه هایی که تو فیسبوک داشتیم، بچه های مدرسه فلان، بچه های منطقه فلان. بخاطر اشتراکایی که داشتیم و بهتره بگم موسسان و اعضای اولیه داشتن، تونستن یه فرهنگ صمیمی رو جاری کنن تو گروه. خاصیت هر گروه صمیمی و دوستانه ای هم به اشتراک گذاشتن احساسات و عواطف و نظرات واکنش ها به اتفاقات و ... است.
حالا که تلگرام اومده و این صمیمیت اونجا شکل گرفته، کاربر راحت تر و سریعتر میتونه ارتباط بگیره. مثلا اینجا برای صحبت درمورد انفجار بیروت باید بریم تو انجمن سیاست یه تاپیک بزنیم و اخباری که از تلگرام خوندیم رو اونجا کپی کنیم و بعد نظرمون رو بگیم و اگر حین صحبت بحث دیگه ای مطرح شد، باید بریم تاپیک مربوطه رو ایجاد یا پیدا کنیم و اون طرف بحث کنیم، اما تو تلگرام این اتفاق فقط به صرف عضویت تو گروه انجام میشه. حین صحبت درمورد اتفاقات بیروت میتونی از زیبایی مردم بیروت و حزب الله و اسراییل و ایران و اقتصاد و اسلام و ... حرف بزنی.
یا مثلا خیلی راحت با یه بات میشه اونجا جرئت حقیقت بازی کرد و حینش صحبتم کرد و دو نفر ذیگه هم برای هم آهنگ بفرستن.
اینجا اونقدر خط کشی ها دقیق شده که خیلی وقتا جلوی ایجاد اون رابطه صمیمانه ای که میل به حضور فعال زو بیشتر میکنه، میگیره.

یه مساله دیگه فضاهای خصوصی تره سایته. مثلا چند شب پیش بچه ها داشتن جرئت حقیقت بازی میکردن. کجا و چطوریشو نمیدونم چون تو اون فضایی که این بازی توش شکل گرفت نبودم. چت روم عمومی بود؟ سمپادیای دخترونه یا پسرونه بود؟ تو گروه تلگرامیشون بود؟ نمیدونم. اما اگه منم تو اون جمع بودم با علی و حسن و حسینی که بازی میکردن هم آشنا میشدم و آشناییمون منجر به ارتباطات بیشتر میشد. اون موقع اگر میدیدم مثلا علی آلبوم موسیقی خودشو تشکیل داده، حتما میرفتم گوش میدادم که چیه و منم کنارش این کارو میکردم. یا اگر معرفی فیلم میکرد، یا کتاب یا میرفت تو تاپیک اعتقادی و محیط زیست و ... پست میذاشت، منم پیگیر میشدم و ترغیب به انجام فعالیت مشابه میشدم.

بنظرم اگر شب نشینی ها بیشتر بشه جایی که بچه ها بتونن راحت تر با هم حرف بزنن بدون اینکه حرف زدنشون اسپم حساب بشه، موضوعات مشترکی قابل بحث و صمیمیت بین اعضا بیشتر میشه.
بیشتر شدن فعالیت های گروهی هم خوبه.

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
اگه بشه یه کاری کرد که همراه هر پست یه ویدئو یا عکس توی تاپیکی مث ح.ب اضافه کرد یه مقداری محیط سایت رو جذاب تر می کنه بنظرم.البته می دونم امکانش فراهمه ولی پروسه طویلی باید طی بشه :))

راسته مبگههه
پروسه آپلود عکسو کوتاه کنید لفطا

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
بحث‌های سیاسی اجتماعی واقعا اونقدری که فکر می‌کنین هم با بحث‌های الان فرق نداشتن. برای هر یه دونه بحث خفنی که الان میرین تو تاپیکای قدیمی میخونین مطمئن باشین دو تا بحث خیلی شدید و پر از توهین بوده که الان پاک شده!

به نظرم این بحثا خوبه که بررسی کنیم که چه کاری بکنیم برای سایت و ایده‌های خیلی خوبی هم می‌تونه ازشون در بیاد. ولی در نهایت چیزی که فعالیت با خودش میاره فعالیته! اکثرمون نشستیم میگیم چرا کسی فعالیت نمیکنه وقتی خودمونم فعالیت نمی‌کنیم. یعنی منظورم شخص دیگه‌ای نیست خودم مدیر سه تا انجمنم ولی به جز اوایل مدیریتم تولید محتوای خاصی براشون نکردم. به جز منم اکثر انجمنا یا کلا مدیر ندارن که براشون فعالیتی بکنن یا اگر هم دارن مثل من فعالیت خاصی ندارن. زمان اوج سمپادیا انجمنا بعضا چندتا چندتا مدیر داشتن که همشونم فعال بودن. فکر کنم اون اولین تغییر قالب سایت بود که یه تعداد زیادی از کاربرای فعال کم شدن (حداقل در دوران عضویت من) و وقتی کاربرای فعال کم شدن مدیرای انجمنا کم شدن و با اونا فعالیت کم شد و بعدم کاربرای بیشتری رفتن.

یه زمانی انجمنای المپیادم نسبتا قوی بودن و خیلی از کاربرا از اونا وارد سایت شده بودن. الان تقریبا کاملا متروکه شدن. اکثر انجمنا فعال بودن برای همین هرکس یه چیزی براش پیدا میشد تو سایت. یه قابلیت دیگه هم قبلاً سایت داشت دادن به سری نشانا به اعضا بود مثل نشان خلاقیت و نشان کاربر جدید برتر و نشان‌های علمی و هنری از این قبیل که خیلی اعضا رو تشویق می‌کرد فعالیت و تولید محتوا کنن. یه چیزی مثل این برگرده خوبه.

فعلا همینا یادم اومد باز اگه چیزی به ذهنم رسید میگم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
بحث‌های سیاسی اجتماعی واقعا اونقدری که فکر می‌کنین هم با بحث‌های الان فرق نداشتن. برای هر یه دونه بحث خفنی که الان میرین تو تاپیکای قدیمی میخونین مطمئن باشین دو تا بحث خیلی شدید و پر از توهین بوده که الان پاک شده!

به نظرم این بحثا خوبه که بررسی کنیم که چه کاری بکنیم برای سایت و ایده‌های خیلی خوبی هم می‌تونه ازشون در بیاد. ولی در نهایت چیزی که فعالیت با خودش میاره فعالیته! اکثرمون نشستیم میگیم چرا کسی فعالیت نمیکنه وقتی خودمونم فعالیت نمی‌کنیم. یعنی منظورم شخص دیگه‌ای نیست خودم مدیر سه تا انجمنم ولی به جز اوایل مدیریتم تولید محتوای خاصی براشون نکردم. به جز منم اکثر انجمنا یا کلا مدیر ندارن که براشون فعالیتی بکنن یا اگر هم دارن مثل من فعالیت خاصی ندارن. زمان اوج سمپادیا انجمنا بعضا چندتا چندتا مدیر داشتن که همشونم فعال بودن. فکر کنم اون اولین تغییر قالب سایت بود که یه تعداد زیادی از کاربرای فعال کم شدن (حداقل در دوران عضویت من) و وقتی کاربرای فعال کم شدن مدیرای انجمنا کم شدن و با اونا فعالیت کم شد و بعدم کاربرای بیشتری رفتن.

یه زمانی انجمنای المپیادم نسبتا قوی بودن و خیلی از کاربرا از اونا وارد سایت شده بودن. الان تقریبا کاملا متروکه شدن. اکثر انجمنا فعال بودن برای همین هرکس یه چیزی براش پیدا میشد تو سایت. یه قابلیت دیگه هم قبلاً سایت داشت دادن به سری نشانا به اعضا بود مثل نشان خلاقیت و نشان کاربر جدید برتر و نشان‌های علمی و هنری از این قبیل که خیلی اعضا رو تشویق می‌کرد فعالیت و تولید محتوا کنن. یه چیزی مثل این برگرده خوبه.

فعلا همینا یادم اومد باز اگه چیزی به ذهنم رسید میگم.

راستش راجب انجمن المپیاد من برا میزیک @armaghannn برا نجوم تلاش کردیم
من حتی گروه تل هم دارم برا المپ فیزیک و راجب انجمنای علمی شخصا سعی کردم فعالیت کنم ولی خوب...

بالا