• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اقامت کانادا

• شروع کننده موضوع

sp.ring

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
Y
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
دو مرحله 1 و دیگر هیچ
دانشگاه
لطفا منتظر بمانید
سلام دوستان
راستش یه مدت تو فکر رفتن بودم ولی والدینم راضی نبودن
حالا اونا رضایت دادن
تا 6 الی 7 ماه دیگه دیپلوممو قراره بگیرم
میخوام با ویزاری دانشجویی برم اونجا و باید قبل کنکور برم و راستش به تجربیاتتون نیاز دارم در باره ی خیلی چیزا
زبانم متوسطه ...
ولی از جون دلم مایه میزارم ممنون میشم کمک کنید
اگه کسی رو میشناسین که رفته لطفا تگش کنید ممنون میشم واقعا

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
آزمونی سراسری پزشکی هست برای کانادا به اسم MCAT که من از استانبول براش اقدام کردم منتها باید مبانی و اصول بیولوژیک و اینا و منابع ش رو بخونی و محدودیت سن هم نداره

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
همچنان که دارید بحث (ن) میکنید
راجب مهاجرت با لیسانس برای فوق لیسانس به کاندا هم صحبت کنید مام فیض ببریم

Orelia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0000
سلام دوستان
راستش یه مدت تو فکر رفتن بودم ولی والدینم راضی نبودن
حالا اونا رضایت دادن
تا 6 الی 7 ماه دیگه دیپلوممو قراره بگیرم
میخوام با ویزاری دانشجویی برم اونجا و باید قبل کنکور برم و راستش به تجربیاتتون نیاز دارم در باره ی خیلی چیزا
زبانم متوسطه ...
ولی از جون دلم مایه میزارم ممنون میشم کمک کنید
اگه کسی رو میشناسین که رفته لطفا تگش کنید ممنون میشم واقعا
سلام
خب سوالاتو بگو، جواب میدیم/میدن :‌دی
× در مورد زبان (آیلتس و تافل) فکر کنم یه تاپیک اختصاصی براش زده بودن.
آزمونی سراسری پزشکی هست برای کانادا به اسم MCAT که من از استانبول براش اقدام کردم منتها باید مبانی و اصول بیولوژیک و اینا و منابع ش رو بخونی و محدودیت سن هم نداره
محدودیت سنی نداره ولی برای رشته‌های علوم پزشکی کانادا/آمریکا باید لیسانس بگیری/داشته باشی.

آخرین ویرایش:

f.h.f

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
Kntu
برای پزشکی کانادا باید لیسانس داشته باشی و درسای علوم پایه رو خونده باشی و آزمون MCAT رو بدی و باتوجه به پرطرفدار بودن این رشته در کانادا پذیرش خیلی سخته و دانشگاه ها بیشتر دانشجو هایی رو میگیره که سیتیزن هستن و ظرفیت هاشون برای دانشجوهای بین المللی خیلی کمه که رقابت خیلی سنگینی داره و هزینه های خیلی زیادی داره برای مثال شهریه دانشگاه مک مستر برای دانشجویان خارجی سالی 90 هزار دلار آمریکاست.

f.h.f

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
Kntu
اطلاعات بیشتر می خوای برو سایت اپلای ابرود و اگه مشاوره خوب در زمینه مهاجرت میخوای برو سایت اسنیدز مشاوراش دانشجوهایی هستن که خودشون از ایران اپلای کردن هزینه های زندگی به طور میانگین ماهی ۱۵۰۰ دلار میشه و شهریه دانشگاه هم بستگی به خود دانشگاه داره که دانشگاه آلبرتا نسبت به سطح علمیش شهریه های مناسبی داره و این که واسه لیسانس شهریه دانشگاه بیشتر از فوق لیسانس و دکترا هست و اینم بگم که روی کار نیمه وقت زیاد حساب باز نکن چون درگیر درس که بشی وقت زیادی واسه کار کردن نداری واسه زبان باید تافل بدی و حداقل نمره رو هم باید از سایت دانشگاه مورد نظر ببینی ولی به طور میانگین باید تافل ۹۰ رو داشته باشی.

Orelia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0000
برای رشته ی مشخصی نمی خوام می خوام یکی از دانشگاهای مطرح برم و ترجیحا معماری میخوام
ولی خب با ماشین الات یا رشته های فنی دیگه مشکلی ندارم از پس خوندنشون هم برمیام فقط میخوام بگین مثلا چقدر طول کشید پزیرشتون کنن
واسه خوابگاه چجوری اقدام کردین
تا چند ماه بعد از ارسال نامه ی پذیرش میتونم برای رفتن اقدام کنم
و اینکه با لیسانس برم بهتره یا قبل کنکور با دیپلم
یا مثلا اینکه هزینه ها الان چقدر درمیاد حدودا
قوانینشون چجوریه
و اینکه کدوم مشاور بهتر عمل میکنه
واسه زبان چه منابعی رو بخونم
حداقل نمره چقدره
و..

@Orelia
متوجه نمی‌شم، یعنی برات فرقی نداره چه رشته‌ای بخونی؟
اینکه ددلاین اپلای کِی هست و خوابگاه چطوریه و هزینه‌ها چقدره، بستگی به دانشگاه و شهری داره که می‌خوای بری. و همه اینا هم تو سایت‌هاشون دقیق مشخص کردن، باید اول یه لیست از دانشگاهایی که فکر می‌کنی خوبن درست کنی (مثلا ۴۰ جا)، بعد می‌ری تو سایت‌شون، همشون یه قسمت اپلای دارن، بعد مقطع‌ت، رشته و اینکه دانشجوی خارجی هستی رو که مشخص کنی، می‌تونی ببینی از نظر هزینه (خیلی از دانشگاها، سایت‌هاشون یه بخشی دارن که طبق شرایطتت برات حتی هزینه رو تخمین می‌زنه) سطح علمی‌شون، شرایط پذیرش (چه مدارکی ازت می‌خوان، ریز نمرات، رتبه کنکور :)) (آلبرتا می‌پرسه)، آیلتس یا تافل، یا اینکه فرقی نداره و چه نمره‌ای) و حتی آب و هواشون (که مهمه به نظر من) چه طوریه و تصمیم بگیری. شرایط هر دانشگاه با اون یکی ممکنه فرق کنه. در مورد اینکه کِی بری، باز خیلی تصمیم شخصی‌یی هست. برای undergrad طبیعتا مدارک و شرایط کمتر و ساده‌تری ازت می‌خوان، منتها هزینه‌ها که سنگین هم هستن، به عهده خودته.

بعد خلااصه، ددلاین اپلای معمولا حداقل ۶ ماه قبل از شروع ترم هست، یعنی قبل از اون باید مدارکتو جمع کرده باشی و آیلتس/تافل داده باشی و ... بعدش نزدیک یک تا دو ماه بعد نتیجه پذیرشت رو بهت ایمیل می‌کنن، و می‌ری برای کارای بعدی مثل ویزا و خوابگاه و اینا.
منظورت از قوانین چیه؟
مشاور؟ منظورت از این موسسه‌های اعزام دانشجوئه؟

بالا