• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

صندلی داغ رتبه‌های برتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

Zahra_a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
99
رشته دانشگاه
داروسازی
ممنون از @Leo و @LMNOP1710

میتونید هر سوالی که در مورد کنکور و راه موفقیتشون دارید بپرسین ازشون

@Leo رتبه ۸۲ تجربی منطقه۳
و ۶۳ زبان
@LMNOP1710 رتبه۲۶۳ تجربی منطقه۲

آخرین ویرایش:

MmmSampadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
با سلام و عرض تبریک
تنها سوالم اینه که از کی شروع به خوندن کردید

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
با سلام و عرض تبریک
سلام.
من از کلاسِ ششم برای درسای مهمی مثل فارسی و علوم و ریاضی کتاب تست داشتم و درس میخوندم و دغدغه‌ش رو داشتم. ولی متمرکز برای کنکور، از کلاس دهم شروع کردم.

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
سلام.
من از کلاسِ ششم برای درسای مهمی مثل فارسی و علوم و ریاضی کتاب تست داشتم و درس میخوندم و دغدغه‌ش رو داشتم. ولی متمرکز برای کنکور، از کلاس دهم شروع کردم.
کدوم آزمون آزمایشی به نظرت بهتره؟چرا;;)

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
من خودم فقط کانون میرفتم. یه نگاهی به سوالاتِ گاج و گزینه 2 و سنجش هم انداختم البته. به نظرم در کل کانون بهتر بود. از چند جهت:
- جامعه‌ی آماری، مسئله‌ی مهمی‌ه که کانون با اختلاف از بقیه جلوتره.
- هم تعدادِ طراح‌های سوالاتش بیشتره، هم طراح‌های خفن عمدتاً تو کانون هستن. در کل به نظرم سطحِ سوالاش و البته استاندارد بودنش نسبت به آزمون‌های دیگه بهتر بود. سوالاتِ «قشنگ»تری داشت در واقع :))
[هر چند آزمون‌های جامعِ منتهی به کنکورِ گاج، نزدیکیِ بیشتری به کنکور داشت.]

LMNOP1710

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرم‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
پزشکی
با سلام و عرض تبریک
منم از کلاس ۶ و ۷ اینا به بعد برای ریاضی و علوم تست می‌زدم و ازمون می‌دادم ولی خب دهم و یازدهم خیلی بد کار کردم و خوندن برای کنکورو از ۱ تیر ۹۸ شروع کردم

از رستمخانی پرسیدی ولی خب منم ج می‌دم:
من به ۲ دلیل قلم‌چی رو انتخاب کردم. اول اینکه سوالاش خوب بودن. توی دروس عمومی به دلیل تعداد بالای طراح تنوع سوالا خوب بود. همینطور به قول خود کانون دام اموزشی زیاد داشتن که بی‌دقتی رو خیلی کم می‌کرد. هرچند که سختی سوالا پایین بود و مکمل نیاز داشت. ۲ اینکه اکثر نفرات برتر اونجان و برای رقابت خوبه

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1401
رشته دانشگاه
علو‌م‌ تغذیه
سلام و عرض تبریک...
-مشاور داشتید؟
-چطور چند منبعی کار میکردین؟ یعنی وقتی تست یه مبحث تموم میشد میرفتین سراغ منبع دوم و یا بعد تموم شدن کتاب؟
-تست سنجشی و زمان دار رو از همون منابعی که استفاده کردین میزدین؟

Ramzi

خسته از درهای بسته
نام مرکز سمپاد
شهید اژه‌ای
شهر
قبرستون
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
هعی زندگی
سلام :) تبریک !
ساعت مطالعه تون در روز چقدر بود ؟
روش مطالعه تون چی بود ؟
حداقل ساعت مطالعه تون در روز چقدر بود؟
المپیاد می خوندید؟ اگه آره چجوری وقتشو با کنکور تنظیم میکردید؟
تو دوره اول دبیرستان و کلاس دهم منابعتون چیا بود ؟
از کلاس چندم در کانون ثبت نام کردید ؟
روزی به طور میانگین چندتا تست میزدین ؟
تنوع منابعتون از کلاس هشتم تا دوازدهم چجوری بود ؟
اگه حال دارید درصداتونم بگید

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
سلام و عرض تبریک...
-مشاور داشتید؟
-چطور چند منبعی کار میکردین؟ یعنی وقتی تست یه مبحث تموم میشد میرفتین سراغ منبع دوم و یا بعد تموم شدن کتاب؟
-تست سنجشی و زمان دار رو از همون منابعی که استفاده کردین میزدین؟
- من مشاور نداشتم. اگه سوالی چیزی درباره‌ی برنامه‌ریزی و اینا داشتم، از برادرِ بزرگترم میپرسیدم که سال 93 کنکور داده.
- بیشترِ درسا تک منبعی بودم. ولی مثلاً برای ریاضی که 2 تا منبع داشتم، اول منبعِ بهتر و جامع‌تر رو میخوندم، و بعد برای تسلطِ بیشتر و مرور، منبعِ دوم رو کار میکردم.(زمان‌بندیش هم فصل به فصل بود. یعنی اول فصلِ مثلاً تابع رو با منبع اول کامل میزدم، بعد تابع رو با منبعِ دوم میزدم.)
- تست زماندار کار نکردم کلاً. از همون آزمونا به عنوانِ تست زماندار استفاده میکردم.
سلام :) تبریک !
ساعت مطالعه تون در روز چقدر بود ؟
روش مطالعه تون چی بود ؟
حداقل ساعت مطالعه تون در روز چقدر بود؟
المپیاد می خوندید؟ اگه آره چجوری وقتشو با کنکور تنظیم میکردید؟
از کلاس چندم در کانون ثبت نام کردید ؟
روزی به طور میانگین چندتا تست میزدین ؟
تنوع منابعتون از کلاس هشتم تا دوازدهم چجوری بود ؟
- اگه میانگین بگیرم، شاید 4 ساعت. البته در عرضِ این 6 سال پیوسته بود! مثلاً من از کلاس ششم برای قرابت معنایی تست میزدم.
- درس به درس فرق داره. اگه درسِ خاصی تو ذهنت هست، اونو بگو.
- یه مقدار نوسانم زیاد بود. خیلی زیاد پیش اومد که 0 ساعت باشه. ولی در حالتِ عادی، همون 4 ساعت.
- المپیادی نبودم.
- فارسی خیلی سبز، عربی خیلی سبز، دینی خیلی سبز، زبان منبعی نداشتم، ریاضی سیر تا پیاز و آی‌کیو، زیست میکرو، فیزیک خیلی سبز، شیمی مبتکران.(اون سالی که ما دهم بودیم ماز کتاب ننوشته بود. الان برای زیست خیلی سبز بهتره!)
- کلاسِ ششم واسه آزمون تیزهوشان 3 تا آزمونش رو رفتم. از کلاس دهم هم کامل ثبت نام کردم.
- کلاً تست نشمردم. ملاکم ساعت بود.
- والا من به جز یکی دو تا درس، تو بقیه‌ی درسا به خیلی سبز وفادار بودم همیشه :))
- فارسی 69 عربی 89 دینی 89 زبان 94 زمین 0 ریاضی 70 زیست 73 فیزیک 66 شیمی 53

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
تو کنکور چقدر به سوالایی که حس کردید از آسمون اومده برخورد کردید
سوااایی که برات نا آشنا بود
مخصوصا تو ریاضی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
پارسه
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
Used to Bio
رشته دانشگاه
CS
سلام و تبریک
احساسی که قبل، حین و بعد از دیدن رتبه‌تون، داشتید رو شرح بدید.
سپاس

Nazanin25s

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
خیلی خیلی تبریک میگم
به نظرتون شیمی دهم مبتکران بهتره یا خیلی سبز؟
الگو رو دارم و میخوام به عنوان منبع دومم باشه
کتاب کمک درسی زبان دهم چی رو توصیه می‌کنین؟
ممنون

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بالای ابرها
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام . خیلی تبریک

ایا خلاصه نویسی میکردین؟ روش کارتون چه جوری بود؟

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
مخصوصا تو ریاضی
روزِ قبل از کنکور تجربی، به سوالات عمومی کنکور هنر و ریاضی یه نگاهی انداختم و در نتیجه تو درسای عمومی روز کنکور به چیزِ جدیدی برخورد نکردم! یعنی حتی برای ایده‌هایی که امسال برای اولین بار مطرح شد هم آماده بودم.
تو ریاضی ایده‌ی جدید ندیدم. در واقع کلِ سوالات رو حداقل یه بار تو کتاب درسی یا کتاب خیلی سبز یا آزمونای کانون دیده بودم. ولی خب، سرِ جلسه متوجه شدم که بیشترِ سوالای ریاضی سخت و وقت‌گیره! در نتیجه سطح انتظارمو یه مقدار آوردم پایین و خیلی از سوالات رو کلاً بیخیال شدم.
تو زیست طبیعتاً هر سال باید انتظار داشته باشی که کلی ایده‌ی جدید ببینی :)) ولی خب تعدادِ سوالات شمارشی بیشتر شده بود و سرِ جلسه این مسئله رو حس کردم.
برخلافِ بقیه‌ی دروس، فیزیک پُر بود از ایده‌های جدید! دقیقاً برخلافِ انتظار. یعنی من منتظر بودم فیزیک مثلِ هر سال همون ایده‌های قدیمی رو تکرار کنه و فقط «تیپ سوال»های رایج رو ادامه بده. ولی به نظرم حداقل 10-15 تا از سوالاتش ایده‌ی کاملاً جدید داشتن! و چون تو آزمونای کانون معمولاً فیزیک رو خیلی خوب میزدم، اینجا یه مقدار شوکه شدم.
شیمی هم مثلِ فیزیک، کلاً تغییر موضع داده بود :)) اگه درست یادم باشه، 5 تا سوال شمارشی داشت از نوعِ عددی. یعنی گفته بود "چند مورد" و نگفته بود "کدام موارد". 3 تاش رو غلط زدم و 2 تا رو نزدم :)) سوالاتِ حفظی و مفهومی‌ش هم اصلاً راحت نبود و حتی بیشتر از سوالات محاسباتی وقت میگرفت. شیمی تنها درسی بود که بعضی جاها نمیدونستم این سوال رو از کجای کتاب دادن! اینجا حس کردم بعضی سوالا از آسمون اومده :))
سلام و تبریک
سپاس
قبلش به شدت هوشیاریم پایین بود :)) شب ساعت 3/30 ظاهراً نتایج اومده بود دیگه. ولی من 3 خوابیده بودم :)) صبح ساعت 7 گوشیم چند بار زنگ زد بیدار شدم جواب ندادم. بعد با عصبانیت دوباره خوابیدم و نهایتاً ساعت 9 بیدار شدم دیدم 12 تا میس‌کال دارم! به آخرین نفر زنگ زدم گفت جوابا اومده. فکر کردم داره مسخره میکنه، منم که تازه از خواب بیدار شده بودم فحش دادم و اینا.(دوستم بود صمیمی بودیم :))) بعد دیدم نه آقا جدیه، گفتم اوکی میرم نگاه میکنم. ولی نمیخواستم نگاه کنم چون برنامه‌م این بود دو روز بعدش ببینم که هیجان بکشم و اینا! چند دقیقه بعد مدیرمون زنگ زد تبریک گفت و این که مبارکه دورقمی شدی و غیره. کنجکاو شدم رفتم نگاه کردم، دیدم نایس خدا رو شکر خوب شده. حینِ دیدنِ رتبه‌، خونه تنها بودم. راهِ خاصی واسه ابرازِ رضایت پیدا نکردم، همینجوری شروع کردم به فحش دادن و اینا. مخاطبِ خاصی نداشتم، فقط فحش میدادم :)) بعدش هم دیدم هیجانم زیاده، اینجوری کلِ روز فقط باید منتظر باشم وقت بگذره تا بخوابم و فردا برسه، تصمیم گرفتم برم ورزش کنم تا هیجانم خالی شه. رفتم یه ساعت دَویدم انرژیم کلاً خالی شد و تخلیه شدم.
خوشبختانه نسبت به تلاشی که کرده بودم خیلی بیشتر نتیجه گرفتم و بعد از دیدنِ رتبه، خیلی grateful(قدردان؟) بودم نسبت به کائنات!
خیلی خیلی تبریک میگم
به نظرتون شیمی دهم مبتکران بهتره یا خیلی سبز؟
کتاب کمک درسی زبان دهم چی رو توصیه می‌کنین؟
ممنون
من مبتکران کار کردم و راضی بودم. خیلی سبز سطحِ چندان بالایی نداره! البته به عنوانِ منبع دوم نمیدونم وقت کنی برسی یا نه. در واقع خودش خیلی خیلی کامل و حجیمه!
متاسفانه از منابعِ زبان اطلاعاتِ خاصی ندارم. ولی کیاسالار رو خیلی شنیدم :-" خیلی سبز.
سلام . خیلی تبریک

ایا خلاصه نویسی میکردین؟ روش کارتون چه جوری بود؟
نه من خلاصه نویسی نمیکردم. جزوه و اینا هم نداشتم واسه هیچ درسی.
برای درسایی مثل ریاضی و فیزیک، تو کتابم چند تا نمونه سوالِ جامع و خوب مینوشتم که اگه بخوام یه روز کلیتِ مفاهیم رو ببینم، اون سوالا رو حل کنم.

Neil

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
Farzanegan
شهر
nowhere
سال فارغ التحصیلی
1400
بهترین راه برای تسلط پیدا کردن تو درس ها چیست؟مثلافیزیک و ریاضی و زیست رو ببینی بتونی سریع حل کنی

من تازه از الان(دوازدهم) برای کنکور شروع کردم به نظرتون خیلی دیر و غیرممکن هست ک امسال جای خوبی قبول شم؟

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

Zahra_a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
99
رشته دانشگاه
داروسازی
سلام

چه اشتباهاتی داشتین که اگه بر گردین انجامش نمیدید؟
چه توصیه ای به یه پشت کنکوری دارید؟
چیکار کنیم که درس خوندنمون پیوسته باشه؟
خوندن مستمر و تست راز موفقیته؟
بهترین منابع واسع هر درس رو میشه بگید لطفا؟

پیشاپیش خیلی ممنونم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
یه مرحله دو ادبی :)
دانشگاه
UMSHA
رشته دانشگاه
ANS
سلام
به کسی که نمیتونه مطلب تکراری بخونه
و وقتی کتاب دستش میگیره خوابش میبره ، چه توصیه ای دارین؟
(مدیونین فکر کنین منم :-" )
روش مطالعه تون چجوری بود؟

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
بهترین راه برای تسلط پیدا کردن تو درس ها چیست؟مثلافیزیک و ریاضی و زیست رو ببینی بتونی سریع حل کنی

من تازه از الان(دوازدهم) برای کنکور شروع کردم به نظرتون خیلی دیر و غیرممکن هست ک امسال جای خوبی قبول شم؟
کلاً تسلط از زیاد خوندن میاد. یعنی یادگیریِ اولیه و مفاهیم رو با کیفیتِ مطالعه اوکی میکنی، تسلط رو با کمیت و زیاد خوندن! زیاد تست بزن، زیاد تستایی که زدی و نکاتی که نوشتی رو مرور کن.
نه بابا دیر چرا؟ حتی بعضی از تک‌رقمی‌های کشوریِ کنکور از سالِ آخر شروع میکنن هر سال.
سلام
چه اشتباهاتی داشتین که اگه بر گردین انجامش نمیدید؟
چه توصیه ای به یه پشت کنکوری دارید؟
چیکار کنیم که درس خوندنمون پیوسته باشه؟
خوندن مستمر و تست راز موفقیته؟
پیشاپیش خیلی ممنونم
سلام.
- تفریحاتم رو کم میکردم! کلاً فعالیت‌های مفرحِ جانبی، علاوه بر اینکه وقت و انرژیِ آدم رو میگیره، اگه بیش از حد باشه انگیزه و اراده رو هم به شدت کم میکنه! تو پروسه‌ی کنکور، بهترین تفریح این هست که آدم از پیشرفتش یا مثلاً یادگیریِ دروس یا ترازِ بالاش لذت ببره. اگه با چیزهایی غیر از این خودمون رو ارضا کنیم، مثلاً با فیلم و سریال و بازی و بیرون رفتن و گوشی و غیره، نسبت به شرایطِ موجود «راضی» خواهیم بود و دیگه موتورِ محرکی پشتمون نیست که هُل بده و پرانرژی درس بخونیم. من سالِ کنکور خیلی خودم رو گول زدم. همه‌ش میگفتم که آره مشاورا و روانشناسا و همه میگن آدم باید تفریح کنه تا سرزنده و باانگیزه باشه. ولی خب، این چیزا فقط تا حدِ خیلی کمی درسته و بعد از اون «سوسول بازیِ درسی» محسوب میشه و فقط برای خر کردنِ خود کاربرد داره :)) من مسخره‌بازی زیاد در آوردم تو این مسائل متاسفانه. در کل، آدم نباید خودش رو به اندازه‌ای راضی و خوشحال و مفرّح(اسمِ مفعول) نگه داره که دیگه انگیزه‌ای برای درس خوندن نداشته باشه. باید به اندازه‌ای تفریحات ِدیگه حذف بشه، که درس خودش تفریح محسوب میشه. هیچ کس دوست نداره وقتی پیتزا میخوره و فیلم میبینه یهو پاشه بره تست فیزیک بزنه! پس تفریحِ اول رو کلاً کنار میذاریم فعلاً.
و یه مسئله‌ی دیگه هم هست: خب من الآن به این درک رسیدم که پروسه‌ی کنکور چقدر روتین و الگوریتمی و باقاعده‌ست! بعد از عید که کانون مصاحبه‌های ملت رو منتشر میکرد، من یه مقدار تحت تاثیر اتمسفرِ سنگینِ رتبه‌های برتر قرار گرفتم و با خودم فکر کردم شت یارو از کلاس دهم روزی 10 ساعت درس خونده پس من چطوری باید به اون برسم؟ ولی خب، اشتباه بود فکرم. کنکور واقعاً روتینه! اگه درست تلاش کرده بودم، به اون نقطه و فراتر از اون هم میتونستم برسم. کلاً حرفم اینه که هیچ وقت نگید فلانی فلان ساعت درس میخونه پس منطقی‌ه قوی تر باشه. چون اصلاً منطقی نیست :)) دلیلِ خاصی واسه‌ش ندارم، ولی تجربه‌م بهم این رو میگه که تو کنکور، خیلی امکان داره یکی 10 سال روزی 10 ساعت بخونه و نهایتاً بدتر از کسی باشه که 1 سال روزی 8 ساعت میخونه. چیزِ نادری هم نیست! در نتیجه، خودتون رو با هیچ‌کسِ هیچ‌کس مقایسه نکنید. رو این خیلی تاکید دارم.
- متاسفانه اطلاعاتی از این مسئله ندارم. اگه بخوام الکی نظرِ رو هوا بدم هم شاید اطلاعاتِ غلط منتقل کنم و این خوب نیست. اگه از کسی که تجربه‌ش رو داره بپرسید قطعاً خیلی بیشتر میتونه کمک کنه :-"
- هر عاملی که باعث میشه درس نخونید، اعم از دوستانِ وقت‌گیر و گوشی و تلوزیون و غیره، کامل باید حذف بشه. نمیگم محدود، چون معمولاً قابلِ کنترل نیست. بی تعارف هر چیزِ مانعی رو حذف کنید در مرحله‌ی اول! طبیعتاً ذهن هرچقدر شفاف تر و تمیز تر باشه تو پروسه‌ی درس خوندن، همه چیز روان تر پیش میره. کلاً سعی کن تبدیل به عادت و روتینِ زندگی کنی درس خوندن رو.
- راز که نه. ولی یکی از ستون‌های اصلی میشه گفت!
- فارسی قرابت معنایی و آرایه‌های ادبی هامون سبطی+میکروطلایی گاج - عربی خیلی سبز+درک مطلب خیلی سبز - دینی خیلی سبز - زبان نمیدونم - ریاضی خیلی سبز+میکرو - زیست خیلی سبز - فیزیک خیلی سبز+سه سطحی - شیمی مبتکران
سلام
و وقتی کتاب دستش میگیره خوابش میبره ، چه توصیه ای دارین؟
(مدیونین فکر کنین منم :-" )
روش مطالعه تون چجوری بود؟
تستِ جدید بزن! من دو هفته‌ی آخر به همین مشکل خوردم. هر چقدر زور میزدم که کتاب درسی و نکاتم رو مرور کنم، نمیتونستم. آخرش تصمیم گرفتم تستِ جدید بزنم و خب راضی‌م از تصمیمم. میدونی، انگار چالش‌برانگیزتر و فعال‌تره این کار.
+استثناء: برای زیست و دینی، حتماً حتماً باید کتاب درسی و نکاتت رو چند بار بخونی و مرور کنی. راهِ فرار هم نداره :)) پس یه جوری باهاش کنار بیا. من خودم برای اینکه بیشتر تمایل داشته باشم بخونم، موقعِ برنامه ریزی اینا رو خیلی ریز ریز میکردم. مثلاً یه بار گفتار 1 فصل 1 رو میخوندم، فرداش گفتار 2 فصل 1 رو. کلاً هر چقدر ریزتر برنامه بریزی، راحت‌تر انجامش میدی.
- برای هر درس فرق داره. بگو کدوم درس مدّ نظرته.

آخرین ویرایش:

LMNOP1710

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرم‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام و عرض تبریک... سلام، متشکرم.
-مشاور داشتید؟ بله.
-چطور چند منبعی کار میکردین؟ بستگی به منبع داشت. مثلا شما نمی‌تونید ریاضی نردبام رو موازی‌کاری کنید و باید بعد از منبع اصلی بزنید. (البته اگر ساعت مطالعه بالایی داشته باشید می‌تونید موازی‌ بزنید) ولی ۳سطحی رو می‌شه موازی (مثلا ۳شنبه و چهارشنبه قبل آزمون) زد.
یعنی وقتی تست یه مبحث تموم میشد میرفتین سراغ منبع دوم و یا بعد تموم شدن کتاب؟ گفتم.
-تست سنجشی و زمان دار رو از همون منابعی که استفاده کردین میزدین؟ از منابع اصلیم به این صورت زمان دار می‌زدم که ۵۰ یا ۱۰۰ تستو یه جا می‌زدم و سعی می‌کردم سریع‌تر بزنم. ولی منابع آزمونی رو زمانشو حتی با ثانیه ثبت می‌کردم و سعی می‌کردم روز به روز کمترش کنم.

سلام :) تبریک ! مرسی
ساعت مطالعه تون در روز چقدر بود ؟ هفتگی: قبل عید ۳۵-۴۵. فروردین ۵۰-۵۵. اردیبهشت و خرداد ۲۰-۳۰. تیر و مرداد زیر ۱۰. (دلیل اصلی افت عمومیا)
روش مطالعه تون چی بود ؟ جزئی‌تر بپرس. کلیت کارم این بود که درسنامه می‌خوندم بعد تست بعد آزمون بعد تحلیل.
حداقل ساعت مطالعه تون در روز چقدر بود؟ ۰
المپیاد می خوندید؟ سال دهم ۳ ماه خوندم مرحله اولم قبول شدم ولی تصمیم گرفتم کنار بذارم
اگه آره چجوری وقتشو با کنکور تنظیم میکردید؟ هفته اول قلمچی المپیاد هفته دوم قلمچی کنکوری.
والا راهنمایی خیلی یادم نمیاد. اکثرا خیلی سبز و مبتکران بود. ولی دبیرستان اکثرا خیلی سبز و معدود مواردی گاج و مبتکران و الگو.
از کلاس چندم در کانون ثبت نام کردید ؟ 9
روزی به طور میانگین چندتا تست میزدین ؟200-300
تنوع منابعتون از کلاس هشتم تا دوازدهم چجوری بود ؟ راهنمایی تک منبع ولی دبیرستان خدامنبع
ادبیات ۵۸.۷ --- عربی ۹۴.۷ --- معارف ۵۲ --- زبان ۵۷.۴
زمین ۰
ریاضی ۸۲.۳ --- زیست ۶۵.۷ --- فیزیک ۷۰.۲ ---- شیمی ۷۵.۹
مخصوصا تو ریاضی
والا من زیاد ادمی نیستم که به این فکر کنم قبلا سوالو دیدم یا نه. ولی خیلی شبیه نبود (اگه ریاضی ۵ دقیقه می‌اوردم ۹۶ می‌زدم)

سلام و تبریک
سپاس
شب قبلش تا (یا همون صبحش) ساعت ۵ داشتم مات در ۲ حرکت شطرنج تمرین می‌کردم ولی چون فکر می‌کردم ۳۱ام نتایج میاد نتو چک نکردم و نمی‌دونستم. ساعت ۸ پدر رتبه ۲۹ م۲ زنگ زد از خواب بیدارمون کرد رفتم دیدم. ۱۰ دقیقه اولش خیلی خوشحال شدم. ولی دوباره گرفتم حدود نیم ساعتی خوابیدم و بعد با دوستام رفتیم گیم‌نت و کلا یادم رفت. خونوادم دیگه زنگارو جواب می‌دادن و مهمونداری می‌کردن.
خیلی خیلی تبریک میگم ممنونم ازتون
به نظرتون شیمی دهم مبتکران بهتره یا خیلی سبز؟ مبتکران
کتاب کمک درسی زبان دهم چی رو توصیه می‌کنین؟ کیاسالار و اناری
ممنون
سلام . خیلی تبریک مرسی مرسی

ایا خلاصه نویسی میکردین؟ برا شیمی حفظیاتو می‌نوشتم و رمزگذاری می‌کردم. روش کارتون چه جوری بود؟ با خودکار ابی مطالب و نکات عادی خودکار قرمز نکات دام دار و خطرناک خودکار سبز رمزگذاریا و مطالب سوپرحرفه‌ای.

بهترین راه برای تسلط پیدا کردن تو درس ها چیست؟ ۱-مفهومی خوندن ۲-حل سوالات سخت مثلافیزیک و ریاضی و زیست رو ببینی بتونی سریع حل کنی
فیزیک دو مدل خوندن داریم. یکی مفهومی که وقتی اعداد سوالو می‌بینی ذهنت اونا رو کنار هم جفت‌جور می‌کنه و ناشی از اینه که قبلا به اونا عمیقا فکر کردی. (من مسائل شیمی رو هم اینجوری می‌خوندم و اسمشو برای شیمی به جای مفهومی خوانی گذاشته بودم دانش عددی) دوم روش فرمولی که فرمولا تو ذهنت میاد و اعدادو جایگذاری می‌کنی. واسه جفتش باید زیاد تست بزنی و مرور با تست زیاد داشته باشی. سعی کن یک بار تستارو بنویسی و حل کنی و یک بار ذهنی حل کنی‌.
زیست اولا باید آزمون زیاد بزنی و زیاد تحلیل کنی تا هم سلیقه طراح تو ذهنت حک بشه هم اصطلاحات و عبارات پرتکرارو رو هوا بزنی. دوما باید متن کتابو اونقد بخونی تا وقتی فکر می‌کنی با متن کتاب فکر کنی و عکس صفحاتش بیاد تو ذهنت. (بدبختانه این روش واسه دینی جواب نمی‌داد)
ریاضی هم باید آزمون‌های سخت کار کنی و رکورد گیری کنی و راهکار خاصی نداره. فقط شاید یه سری راه‌حل‌های سریع‌تر باشه که اگه برید یه کلاس احتمالا به تعدادی از اونا بر می‌خورید ولی خب همون راهکار عادی هم اگه تمرین کنید جواب می‌ده. مثلا من حدو با تجزیه سریع‌تر از هوپیتال حل می‌کردم فقط به خاطر تمرین زیاد.

نمی‌دونم. تو اینو نباید بپرسی بلکه باید جواب بدی

سلام علیک سلام

چه اشتباهاتی داشتین که اگه بر گردین انجامش نمیدید؟ والا یکی ساعت مطالعه. یکی این‌که برای شیمی و فیزیک و ریاضی کلاس می‌رم. برای دینی و زیست هم یه نکته و تست شرکت می‌کردم. (امسال کلاسی شرکت نکردم و به نظرم کارم اشتباه بود)
چه توصیه ای به یه پشت کنکوری دارید؟ احتمالا به روش‌ها و کارای غلط سال(های) قبلت عادت کردی. سعی کن واقعا تغییر کنی و عادتاتو به عادت‌های جدیدی تبدیل کنی
چیکار کنیم که درس خوندنمون پیوسته باشه؟ دفتر برنامه‌ریزی خیلی راهکار خوبیه. حتما با جزئیات پرش کنید
خوندن مستمر و تست راز موفقیته؟ می‌شه گفت آره
ادبیات: سبطی + ۷خوان
عربی: جامع خیلی سبز
دینی: جانع خیلی سبز
زبان: جامع خیلی سبز
زمین: خیلی سبز
ریاضی: جامع خیلی سبز و نردبام
زیست: خیلی سبز و میکرو(میکرو۱۲رو نخوندم)
فیزیک: خیلی‌سبز
شیمی: خیلی‌سبز و مبتکران بازرگانی

پیشاپیش خیلی ممنونم خواهش می‌کنم

سلام علیک‌السلام
و وقتی کتاب دستش میگیره خوابش میبره ، چه توصیه ای دارین؟ تست سخت بزنه که بفهمه همین مطالب تکراری رو خیلی هم بلد نیست.
(مدیونین فکر کنین منم :-" نه بابا! اصلا معلومه که خودت نیستی:D)
روش مطالعه تون چجوری بود؟ گفتم

آخرین ویرایش:

00000000

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1234
دوباره تبریک میگم.امیدوارم موفقیتای بیشتری کسب کنین
توصیه ای واسه کسی که سال پایس دارین؟
مثلا چقد درس بخونه ؟چجوری درس بخونه؟کار خاصی واسه کنکور انجام بده یانه؟در کل اگه تجربه ای از دهم یازدهمتون فارغ از رشته(من ریاضیم چون:)):-")
بگید.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا