• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

المپیادی‌های سایت

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
( کسی اگه المپیادیه و تو لیست نیست بیاد پ.خ تگ کنم )
زیست شناسی
@Krypton
@Mkj
@armaghannn

@پریا :)
@R A T A&
@Barf
@negaar_mgd
@امیرحسین ش
@Ss_Zahra
@Arminium
@Maedeh :)
@Ashley Grm
@Maryam_M

ریاضی
@Gh_jam
@Apar

نجوم
@Sara.kh
@merfan x1
@حامی جعفری

کامپیوتر
@Mthlvr
@Apar
@SinaDev

شیمی
@2005_Mrym
@ЖMohammadж
@yikitaa (ایشون خواهرشون نقره شیمی و میتونه به بچه ها کمک کنه )

فیزیک
@Shidi
@CourierVi
خودم

ادبی
@reyhaneh24

زمین
@2005_Mrym

نانو
@2005_Mrym
سلام
منم المپیاد فیزیکم دهم(الان دیگه دیره برای معرفی؟ :/)
تو رده ب هستم. برنامه اش این شکلیه که دو روز تو هفته درس های مدرسه(ریاضی،فیزیک،هندسه،شیمی،ادبیات) و بقیه روز هاهم المپیاد
امروز هم اخرین ازمون فاینال تابستون رو دادم
انشاالله که فیلتر نمیشم، ولی رتبه ام بین بچه ها نسبت به ازمونای قبلی یکم میاد پایین احتمالا :/
مشکلی که دارم اینه که درست حسابی درس نمیخونم! واقعا اگه درست حسابی درس بخونم وضعیت بهتری خواهم داشت.
میدونم چجوری درس بخونما، ولی اراده... :/

بچه ها من شنیدم مرحله یک فیزیک 5تا تست هم درست بزنی قبول میشی، درسته؟

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
بچه ها من شنیدم مرحله یک فیزیک 5تا تست هم درست بزنی قبول میشی، درسته؟
راستش آره
(۵ تا برا دوره های سخته) ولی دیگه بیشترین کف ۲۰ درصد بوده در طی این چند سال
ولی مرحله یک عجیب سبکه
سال پیش که همه سوالا هم ماستی بود واقعا
نه ترمو داشت نه مکانیک (دست رو دلم گزاشتی متاسفانه) کلا مرحله یک اصلا استرس انگیز نیست
دو ام اگه از اول اصولی کار کنی و مثل ما تایم آزمونتونو ۲ ماه نندازن جلو مسائل خاص و دور از انتظاری نداره فقط دستت باید خیلیی تو ریاضیات گرم باشه و لتونی سریع و قشنگ با فورمولا بازی کنی

برای ترمو راستی
من با الفبا :) کارم در حد مسائل مرحله دو راه افتاد هالیدی و و الفبا مکمل باحالین فقط مسئله باید زیاد حل کنی

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
راستش آره
(۵ تا برا دوره های سخته) ولی دیگه بیشترین کف ۲۰ درصد بوده در طی این چند سال
ولی مرحله یک عجیب سبکه
سال پیش که همه سوالا هم ماستی بود واقعا
نه ترمو داشت نه مکانیک (دست رو دلم گزاشتی متاسفانه) کلا مرحله یک اصلا استرس انگیز نیست
دو ام اگه از اول اصولی کار کنی و مثل ما تایم آزمونتونو ۲ ماه نندازن جلو مسائل خاص و دور از انتظاری نداره فقط دستت باید خیلیی تو ریاضیات گرم باشه و لتونی سریع و قشنگ با فورمولا بازی کنی

برای ترمو راستی
من با الفبا :) کارم در حد مسائل مرحله دو راه افتاد هالیدی و و الفبا مکمل باحالین فقط مسئله باید زیاد حل کنی
الفبا رو دارم ولی مسائلش رو نمیدونم چرا سخت میفهمم:/ شاید چون فعلا درست باهامون کار نکردن(چون تو این 3ماه تابستون معلم ترمومون خوب نبود) حالا هالیدی رو هم میگرم امیدوارم جواب بده:D
البته شاید نیاز نباشه که الفبا رو کامل بفهمم، چون تو ازمون فاینال ترمویی که دادم سوالا خیلی راحت بود(در حد pv=nrt یا u=q+w) از استادمون پرسیدم گفت فعلا همین قدر ترمو بدونید کافیه
به هرحال ممنون بابت راهنمایی:D

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
سلام
فکر کنید یک مدال المپیاد یا هر فردی که در این حوزه موفق بوده در مقابل تون قرار گرفته.
چه سوال هایی ازش میپرسید و در چه حوزه های کنجکا‌و میشد؟
پ ن=یکی دوتا مصاحبه توی رشته های زیست و شیمی و نجوم و تفکر و کارآفرینی داریم میخواستم سوال هاتون رو بگید تا برای مصاحبه ازشون بپرسم،سوال های تاپیک های قبلی تکراری شده بعدم اینکه صندلی داغ داریم طبعا و این صحبت ها.
همین پست رو لطفا ریپلای بزنین بگید در غیر این صورت سوال های روتین قبل توی مصاحبه پرسیده میشه.

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
سلام
فکر کنید یک مدال المپیاد یا هر فردی که در این حوزه موفق بوده در مقابل تون قرار گرفته.
پ ن=یکی دوتا مصاحبه توی رشته های زیست و شیمی و نجوم و تفکر و کارآفرینی داریم میخواستم سوال هاتون رو بگید تا برای مصاحبه ازشون بپرسم،سوال های تاپیک های قبلی تکراری شده بعدم اینکه صندلی داغ داریم طبعا و این صحبت ها.
همین پست رو لطفا ریپلای بزنین بگید در غیر این صورت سوال های روتین قبل توی مصاحبه پرسیده میشه.
روزی چند ساعت و چجوری درس خونده

rejo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام
1.برای شیمی دقیقا چه کتاب هایی مطالعه کردن و چه مباحثی رو بیشتر کار کردن؟
2.اینکه مباحث بیشتری رو اشراف داشته باشیم بهتره یا توی مباحث محدود تری حرفه ای باشیم ؟
3.یه موقع هایی پیش میاد که نمیشه تمرکز کرد و خب چون یجورایی وقت کمه نمیشه وقت رو از دست داد برای افزایش تمرکز چیکار میکردن ؟
4. کتاب ها و منابعشون رو از کجا تهیه میکردن؟
5.ایا این وقتی که برای مطالعه مباحث گذاشتن به نظر خودشون ارزششو داشته ؟

Hecate

گُله
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
.-.
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام
برای المپ شیمی:
1-مباحثی که استفاده میکردند چیا بود؟
2-هرکتابی را برای آمادگی چندبار حل میکردند؟
3-در ابتدا و اواسط و انتها هرکدام به صورت جدا روزی چند ساعت مطالعه داشتن و روش مطالعه اشون چجوری بود؟
4-روش تست زنیشون به طور خلاصه چجوری پیش میرفت؟
5-برای سنجش کردن سطح خودشون چیکار میکردن؟
6-عموما وقتایی که انگیزشونو از دست میدادن چجوری به خودشون امیدواری و اینا میدادن؟

همین خیلی هم تشکر

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
روزی چند ساعت و چجوری درس خونده
روزی نهایتا ۳ ساعت و به آرومی و ملایمت. تئوریمم خوب بود راستش، عملی رو بد دادم.

منظورم اینه که لازم نیست خودتونو جر بدین، به نظرم حیفه آدم فقط به المپیاد بچسبه.

Krypton

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
CS
سلام
روزهای مدرسه و تعطیل، چقدر مطالعه داشته؟
چقدر از وقتشون صرف المپیاد و چقدر صرف مدرسه یا کنکور می‌شده؟
مدرسه چه تاثیری در موفقیتشون داشته؟
از کی حل سوال رو شروع کردن؟
کلاس‌هم می‌رفتن یا کلا خودآموز؟
مشاور داشتن؟
از کی شروع کردن؟
تا یازدهم چقدر از منابع رو خونده بودن؟
چطور ثبات و پیوستگی شون رو حفظ کردن؟

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
روزی نهایتا ۳ ساعت و به آرومی و ملایمت. تئوریمم خوب بود راستش، عملی رو بد دادم.

منظورم اینه که لازم نیست خودتونو جر بدین، به نظرم حیفه آدم فقط به المپیاد بچسبه.
سلام وقتتون به خیر :)
ببخشید تو این سه ساعت چیکار میکردید غیر انجام تکالیفتون؟
نمونه سوال حل میکردید؟ اونوقت نمونه سوال کم نمیاوردید؟ :/
الان من اوایل 10ام هستم. مرحله اول زمستون سال بعده
نیازه از الان 3و4 ساعت در روز درس بخونم؟
ممنون:D

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
سلام وقتتون به خیر :)
ببخشید تو این سه ساعت چیکار میکردید غیر انجام تکالیفتون؟
نمونه سوال حل میکردید؟ اونوقت نمونه سوال کم نمیاوردید؟ :/
الان من اوایل 10ام هستم. مرحله اول زمستون سال بعده
نیازه از الان 3و4 ساعت در روز درس بخونم؟
ممنون:D
من به جایی رسیدم که سوال کم بیارم، ولی نه اول دهم، اولای یازدهم. من مطالعه ام استاندارد نبود مثلا ماریون رو هم برای مکانیک خوندم ولی هنوز ذره ای اپتیک بلد نبودم :D . اگه الان سوال کم میاری باید سعی کنی چیزای جدید تری یاد بگیری (لزومی نداره با سرعت کلاسای مدرسه جلو بری). زمان ما مباحث محدود بود، الان نسبیت و آماری و ... هم اضافه شده و سوالای دوره ۴۰ بیشتری هم برای حل هست(نسبت به زمان ما ۱۰ دوره بیشتر)، کتابای صد مسئله و دویست مسئله و پیکارجو هم زمان ما نبودن، قطعا وقت اضافه نمیاری.

Krypton

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
CS
من به جایی رسیدم که سوال کم بیارم، ولی نه اول دهم، اولای یازدهم. من مطالعه ام استاندارد نبود مثلا ماریون رو هم برای مکانیک خوندم ولی هنوز ذره ای اپتیک بلد نبودم :D . اگه الان سوال کم میاری باید سعی کنی چیزای جدید تری یاد بگیری (لزومی نداره با سرعت کلاسای مدرسه جلو بری). زمان ما مباحث محدود بود، الان نسبیت و آماری و ... هم اضافه شده و سوالای دوره ۴۰ بیشتری هم برای حل هست(نسبت به زمان ما ۱۰ دوره بیشتر)، کتابای صد مسئله و دویست مسئله و پیکارجو هم زمان ما نبودن، قطعا وقت اضافه نمیاری.
معافیت تحصیلی رو توصیه می‌کنید؟

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

متین.

کاربر غیرحرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1403
صد درصد

البته ما میرفتیم گیم نت بیشترشو
ایولا بابا. پس با 4 ساعت مفید روزی راحت قبولیم؟

ولی آخه خیلی غیر قابل باوره:|
البته من از خیلی از المپیادی همینو شنیدم که همین حوالی میخوندن.

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
ایولا بابا. پس با 4 ساعت مفید روزی راحت قبولیم؟

ولی آخه خیلی غیر قابل باوره:|
البته من از خیلی از المپیادی همینو شنیدم که همین حوالی میخوندن.
من از اول دبیرستان (نهم) شروع کردم.

مهم اینه که مداومت داشته باشید و با تمرکز سوال حل کنید.

در ضمن، حرفای من در مورد المپیاد فیزیکه، برای رشته های دیگه ممکنه درست نباشن

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
سلام
موافقید یک مدل صندلی داغ داشته باشیم برای افرادی که مرحله دو رو با درصد کمی قبول نشدن؟تا عواملی که حسرتش رو میخورن یا کار هایی که فکر میکردن باید انجام میدادن و ندادن چیا بوده؟
این دو نفر دوستن و توی یه گروه 4 نفره بودن که هر چهارتاشون مدال شدن حالا من دوتاشون رو میارم از مزایای تفکیکی بودن اینه میتونین همزمان نظر جفت شون رو داشته باشید درمورد یک موضوع مشترک و درمورد دوستی و تیم شون بپرسین
مزایای تفکیکی بودن هم اینه که توی یک بازه زمانی طولانی تری دوتا صندلی داغ خواهید داشت

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
سلام
موافقید یک مدل صندلی داغ داشته باشیم برای افرادی که مرحله دو رو با درصد کمی قبول نشدن؟تا عواملی که حسرتش رو میخورن یا کار هایی که فکر میکردن باید انجام میدادن و ندادن چیا بوده؟
این دو نفر دوستن و توی یه گروه 4 نفره بودن که هر چهارتاشون مدال شدن حالا من دوتاشون رو میارم از مزایای تفکیکی بودن اینه میتونین همزمان نظر جفت شون رو داشته باشید درمورد یک موضوع مشترک و درمورد دوستی و تیم شون بپرسین
مزایای تفکیکی بودن هم اینه که توی یک بازه زمانی طولانی تری دوتا صندلی داغ خواهید داشت
نمیشه اونایی که مرحله دو ام قبول نشدنو هم بزارین
من بیام یکم غرغر کنم :‌) ؟

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
سلام این یک برنامه چیدم برای صندلی داغ ها تا طبق برنامه پیش بریم و منظم باشن.

1 تا 8 ابان (زیست)
8 تا 15 ابان (شیمی)
22 تا 28 ابان (ادبی)
1 تا 8 اذر (ریاضی)
17 تا 22 اذر (فیزیک)
20 تا 28 اذر (نجوم)

_تا الان زیست برگذار شده.
_ زمان مشخص شده،بازه برگزاری صندلی داغ هست،روز دقیق رو من انتخاب نکردم در اختیار افرادیه که قراره بیان تا بتونن زمان کافی رو اختصاص بدن.
_ با توجه به اینکه مدال های داخل سایت کم هستن از افراد خارج سایت میاریم احتمالا فقط برای صندلی داغ بخوان بیان و دیگه سر نزنن با اکانت هاشون.(درسته کاربر جدید هستن ولی هویت شون تایید شده)
_برنامه ای برای برگزاری بقیه رشته ها نداریم اگر کسی توانایی هندل کردن بقیه رشته هارو داشت میتونه بیاد هماهنگ کنیم.
_ ممکنه برای افرادی که قراره صندلی داغ داشته باشیم باهاشون کاری پیش بیاد و کنسل بشه صندلی داغ یا همزمان برگزار بشه و کلا برنامه بپاشه از هم.در شرایط ایده آل این مدلی پیش خواهد رفت.
_ افرادی که باهاشون صندلی داغ داریم نقره و برنز هستند،سعی میکنیم طلا هم باشه توشون ولی مشغله شون زیاده و احتمالا قبول نکنن،مدال های نقره برنز هم کمی از طلا شده ها ندارن و من ازشون ممنونم که زمان اختصاص میدن به برنامه های این فروم.
_ صندلی داغ ها بعد از یک مدت قفل میشن تا به صورت ارشیو شده بمونن یک فرصت دو روزه اعلام میکنیم اگه کسی خواست بازم پست بزاره درغالب تاپیک اقدام کنه چون بعد قفل شدن صندلی داغ دیگه امکانش نیست باز بشه مگه اینکه با خود ایشان صحبت کنن به صورت شخصی.
_ برای صندلی داف سعی میکنم از مدال های جدید بیاریم تا هم اطلاعات شون به روز باشه،هم یه جورایی تازه از تنور بیرون اومده باشن ولی برای مصاحبه ها اگه قرار باشه انجام بشه سراغ افراد بالاتر و مسن تر میریم.

علاوه بر صندلی داغ با قبول نشده ها،صندلی داغ فارق اتحصیلان المپیادی هم خواهیم داشت،سعی میکنیم تا 29 سالم بیاریم(حالا چه به صورت مصاحبه چه صندلی داغ)تا از تاثیر المپیاد و جایگاهش تا اون بازه از زندگی شون باخبر بشید و اینها.

ایا می دانستید،میتوانید دربرگزاری هرکدام از برنامه های انجمن کمک بهم برسانید؟:))از شرکت تو صندلی داغ ها گرفته تا طرح سوال برای مصاحبه و کلا هرچی:)).خدایی زشت میشه من دعوت کنم بیان بعد یک صفحه هم سوالاتون نرسه بپرسین دیگه:)).

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
سلام خیلی سعی کردم قاعده پست قبل رعایت بشه ولی
یک صندلی داغ فوری داریم برای هفته بعد که احتمالا هم زمان با شیمی باشه با اقای شوشیان برنز دوره 24
حالا چرا؟
1- ایشون دهم برنز گرفتن و دارن برای امسال میخونن هم میشه از تجربیات دوره ازشون پرسید هم اینکه اصولی که پارسال حسرتش رو خوردن و امسال رعایت میکنن
2-اولین مدال منطقه خودشون هستن و توی جایی ان که جو خیلی خوب نیست،بنابراین برای تمام کسایی که 7/8/9 ان و میخوان شروع کنن یا بهش فکر میکنن یا دهمی هایی که توی استان مناسبی نیستن میتونه مفید باشه.
3-تجربه شرکت توی کلاس و ازمون های زیادی دارن که مال مدرسه خودشون نبوده پس خیلی خوب میشه زیر بم کلاس های مدارس رو کشید بیرون که با اینکه توی اون مدارس نیستید چطور برنامه های المپیادی شون رو دنبال کنید.

پ ن=این مدل طرح های مشاوره با برنز های دوره های قبل یه جور ازمایشیه اگه مفید باشه از آذر به بعد بیشتر برنز دهمی میاریم((:

بالا