• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

شاهكار هاى موسیقی که شنیده ام.

• شروع کننده موضوع

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
و اما شروع:
خب اولى واقعا مشهوره و فهرستى از شاهكار هاى كلاسيك نيست كه اين داخلش نباشه:
سمفونى پنجم بتهوون
سمفونى مورد علاقه من و بى نظير.حرف چندانی نمیشه زد در این باره فقط از اينجا موومان اولشو در مينور سى و به رهبرى هربرت فون كارايان بشنويد.
Sarabande
از گئورگ فردريش هندل،بسيار بی خود کننده است و من بسيار علاقه مند به اينجور اثارم.

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
Piano concerto no.2 از سرگئى راخمانينف
اين اثر از اين اهنگساز روس اولين بار در سال 1900 اجرا شده و از پيانو كنسرت هاى واقعا بى نظيره.اين قطعه رو هم از اينجا ميتونيد بشنويد.

• شروع کننده موضوع

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
نوكتورن شماره دو از شوپن

همه نوكتورن هاى شوپن بى نظيرن و اين نوكتورن به خصوص انواع احساسات رو در خودش داره و همين اون رو بسيار زيبا مى كنه.خودم به خاطر اين بهش علاقه دارم چون من رو به ياد گذشته مى اندازه.اين قطعه پيانو رو هم ميتونيد از اينجا بشنويد.

• شروع کننده موضوع

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
عروسى عشق از ريچارد كلايدرمن
از بهترين قطعات پيانويى كه تو عمرم شنيدم،واقعا خاص
اين رو هم ميتونيد از اينجا بشنويد.

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
توكاتا و فوگ از باخ
اين اثر رو باخ زمانى كه در شهر ارنشتات بوده نوشته.از بهترين اثار ارگ كلاسيك.نمى دونم دقيقا بايد چه حسى از اين اثر گرفت چون حقيقتا عجيبه.انواع احساسات و حتى احساسات متناقض رو ميشه از اين اثر دريافت كردو كاملا بيانگر موسيقى باروكه.اين اثر رو ميتونيد در مينور ر از اينجا بشنويد.

Hotaru

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست‌شناسیِ دریا
والس بهارى از شوپن
از بهترين قطعات پيانويى كه تو عمرم شنيدم،و از بهترين اثار شوپن و واقعا خاص
اين رو هم ميتونيد از اينجا بشنويد،حتما گوش كنيد.
این والتس برای شوپن نیست. شوپن هیچ والتسی به این اسم نداره. این قطعه اسمش «عروسی عشق¹» از ریچارد کلایدرمن‌ـه. عناصر مدرن و New Age کاملا درش مشهوده و هیچ شباهتی به قطعات شوپن خصوصا والتس‌هاش ندارن.

Hotaru

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست‌شناسیِ دریا
احتمالا لينك رو اشتباه گذاشتم.البته شوپن چنين والتسى فكر كنم داشت(احتمالش هست كه اشتباه كنم)به هر حال،من لينك رو چك مى كنم و اگه لازم بود پستم رو ويرايش مى كنم،ممنون كه گفتين
نه لینک رو اشتباه نذاشتی. این قطعه با اسم والتس بهار از شوپن چندین ساله که داره تو اینترنت داره می‌چرخه. من همهٔ کارهای شوپن رو گوش دادم، والتس‌هاش رو به طور خاص بیشتر. شوپن برای هیچ کدوم از قطعاتش اسم انتخاب نمی‌کرد. اگر می‌بینید قطعه‌ای ازش موجوده که اسم شاعرانه داره، این بقیه بودن براش اسم گذاشتن نه خودش. من می‌تونم بهت اطمینان بدم که هیچ کدوم از والتس‌های شوپن همچین اسمی ندارن.

• شروع کننده موضوع

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
بعد از ویوالدی اثر باخ،بخش اول
این اثر برای ارگ نوشته شده از اهنگساز مشهور ارگ،باخ.و از اونجایی که ارگ ساز مورد علاقه من و البته این اثر هم بسیار زیباست خواستم ایجا قرارش بدم.باخ این اثر رو به یاد ویوالدی که او هم اهنگساز بود و باخ از او متاثر بود نوشت.بی اندازه زیباست.
بشنویم

• شروع کننده موضوع

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
fuge alla gigue از باخ
بازهم باخ و بازهم اثرى از ساز ارگ.بدون شك بهترين قطعات ارگ متعلق به باخ هستند ضمن اينكه ارگ به خودى خود سازى با نوايى بسيار زيبا و طنين انداز است.حال،اگر اثر از باخ هم باشد كه جاى خود دارد.
بشنويم

• شروع کننده موضوع

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
La Primavera از انتونيو ويوالدى
ويوالدى اثار بسيار عالى براى ساز هاى زهى داره ضمن اينكه باخ هم از او متاثر بود.اما اين اثر ويوالدى از بقيه مشهور تر و بسيار زيباست.اين درواقع بخش اول قطعات چهار فصل ويوالديه و اين بخش ،بخش بهاره.بهار به شدت زيبا در اينجا توصيف شده.
بشنويم

• شروع کننده موضوع

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
Ritt der valkuren از ریشارد واگنر
واگنر بلاشک از اهنگسازان کلاسیک مورد علاقه ام هست.این اثر از او که سراسر قدرت و استحکامه از بهترین اثار اونه و بعد از اپرا های بی نظیرش این اثر حداقل به نظر من بهترین اثر اونه.رنگ و بویی حماسی اثر حقیقتا بی نظیره.متاسفانه اثار واگنر دیگه چندان اجرا نمیشن اون هم به این دلیل که واگنر یهودی ستیز بود و به همین دلیل برای اینکه مسئله ای ایجاد نشه معمولا اجراش نمی کنن.
بشنویم

• شروع کننده موضوع

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
after vivaldi بخش سوم از باخ
واقعا این ارگ عجب نوای بی نظیری دارد.و اگر قطعه ای از باخ در آن نواخته شود که جای خود دارد.
این یکی از بهترین اثار باخ برای ارگ است.از ان اثاری که باید یک بار از اول تا اخر شنید و دوباره این کار را تکرار کرد.
بشنویم

• شروع کننده موضوع

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
Piano concerto No.20 از موتزارت
موتزارت كه خب عملا نيازى به معرفى يا تعريف نداره و اثارش با اون جنبه احساسى(يا به قولى،رمانتيسم)قوى كه دارن هميشه شناخته شده بودند و هستند.اين هم يكى از بهترين پيانو كنسرت هاى موتزارت،كه حقيقتا كم نظير و استادانه است.
بشنويم

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
اگر روزی قرار باشه بهترین ملودی‌ای که تو عمرم شنیدم رو انتخاب کنم، قطعاً یکی از کاندیداهام برای این انتخاب، والتز پدرخوانده اثر ماندگار نینو روتا ست. به قدری این کار در مغزِ استخونِ آدم نفوذ می‌کنه که حد نداره. یکی از دلایلی که اصلاً فیلم پدرخوانده انقدر محبوب شده موزیک متنشه بدون شک.

• شروع کننده موضوع

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
آندونیس از ميكيس تئودوراكيس،موسيقى متن فيلم (Z)

برخى فيلم ها بيش از اينكه به خاطر خودشون ماندگار بشن به خاطر موسيقى هايى كه در اونها به كار رفته موندگار ميشن.به طور مثال ممكنه كسى كه فيلم پاپيون رو در گذشته ديده خود فيلم رو درست به خاطر نياره،اما موسيقى بى نظير اون فيلم رو هرگز فراموش نخواهد كرد.

آندونيس هم دقيقا همينطوره.موسيقى براى فيلم زد(شنيدم به معنى “او زنده است”) ساخته شده،فيلمى درباره دوران دیکتاتوری نظامی يونان،موطن آهنگساز كه البته موسيقى متن هم بى اندازه متناسب با چنين داستانيه،موسيقى دقيقا چنين حالتى رو ايجاد مى كنه.خود فيلم هم اثر كم نظيريه،اما اين موسيقى متن كه از بهترين آثار تئودوراكيس هست عملا اين فيلم رو جاودانه كرد.به شخصه وقتى اولين بار ،مدتها پيش شنيدمش حيرت زده شدم،و همچنان هنوز هم كه ميشنومش چنين حسى دارم.

بالا