• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مصاحبه پزشکی

• شروع کننده موضوع

respiii

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
99
خب مطمئن نبودم این تاپیک باید کدوم بخش انجمن بره ولی در کل سوالات مصاحبه پزشکی بیشتر جنبه بحث و گفت و گو دارن تا زمینه علمی. من چند روز دیگه مصاحبه دارم و گفتم تاپیکشو بزنم راجب تیپیکال سوالایی که تو مصاحبه پزشکی دانشگاه های خارج میپرسن بحث کنیم و هرکی نظرشو بگه. بیشتر سوالا از زمینه اخلاق و اتیک پرسیده میشن و باید با دلیل و منطق جواب داده بشن جوری که استادی که مصاحبه میکنه قانع بشه و تیک های لازم برای اینکه شما توانایی های لازم یه پزشک رو دارین یا نه رو بزنه
۱) ابورشن یا همون سقط جنین. چه کامنتی تو این زمینه دارین؟ آره یا نه؟چرا؟
۲) با بیماری که نمیخواد درمان بشه و خواسته اش اینه که بذارید بمیره چیکار میکنین؟
۳) دو بیمار داریم و یه عضو. هردو بیمار شرایط ضروری دارن به شدت به عمل پیوند نیاز دارن. عضو رو به کدوم میدین؟
۴) کیس چارلی گارد. چارلی گارد یه نوزادی بود تو انگلیس که یه بیماری ژنتیکی خاصی داشت که درمانی براش نبود. یه پزشکی از آمریکا میگه من میتونم عملش کنم ولی خب اکسپریمنتال هست و تضمینی نیست, ولی پزشکای بیمارستانی که چارلی توش بود میگن شدنی نیست و چارلی نباید از بیمارستان خارج بشه. از نظر شما بهترین کار برای چارلی چی بود؟شانسشو تو آمریکا امتحان کنه یا از بیمارستان خارج نشه؟

بالا