• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فروش اطلاعات

نظرتون درباره فروش اطلاعات کاربران توسط سرویس ها چیه؟

• الکیه و وجود نداره

رای‌ها: 0 0.0%
  • آره اونا اطلاعات ما رو میفروشن

رای‌ها: 0 0.0%

• رای‌دهندگان
    0
  • شروع کننده موضوع

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
اینجا قراره یه سری مطالب درباره فروش اطلاعات مطرح کنیم اینکه به چه شکل هست و چقدر حقوق مصرف‌کنندگان رو تحت تاثیر قرار میده...(منظور فروش فیلم و عکس و فایلهای سیستمتون نیست)
انتقادات و پیشنهادات یا نکات تکمیلی خودتون رو تو پ.خ ،لینک خصوصی یا بانگ مطرح کنید تا در صورت امکان در تاپیک بگونجونم..
بعدا نوشت:در صورتی که اطلاعاتی در این زمینه دارید تو تاپیک مطرح کنید......

Xxx79

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farz
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر
چه اطلاعاتی؟

• شروع کننده موضوع

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
چه اطلاعاتی؟
تجربه شما از نرم افزار...مثلا سرچ هاتون بیشتر در چه مورده یا چه نوع ویدیو یا محتوا هایی رو بیشتر میبینید اینها برای ایجاد تبلیغات هدفمند لازمه البته به شکل های دیگر برای کاربرد های دیگر هم انجام میشه(این شایع ترینشه که چندان هم بد نیست)

ememlia

⁦(⊙_◎)⁩
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1397
ازون بحث های عجیب غریب و باحاله ک موضع من نسبت بهش متناقضه همیشه:)‌)
محتوای این پست نظرات کاملا شخصیه و دید خودم ازین داستان رو میگم:{
۱: قطعا موضوع تاپیک راجب فروش اطلاعات یک شخص بخصوص نیست،
اونجور اطلاعات ها خودشون میتونن بشدت ارزشمند باشن، موضوع تاپیک راجب اطلاعاتی با حجم خیلی خیلی بزرگه ک تحلیلشون ارزشمنده نه خودشون

۲:یه داستانی هست ک میگه:«اگه از سرویسی استفاده میکنی ک بابتش هزینه ای پرداخت نمیکنی، خود تو محصول اون سرویسی» خب من ب این اعتقاد دارم:) نهایتا ما تصمیم میگیریم می‌خوایم محصول باشیم یا نه، اگه خیلی واست اهمیت داره بین اون چند میلیارد اینتری ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نباشی از اسمارت فون و جی‌میل و بقیه:) استفاده نکن:)‌)) + اینکه خود ما معمولا تو اون متن طولانی هایی ک نخونده اکسپت میکنیم، رضایتمونو اعلام میکنیم

۳:من کامپیوترها و الگوریتم هارو دوست دارم ولی از صاحب اون کامپیوتر و الگوریتم میترسم:)‌‌‌) ازین دیتا ها کلی استفاده مثبت و منفی میشه کرد، مشکل اینه نمی‌دونیم صاحب اون کامپیوتر با چه هدفی میخواد استفاده کنه:)
مثال۱: گوگل با بررسی سرچ های ما ممکنه زود تر از ما بفهمه ک ب کمک پزشکی نیاز داریم و می‌تونه پزشکمون رو تو زمان مناسب تری ب سمت درمان هدایت کنه(مثلا فرض کن من ماهی دو سه بار تو گوگل سرچ میکنم ک چطوری معده دردم رو از بین ببرم، گوگل بررسی می‌کنه میبینه xدرصد کسایی ک مثل من ب مدت طولانی معده درد داشتن و سرچ کردن، مشکل جدی ای داشتن ک درمان میخواسته، با بررسی اطلاعات من می‌تونه نتیجه بگیره ک احتمالا ب کمک نیاز دارم) -> خیلی هم خوب

مثال۲: فرض کن اسنپ با بررسی دیتای من می‌فهمه چند ماهه ک شنبه ها و چهارشنبه ها ساعت ۵ ب فلان آدرس میرم(مثلا میرم کلاس زبان:‌))) ولی خب اسنپ انقد دقیق نمی‌فهمه احتمالا) حالا یه کوچه بالاتر از آدرس من یه کافه وجود داره ک با اسنپ قرارداد داره، اسنپ ب من نوتیف میده ک ساعت ۴.۵ ازون کافه ک نزدیک آدرسته میتونی یه قهوه با ۳۰ درصد تخفیف بگیری:‌)) منم نیم ساعت زودتر میرم و از قهوه ارزونم لذت میبرم -> من راضی، اسنپ راضی، کافه سرکوچه هم راضی:)
من با این مدل یه مشکل دارم، برای نیازی ک وجود نداره راه حل میده، من اصن احتیاجی ب اون قهوه نداشتم ولی خریدمش، یجورایی آدم رو ب سمت مصرف گرایی میبره
نمونه اش هم زیاد داریم، از اینستا و یوتیوب بگیر تا دیجیکالا دارن سعی میکنن چیزایی رو بهمون بفروشن ک نیاز نداریم، هرچی هم اطلاعات بیشتری ازمون جمع کنن، شانس فروششون بیشتر میشه

مثال۳: فرض کن یه حکومت فرضی و مستبد و دیکتاتور داریم ک پادشاهش میگه هرکس ک مخالف من فکر می‌کنه رو باید گردن بزنیم، حالا می‌ره دیتای مردم کشورش رو میخره و بررسی می‌کنه ک کیا منحرف شدن یا احتمال انحرافشون زیاده، اونوقت حواسشو بیشتر ب اونا جمع می‌کنه و تا صداشون بیاد بالا گردنشونو میزنه -> فک نکنم لازم باشه نظرمو راجب این بدم، هممون میدونیم دیگه:)

مثال۴: ازین دیتاها میشه برای پیشبینی الگو رفتار دسته جمعی آدما استفاده کرد، با داشتن این الگو ها تو سطح مدیریت میشه منابع رو بهینه تر تقسیم کرد و تصمیمات کارآمد تر گرفت.

==> سعی کردم ازین طرف و اون طرف طیف مثال بزنم، میتونیم تا فردا هزار تا ازین مثال های واقعی و غیرواقعی بزنیم، کل هدفم این بود بگم بستگی داره ک دقیقا چه اطلاعاتی ازمون و با چه هدفی و به کی فروخته میشه:)

}
درکل این داستان رو تو ناحیه خاکستری میبینم و نمیتونم صرفا روی خوب یا بد بودنش ب نتیجه برسم:)

• شروع کننده موضوع

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
مثال۱: گوگل با بررسی سرچ های ما ممکنه زود تر از ما بفهمه ک ب کمک پزشکی نیاز داریم و می‌تونه پزشکمون رو تو زمان مناسب تری ب سمت درمان هدایت کنه(مثلا فرض کن من ماهی دو سه بار تو گوگل سرچ میکنم ک چطوری معده دردم رو از بین ببرم، گوگل بررسی می‌کنه میبینه xدرصد کسایی ک مثل من ب مدت طولانی معده درد داشتن و سرچ کردن، مشکل جدی ای داشتن ک درمان میخواسته، با بررسی اطلاعات من می‌تونه نتیجه بگیره ک احتمالا ب کمک نیاز دارم) -> خیلی هم خوب
یا فرض کن گوگل بخواد یه شخص رو حذف کنه.....با بررسی نتایج افراد افسرده و مقایسه با اون میفهمه افسردگی داره و به جای لینک های مفید اون رو به خودکشی ترغیب کنه(خیلی هالیوودی شد...خودمم قبول دارم بیش از حد تخیلیه)

بالا