• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پژوهش در مدرسه؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
نظر و حستون نسبت به پژوهش چیه؟ تاحالا تو فکرش بودید؟ واستون جذاب بوده؟
اینایی که تو مدرسه قاطی پژوهش میشن دقیقا چیکار میکنن؟ شما خودتون تاحالا درگیر این ماجراهای پژوهش شدید؟

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد
خیلی دوست داشتم، ولی سیستم مدرسه یجوریه منصرف می‌کنه آدمو.
۱- راهنما نیست
۲- موضوعات خوب به آدم نمی‌دن
۳- کار گروهی می‌خوان که تو مدرسه ممکن نیست و خیلی رو مخه

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
نظر و حستون نسبت به پژوهش چیه؟ تاحالا تو فکرش بودید؟ واستون جذاب بوده؟
اینایی که تو مدرسه قاطی پژوهش میشن دقیقا چیکار میکنن؟ شما خودتون تاحالا درگیر این ماجراهای پژوهش شدید؟
بنظرم خیلی مفیده، حداقل تو راهنمایی. چون آدم وارد فضای عملی میشه و مهارتش میره بالا.
من خودم تو راهنمایی یکم درگیرش بودم. سال هفتم پل ماکارنی ساختیم و سال هشتم یه دستکاه تصفیه آب. یکم که میگم چون خیلی آنچنان پژوهشی نکردیم. مثلا سال هفتم کار خیلی خاصی نکردیم فقط از سه الگو پل ماکرونی رو ساختیم. البته که بنظرم باز همین هم خسلی فایده داره. به هرحال شروع میکنی به کار عملی، بعد مهارت کار گروهی هم تقویت میشه و اینا.
من یادمه که اون سال ها بقیه بچه ها کار های خفن کرده بودن، مثلا یکی از نهم ها یه ماشین چهار چرخ ساده ساخت! یادمه مثلا یه صندلی داشت، مبشد گاز بدی و... خلاصه چیز خفنی بود. بچه های الکترونیک و کامپیوتر هم کار های باحالی کرده بودن.
سال نهم این پژوهشی خیلی داشت برام چالش میشد. قرار بود زیردریایی بسازم، چندبار طرح اولیه زدم و ازمایش کردم اما شکست خورد. میتونستم بیشتر درگیر بشم و میطلبید حسابی روش کار کنم، اما چون دیگه کشید به این المپیاد و ازمون ورودی و... دیگه اصن ماستمالی شد و هیچی.
اتفاقا همین چندروز پیش هم همین سمینار بود تو مدرسه دیگه. ولی خب میگن که خیلی افت داشته نسبت به سال های قبل. حالا نمیدونم احتمالا به خاطر کرونا اینا بوده چون مجازی باشه بچه ها خیلی دیگه پیگیری نمیکنن.
خلاصه که بنظرم چیز مهم و مفیدیه و مدارس براش باید وقت بذارن همچنین بچه ها.
مثلا یادمه مدرسه مفید یادگار رو دیده بودم امکانات خفنی داشت، کارگاه نجاری، یه سالنی هم بود مخصوص فیلم برداری مثلا پرده سبز داشت و اینا، خلاصه خیلی خفن بود، البته که شهریه ش خدا تومنه و انتظار میره که همچین چیزایی داشته باشن. البته اینم بگم که من تو صحبتام پول رو راجع بهش صحبت نکردم. قطعا اگه مدرسه ای بخواد وقت بذاره و امکانات و اینا حور کنه برا پژوهشی هزینه ش زیاد میشه
بنظرم دوران راهنمایی مناسب ترین موقع ست برای اینکارا. چون تو دبیرستان دیگه وارد فضای کنکور میشه آدم و نمیتونه درست حسابی وقت بذاره.

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
همین ک یهو یکیو به زور میچپونن تو گوره ک فقط لج کردن و ساز مخالف زدن بلده فاجعس
موضوعا مسخره اس
دستتو باز نمیزارن
واسه ی ساعت دور هم جم شدن باید ب هزار و پونصد نفر جواب پس بدی. تازه غرای بعدش ک معلم میزنه و میگه از درس من زدین
با بهانه های بنی اسراییلی نمیزارن ی سری وسایل و .. بیاریم.. ک لازمه

فعلا همینا یادم اومد.. تا بعدا بیام بگم

البته همین ک با دوستات میزنین تو سر و کله هم خوش میگذره.🤣

بالا