• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چی حقیقیه ؟

• شروع کننده موضوع ili
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه
شیطان پرستیِ آنتوان لاوی(ص)
ایده ی بحث از ح .ب یکی از بچه ها تحت استفاده کردن از کلمه ی لز برای لزبین ها بود
و مراجعه من به صفحه شخصیش گفت که این کلمه رو برای افرادی که خود حقیقی شون نیستن به کار می بره
و گفت که تاپیک بزنم
این که چرا این بحثو نیووردم توی جامعه شناسی دلیلش اینه که ما از این کلمه استفاده نمی کنیم چراکه بچه های لزبین ناراحت می شن و یه چیز توهین امیزه
ولی از دیدگاه فلسفی
سوالی هایی که می شه پرسید
¹اگر من از لز استفاده نکنم چجوری وجه تمایز بین لزبین واقعی و لز رو تشخیص بدم؟
²من چجوری می تونم تشخیص بدم لزبین واقعی هستم یا نه؟ ممکن هست که یه زمانی در آینده منی که تا الان می دونستم لزبینم خوشم نیاد از دخترا و بعد لزبین نباشم؟
³اگر اینجوری باشه پس همه در این لحظه و اکنون تا وقتی که معلوم نشه چه اتفاقی می افته لزبین فیک هستن؟
⁴چیو می تونم به عنوان خود حقیقیم تشخیص بدم ؟و اعتبار این چیز حقیقی تا کی و چه زمانیه؟
⁵ از دیدگاه سوم شخص چجوری می تونیم تشخیص بدیم که چی حقیقه ؟

هاینتس

کافرِ مُزلف | فاحشه
نام مرکز سمپاد
شهر
سال فارغ التحصیلی
0000
الان این بحث لز و لزبین بعضی بچه‌ها گفتن لز یک کلمه توهین‌آمیز محسوب میشه، حالا در این مورد من اطلاعی نداشتم ولی یادمه سال‌ها این بحث بود درباره افغان و افغانی اینکه افغانی یک نوع توهین محسوب میشه چون واحد پولشونه نسبت افغان‌ها, و این دعوا هنوز هم ادامه داره داخل ایران درحالیکه افغان‌ها خودشون هم به خودشون میگن افغانی. حالا نمی‌دونم ولی به‌نظرم بحث کردن سر لفظ‌ها زیاد اهمیتی نداره.

بعد اینکه ح.ب من یک پست عمومی بود و مخاطب خاص نداشت که حالا مثلا بیایم تعیین کنیم که فلانی واقعا لزبین هست یا نه، بحث با مخاطب خاص حتما فرق می‌کنه و اصلا به ما ربطی نداره که مثلا گرایش جنسی یک فرد چی هست که حالا بخایم بیایم ببینیم اون چیزی که بیان کرده واقعی هست یا نه.

نمی‌دونم ولی در کل خودم به این مرزبندی ها و مرزهایی که هر روز بیشتر و بیشتر میشن و روی هر فرد یک برچسب میزنن زیاد خوشبین نیستم، احساس می‌کنم با این لفظ‌ها یه نوع اختلاف انداخته میشه بین آدم‌ها در حالیکه همه‌مون آدمیم با سلایق متفاوت که طبیعی هم‌هستند.

• شروع کننده موضوع

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه