• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جزوه نویسی

• شروع کننده موضوع

Thea

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
nyb
سال فارغ التحصیلی
1405
این تاپیک برای این هست که سبک و روند جزوه نویسیمون رو توضیح بدیم ، هم برای خودمون و هم برای آیندگان خیلی میتونه کاربردی باشه

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
هر چی اساتید میگنو با سرعت میگ میگ مینویسم..
و اگه انلاین باشه تایپ میکنم..
اصولا هم جزوه هام از همه کامل تره ..
و بهم ریخته تر..😂😂

ی چیزی... من تو عمرم جزوه پاک نویس نکردم.. قشنگ و تمیزم ننوشتم.. وقت نمیشه واقعا.. فقط خودمم میتونم بخونم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
من نکته هایی که به نظرم مهم میاد یا حس میکنم نفهمیدم و نیاز دارم بعدا ببینمشون رو مینویسم

بعد سر هر امتحانی که میخونمش پاک نویس میکنم و کوتاه تر میشه هر بار (اکر حال داشته باشم یا زیادی شر و ور نوشته باشم)

جزوه ام همیشه از همه خلاصه تر و مفیدتره
انقدر خلاصه که یادمه نهم کل جزوه فیزیکم یه صفحه بود

ولی فقط به درد خودم میخوره

کالر کد هم اول سال هست اخر سال نیست :‌)

_Hani_

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1405
سبک چیه اصلا
هر چی دبیر میگه مینویسم تو چک نویس
میام خونه مرتب و خوشگل مینویسم و جزومو طبقه بندی و کادر بندی میکنم

hypnos

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
انتظار...
جزوه های مدرسه م از نظر نظم متوسطه ، ولی جزوه های المپیادم انقد خوشگل و رنگی رنگیه که اصن نگم 😍
برای مدرسه من بیشتر از جزوه نویسی حاشیه کتاب نویسی دارم که منبع خیلی از دوستامه🤣 همه رو هم ریز و مرتب مینویسم
از نظر محتوا هم میرزا بنویس نیستم ، نکات مهم رو یادداشت میکنم که میدونم واقع مهمن

Rhodium

در هم تنیده شده با ۶
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1406
تلگرام
اولای سال یه روشی داشتم، اینکه میومدم مطالب همه ی کلاسا رو تو یه دفترچه یادداشت کوچیک مینوشتم و میرفتم و تو خونه تو دفتر مخصوص وارد میکردم که هم دوره شه هم مرتب تر و با نظم تر بنویسم، خیلی این برنامه ریزی خوب بود اما، وقت زیادی میبرد و من وقت کافی برای این موضوع نداشتم، الان درسی مثل زیست رو سر کلاس سعی میکنم که بانظم تو دفتر خودش بنویسم و مثلا تو درس المپیادیم، اول خود درس رو میخونم، بعد دوباره از اول میخونم و با دو یا سه رنگ خودکار تو یه دفتر مطالب متوسط و مهم رو مینویسم و کلمات مهم و کلیدی رو با یه رنگ دیگه مینویسم، و بعد دوباره جزوه رو میخونم و کامل تو ذهنم میمونه، و این بنظر خودم که انجامش دادم روش بسیار خوبیه، و باید اینم در نظر داشته باشید که اگه این نوع جزوه نویسی رو استفاده کنید، تقریبا 80 درصد مطالب رو باید بنویسید(منبع پیشفرضی که طبق اون 80 درصد گفتم رو کتاب درسی در نظر بگیرید) و یه مقدار طولانی میشه جزوتون ولی عالیه

god of teasing

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیمارستان فارابی
شهر
کلمه
سال فارغ التحصیلی
1404
تمام مدت کتاب مبخونم و از جزوه بغل دستیم تغذیه میکنم
ولی نمره هام اوکیه

bebnaz

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام. من کسی نیستم که الکی هرچی معلم میگه بنویسم. بعضی از معلم ها مطالب فراتر از کتاب میگن اونارو گوشه های کتاب مینویسم ولی برای بعضی درس ها مثل علوم و فنون یا روان شناسی دفتر برداشتم و سر کلاس هرچیز مهمی که میگن رو مینویسم‌.

nrzaynaz

An immigrant girl's bullshits:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
پلی تکنیک تورین
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
(: من اگر میتونستم برگردم به خود چند سال پیشم حتما یکی میزنم تو گوش خودم که انقدر نسبت به تکنولوژی گارد داشتم و حاضر نمیشدم برم آیپد بخرم که جزوه نویسی هارو توی آیپد انجا بدم (: و منطقم هم این بود که نه من باید کتاب رو حس کنم (: لعنت بهت زن حس به چه دردت میخوره اخه
اینجا که اومدم برای کارم آیپد میخواستم و دیدم همه هم کلاسیام دارن اپل استور هم تخفیف دانشجویی داشت رو آیپد (: فلذا رفتم خر شدم و یکی خریدم خیلی رفت تو پاچم ولی راضیم و یکی از بهترین تصمیمای عمرم تا اینجا بود D:

D3la

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1400
و منی که همیشه تو چکنویس مینوشتم به امید اینکه برم خونه و پاکنویس کنم ولی هیچوقت این اتفاق نمیفتاد🤪
البته کلا اهل جزوه نبودم و برای اغلب درسا کتابو ترجیح میدادم

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
من برای دروس کنکورم جزوه نمینویسم. اما برای المپیاد عاشق جزوه نوشتنم و حساسم روش حتی. مثلا اینکه شکل هایی که میکشم درست دربیاد و روی خودکار هام هم حساسم :))
سر کلاس تو چکنویس مینویسم و بعد تو خونه پاک نویسش میکنم. با پی دی اف جزوه ها اصلا نمیتونم ارتباط برقرارکنم به خاطر همین حتما مینویسمشون.

roxanaaxl

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳ شهید شکفته
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1405
من چیزهای مهمو همونجا زیر مطلب مربوطش تو کتاب مینویسم ، یعنی اگر کتابمو باز کنی کلی شلوغه!موقع امتحانا فقط یک کتاب درسی باز میکردم و همه چی توش بود و پشت سرهم میخوندم مطالبو.

• شروع کننده موضوع

Thea

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
nyb
سال فارغ التحصیلی
1405
بستگی به سبک خودتون داره ولی پیشنهادم گذاشتن برگه هست، موقعی که میخواین سیمی کنین اگه بهشون بگین براتون لای هر صفحه برگه هم می‌ذارن
اینجوری خیلی مرتب میشه و خوندنش راحت تره فکر می‌کنم
روش جزوه نویسی منم همین بود که نکات و جزوه مربوط به هر صفحه و مبحث رو تو همون برگه ها می‌نوشتم
و در نهایت حس کردم پشت هم نوشتن جزوه تو دفتر بهتره
خیلی هم بستگی به سبک تدریس و جزوه معلمتون داره، مثلاً برای شیمی روش استفاده از برگه خیلی خوب بود، چون دقیقاً از کتاب و جزوش امتحان می‌گرفت و می‌پرسید و ...
ولی مثلاً برای زیست این روش زیاد خوب نبود، معلم اینجوری بود که اول یه توضیحاتی می‌داد و می‌گفت ننویسین این توضیحات رو جزوه میگم، بعد از توضیحات سوال می‌آورد، و در نتیجه من توضیحات رو تو دفتر می‌نوشتم جزوه رو تو برگه ها و کاملاً این نوع تدریس و جزوه نیاز به پاک نویسی داشت
برای ریاضی و فیزیک هم من ازونایی بودم که سر کلاس سریع سوال رو حل می‌کرد و توضیح می‌داد و در نتیجه سریع نوشتن باعث میشه وقتی دوباره می‌خونی (منظورم از دوباره خوندن من شب یا صبح امتحانه : ))) خودمم درست متوجه نمی‌شدم چیکار کردم، حتماً پیشنهاد می‌کنم که بعدش دقیق و کامل و مرتب بنویسید، و حتماً همون روز مرور کنید
و اینکه هم راه حل خودتون و نکاتی که خودتون فهمیدین رو داشته باشین و هم راه حل و نکات معلم برای ریاضی و فیزیک و ...

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
خودکار آبی را در دست گرفته...
مث خر مینویسیم😂😂😂

بالا