• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کلاس برنامه نویسی

• شروع کننده موضوع

الماس خانم

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان جیرفت
شهر
جیرفت
سال فارغ التحصیلی
1391
منطقه ۳ و دیپلم ریاضی ام...برای وارد شدم ب دنیای برنامه نویسی از کجا و چطور شروع کنم؟

cobblestone

گوربا سقوط کرده
نام مرکز سمپاد
مرکز نام
شهر
ناتهران
سال فارغ التحصیلی
1405
YouTube.com

Alir3za

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
-
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1391
منطقه ۳ و دیپلم ریاضی ام...برای وارد شدم ب دنیای برنامه نویسی از کجا و چطور شروع کنم؟
سلام . خلاصه بگم :
اول علاقه باید داشته باشی یه سری ها رو دیدم که میبینن مثلا من ماهی n تومن درمیارم میبینن خوبه دارمد میگن بریم دوماهه خدا شیم ماهی صد میلیون بزنیم به جیب مگه چی مون از علیرضا کمتره ... واقعیت از این خبرا نیست راه طولانیه مسیر هم چاله چوله زیاد داره فقط کسی که علاقه داره میتونه ادامه بده
------------------------------------------------------
دوم یادگیری مستمر که مستقیم به سوالت مربوط میشه
واسه شروع یه زبان انتخاب کن معمولا پایتون انتخاب میکنن ولی اگه میخوایی دقت و عمق یادگیریت بیشتر بشه از سی یا سی پلاس پلاس شروع کن ولی خیلی واسه بازارکار روش حساب نکن البته به این معنی نیست که شغلی واسش نیست ولی بازار و زبان های دیگه گرفتن یه سری ها هم اعتقاد دارن واسه یادگیری مهم نیست از چه زبانی شروع کنی با هرکدوم راحتری استارت و بزن
دوم اینکه چجوری شروع کنی بستگی به خودت داره مسیر من اینجوری بود که اول کلاس رفتم بعدش تو یه شرکت بعد از سه چهارماه کلاس رفتن کاراموز شدم و بعد از پنج شش ماه تونستم به عنوان جونیور اولین حقوقمو بگیرم و بعدها چند سال بعد توی شرکت های بزرگ مثل علی بابا و گلرنگ و ... کار کردم . این مسیر کاری هستش که مدیون مطالعه و کد زدن هرشب بودم
حالا این مسیر من بود واسه شروع کلاس رفتم چرا؟ چون تنبل بودم خودم نمیومدم چهارتا فیلم اموزشی نگاه کنم و چهار تا کتاب بخونم اگه زبانت اوکیه برو چندتا فیلم اموزشی و کتاب درست حسابی برای شروع بگیر و هرروز یه تایمی رو صرف مطالعه و کد زدن بکن اگه مفهومی هم برات گیج کننده اس از چت جی پی تی بپرس تا با مثال برات توضیح بده تا زمانی که یه کانسپت و خوب متوجه نشدی سمت بعدی ها نرو .

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1397
تلگرام

Xpac

Physics Fucker
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ایذه
سال فارغ التحصیلی
1405
مدال المپیاد
المپیاد کاشتن خیار
صد در صد یوتیوب
این یوتیوب لامصب هر چیز مفیدی که فکر کنی توشه
هر چقد بخوای میتونی یاد بگیری ...

• شروع کننده موضوع

الماس خانم

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان جیرفت
شهر
جیرفت
سال فارغ التحصیلی
1391
سلام . خلاصه بگم :
اول علاقه باید داشته باشی یه سری ها رو دیدم که میبینن مثلا من ماهی n تومن درمیارم میبینن خوبه دارمد میگن بریم دوماهه خدا شیم ماهی صد میلیون بزنیم به جیب مگه چی مون از علیرضا کمتره ... واقعیت از این خبرا نیست راه طولانیه مسیر هم چاله چوله زیاد داره فقط کسی که علاقه داره میتونه ادامه بده
------------------------------------------------------
دوم یادگیری مستمر که مستقیم به سوالت مربوط میشه
واسه شروع یه زبان انتخاب کن معمولا پایتون انتخاب میکنن ولی اگه میخوایی دقت و عمق یادگیریت بیشتر بشه از سی یا سی پلاس پلاس شروع کن ولی خیلی واسه بازارکار روش حساب نکن البته به این معنی نیست که شغلی واسش نیست ولی بازار و زبان های دیگه گرفتن یه سری ها هم اعتقاد دارن واسه یادگیری مهم نیست از چه زبانی شروع کنی با هرکدوم راحتری استارت و بزن
دوم اینکه چجوری شروع کنی بستگی به خودت داره مسیر من اینجوری بود که اول کلاس رفتم بعدش تو یه شرکت بعد از سه چهارماه کلاس رفتن کاراموز شدم و بعد از پنج شش ماه تونستم به عنوان جونیور اولین حقوقمو بگیرم و بعدها چند سال بعد توی شرکت های بزرگ مثل علی بابا و گلرنگ و ... کار کردم . این مسیر کاری هستش که مدیون مطالعه و کد زدن هرشب بودم
حالا این مسیر من بود واسه شروع کلاس رفتم چرا؟ چون تنبل بودم خودم نمیومدم چهارتا فیلم اموزشی نگاه کنم و چهار تا کتاب بخونم اگه زبانت اوکیه برو چندتا فیلم اموزشی و کتاب درست حسابی برای شروع بگیر و هرروز یه تایمی رو صرف مطالعه و کد زدن بکن اگه مفهومی هم برات گیج کننده اس از چت جی پی تی بپرس تا با مثال برات توضیح بده تا زمانی که یه کانسپت و خوب متوجه نشدی سمت بعدی ها نرو .
ممنونم...شما کتاب و یا پیج و صفحه ی خاصی برای استارت مد نظرتون نیس؟ و اینکه ریاضی دبیرستان هم باید یادم باشه؟

cobblestone

گوربا سقوط کرده
نام مرکز سمپاد
مرکز نام
شهر
ناتهران
سال فارغ التحصیلی
1405
ممنونم...شما کتاب و یا پیج و صفحه ی خاصی برای استارت مد نظرتون نیس؟ و اینکه ریاضی دبیرستان هم باید یادم باشه؟
تو برنامه نویسی ریاضی پیشرفته خیلی لازم نیست مگر اینکه برید سمت شاخه هایی مثل یادگیری ماشین

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1397
تلگرام
اگر می‌خواید از منابع فارسی استفاده کنید توی این صفحه یه سری منابع رو لیست کرده: https://github.com/barnamenevisi/
اگر از منابع انگلیسی استفاده می‌کنید توی همون تاپیکی که بالاتر گذاشتم، منابع مختلف هست. و باز به نظرم برای منابع انگلیسی تو ردیت سرچ کردن جواب خوبی میده. مثلا می‌خواید پایتون یاد بگیرید سرچ می‌کنید learn python site:reddit.com

بالا