تجربیات شما از طب مکمل/سنتی

• شروع کننده موضوع

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
درود
ساده بخوام بگم با اینکه اکثر ما در مقام تئوری قبول داریم که طب نوین از طب سنتی بهتره ولی به جرئت میتونم بگم اولین رویکرد به بیماری در ایران و حتی جهان طب سنتیه . البته این مشکلو صرفا نمیشه به دانش کم مردم ربط داد و مسائلی مثل هزینه و زمان بر بودن و خطاهای پزشکی هم باعث این اتفاق شدن.
در هر صورت یکی از دلایل این اقبال ذکر و یادآوری موارد مثبت در برخورد با طب سنتیه . مثلا فردی که میگه من فلان بیماری رو داشتم و فلان شیوه طب سنتی رو به کار بستم و جواب داد . نکته اینجاست اکثر تجارب منفی سانسور میشن و کسی به اونها اشاره نمیکنه که در واقع بیشتر از تجارب مثبت هستن و خیلیاشون باعث مرگ بیمار میشن حتی .
هدفم از این تاپیک این بوده که اینجا اگه موردی برخورد داشتید که نتیجه نداده یا نتیجه منفی داده رو با بقیه به اشتراک بذارید ، البته موارد مثبت هم اگه داشتید به اشتراک بذارید . قصدم صرفا نقد کردن نیست ، چه بخوایم چه نخوایم خیلیا ممکنه برای مشکلاتشون اول به طب سنتی رو بیارن ،این تجربیات شاید به درد بخورن .

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
تجارب اطرافیان شوهر خاله ام مشکل کبد داشت و عمل کرده بود قرص هاش رو رها کرد و فقط درمان گیاهی جلو برد و البته شرایط سختی هم بود. مادرش بیمارستان بود و برای خونه اش خیلی اذیت شده بود سکته کرد و فوت کرد.
خودم برا کم خونیم قرص گیاهی یه مدت مصرف می کردم اثری حس نکردم داشته باشه.
ولی همسرم کمر درد داشته در حدی که نیاز به عمل جراحی بوده باپیاده روی تغییر محل زندگی و عرق گیاهی تونسته خودش درمان کنه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
جیرفت
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
_
من معده دردم عصبیه و منشاء ش هم همین استرس بزرگواره...
در کنار این معده درد سوزش معده هم اذیتم میکردم. انواع داروها رو طبق تجویز پزشک مث قرص امپرازول،فاموتیدین و شربت آلومینیوم هیدروکسید مصرف میکردم هیچ کدوم کمکم نکرد.
شانس مو امتحان کردم از طب سنتی کمک گرفتم بهم عرق شیرین بیان پیشنهاد کردن مزه خاصی هم نداره اصلا هم تلخ نیس و یا بوی خاصی نداره مث آب میمونه...
از وقتی از اون استفاده کردم دیگه سوزش معدم از بین رفت و خیلی کمتر از قبل معدم درد میگیره...
خودمم بیشتر طرفدار طب مکمل هستم اما این یکی خیلی کمکم کرد.

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
مکمل‌های گیاهی از عصاره گیاهان تهیه میشن و ماده موثره خیلی خیلی کمی دارن
برای مثال یه شرکت دارویی میاد عصاره گیاهA رو میخره تا توی داروش ازش استفاده کنه، بو و ماده موثره عصاره‌ای که الان تهیه کرده با عصاره‌ای که سری بعدی میخره میتونن متفاوت باشن. و این اتفاق توی عصاره‌های نچرال و گیاهی وجود داره
نوع خاک و شرایط نگهداری گیاه میتونه روی ماده موثره عصاره‌ها تاثیر بذاره
در واقع طب سنتی و مکمل نمیتونه بعنوان درمان قطعی بیماری‌ها مخصوصا بیماری‌های خاص در نظر گرفته بشه.
صرفا بعنوان درمان کمکی در کنار دارو اصلی میتونه کمک کننده باشه

بالا