اختلاف سنی خیلی زیاد بین بچه ها

• شروع کننده موضوع

قار

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام دوستان وقت همگی بخیر.
تو این تاپیک راجب اختلاف سنی زیاد بین بچه ها صحبت میشه. محدوده‌‌ی ۱۵ سال به بالا. همچنین زندگی مدرن منظورمونه. بعضی ها ممکنه مامان بابا هاشون ۱۰ ۱۱ تا خواهر برادر داشته باشن که حداقل با یکیشون اختلاف سنی زیاد دارن، ولی این مد نظر ما نیست اون دوره تموم شد گذشت.

+نظرتون راجبش چیه؟
+آیا تجربه‌ش رو دارین؟ یا در اطرافیانتون هست؟ ازش برامون بگین!
+به نظرتون چه مشکلاتی رو بوجود میاره و چگونه این مشکلات رو میشه کنترل کرد؟
+چه فرصت هایی رو برای هر دو تا بچه بوجود میاره؟
+کلا اون دو تا بچه چطور میتونن این رابطه عجیب و غریب رو پیش ببرن و کنترل کنن؟ کوچیکه مثل بچه‌ی بززگه‌ست و بزرگه مثل والدِ کوچیکه.
+همچنین اگر منبعی برای مطالعه بیشتر در این زمینه میشناسین لطفا معرفی کنین.

-- دوستان صحبت های خارج از موضوع تاپیک لطفا انجام ندید. پست های غیر مرتبط حذف میشن.

• شروع کننده موضوع

قار

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1403
تجربه شخصی من اینه: ۱۸ سال و سه ماه تک فرزند بودم، نزدیک به سه ماهه که یک خواهر کوچیکتر دارم💖💖💖

من خیلی خیلی از وجودش خوشحالم و از شدت دوست داشتن،خیلی کار ها میخوام براش انجام بدم. از جمله انواع اسباب بازی های فکری برای توسعه بخش های مختلف مغزش و پر شدن اوقاتش، انواع کتاب های مناسب سنش در هر سنی، انواع کلاس های ورزشی، زبان، موسیقی، مهارت یک عالمه بازی هدفمند که باهاش انجام بدم ،یک عالمه اماکن تفریحی که باهم بریم در نظر دارم.
خب اوکی تا اینجا خیلی خوبه، ولی من خیلی هم نگرانم، نکنه اذیتش کنم؟ نکنه زیادی دخالت کنم؟ نکنه ناخواسته بهش آسیب بزنم؟ اینکه فردی به غیر از پدر و مادر انقدر در زندگیش نقش پر رنگ داشته باشه چه آسیب های روانی وارد میکنه؟

*100RA*

لنگر انداخته
کنکوری 1404
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
من و خواهرم 14 سال اختلاف داریم

بنظرم خوبه چون اگه کم باشه یه مقدار درگیری بینشون زیاد میشه برای همین نسبت به هم کمتر محبت میکنن
خیلی زیاد هم باشه بدتره چون پدر و مادر خیلی پیرتر هستن بچه بزرگتر هم دیگه جای پدر مادر بچه رو میگیره ینی کلا کسی نیست که رفیق اون بچه باشه
حتی من یکیو میشناسم با خواهرش سی سال اختلاف دارن این خیلی بده

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
کنکوری 1404
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
دوستان دو تا از عمه های من قبل از به دنیا اومدن بابام مرده‌ن، یکیشون سی و پنج سال از بابام بزرگتر بوده. خیییلیییی زیاد دیگه اصلا نمیبینن همو:))

پ.ن: البته اونام جوونمرگ بودن ولی بازم

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
تا چندین سال اول اونا بچن و حتی هم‌بازی نیستیم ولی هر چی بزرگتر میشن کم کم اون اختلاف سنی دیگه قابل مشاهده نیست و به چشم نمیاد
من و خواهرم ۹ سال اختلاف داریم؛ در حال حاضر قدش از من بلندتر شده و هر جا میریم بهمون میگن دوقلویین؟! :))

god of teasing

دلقک جدی
کنکوری 1404
نام مرکز سمپاد
تیمارستان فارابی
شهر
کلمه
سال فارغ التحصیلی
1404
من و برادرم 5.5 اختلاف داریم،بنظرم این که کارنامه بزرگی از دعوا و بزن بزن و هوای هم رو داشتن و لوس بازی برای هم باعث میشه بگم اختلاف سنی متوسط کیف میده.

روبیسکو

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1406
راستش به نظرم بالای ۱۵ سال واقعا یکم زیاده..
چون نسبتا میشه گفت طرف حدود ۱۵ سال از زندگیشو تک فرزنده
و خب معمولا لذت خواهر برادر داشتن به همون سر و کله زدن باهاشونه، همون دعواها یا جروبحث ها، خب به طبع اگه اختلاف سنی خیلی زیاد باشه نمیشه خیلی این اتفاقارو تجربه کرد..

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
کنکوری 1404
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
دوستان دو تا از عمه های من قبل از به دنیا اومدن بابام مرده‌ن، یکیشون سی و پنج سال از بابام بزرگتر بوده. خیییلیییی زیاد دیگه اصلا نمیبینن همو:))

پ.ن: البته اونام جوونمرگ بودن ولی بازم
الان خوندمش دیدم یه ذره عجیب شده، بچه‌ها پدربزرگم دو تا زن داشته و زن دومش از دخترای زن اولش کوچیکتر بوده و ما از نسل زن دومیم.

_Hani_

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1405
تا چندین سال اول اونا بچن و حتی هم‌بازی نیستیم ولی هر چی بزرگتر میشن کم کم اون اختلاف سنی دیگه قابل مشاهده نیست و به چشم نمیاد
من و خواهرم ۹ سال اختلاف داریم؛ در حال حاضر قدش از من بلندتر شده و هر جا میریم بهمون میگن دوقلویین؟! :))
با این واقعا موافقم
من و خواهرمم اختلاف سنیمون ۹ ساله و من کوچیکترم
بچه که بودم خیلی به چشم میومد اینجوری بود که همبازی نداشتم و اون درس مدرسه میرفت و..
ولی از یه سنی به بعد کمتر به چشم میاد

خاکپور بیعاطفه

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
امام
شهر
برازجان
سال فارغ التحصیلی
1398
یک لحظه فکر کردم منظورتون اختلاف سنی بچهای سایته و خوشحال شدم و اومدم سریع پیشنهاد بن کردن پیرخرهای بالای سی سال سن سایت رو بدم😮‍💨

-Lili-

لی‌لی
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1405
من با اختلاف سنی بیشتر از ۴.۵ سال مخالفم
حالا شاید اگه بچه اول پسر باشه این موضوع خیلی پررنگ نباشه ولی اگه بچه اول دختر باشه و از یه سنی بیشتر اختلاف داشته باشن به طور ناخودآگاه بچه اول میشه مادر دوم(حالا شاید فقط توی نزدیکان من اینطوری بوده باشه)(مراقب بچه باش ما داریم میریم بیرون، این کارش کن، اون کارش کن، تو مثلا بزرگتری فلان و بهمان و...)
اختلاف سنی خیلی زیاد هم مشکل خاصی برای دو نفر پیش نمیاره(حالا اگه بحث محرومیت از خواهر و برادر مطرح باشه)ولی بنظرم اونجوری بچه ی دوم اختلافش با مادرو پدر زیاد میشه که اونم خوب نیست
بحث همبازی داشتن و اینا. نمی‌دونم چقدر مهمه ولی من تو بچگی هیچ همبازی‌ای نداشتم و در حال حاضر مشکل خاصی باهاش ندارم(شایدم برای همینه که الان روانیم :)) شوخی)

نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
اینستاگرام
خواهر و برادر خیلی بزرگ داشتن یعنی یه ادم عاقل که یه حداقل ۲ نسل دیرتر از مامان بابات به وجود اومده یعنی درک کردن بیشتر شرایط و اسفالت کردن جاده ای که خودش تمومش کرده

خواهر و برادر خیلی کوچیک داشتن برای تو مزیت نداره اونقدر چون خب خودت بزرگ تری دیگه ولی برای پدر و مادرت سر پیری خودت و اونا خیلی راه بندازه چراغ اون خانواده میشن

بالا