• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

هری پاتر

• شروع کننده موضوع

sampadcity.com

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قم
الان تو این دوره و زمونه کم بچه ای پیدا میشه که کتاب های هری پاتر رو نخونده باشه.
می خواستمنظر کلی کاربرا رو در این را بطه بدونم.
چرا این کتاب اینقدر طرف دار داره؟
از چیه کتاب خوشتون اومده؟
و....

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
پاسخ : کتاب های هری پاتر

سلام آقای سلطان !

چندان هم کم نیستند کسانی که تاحالا کتاب هری پاتر رو نخوندن ! یکیشون هم خود من هستم. من کتاب های هری پاتر رو نخوندم، حتی فیلم هاش رو هم زیاد ندیدم.

ممنون میشیم اگه کتاب هاش رو بزاری. هزینه کتاب های هری پاتر زیاده . خیلی خوب میشه اگر بزاری و همه بتونن رایگان استفاده کنن. به جای پول کتاب هری پاتر هم میتونی بری گاج و قلم چی بخری واسه کنکور بخونی! (از اثرات تب کنکور)

ZeYNoO

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران

به نظر من استقبال زیاد از این کتاب به علت نوآوری نویسنده است.منظورم اینه که تو این دوره زمانی(حالا) کتابی نبود که به این موضوع بپردازد.من فکر می کنم اگر الان یک کتاب دیگه با محتوای جادو نوشته بشه شاید زیاد مورد استقبال قرار نگیره.ولی هیچ وقت نباید ذهن خلاق رولینگ رو از یاد برد!!!

tamanna

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farzanegan
شهر
Andimeshk

خوب من خودم از يكي از طرفدارهاي حقيقي هري پاترم!و هركس يه تفسيري داره كه اگه من بخوام تفسيرش كنم ميشه............
ولي توصيه مينم حتما بخونينش! (;

MEHRDAD

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران

من که تا شش رو دارم ولی هفت رو ندارم و نخوندم! چون فکر کردم وقتی که میگیره نمیصرفه(یعنی کتاب خوبی نیست، من خوشم نمیاد ازش)

اولا خوشم میومد، 6 تاشو خریدم(البته تا شش رو خوندم از خریزش پشیمون شدم!). دیگه خوشم نیومد

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

به نظرم تا جام آتش خوب و جذاب بود، ولی دیگه زیادی کش داده شد و یه جورایی بی مزه و صرفا تجاری شد و اون خلاقیت و جذابی اولیه رو ندشت! من که دیگه آخریش رو نخوندم(با توجه به تعریف هایی که شنیدم!) :D

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

کتاب رولینگ اولین کتاب جادو نبود ! اما نوآوری خوبی داشت! خیلی جذاب بود! البته با بزرگ شدن ما جذابیت ها سعی شد حفظ بشه که نشد ! رولینگ اینقدرا هم بزرگ نیست که ما بزرگش کردیم ! اما نویسنده ی خوبیه و من از طرز نوشتنش لذت می برم! من تا (با) 6 رو خوندم و هفت رو نرفتم سراغش چون وقت نداشتم ! کتاب هفت هم جذابیت نداشت! (البته من شنیدم و نخوندم !) و موافقم با اینکه 4 کتاب اول جذاب تر بودن !

به هر حال امیدوارم به اونایی که هری پاتریستن بر نخورده باشه ! من هم یه زمانی بودم، اما حالا دیگه ... ! ::)

MEHRDAD

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران

رولینگ نویسنده نیست، سر بزرگیش بحث نکنید(نویسنده هایی بزرگ قابل مقایسه با رولینگ نیستن، کی تا حالا مجموعه به این پرطرفداری شروع کرده و بعد افرادی مثل من جلد شش رو با زور دوستان که قشنگه خوندم و 7 رو برام فرستادن نخوندم، ممکنه به این شدت زده نشده باشن ولی زده شدن)

radman

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران

من هم فکر نمی کنم رولینگ توانایی نویسندگیش در حدّ و اندازه ای باشه که بهش بگیم نویسنده ی بزرگ و به همین دلیل هم هست که کتاب هاش در میان بزرگسالان از محبوبیت چندانی برخودار نیست و تنها نوجوانان و تا حدّی هم جوانان علاقه ی زیادی به کتاب هاش دارند.

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

من نمی خواستم به این صراحت بگم ! آخه اینجا افراد مختلی میان و می رن! شاید یکی از رولینگ خیلی خوشش بیاد ! (;
پس یادتون باشه زیاد هم راحت حرفاتون رو نزنین 8)
اما من یه چیز رو نمی دونم ! چرا صداوسیما می خواد رولینگ رو خراب کنه !؟ یه نقد خیلی وقت پیش گذاشته بودن توش هی چرت و پرت می گفتن ! من که فقط می خندیدم !! قفط همین خنده ها یادمه !

MEHRDAD

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران

چون همش سیاسیه. اولش خوب شروع شد ولی سال قبل از اینکه رولینگ بگه که مثلا دامبلدور هم جنس باز بوده معلم ما بهمون یه چیزایی میگفت ما میخندیدیم. گفتش "الان داره طرفدار جمع میکنه، همه عاشق شخصیت های داستان میشن و شخصیت ها میشه الگوی جوانان و مخصوصا نو جوانان. حالا اگه مدتی بعد صداش دراد که مثلا فلانی که طرفداراش زیادن همجنس باز بوده و این شخص الگوی نوجوان هاس چی؟..."

اینو گفت ما گفتیم با این پیش بینیت! بورو بابا. حرف درمیارین فروش نره و...
سال بعدش فهمیدیم ...

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

موافقم که زمینه سازی می شه و موافقم با کل حرفتون !! یاد این بخش از فکر سازی ها نبودم !!
راست می گین !
توی این 7 کتاب با آزمون و خطا زیاد داستان رو تغییر دادن! البته هیچ فرق محسوسی نمی کردا ! فقط مفاهیم هالیوودی توش فرق می کرد!
منظورم از مفاهیم هالیوودی اون چیزاییه که ما با خودآگاه مون حس نمی کنیم و نا خودآگاه ما به اونا دقت میکنه !
مثالی که خودم با هاش آشنا شدم افتادن کلید از دست یه شخصیت توی فیلم های هالیوودی روی زمینی که طرح اسلیمی داشت! شاید 1 ثانیه هم نبود ولی تفسیر های گوناگونی توی بود !!
از این نظر ها موافقم که تاثیر گذار بوده !

Pegah

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربردهای آن

خب من هري پاتر رو دقيقا قبل از در اومدن جلد 7 ش شروع كردم.
طبعا وقتي پشت سر هم مي خونين داغين و 7 رو هم مي خونين.
اما انقدر داغ نبودم كه مثلا انگليسي ش رو بخرم.
فارسي ش رو خوندم.
تو نت و مجله و كتاب و همه جا ترجمه ي فارسي ش رو خوندم.
چند وقت پيش انگليسي ش رو دانلود كردم و شروع كردم خوندن.
180 صفحه خوندم ديدم داستان كلا يه چيز ديگه ست!
از صفحه ي 180 تا آخرش رو پرينت گرفتم نشستم خوندم!
حالا بي خيال اينكه جذاب هست يا نه اگه بشيم، به نظر شما چطور ممكنه ترجمه ش يه داستان ديگه داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

بستگی به مترجم داره! یه سری یکی از مترجم ها نشسته بود جادو ها رو به فارسی ترجمه کرده بود! من خودم ترجمه های یه شخص خاص رو می خونم! شمام بگردین بهترین به نظرتون رو بگیرین! (البته فرق چندانی نداره!)

Pegah

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربردهای آن

نـــــه!
مي گم داستان كلا فرق داشت!!!
ببينيد مثلا تو انگليسي ش جيني باهاشون مي رفت براي از بين بردن جان پيچ ها. تو فارسي ش هيچ كس خبر دار نمي شد
تو انگليسي ش هري به ريموس مي گفت چي كار داره مي كنه. تو فارسي به هيچ كس نمي گفت.
تو انگليسي ش تو جنگ هاگوارتز اينا اصلا اونجا نبودن. تو فارسي ش نه تنها اونجا بودن بلكه جلو همه با ولدرمورت جنگيد
تو انگليسي ش دراكو به هري كمك كرد، پانسي خيانت كرد، و اسنيپ و ولدرمورت رو كشتن. تو فارسي ش هري به دراكو لطف كرد، اسنيپ از اول آدم خوبي بوده مثلا، و ولدرمورت هم مرد!
كلا داستان فرق داشت!

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

نه بابا !؟!!! یعنی اینقدر ضایع!؟ ترجمه ی کی بود!؟ انگلیسیش معتبر بود !؟ بعیده اینقدر تفاوت وجود داشته باشه!
یه کدومی نباید معتبر باشن! یا انگلیسی اصل نبوده یا فارسی !!

Pegah

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربردهای آن

فارسي ترجمه ي ويدا اسلاميه بود
انگليسي هم 2 جا دانلود كردم هم دو همين بود...
تازه، كتاب انگليسي ش هم كه اومده بود دوستام گرفته بودن. عين هموني بود كه من خوندم!

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

اصولا ویدا اسلامیه در ترجمه دست می بره! همونی هم که گفتم ورد هارو ترجمه کرده بوده ایشون بودن! توی کتاب 2 فکر کنم ! یا شاید 3 ! من ترجمه های خانم اشراق رو خوندم! کتاب های انگلیسی رو هم نخوندم! به نظرم پرتو اشراق بهتر ترجمه می کنن! روانی داستان رو زیاد نیمی گیرن!

جوجه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
کرج . ری. تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه تهران و دانشگاه ع.پ. ایران
رشته دانشگاه
روان شناسي باليني

تو راهنمایی دوستام هی می گفتن بیا بخون یا فیلماشو ببین می گفتم چرت و پرت و بچه بازیه
تا شد اول خرداد اول سال سوم که نهایی ای اه
اولیشو یکی داد خوندم دیگه تا آخر خرداد فقط هری پاتر می خوندم
یه ماه بعدش هم 7 اومد و خوندم

ولی فیلم هاشو اصلا دوس ندارم چون زود تموم می شن

تو اون مستند هی می گفت اهداف صهیونیستی داره هری پاتر

یه چیزهاییش هم خداییش راست می گفت

مثلا همین که خوب های داستان قرمز بود نمادشون نماد بد ها سبز بود و یه سری مسایل کوچولوی دیگه

من از کتابخونه امانت گرفتم به خریدنش نمی ارزه چون زیادی هم از نظر داستانی قوی نیست

راستی یه کتاب به اسم جادوی خاطرات نوشته آرین آریانی هم هست که مثلا یکی از جلد های هری پاتره
اما معلوم نیست چه سالی اه
داستانش و شخصیتاس مثل خود هری پاتره
اما
از نظر من از خود داستانا خیلی قشنگ تر و هیجانی تر و جالب تره از ولدمورت هم توش خبری نیست که داستان تکراری شه
اگه کسی دوس داره اون رو هم بخونه

sona

کاربر فعال

من كتاباي هري پاترو كامل خوندم.فيلماشم تا 5 ديدم.به نظر من نويسندش خيلي خلاقه و كتاب خيلي ريزه كاري داره.داستانش جالبه ولي يكم يكنواخته.مهيجم نيست.فقط براي پر كردن وقت و سرگرم شدن خوبه چيزه ديگه اي نداره.ولي بازم هرچي باشه به يه بار خوندنش مي ارزه.من كه از خلاقيتا و تفكراي جالب ديگران مخصوصا" نويسنده ها خيلي لذت مي برم...

بالا