• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دانشگاه سمپاد

اگه سمپاد دانشگاه هم داشته باشه چي ميشه؟

• رای‌دهندگان
    181

admin

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
89
پاسخ : دانشگاه سمپاد

یک زمانی صحبت یک همچین چیزی بود. اما ...
به نظر من عالیه. در واقع محشره.
این طوری به نظر من خیلی بهتر میشه نتایج کنکور.

mahsa nz

کاربر جدید

هوالحق

سلام.
چي چي رو عاليه بابا؟
كجاش خوبه؟ خودتونو و خدمونو دست بالا نگيرم و نگيريد لطفا. تو دانشگاه سمپاد مثلا قراره درسا چه جوري باشه؟ جز اينكه بيشتر از اينيكه الان هستيم از جامعه دور مي افتيم چه مزيتي مي تونه داشته باشه؟ جز اينكه فقط و فقط و فقط خودمونو مي تونيم ببينيم چه مزيتي مي تونه8 داشته باشه؟ لابد مي خوايد دو روز بعدم يه چيز ديگه در بياريد معلم سمپادي اونوقت تو اين طرحم بگيد فقط معلمايي بهمون درس بدن كه مثل خودمون خود بزرگ بين و مغرور تو سمپاد بار اومده باشن؟ بيايد قبول كنيم تنها فرق ما با بقيه اينه كه رو مغزامون كار شده. مگه تو 500- 600 نفر دانش آموزي كه تو يه دبيرستان فرزانگان هست چند نفر سر جمع نابغه ي واقي داريم؟ تو هر پايه حداكثر 2 نفر. كه اون دو نفر رو تو مدارس معمولي هم ميشه پيدا كرد. يعني صد در صد هست. تنها تفاوت اونا با اونيكي ها اينه كه براي اون سمپادياش سعي شده امكانات داده بشه. سعي شده ذهنشون بزرگ پرورش پيدا كنه. اگه يكي از اون تنبلاي اونا رم پيدا بكني و بنشيني روش كار كني و تمام سعي خودتو بكني كه يه مطلب سنگين رو بهش بفهموني اون آدم از اون لحظه به بعد شروع مي كنه به بزرگ شدن. بعدش ديگه توضيح دادن همچين مطالبي واسش آسون تر ميشه. و ما... چون روي ما كار شده يا نشده بالاخره يه جوري به سمپاد راه پيدا كرديم و بعد از اون دايم هفته هفت تا امتحان و مطالب هميشه اضافه بر درس رو خونديم اينه كه الان باهوش تر از اوناييم وگرنه اگه برحسب اتفاق تو يكي از اون مدارس درس مي خونديم چه بسا كه تنبل هم محسوب مي شديم. بنابر اين دانشگاه سمپاد فقط از اون طرحاييه كه بيشتر ما رو از واقعيت ها دور خواهد كرد. و بهتره بهش اصلا فكر هم نكنيم. ( راستي اصلا مگه مدرسش طرح خوبيه كه دانشگاهشم خوب باشه؟)

stateira

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

با سلام
اگه مجلات سمپاد را بخونید یه بار دقیقا همچین چیزی مطرح شده بود... جوابش این بود که همین الان هم اکثر بچه های دانشگاههای برتر کشور سمپادی هستن پس ایجاد چنین دانشگاهی عملا کار بیهوده و مزخرفیه!

admin

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
89

من نمی دونم چرا هر موقع اسم سمپاد میاد خیلی ها مستقیم فکرشون میره به سمت کلمه نابغه.

کسی ادعای نابغه بودن نمی کنه. اما این حقیقته که مغز ما خیلی بهتر کار میکنه. چون روشون کار شده. کسانی که زمینه بیشتری داشتن رو مخشون کار شده که پرورش یافتن. در حال حاضر با شرایط فعلی کشور ما امکان این که روی مخ همه این طوری مثل سمپاد کار بشه نیستش و به این زودی ها هم چنین چیزی امکان پذیر نخواهد بود. هدف سمپاد هم این بود که حداقل یک تعدادی رو انتخاب کنن تا حد ممکن روی اون ها کار کنن تا این مملکت یک قدرت داشته باشه. قدرت ماهم مغز های پرورش یافته ماست.
براساس تحقیقات علمی هم اثبات شده که هرقدر از مغز کار بیشتری کشیده بشه بیشتر رشد پیدامیکنه و قدرتش بیشتر میشه.
ماها هم دقیقا الان تو چنین شرایطی هستیم. واقعیت ما اینه.
توی دانشگاه ها هم همین طوریه . دانشگاه هایی مثل شریف یا امیرکبیر کاری مثل سمپاد صورت میگیره.
پس وجود دانشگاه سمپاد به معنای استمرار این حرکت پرورشی هستش. نه انکار حقیقت.
کجا ما دور از جامعه هستیم ؟ یک دلیل خوب بیارین.
یک لحظه فرض کنید شما الان توی یک مدرسه معمولی بودید . یکم شرایط رو مقایسه کن.

dokhtarepars

کاربر جدید

عالیه مهسا خانوم باید به اجبار توی دانشگاه و خوابگاه با غیر سمپادی ها گیر بیوفتی تا فرق شو احساس کنی... ??

mina

کاربر جدید

بحث نابغه بودن نیست.ما ادعایی نداریم . این حرفایی که گفتید خوب نی مثل حرفای کسایی است مه سعی می کنند سمپاد رو وردارن . اصل سمپاد اینه که تربیت ما متفاوت می شه. دید بچه های سمپاد به زندگی فرق داره . مطمئنم اگه کنار هم قرارشون بدن باز دهی اون ها بالا میره....

taraneh

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
شهر
ارومیه
مدال المپیاد
مطالعه برای المپیاد نجوم (فعلا مرحله 2!)

ميدونين به نظر من دوستمون مهسا يه كوچولو درست ميگه نه اينكه از جامعه دور شديم ولي اونطوري كه ميبينيم بهتره خودمونو گول نزنيم ما سمپاديا درسته كه رو مخمون كار شده و ورزيده تره اما بايد قبول كنيم كه يكم به خودمون مغرور شديم و اين غرور در موارد بسياري باعث شكست شده خود من يكي از اين موارد جلوي چشمم بوده اما در كل شايدم شما درست ميگين و طرح خوبيه اما من فكر نميكنم اگه يه همچين طرحي تصويب بشه خيلي بهش اهميت بدن آخه مگه به همين مدارس سمپاد چقدر امكانات ميدن و از پسشون بر ميان كه حالا بخوان دانشگاهشم تاسيس كنن من كه فكر نميكنم تاسيس اين دانشگاه‌ها چيزي رو به نفع ما سمپاديا عوض كنه.

pooria

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
معماری

نظرتون در مورد شهر سمپاديا چيه؟
شايدم استان يا حتي كشور؟؟؟
مي خواين بريم يه كره واسه خودمون بزنيم اسمشو بزاريم سمپاد؟!
فكر نمي كنين يكم زياده روي مي كنين؟
اصلا فكر كردين كه دانشگاه سمپاد چه جوري مي تونه باشه؟ همه ي سمپاديا رو بفرستن اونجا يا اينكه يه آزمون ديگه بزارن كه از مدارس ديگه هم بتونن برن؟
تو حالت اول كه واقعا دانشگاه چرتي ميشه چون خيلي از سمپاديا حتي دانشگاه آزاد هم قبول نميشن حالا همينجوري بفرستيمشون دانشگاه؟
تو حالت دومم ديگه نميشه سمپاد كه. مي شه يه دانشگاه معمولي كه دانشجو هاش اكثرا سمپادين خب همين الانشم دانشگاهاي برتر كشور همينجورين ديگه!
شما به مدرسه هاتون برسين دانشگاه پيشكش...

taraneh

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
شهر
ارومیه
مدال المپیاد

كاملا با حرف پوريا موافقم درسته شماها يكم داريد زياده‌روي ميكنيد همون‌طور كه قبلا گفتم تاسيس اين دانشگاه‌ها فقط يه مشكل جديد به مشكلات اضافه ميكنه!

maryam

کاربر فعال

منم یه جورایی مخالفم
هر کی هر چقدر توان داره مناسب با اون قبول شه . به قول پوریا بعضیاشون آزاد همنمی تونند قوبل شند !

keyhandokht

کاربر نیمه‌فعال

به نظر من تقریبا عالیه
چون که اصلا نمیدونم چرا ولی روحیات سمپادیا یه جور دیگست
یعنی زمین تا آسمون با غیر سمپادیا فاصله دارن(توجه کنین منظورم این نیست که بهترنا فقط فرق دارن یه جورایی)
مطمئنا اگه چنین دانشگاهی ایجاد بشه محیط خیلی عالیی خواهد داشت و اگه بهترین استادان رو براش بذارن شاید بترکونه
خود این باعث میشه خیلی از سمپادیا برای ادامه تحصیل از کشور خارج نشن
البته به شرطی که همه ی رشته ها رو داشته باشه ها

stateira

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

بابا دست بردارین!! فرق داریم فرق داریم!!! فرق ما فقط توی همین یه جمله است که همش تکرار می کنیم! دلیلش هم اینه که چون بقیه را نمیبینیم و بی خبریم میگیم فرق داریم! نخیر از این خبرها نیست!(حالا در حد بسیار کمی گروهها شاید فرق داشته باشن،بسیار بسیار کم!)
شدیدا مخالفم!
اگه طرف وطن دوسته که در هر حالتی میمونه اگه هم می خواد بره که میره! مسئله ی خروج از کشور به خاطر دانشیه که اونا دارن ما نداریم نه استاد!

keyhandokht

کاربر نیمه‌فعال

به نظر شما کیفیت استاد در سطح دانش موثر نیست؟

hasangolab

کاربر حرفه‌ای
شهر
قم
مدال المپیاد
ترکیبیات علیپور خوندم!
دانشگاه
Massachusetts Institute of Technology
رشته دانشگاه
Electrical Engineering

بده بدون کنکور می ری دانشگاه (البته اگه مثل راهنمایی دبیرستان آزمون ورودی نگیرن) خوبه بری دانشگاه پیام نور درس بخونی ???

taraneh

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
شهر
ارومیه
مدال المپیاد

فرق داشتنشو كه داريم خوب ببينيد من ادعاي برتري خودمونو نسبت به بقيه نميكنم اما طرز فكر و نگرش بيشتر سمپاديا به زندگي و مسائل ديگه به بقيه متفاوته من اين مسئله رو تجربه كردم كه اينو ميگم اما خوب در اينكه بعضي از سمپاديها از آزادم قبول نميشن شكي نيست پس بهتره اگه قرار باشه به فرض محال يه همچين دانشگاهي تاسيس بشه آزمون ورودي هم داشته باشه اما به شرطي كه آزمونش سطح بالاتر از كنكور سراسري باشه و اينم در حالتي ممكنه كه استاداي اين دانشگاه هم بهتر باشن از نظر سطح علمي اينطوري ديگه هيچ مشكلي نيست.اما همون طور كه قبلا هم گفتم دولت ما نميتونه حتي مدارس سمپاد رو هم خوب بچرخونه چه برسه به دانشگاه(من يكي كه چشمم آب نميخوره)پس نتيجه اينه كه اگه دولت بتونه از پس اداره‌ي دانشگاه سمپاد بر بياد چيز عالييه اما اگه مثل هميشه نتونه نميشه فقط به مشكلات اضافه ميشه!

saeed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی کرج
شهر
کرج
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی فناوری اطلاعات

به نظرم که سمپاد تا دبیرستان خوبه!
برای دانشگاه اگه قرار باشه همین روندمون رو تو سمپاد و دانشگاه سمپاد ادامه بدیم، جامعه ما رو نمی پذیره... چون همین جوریشم یه سری شرکت ها سمپادی ها رو استخدام نمی کنن، میگن اینا کار گروهی بلد نیستن و کسی رو هم قبول ندارن....
تازه! با این وضع مدیریت دانشگاه ها، اگه سمپاد دانشگاه داشته باشه که همه تلف می شیم... از غذای مسموم و مدیران بعضا نالایق!

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

کاملا مخالفم با این که ما کار گروهی بلد نیستیم. البته " کارگروهی بلد نیستیم" گزاره کلی هستش که در مورد ایرانی ها صدق میکنه اما نمیتونیم سمپادی ها رو متمایز کنیم بگیم که اینا بدترن.
در ضمن کدوم شرکت سمپادی استخدام نمیکنه ؟! همه جا میگردن دنبال بچه های تریپ سمپادی و کاردرست ، حالا شما میگی استخدام نمیکنن ؟
سمپاد هرقدر هم بد باشه بازم بهتر از سایرین خواهد بود . ما چون سطح انتظارمون بالاست میگیم بده.

shaghayegh

کاربر فعال

با وضعیتی که الان کنکور داره خیلی هم خوبه که دانشگاه سمپاد داشته باشیم!
بابا یه کم فکر ما بدبختا باشین که تهران نیستیم!

ali

کاربر جدید

هم فایده داره هم ضرر
فایدش اینه که دوباره صفای دبیرستان توی دانشگاه هم راه میفته ولی ضررش اینه که به قول یکی از بچه های دیگه که پیام گذاشته بود اینه که خیلی دیگه از جامعه دور می افتیم. فعلا به جای این فکرا برید یه فکری بکنید که چطوری میشه این غول کنکور رو یه بلایی به سرش بیاریم که ملتو اینقد زجر نده (نه فقط سمپادیا بلکه همه ی بچه ها)

بالا