• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فایل طراحی نشریه

• شروع کننده موضوع admin
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

admin

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
89
مدت ها قبل به دوستان طراح پیشنهاد دادم که این فایل طراحی های نشریه رو منتشر بکنیم. اون موقع این موضوع با مخالفت مواجه شد. این بار بعد از چندماه دوباره این موضوع رو مطرح کردم و خوشبختانه تونستم قانعشون کنم.

n03.png

در یک فایل فشره 2.5 مگابایتی ، فایل های سورس اصلی طراحی نشریه رو روی سایت آپلود کردم تا هرکس خواست بتونه استفاده بکنه. این فایل شامل شماره های صفر تا پنج هست (بقیه شماره ها در دسترس نیست متاسفانه). برای طراحی نشریه از نرم افزار Microsoft Office Publisher استفاده شده. تمامی متن ها و تصاویر و کادربندی ها قابل ویرایش هستند.

دانلود فایل : http://www.sampadia.com/magazine/design-source.zip

طبیعتا برای این فایل ها زحمت کشیده شده. وقت گذاشته شده. انرژی صرف شده. مفت به دست نیومده. امیدواریم استفاده بشه. حقیقتا خوشحال میشیم اگر سمپادسیتی مجله ش راه بیافته. واقعا خوشحال میشیم اگر کافه سمپاد از این طراحی ها بهره ای ببره.

ما این فایل ها رو منتشر می کنیم تا شما از اونها استفاده کنید و برای مدرسه خودتون یا هرجای دیگه ، نشریه بسازید. تجربه کنید این چیزها رو. سعی کنید زندگی تحصیلی جالبی داشته باشید و در آینده حسرت این رو نخورید که چرا من تو دبیرستان هیچ کاری نکردم.

saeed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی کرج
شهر
کرج
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی فناوری اطلاعات
پاسخ : فایل طراحی نشریه

این هم یک شروع دیگه واسه کارهای سمپادی..
آرزوی موفقیت برای همه سایت ها و گروه های سمپادی (;

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

من همیشه یه سوالی داشتم البته نمیدونم دقیقا جاش اینجا هست یانه. ولی چرا طراحی گرافیکی این نشریه اینقدر ضعیفه؟ نه تصویری نه طراحی... چرا؟؟؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

admin

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
89

برای اینکه نشریه باید به راحتی قابل تکثیر باشه ، پس نه نمیشه تصویر زیادی استفاده کرد ، نه نمیشه رنگ دیگه ای به کار برد.

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

به نقل از مدیریت :
برای اینکه نشریه باید به راحتی قابل تکثیر باشه ، پس نه نمیشه تصویر زیادی استفاده کرد ، نه نمیشه رنگ دیگه ای به کار برد.

زیاد ارتباط به این موضوع نداره ما هم توقع یک چاپ رنگی نداریم. ولی شما یک روزنامه ورزشی رو باز کن. در عین سیاه و سفید بودن بسیار جذاب تر از این به نظر میاد. و اصلا چه اشکالی داره که نشریه در دو نسخه گرافیکی (انتشار اینترنتی) و سیاه و سفید (انتشار حقیقی) طراحی بشه.

saeed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی کرج
شهر
کرج
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی فناوری اطلاعات

به نقل از Sir ISO9018 :
زیاد ارتباط به این موضوع نداره ما هم توقع یک چاپ رنگی نداریم. ولی شما یک روزنامه ورزشی رو باز کن. در عین سیاه و سفید بودن بسیار جذاب تر از این به نظر میاد.
ما حتی از رنگ خاکستری هم استفاده نکردیم. به دلیل خطای دستگاه کپی که رنگ رو پخش می کنه. فقط سیاه و سفید.

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

ببینم مگه نشریه برا تکثیر چاپخونه نمیره؟ ینی شما برای تکثیر از همین دستگاههای معمولی کپی استفاده میکنید؟

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از Sir ISO9018 :
ببینم مگه نشریه برا تکثیر چاپخونه نمیره؟ ینی شما برای تکثیر از همین دستگاههای معمولی کپی استفاده میکنید؟
نشریه در مدارس توسط دستگاه های معمولی مدارس به مقدار لازم کپی گرفته میشد

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

من یه پیشنهاد دارم
خب نشریه میتونه چاپی نباشه ...
ما که دانلود میکنیم مسلما برا خودمون که چاپ نمیکنیم , رو همین کامپیوتر یا لب تاپ یا هر چیز دیگه ای میخونیمش

میتونیم برای انتشارش چاپش نکنیم و به صورت یه فایل ( حالا pdf یا هر چیز دیگه ای که میتونه باشه ) در بیاریمش و همینطوری بین افراد منتشر کنیم ...

اینجوری هم وقت و هزینه چاپ نداره , هم فکر کنم از نظر زیبایی هم خیلی بیشتر بشه روش کار کرد و جذابیتش بیشتر بشه ...

بالا