• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نژاد پرستي

namak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
پاسخ : نژاد پرستي

به نقل از Kinder :
چرت و پرت ؟!!
خیلی ممنون لطف دارین !!! :)
معلم جبرمون خودش رفته بود که گفته !!! :)
اروپا رو با آلمان مقایسه نکن عزیزم !!! :)
منم يكي نزديكانم رفته بود هم امريكا و هم المان اصلا يك همچين چيزي نيسته خيلي هم با توريست ها درست و با احترام برخورد ميكنن
برخورد ما هم اشتباهه يك يارو الماني اومده بود ايران پاسپورتشو ازش گرفتن(خودم باهاش صحبت كردم)
بنده خدا جهانگرد بود ماشينش(اپل بود) خراب شده بود هرجارفت زدن بدترش كردن تازه هردفعه 50 هزارتومن ازش گرفتن X-(
اخرش مجبور شد بره تركيه اونجا اموزش تعمير ماشينشو ببينه بعد بياد ماشينشو برداره ببره
رفته بود افغانستان خيلي با احترام باهاش برخورد كرده بودن
بر خورد ما ايراني ها هم همچين درسته درست هم نيسته (;

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

به نقل از namak :
منم يكي نزديكانم رفته بود هم امريكا و هم المان اصلا يك همچين چيزي نيسته خيلي هم با توريست ها درست و با احترام برخورد ميكنن
برخورد ما هم اشتباهه يك يارو الماني اومده بود ايران پاسپورتشو ازش گرفتن(خودم باهاش صحبت كردم)
بنده خدا جهانگرد بود ماشينش(اپل بود) خراب شده بود هرجارفت زدن بدترش كردن تازه هردفعه 50 هزارتومن ازش گرفتن X-(
اخرش مجبور شد بره تركيه اونجا اموزش تعمير ماشينشو ببينه بعد بياد ماشينشو برداره ببره
رفته بود افغانستان خيلي با احترام باهاش برخورد كرده بودن
بر خورد ما ايراني ها هم همچين درسته درست هم نيسته (;

خب اگه می خواید مهمان نوازی ایرانی ها رو بیان کنید فکر کنم باید یک تاپیک فقط مشکلاتشو مطرح کنید !!!!!!!!!!!! :D

آبجي مرضيه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
سمنان ---> بهشتی
رشته دانشگاه
پزشكي

من بودم نژاده عربو مينداختم تو كوره بدونه ناراحتي

namak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

به نقل از Kinder :
خب اگه می خواید مهمان نوازی ایرانی ها رو بیان کنید فکر کنم باید یک تاپیک فقط مشکلاتشو مطرح کنید !!!!!!!!!!!! :D
ببين شما نگرفتي
من گفتم كه برخورد خودمونم زياد جالب نيسته كه بعضي وقتا از اين بلا ها سرمون ميارن (;

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از comrade :
اولا که چطوریه که این نژادی که به دستور شخص پیشوا نژاد خالص محسوب میشه یهوی بعد دو سه سال میشه(اونم دقیقا بعد اشغالش به دست متفقین) جزو نژادهای پست؟ تو دو سال انقدر تغییر کرده؟ ثانیا تناقض نژاد چینی و ژاپنی چطور؟ بعد واقعا جالبه که وقتی شخص هیتلر دستور بده دیگه شکی وجود نداره! مثل اینکه دانشمندا بخوان تحقیق کنن که زمین به دور خورشید می چرخه یهو یه نفر بیاد بگه من شخصا دستور میدم که خورشید دور زمین می چرخه و دیگه تحقیق بس!مفتی ساختن؟ مگه آمریکا هم همین کارا رو واسمون نکرد؟ ولی پولشو گرفت بلکم بیشتر. ضمنا خیال نکن آلمان هیتلری (مثل هر دولت مترقی دیگه) عاشق چش و ابروی ما بود، یه پایگه فوق استراتژیک تو عمق خاور میانه و جنوب ا ج ش س خیلی بیشتر از یه راه آهن و کارخونه ذوب آهن و اینا براشون می ارزید تازه در مورد استفاده این راه آهن و ذوب آهنم کلی جای بحث هست (دیدیم که بخاطر همین که به ایران نرسیدن چه بلایی تو روسیه سرشون اومد) همین دوستای آریایی با حرکت بچگانشون توی سفارت آلمان( سنگربندی) و مجبور کردن ایران به پذیرش "گیلانی" و ژست کودتا گرفتن خوب بهونه ای دست متفقین دادن برای حمله به ایران و صد سال عقب افتادن ایران و... آلمانیا و متفقین به یه اندازه در نابودی ایران نقش داشتن.من نگفتم تقدم دلیل برتریه، گفتم همون زمان که این نژادای "پست" یه همچین تمدنی رو پایه گذاشتن وضع آریایی ها اون بود. یعنی تو اون زمان این اقوام از آریاها خیلی جلو بودن که این نشون میده برتری خصلت ذاتی آریایی ها نیست. ضمنا مقایسه تمدن جیرفت با تمدن امروز مقایسه مع الفارقه، هر کدومو باید در زمان خودش سنجید.حتی اگر تمدن دوره ی بعد از انقلاب صنعتی رو بر پایه های فکری آریایی ها استوار بدونم(که این طور نیست) این دوره کوتاه در مقابل تاریخ تمدن هیچه. هر نژادی و هر ملتی تو هر دوره ای به اندازه ی خودش به بشریت خدمت کرده و نمیشه گفت که نقش کدوم بیشتره چون هرکدومو باید تو دوره ی خودش سنجید.
عزيز من منبع حرفت چيه كه داري ميگي ايرانيا بعد از اشغال سامي خونده شدن ؟؟؟؟ حرفت خيلي باحال بود :)) ايراني ، يهودي :)) بابا قبل از آريا دونستن گفتن چون ما خيلي با عربا مختلط شديم و نصف جامعه سيد ان ما جزو نژادهاي آريايي مشكوك به سامي بودنيم ولي بعدش گفتن نه ، اينا ناخالصيشون در اون حد نيست :P
راه آهن و جاده و نساجي و .... همه مفت بود ، چي داديم پاش ؟؟؟ قرار بود اجازه استفاده از سوخت رو در شمال بديم كه نداديم (درواقع ميگن مزيت رضاشاه اين بوده كه به هيچكس باج نميداده ، اما از نظر من مشكلش اين بوده كه عقلش نميكشيده كه بايد با كي متحد شد)
مشكل ما توي جنگ جهاني بيطريفيمون بود ، رضاشاه از تاريخ درس نگرفت و بازم بيطرف موند . ايران اگه همون اول ميرفت طرف يكي از طرفاي جنگ مطمئننا جنگ اينقدر طول نميكشيد و مطمئننا طرف ايران پيروز بود . مشكل عقبموندگيمونو نندازيم گردن متفقين يا آلمان . مشكل از خودمون بود .
ژاپن آريايي نبود ، پيشوا صفت افتخاري آريا رو به اونا داده بود و گفته بود اين مردم مثل آرياها هستند ولي فقط يه صفت افتخاري بود نه بيشتر

comrade

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر

پسرجون! اول برو بخون من چی گفتم،بعد قضاوت کن. اسمی از سامی بودن نبردم گفتم جزو نژادهای پست.در مورد منبع حرفمم عین مطلب رو میذارم(منبع: کتاب "گذشته چراغ راه آینده است" به نقل از روزنامه مرد امروز، شماره 139، "خاکستر گرم" به قلم بهرام شاهرخ):

در این بین اداره ی نژاد حزب ناسیونال سوسیالیست آلمان ملتهای جهان را از نظر نژادی طبقه بندی کرده و ملتهای خاوری را به استثنای ژاپن در ردیفهای پست گذاشته بود.
ازدواج دختران آلمانی با ایرانیان قدغن شده بود، حتی کسانی که اولاد پیدا کرده بودند نمیتوانستند با نامزد خود معاشرت کنند...در خیابان کورفورسندام و کافه های برلن هر ایرانی که حتی با زن خود دیده مو شد مورد حمله قرار می گرفت.
راه آهن و جاده و نساجي و .... همه مفت بود ، چي داديم پاش ؟؟؟ قرار بود اجازه استفاده از سوخت رو در شمال بديم كه نداديم
:O :O :O واقعا دیدت نسبت به مسائل اقتصادی و دیپلماتیک خیلی جالبه!!! این رو کجای تاریخ گفتن که ما نفت شمال رو در ازای این امکانات به آلمان خواستیم بدیم؟ ( لازم نیست برا موجه جلوه کردن تاریخ بسازی) دیپلمات های آلمان هم انقدر گیج بودن که ما یه همچین کلاه گشادی سرشون گذاشتیم... در جواب این حرفت هم به سخنرانی دکتر مصدق در مجلس ششم شورای ملی استناد میکنم:
امروز که می خواهید سی میلیون پولی را که در دست مردم است و در واقع هستی این مملکت را به یک راهی صرف کنید، یک قدر دقت کنید...
شما به سی میلیون (تو اون زمان) میگی مفت؟ :O تازه بماند مواد خام(نه نفت شمال)ی که در ازای این تاسیسات در اختیار آلمانا گذاشتیم، نمونش 22500 تن پنبه خام و پشمی که تو هشت اکتبر 1939 قرارداد صدورش امضا شد.
ايران اگه همون اول ميرفت طرف يكي از طرفاي جنگ مطمئننا جنگ اينقدر طول نميكشيد و مطمئننا طرف ايران پيروز بود . مشكل عقبموندگيمونو نندازيم گردن متفقين يا آلمان . مشكل از خودمون بود .
مشکل ایران این بود که نتونس بیطرفیشو حفظ کنه و با معاملات پشت پرده با آلمان و تشکیل هیءت مشترک برای کودتا ( به سرکردگی مایر و کاموتا) و تشکیل دولت موافق نازی ها بهونه دست متفقین داد وگرنه میتونست مثل سوئد ( که به آلمانا اجازه ی ترانزیت وسایل جنگیشو در ازای پول داد) هم بیطرفیشو حفظ کنه هم سود کنه هم بهش حمله نشه.( تاریخو بخون متوجه میشی)
ژاپن آريايي نبود ، پيشوا صفت افتخاري آريا رو به اونا داده بود و گفته بود اين مردم مثل آرياها هستند ولي فقط يه صفت افتخاري بود نه بيشتر
آریایی افتخاری؟؟؟ :))این دیگه چه صیغه ایه؟ جدا اینارو ازکجا میاری؟ فقط گفته شده نژاد برتر، آریاییشو از کجا آوردی؟؟؟
نصیحت من: اول برو مطاله کن بعد بخند و هیچوقت بی اطلاعی خودتو به ندونستن دیگرون نسبت نده.

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

حرفايي كه گفتي برام تازگي داشت و رفتم دنبالش
چيزي كه پيدا كردم اين متن بود
در سال‌هاي بين دو جنگ جهاني يك‌بار ديگر روابط دوستانه ايران و آلمان ظاهر ‌گرديد و آن در زمان سلطنت رضاشاه بود. آلماني‌ها، با وجود شكستي كه خوردند و محدوديت كامل تسليحاتي كه پيدا كردند، به حيات خود ادامه دادند و مردم ايران را هم از دست ندادند. آن‌ها در زماني‌كه بايد در ايران سازندگي انجام مي‌گرفت در جهت صنعتي‌كردن كشور كمك‌هاي مهمي نمودند. در سال 1927.م امتياز حمل پست هوايي در سراسر ايران به شركت آلماني يونكرس داده شد. در سال 1928.م ساخت قسمتي از راه‌آهن شمال به مقاطعه‌كاران آلماني واگذار گرديد. در 1930.م اداره امور بانك ملي ايران نيز به كارشناسان آلماني داده شد. وقتي‌كه آدلف هيتلر، رهبر حزب ناسيونال‌سوسياليست، در ژانويه 1933.م (1311.ش) زمام امور آلمان را به دست گرفت و رايش سوم را به‌وجود آورد، روابط دو كشور ايران و آلمان وارد مرحله جديدي گرديد.

آلماني‌ها تبليغات وسيعي در مورد مشترك‌ بودن نژاد آريايي دو ملّت ايران و آلمان انجام دادند. آن‌ها هدف‌هاي دو كشور را هم در مبارزه با كمونيسم و امپرياليسم يكي نشان مي‌دادند. همان‌طوركه در طي جنگ جهاني اول ديديم، آلماني‌ها محبوبيتي در بين مردم داشتند. دليل اين محبوبيت آن‌ها در سال‌هاي قبل از جنگ جهاني دوم يكي اقداماتي بود كه در صنعتي‌كردن ايران بدون ادعا انجام دادند و ديگري تنفر و انزجاري كه مردم از انگليسي‌ها و روس‌ها داشتند.

در نوامبر 1935.م دكتر شاخت، وزير اقتصاد آلمان، به تهران آمد و در مورد توسعه روابط بازرگاني دو كشور با مسئولان ايران مذاكراتي انجام داد. يك قرارداد تهاتري در دسامبر1935.م (1314.ش) امضا شد بازرگاني ايران و آلمان به سرعت توسعه پيدا كرد. در عرض پنج‌ سال صادرات آلمان به ايران پنج‌ برابر شد و اين كشور بزرگ‌ترين خريدار مواد خام صادراتي ايران گرديد. صدها مهندس و كارشناس آلماني وارد ايران شدند و كالاهاي آلماني با شرايط سهل در اختيار ايرانيان قرار گرفت. در سال 1938.م خط كشتي‌راني مستقيم بين هامبورگ و خرمشهر داير گرديد و شركت هواپيمايي لوفت‌هانزا خط هوايي مستقيم تهران ــ برلن را برقرار ساخت.

دولت ايتاليا هم كه متحد آلمان بود در همين جهت پا به ميدان گذاشت. نيروي دريايي ايران را تقويت كرد. هيتلر خود را از محدوديت‌هاي قرارداد ورساي رها ساخت و ارتش نيرومندي را سازمان‌دهي كرد و با به هم‌خوردن تعادل قوا در اروپا جنگ جهاني دوم آغاز شد.

يه متن ديگه هم اين بود :

با شکست آلمان در جنگ جهانی اول، احساسات تند ناسیونالیستی با گرایش فاشیستی در این کشور شکل گرفت، که خود زمینه‌ای شد برای رشد حزب ناسیونال سوسیالیسم به رهبر آدولف هیتلر. این حزب تبلیغ می‌کرد که آلمانی‌های اصیل از نژاد آریایی هستند که همان "نژاد برتر" است.

در همین سالها در ایران رضا شاه پهلوی سلطۀ خود را با تکیه بر "میراث ایران باستان" و سرچشمه‌های اصیل ملت ایران تحکیم می‌کرد.

رضا شاه که می‌کوشید پروژه‌ی نوسازی کشور را بدون دخالت استعمارگران پیش ببرد، در آلمان نازی متحدی یافت که می‌توانست به رشد ایران کمک کند، و چه بهتر که این متحد خود را از "نژاد آریا" نیز می‌دانست! آلمان به اطلاع پادشاه ایران رساند که آماده است بدون هیچ چشمداشت استعماری، به رشد و توسعۀ ایران کمک کند. آلمانی‌ها در ازای دریافت نفت و مواد خام، به تأسیس شالوده‌ی صنعتی کشور کمک کردند.

وزارت تبلیغات آلمان نازی به رهبری گوبلز می‌کوشید با برنامه‌ای سنجیده، نظریات برتری نژادی و عقاید ضدسامی را در ایران گسترش دهد. فرستنده‌ی فارسی‌زبان "رادیو برلین" تبلیغ می‌کرد که آلمانی‌ها و ایرانیان از یک نژاد هستند و باید در جبهه‌ای متحد علیه استعمار مبارزه کنند.

اتحاد آریایی‌تباران
هنگامی که در آلمان حزب نازی به قدرت‌های جهانی اعلام جنگ داد، این سیاست به کام بسیاری از مردم ستمزده‌ شرق، از جمله مردم ایران، شیرین آمد. بار دیگر تاکتیک اتحاد بر ضد "دشمن مشترک" در خاطرۀ جمعی مردم زنده شد.

بسیاری از مردم مسلمان، از جمله در ایران، به آدولف هیتلر، پیشوای حزب نازی دل بستند. برای توجیه و تحکیم این گرایش، افسانه‌ها و شایعات بسیاری بر سر زبان‌ها افتاد. گفته می‌شود که برخی از ملایان شیعه تبلیغ می‌کردند که هیتلر پنهانی اسلام آورده و برای "اعتلای کلمۀ حق" با روس و انگلیس مبارزه می‌کند!

هیتلر و "امام زمان"
نویسنده‌ی کتاب "آلمانی‌ها و ایران" سند می‌آورد که برخی از ملایان در قم هیتلر را از اخلاف پیامبر اسلام دانستند و دسته ای از علما تا آنجا پیش رفتند که گفتند هیتلر همان "امام زمان" است که برای "احیای دین محمد" ظهور کرده است.

یک سند جالب گزارشی است که اروین اتل، سفیر آلمان در تهران در فوریه ۱۹۴۱ به مقامات برلین فرستاده است. آقای سفیر می‌نویسد: سفارت ما از چند ماه پیش از منابع گوناگون مطلع شده است که برخی از ملایان در سراسر کشور بالای منبر از پدیده‌ای تازه سخن می‌گویند، دال بر این که خداوند امام زمان را در هیئت آدولف هیتلر به زمین فرستاده است. در سراسر کشور، و بدون هیچ دخالتی از جانب سفارتخانه‌ی ما، شایع شده است که پیشوای آلمان برای نجات این کشور آمده است... در تهران یک ناشر عکس‌هایی از پیشوا (هیتلر) و امام علی، امام اول شیعیان، را چاپ کرده است. این عکس‌های بزرگ تا چند ماه در طرف راست و چپ ورودی چاپخانه چسبیده بود. این عکس‌ها پیام روشنی داشتند: علی امام اول است و پیشوا امام آخر

كلا من هيچ نشونه اي از حرفاي تو رو نديدم
كتابتو دقيق معرفي كن ، شك نكن تهيش ميكنم ميخونمش

comrade

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر

چیزایی که گفتی نه تازه بود و نه دلیلی برای اثبات همنژاد دوستی و حسن نیت آلمان.
بهت پیشنهاد میکنم کتاب "امپریالیسم، بال ترین مرحله ی سرمایه داری" رو بخون. توش میبینی که قبل از ج ج 1 سرمایه داری آلمان تازه وارد عرصه ی امپریالیسم شده بود و به همین خاطر دنبال جای پا میگشت تا قدرت رقابتشو با امپریالیستای قدیمی تر بالا ببره به همین خاطرم سعی میکرد با نشون ندادن چهره ی خشن یک دولت امپریالستی و ارائه پیشنهادهای منصفانه و عملکرد مناسب(دقیقا مثل آمریکا) در کشورهای تحت نفوذ قدیمیا بتونه بازار رو از دست اونها در بیاره. ج ج 1 هم سر همین موضوع اتفاق افتاد.
بعد ج ج 1 هم دقیقا همینطور بود، اما آلمان اینبار جدا از خوش حسابی به گرفتن ژست آزادی بخش و ضد امپریالیستی ( استفاده از تنفر ملتها از امپریالیسم قدیمی) و البته دستاویز کردن خزعبلاتی مثل مشترکات نژادی هم روآورده بود و در این ماجرا فقط ایران نبود بلکه کشورای دیگه هم بودنکه این حرفا رو باور کردن( این حرف ها فقط بهونه بود وگرنه آلمانا هم مثل بقیه دلشون به حال کسی نسوخته بود). البته اون زمان معامله با آلمان بیشتر از روس و انگلیس برای ایران منفعت داشت اما جانبداری از یک طرف، کار اشتباهی بود که نتیجش رو دیدیم. ایران میتونست همون موقع با استفاده از رقابت طرفین بیشترین سود رو کنه و به صرفه ترین پیشنهادات رو انتخاب کنه اما...
در مورد ضد کمونیسم هم چیز تازه ای نگفتی و فقط آلمان و ایران نبودن، آتاترک هم بود موسولینی هم و چیانکایچک هم و ... اصلا فکر کردی چرا این دولتهای میلیتاریست و سرکوبگر با ویژگی های مشترک تو یه بازه ی زمانی مشخص دور ا ج ش س یا توی کشورهایی که تو دهانه ی انقلاب بودن رو کار اومدن؟ برای سرکوب کمونیسم در داخل و جلوگیری از نفوذش به غرب و جنوب و فقط همین. چرا تو یکی از این دولتای دور تر یا آروم تر مثلا فرانسه روی کار نیومد؟ این دولتا در ابتدای امر (بر خلاف ادعاشون)فقط یه ابزار موقت دست سرمایه داری بین المللی بودن برای مهار کمونیسم، فقط همین. به همین خاطرم میبینیم که قبضه ی بازار ایران قبل از جنگ توسط آلمان با چراغ سبز انگلیس صورت گرفت.
در مورد ساختار ارتش هم باید بگم این ارتش فقط برای سرکوب مخالفان داخلی توسعه پیدا کرد و بس و گرنه عملکردشون رو تو شهریور1320 دیدیم.هیچکدوم از تسلیحات آلمان بدردمون نخورد چون همشون قدیمی و بنجل بودن. آلمان به ما یه هواپیمای BF-109 داد؟ یه بمب افکن مدرن یونکرس داد؟ یه تانک پانزر یا تایگر داد؟

در آخر چند نکته:
1.منبع نوشته هات ز ومعرفی نکردی.
2.حرفامو نبایدم تو این منابع کلی و ویکیپدیایی و جانبدار(از لحنشون معلومه) پیدا کنی. اونا کلین، توشون به این که 45 درصد از تجارت خارجی ایران تو سال 1941 با آلمان بود نیومده میخوای 22500 تن پنبه و پشم بیاد؟ اون سی میلیون تومنم از اخذ مالیات از تولید و واردات قند و شکر جمع شد.
3.این که گفته ی مصدق رو هم رد میکنی و اینکه یه چیزیو نخوندی میزاریش به پای عدم وجودش واقعا برام جالبه، اعتماد به نفست خوبه.(من منبع رو گفتم)
4.هنوز اون قضیه نفت شمال رو نگفتی و نگفتی از کجا آوردیش...

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

ممنون كه كتابا رو بهم معرفي كردي
پيداشون ميكنم ، ميخونم ، بعد بحثو ادامه ميدم (;

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

دوست دارم بدونم مهران بعد پنج سال هنوزم به نژاد برتر اعتقاد داره یا نه؟! :-"

ɐudɐrgnilɐ⋊.∀

هرچه هستی بمان و داراباش هرچه داری ببخش و مسکین شو
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی ناحیه 1 (طلایه داران سابق)
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد فیزیک*
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق قدرت - فیزیک محض

نژاد پرست یه نوع ویژگی خوب و صلح و دوستی نیست!
اونی که بچه ها دارن از اون حرف میزنن نوع دوستی هست که طبیعیه!
مردم هر کشور معمولا به همنوعان خودشون بیشتر اعتماد میکنن...!!!
ولی نژادپرستی یعنی برتر دانستن یک قوم یا نژاد و پست تر دانستن تمام اقوام از آن...!!!
یعنی یک فرد امریکا نژاد تمام امریکایی ها رو محترم بدونه ولی با غیر امریکایی ها عین حیوون رفتار کنه!(به بیان دیگر،باقی نژاد هارو آدم ندونه)
این ویژگی خیلی خیلی بدی هست!
کجاش خوبه که فقط هم قوم خودتو آدم بدونی بقیه رو آدم ندونی؟؟؟ [-(

qwertyuiopasdfghjkl

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دستغیب
شهر
همدان

به نقل از رهبر حزب رادیکالیسم :
نژاد پرست یه نوع ویژگی خوب و صلح و دوستی نیست!
اونی که بچه ها دارن از اون حرف میزنن نوع دوستی هست که طبیعیه!
مردم هر کشور معمولا به همنوعان خودشون بیشتر اعتماد میکنن...!!!
ولی نژادپرستی یعنی برتر دانستن یک قوم یا نژاد و پست تر دانستن تمام اقوام از آن...!!!
یعنی یک فرد امریکا نژاد تمام امریکایی ها رو محترم بدونه ولی با غیر امریکایی ها عین حیوون رفتار کنه!(به بیان دیگر،باقی نژاد هارو آدم ندونه)
این ویژگی خیلی خیلی بدی هست!
کجاش خوبه که فقط هم قوم خودتو آدم بدونی بقیه رو آدم ندونی؟؟؟ [-(
خوب راست میگه دیگه!
چیز خوبی نیست!

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
نژاد پرستی(با این واژه موافق نیستم*) یا راسیسم فرایندیه که طی اون افراد نژاد خودشونو برتر از بقیه افراد میدونن و این برتر دونستن محرک تبعیض هایی در جامعه میشه(این نظر منه)

حالا اینکه من با واژه نژاد پرستی موافق نیستم اینه که بهتر بود ما اسم این فرایند رو نژاد ستیزی میذاشتیم چون نژاد پرستی"پرست تو زبان فارسی به معنای پاسداشت به خودی خود اصلا بد نیست چیزی که منفوره نژاد ستیزی و برتر دونستن یک نژاد بر نژاد دیگر...
ولی خب تو زبان معیار شده که ما اشتباها کلماتی رو در معنای چیز دیگری به کار میبریم و مقصودمون اونه

بالا