• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

با آلودگی چه کنیم؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

admin

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
89
ماشالله دامنه آلودگی هوا به شهرستان هم رسیده و به جز تهرانی‌ها دیگران هم می‌تونن نظر بدن.

به نظرتون آلودگی هوا از کجا ناشی میشه؟ اینکه باد و بارون نداریم و هوای بالای شهر جابه‌جا نمیشه و اگر باد بیاد حل میشه؟ یک وضعیت خیلی بدتر از اینهاست و با باد درست نمیشه؟

اگر شما رئیس جمهور/شهردار/استاندار/... بودین برای مقابله با این مشکل چه می‌کردین؟ با هواپیمای سمپاش ٬ تو هوا آب‌پاشی می‌کردین؟

she wolf

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
teh
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
شریف
پاسخ : با آلودگی چه کنیم؟

می گن اگه بارونم بیاد بارون اسیدی میاد بهترین چاره ش اینه که باد خیلی شدیدی بیاد!!!!

آبجي مرضيه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
سمنان ---> بهشتی
رشته دانشگاه
پزشكي

مسخخره ترين حرف از يكي از ...:دليله نيومدنه بارونو گفته چون ما زنارو فرستاديم گوانجو خدا قهرش گرفته واسه همين بارون نمياد
ميدونم راهكار نبود گفتم اينو بذارم كه درصده حماقتو متوجه شيد

o_o

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

با هواپیمای سمپاش ٬ تو هوا آب‌پاشی می‌کردین؟
اين راهكارا باشه براي خود همون مسئولين :D مگه چقدر ميتونن تاثير بذارن ؟!

بايد از اين مشكلات پيشگيري بشه !
آمار ميگه 70% آلودگي ها مربوط به وسايل نقليه اس ! #-o
پس يكي از راهكارا ميتونه توليد خودرو هايي باشه كه با استاندارد ها مطابقت داشته باشن ... چون خيلي از خودرو هايي كه الان ما داريم تو آفسايدن ! :rolleyes:

blackparastoo

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱

کلاً این آلودگی هوا ناشی از وارونگی دما یا اینورژنه ! ( + یعنی وقتی انرژی‌ـی که زمین از دست میده ، بیشتر از میزان انرژی‌ـی باشه که به دست میاره ، کره ی زمین سرد میشه و هوای اطراف خودش رو هم سرد میکنه ؛ در نتیجه با افزایش ارتفاع ، افزایش دما رو هم شاهد خواهیم بود . که این حالت ، درست برعکس حالت عادیه . )

حالا این هوای آلوده ای که جابه‌جا نمیشه ، به نظر من توی تهران بر میگرده به تعداد زیاد اتومبیلهایی که هر روز تولید میشن و بدون هیچ حساب و کتابی ، روز به روز تعدادشون بیشتر میشه ...
تا اونجایی که من اطلاع دارم ، هوای تهران همیشه آلوده بوده و تنها فرقی که الآن کرده ، اینه که آلودگی به حد هشدار و در بعضی مناطق به اضطرار رسیده !

یه راهی که به نظر من توی دراز مدت تأثیر خیلی خوبی روی هوای تهران میذاره ، کم کردن تعداد ماشینهاییه که تولید میشن ...
راه بعدی اینه که کارخونه هایی که توی تهران هستن رو از شهر خارج کنن .

فعلاً هیچ راهی که زمان کمتری برای نتیجه دادن بطلبه ، به ذهنم نمیاد ...

Samaneh.Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
کرج
مدال المپیاد
مدال نقره‌ی المپیاد نجوم‌و‌اخترفیزیک ..
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

شهر ما هم كمي آلودگي دار شده :D

چطوري با باد مشكل حل ميشه؟! مياد شهراي بقل ديگه! :D هوايي كه منتقل شه ، خوب نيست . باز آلودگي سرجاشه ، فقط غلظتش كمتره ! اگه بياد زمين هم كه ميشه بارون اسيدي. اما بارون اسيدي كه زياد به ما و سلامت ما ضرر نميرسونه ، نسبت به آلودگيي كه ما داريم تنفس ميكنيم!

به نظرم اگه بارون بياد خوبه ، اما با اين هواپيماها آب پاشيدن ، خيلي داغونه ! :D اصلا فايده نداره اين آبي كه ريختن! (آبش تصفيه شده بود ديگه؟! يا آب فاضلاب؟! )

واسه ي بهبود اوضاع هم يا همه رو تعطيل ميكردم( به عنوان همون مقام ها :D ) نه اينكه اداره ها باز باشن و دانش آموزا نرن مدرسه ! يا يه ساعت كمترش كنم ساعت اداري رو! :D من نميفهمم اداره اي ها خودشون با ماشين خودشون ميرن ، چرا بچه ها كه با سرويس ميرن مدرسه اكثرا رو تعطيل ميكنن؟!؟! و نميفهمم چرا اداره اي ها يه ساعت ، ساعت اداريشون كم ميشه؟! بلاخره آلودگيي كه توليد ميشه همونه ! حالا توي زمان هاي مختلف!! :-"

آبجي مرضيه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
سمنان ---> بهشتی
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از پــرسـتو...! :
کلاً این آلودگی هوا ناشی از وارونگی دما یا اینورژنه ! ( + یعنی وقتی انرژی‌ـی که زمین از دست میده ، بیشتر از میزان انرژی‌ـی باشه که به دست میاره ، کره ی زمین سرد میشه و هوای اطراف خودش رو هم سرد میکنه ؛ در نتیجه با افزایش ارتفاع ، افزایش دما رو هم شاهد خواهیم بود . که این حالت ، درست برعکس حالت عادیه . )

حالا این هوای آلوده ای که جابه‌جا نمیشه ، به نظر من توی تهران بر میگرده به تعداد زیاد اتومبیلهایی که هر روز تولید میشن و بدون هیچ حساب و کتابی ، روز به روز تعدادشون بیشتر میشه ...
تا اونجایی که من اطلاع دارم ، هوای تهران همیشه آلوده بوده و تنها فرقی که الآن کرده ، اینه که آلودگی به حد هشدار و در بعضی مناطق به اضطرار رسیده !

یه راهی که به نظر من توی دراز مدت تأثیر خیلی خوبی روی هوای تهران میذاره ، کم کردن تعداد ماشینهاییه که تولید میشن ...
راه بعدی اینه که کارخونه هایی که توی تهران هستن رو از شهر خارج کنن .

فعلاً هیچ راهی که زمان کمتری برای نتیجه دادن بطلبه ، به ذهنم نمیاد ...
آلودگی هوای تهران در روزهای گذشته از آن مرز گذشته که بتوان نام آن را آلودگی گذاشت. در حقیقت هوای تهران آلوده به گاز خفه کننده شده است. در گزارش های محرمانه ای که حتی نمایندگان مجلس و نمایندگان شورای شهر تهران نیز از آن اطلاعات دارند قید شده که روزانه تقریبا 160 نفر در تهران بر اثر مسمومیت ناشی از گازهائی که هوای تهران پخش است خفه می شوند و یا قلبشان از حرکت باز ایستاده و می میرند.

همه از آلودگی هوا می گویند و مردم نیز اکنون سالهای که با این اصطلاح آشنائی دارند، اما در روزهای اخیر بحث دیگر نه بر سر آلودگی، بلکه مسمومیت ناشی از گازهای خفه کننده در هوای تهران است. این گازها ناشی از تولید بنزین داخلی است که دولت می خواهد با آن جبران تحریم فروش بنزین به ایران را بکند.

برای بدست آوردن بنزین با کیفیت خوب (اکتان بالا) به کاتالیزورهای مخصوصی نیاز است که این کاتالیزورها تنها توسط چند شرکت آلمانی، آمریکایی و هلندی تولید میشوند. با وجود تحریم ها، این کاتالیزورها به ایران وارد نمی شود و بدستور دولت بنزین بی کیفیت (اکتان پائین) تولید شده و پس از مخلوط کردن با مقداری از بنزین وارداتی بین پمپ بنزین ها تقسیم می شود.

محمد!

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی1 تهران
دانشگاه
شريف
رشته دانشگاه
مهندسي صنايع

بابا خفه شدیم بخدا!
مدرسه ما کثیف ترین و الوده ترین منطقه شهره
اه اه اه :-&

آبجي مرضيه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
سمنان ---> بهشتی
رشته دانشگاه
پزشكي

اگه بخاطره وارونگيه دما و اينا بود بايد قبلنم نمونه هاشو تو شهر هاي ديگه هم ميديديم ولي اين تقريبا جزئ باراي اوله كه به خيلي از شهرهاي ديگه كشيده شايد درصديش به خاطره وارونگي نيومدن باد و اينا باشه
ولي وقتي به اكثره شهر ها الودگي منتقل شده ميشه گفت به خاطره كيفيته پايينه بنزينه كه دامنه ي الودگي انقد گسترده شده

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

بنزینی که کشور تولید میکنه، از تبدیل خط تولید بنزن به بنزین به دست اومده
این بنزین بسیاراتی سرب داره، چون چرخه بنزن نمیتونه سرب بنزین رو خالص سازی کنه، گرچه میسوزه
یعنی این آلودگی بخاطر بنزین نامرغوب هست، درسته وارونگی دما هم هست، اما این وارونگی هرسال اتفاق می افته و زمانی خطرناک میشه که آلاینده های لایه های بالا زیاد باشن
مثل وارونگی مشهور لندن، یا همین تهران
مال لندن بخاطر دود کارخونه ها بود و مال ایران، بنزین
بارون تاثیر خاصی نداره، فوقش یه بارون اسیدی میاد و دو هفته بعد دوباره {-8
و با هواپیمای سم پاش آب پاشیدن هم کاریست مسخره، چون اولا ظرفیت مخزنش در اون حد نیست که بتونه کار مفیدی انجام بده، ثانیا ارتفاع پروازیش پایینه و ثالثا، آب چاره رفع آلودگی ها نیست
طرح زوج و فرد کردن هم نه، به نظر من بهتره کلا رفت و آمد ماشین های شخصی رو ممنوع کنن و یه هفته مردم فقط با تاکسی و اتوبوس و مترو برن سر کار
شاید فرجی شد

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

من شنیدم واسه این بنزین جدیداس!
میگن ایناس که انقدر هوارو آلوده میکنه.اما درمورد صحتش اصلاعی ندارم!

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

مگه چقدر بنزین جدید مصرف شده که بخواد چنین آلودگی ای رو تولید کنه؟ شاید بی تاثیر نباشه، ولی منطقی نیست!!
ممنوع کردن رفت و آمد وسایل شخصی که زندگی مردم رو تعطیل میکنه تا حد زیادی! یه کاری بکن مردم بتونن زندگی کن:)

خوشبختانه پیش بیی شرایط آب و هوایی تا حد خوبی انجام میشه. حداقل یک هفته قبل از به اضطرار رسیدن وضعیت هوای شهر، بهتره طرح زوج و فرد و کم کردن ساعات ادارات و کارخونه ها رو اجرا میکردن... نشستن گفتن اگه خدا بخواد طوری نمیشه!!
حالا گیریم دیگه آلودگی ای به هوا اضافه نشه توی این چند وقت با طرح هایی که دولت اجرا میکنه یا ما فکر می کنیم از تولید آلودگی جلوگیری میکنه! خب از حجم این آلودگی ها کی با چه راهی میخاد کم کنه؟ میشه قضیه هواپیما برای آب پاشیدن و خندیدن مردم به بدبختی ئی که توش گیر کردن:)

panther

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی هرمزگان
رشته دانشگاه
پزشکی

با آب پاشی و کارایی که تو زمان کوتاه نتیجه بده کاری از پیش نمیره!
به نظره من باید امکانات رو تو بقیه شهر ها بهتر کنن که هر کسی که دستش به دهنش رسید پا نشه بیاد تهران!!!
یا شهر های بزرگ دیگه..(قصد توهین ندارم!)
الان شما تو تهران به من بگین چند نفر تهرانی هست؟؟؟

niloofar_al

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
بچه بودم المپیاد ریاضی دوست داشتم ولی الان فقط ادبیااااااااااااات :دی
رشته دانشگاه
فلسفه / علوم اجتماعی / علوم س

نمی شه گفت مشکل از جمعیت تهرانه . واس خاطر این که کلی شهر پر جمعیت تر از تهران هم تو دنیا هس که هواش انقد فاجعه نیست .
مشکل اساسی جای کارخونه هاست و بد بودن وسایل صنعت .

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا