• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کدام مهمتر است ازادیم یا استقلال میهنم

ازادی با بیگانه یا حتی تنگنا ولی با خودی؟

• مهم استقلال کشورم هست وازادی را در این شرایط نمیخواهم

رای‌ها: 18 54.5%
  • مهم ازادی و اختیارم هست حتی اگر نیاز باشد با بیگانه

رای‌ها: 15 45.5%

• رای‌دهندگان
    33

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد
پاسخ : کدام مهمتر است ازادیم یا استقلال میهنم

این حالت غیر ممکنه چون ازادی فقط با استقلال ممکنه
در ضمن کسی که ازادیه شمارو اززتون بگیره خودی نیست پس گزینه هام اشتبان ! یعنی کلآ نظر سنجی رو هواس :D

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

نه تو سیاست وجود و امکان داره......

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

نه آزادی بدون استقلال معنا داره و نه استقلال بدون آزادی. هر زمانی که یکی نباشه قطعا دیگری هم نیست و هر زمان واقعا یکی باشه دیگری هم هست.

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

برادر من در حیطه سیاسی معنا داره...

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از Saeed.A :
نه آزادی بدون استقلال معنا داره و نه استقلال بدون آزادی. هر زمانی که یکی نباشه قطعا دیگری هم نیست و هر زمان واقعا یکی باشه دیگری هم هست.
این همه کشور تو دنیا هستن که زیر سلطه ی یه کشور دیگن ولی آزادی هم دارن مثل : ولز ، استرالیا ، کانادا و ... از اون طرف کشور هایی هم هستن که استقلال دارن ولی آزادی ندارن. مثال بارزش خودمون! چه طور میتونی این رو انکار کنی؟

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

خب درسته ما زیر سلطه مستقیم نیستیم اما شاید استعمار های غیر فرهنگی باشیم که موضوع تاپیک فقط استعمار مستقیم سیاسی و حقوقیه خب حالا موضوع اینجاست الان ما اقای خودمون باشیم حداقلش اینه که میدونیم کسی بمون زور نمیتونه بگه حالا گور بابای ازادی این وسط..

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از Mohammadreza128 :
خب درسته ما زیر سلطه مستقیم نیستیم اما شاید استعمار های غیر فرهنگی باشیم که موضوع تاپیک فقط استعمار مستقیم سیاسی و حقوقیه خب حالا موضوع اینجاست الان ما اقای خودمون باشیم حداقلش اینه که میدونیم کسی بمون زور نمیتونه بگه حالا گور بابای ازادی این وسط..
این حرفت یعنی اگه بیگانه استقلال کشورت رو ازت گرفت مشکل داره ولی اگه خودی آزادیت رو ازت گرفت و نذاشت اون جوری که دوست داری فکر کنی هیچ اشکالی نداره! یعنی واقعا حاضری از کسی که به عنوان هموطن میشناسیش حرف زور بشنوی و بهت ظلم بشه؟!؟

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از HIM :
این حرفت یعنی اگه بیگانه استقلال کشورت رو ازت گرفت مشکل داره ولی اگه خودی آزادیت رو ازت گرفت و نذاشت اون جوری که دوست داری فکر کنی هیچ اشکالی نداره! یعنی واقعا حاضری از کسی که به عنوان هموطن میشناسیش حرف زور بشنوی و بهت ظلم بشه؟!؟
ا
مشکل شما اینجاست که مطلق حرف منو میگیرین من به نسبت گفتم یعنی میگم اگه قرار باشه ازادی باشه اما با بیگانه بهتره نباشه بدون بیگانه انتخاب بد از بدتر رو داریم اینجا میگیم به نظر من که اینجوری بهتره که ازادی هم نباشه ولی خودمون مال خودمون باشیم

مسلما هر دوتاش بهتره منم میگم هردوتا باهم...

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نظر من که آزادی تو کشور ما هست
هیچ کشوری وجود نداره که واسه مردمش آزادی 100 درصدی باشه هر کشوری یه خطوط قرمزی داره .
در ضمن همین آزادی 100 درصدی هم اصلا خوب نیست چون باعث هرج ومرج میشه !
ولی من ترجیح میدم کشورم استقلال داشته باشه . اصلا دوست ندارم یکی دیگه سرنوشت کشورم رو رقم بزنه

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از NADIMATRIX :
به نظر من که آزادی تو کشور ما هست
هیچ کشوری وجود نداره که واسه مردمش آزادی 100 درصدی باشه هر کشوری یه خطوط قرمزی داره .
در ضمن همین آزادی 100 درصدی هم اصلا خوب نیست چون باعث هرج ومرج میشه !
ولی من ترجیح میدم کشورم استقلال داشته باشه . اصلا دوست ندارم یکی دیگه سرنوشت کشورم رو رقم بزنه
قبلا هم گفته بودم هردوتاش با هم خوبه نه جدا.
اما اینو مطمئن باشین که ملتی که آزادی اندیشه و بیان داشته باشه ولی استقلال نداشته باشه به زودی به استقلال هم میرسه ولی ملتی که استقلال داشته باشه ولی آزادی اندیشه و بیان نداشته باشه به زودی همون استقلالش رو هم از دست میده.
در یک محیط و جامعه ی غیر آزاد پیشرفتی در هیچ زمینه ای نخواهد بود و این مسئله موجب وابسته شدن آن کشور به بیگانه می شود و بنابرین استقلالش هم از دست میره.

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از HIM :
قبلا هم گفته بودم هردوتاش با هم خوبه نه جدا.
اما اینو مطمئن باشین که ملتی که آزادی اندیشه و بیان داشته باشه ولی استقلال نداشته باشه به زودی به استقلال هم میرسه ولی ملتی که استقلال داشته باشه ولی آزادی اندیشه و بیان نداشته باشه به زودی همون استقلالش رو هم از دست میده.
در یک محیط و جامعه ی غیر آزاد پیشرفتی در هیچ زمینه ای نخواهد بود و این مسئله موجب وابسته شدن آن کشور به بیگانه می شود و بنابرین استقلالش هم از دست میره.

الان منظورت ایرانه دیگه ؟

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از NADIMATRIX :
الان منظورت ایرانه دیگه ؟
نه ، حرفم کلی بود.

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

الان تو ایران سلب ازادی ۱۰۰ درصد نیست کمی در مواردی هست کع شایدم واقعا زوره اما به نسبت ما استقلال داریم کاری نداریم بیاین بگیم از نظر فلانی تابع دین عرب هاییم از فلان نظر اقتصادی کمک میکنیم و...
از نظر مطلق ما کشور استقلال یافته کاملی هستیم اگه کسی میگه نیستیم دلیلشو بگه

imanjo0n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دستغیب 1
شهر
شیراز

استقلال(سوراخه!) کشور ما به چه دردی می خوری وقتی که خود مردم ازادی ندارن ؟؟ فرضا ما قطب علمی باشیم ، همه ی دانشمند های جهان بیان تو کشور ما ، بقیه رو استعمار کنیم ، ما نتونیم 2 کلام حرف توی سایت ها بزنیم که مبادا فیلتر نشه سایت ، مبادا نیان دنبالمون و بگیرنمون !
الان تو ایران سلب ازادی ۱۰۰ درصد نیست کمی در مواردی هست کع شایدم واقعا زوره
اتفاقا من می گم 100% هست یا حداقل 90% ... دیگه باید چیکار کنن که ما ازادی نداشته باشیم ؟؟البته رسوندن یک ملت از ازادی نسبتاً زیاد به ازادی بسیار کم یکم طول می کشه ... الان هم دارن کم کم این رو کم می کنن ... به زودی اینترنت ملی می شه در کنار اینترنت جهانی و بعدش اینترنت جهانی هم تموم می شه و می شیم مثله کره ی شمالی ... مردم کره ی شمالی هم خودشون فکر می کنن ازادی مطلق دارن ، چون که بهشون می گن که فلان کشور اینطوری هست ، مردم فلان کشور سالی 1 بار گوشت می خوردن ، ولی ما که 2 ماهی 1 بار گوشت می خوریم وضعمون بهتره ... (اینا رو توی یه مستند گفتن ...!)
تعداد زیادی فکر می کنن که ما ازاد هستیم ، چون که از کشور های دیگه خبر ندارن ... شما می تونید 1 کار نام ببرید که نشون دهنده ی ازادی در کشور باشه که در حال حذف شدن نباشه؟؟ من که هر چی گشتم پیدا نشد .. !

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از imanjo0n :
استقلال(سوراخه!) کشور ما به چه دردی می خوری وقتی که خود مردم ازادی ندارن ؟؟ فرضا ما قطب علمی باشیم ، همه ی دانشمند های جهان بیان تو کشور ما ، بقیه رو استعمار کنیم ، ما نتونیم 2 کلام حرف توی سایت ها بزنیم که مبادا ف****ر نشه سایت ، مبادا نیان دنبالمون و بگیرنمون ! اتفاقا من می گم 100% هست یا حداقل 90% ... دیگه باید چیکار کنن که ما ازادی نداشته باشیم ؟؟البته رسوندن یک ملت از ازادی نسبتاً زیاد به ازادی بسیار کم یکم طول می کشه ... الان هم دارن کم کم این رو کم می کنن ... به زودی اینترنت ملی می شه در کنار اینترنت جهانی و بعدش اینترنت جهانی هم تموم می شه و می شیم مثله کره ی شمالی ... مردم کره ی شمالی هم خودشون فکر می کنن ازادی مطلق دارن ، چون که بهشون می گن که فلان کشور اینطوری هست ، مردم فلان کشور سالی 1 بار گوشت می خوردن ، ولی ما که 2 ماهی 1 بار گوشت می خوریم وضعمون بهتره ... (اینا رو توی یه مستند گفتن ...!)
تعداد زیادی فکر می کنن که ما ازاد هستیم ، چون که از کشور های دیگه خبر ندارن ... شما می تونید 1 کار نام ببرید که نشون دهنده ی ازادی در کشور باشه که در حال حذف شدن نباشه؟؟ من که هر چی گشتم پیدا نشد .. !
کاملا موافقم.
پرنده ای که از زمان تولد تو قفس بوده فکر میکنه آزاده چون دنیاش محدود شده به همون قفس.

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

چه خوش است حال مرغی که قفس ندیده باشد
و چه خوشتر حال آنکه ز قفس پریده باشد
پر و بال ما شکستند و در قفس گشودند
چه رها چه بسته مرغی که پرش دریده باشد

همین!

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

خب من گفتم سلب ازادی هست نگفتم
نیست گفتم ۱۰۰٪ نیست ...
من گفتم الان یعنی اینترنت ملی رو پیش نکش چون جزئی از حال نیست خب موافقم که دارن ازادیو کم میکنن ولی چه ربطی به این تاپیک داره?
من میگم کشور بی ازادیت مهمه یا خوده ازاده بی کشورت?

imanjo0n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دستغیب 1
شهر
شیراز

خب من گفتم سلب ازادی هست نگفتم
نیست گفتم ۱۰۰٪ نیست ...
من گفتم الان یعنی اینترنت ملی رو پیش نکش چون جزئی از حال نیست خب موافقم که دارن ازادیو کم میکنن ولی چه ربطی به این تاپیک داره?
من میگم کشور بی ازادیت مهمه یا خوده ازاده بی کشورت?
من داشتم می گفتم که کم کم داره می شه 100% !!
درهر صورت ، به نظر من با توجه به وضعیت ازادی ، بهتره که استقلال داشته باشیم ولی ازاد باشیم ...

بالا