• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جنگ نرم

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

admin

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
89
فکر کنید الان شما رهبر ایران هستید. یک نشریه معتبر آمریکایی میاد یک مقاله منتشر میکنه که یک لیست بلندبالا از ثروت مقامات ایران منتشر می کنه و میگه فلان فرد توی فلان بانک اینقدر پول داره. پسر شما توی فلان کشور اینقدر زمین داره. صاحب فلان جاست و ... . اینها هم واقعیت ندارند.

طبیعتا این حرف ها به وجهه شما لطمه میزنه. شما برای اینکه مردم رو قانع کنید این ها دروغه، چیکار میکنید؟

آبجي مرضيه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
سمنان ---> بهشتی
رشته دانشگاه
پزشكي
پاسخ : جنگ نرم

براي مبارزه با جنگه نرم
من فكر كنم استفاده از رسانه يكي از راه هاي ممكن باشه و اين كه تاثيرش رو افكاره عمومي زياد شه
يا با استفاده از نفوذه اسلام تو سياستمون يا بالا بردن نفوذ رهبري كه منابع قدرت نرمن . كه براي استفاده از اين روش بايد اين دو بخش رو تقويت كرد و محبوبيتو خوده مسئولين بالا ببرن حالا توسط هرچي كه تو ايران قدرت اين بخش داره ضعيف ميشه و ديگه نميشه استفاده كرد .

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نظر من باید طوری باشه که اعتماد مردم به رسانه ها و تبلیغات داخلی کشور بیشتر از رسانه های خارجی باشه. یعنی اگه اونا همچین چیزی منتشر میکنن و رسانه های ما چیزی خلاف اون رو بیان میکنن، مردم باید اونقدر اعتماد داشته باشن تا شک نکنن. بنابراین بیشتر از همه سعی میکردم اعتماد مردم رو به دست بیارم.

sjazayeri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب ۱
شهر
شیراز
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر

به نقل از مدیریت :
فکر کنید الان شما رهبر ایران هستید. یک نشریه معتبر آمریکایی میاد یک مقاله منتشر میکنه که یک لیست بلندبالا از ثروت مقامات ایران منتشر می کنه و میگه فلان فرد توی فلان بانک اینقدر پول داره. پسر شما توی فلان کشور اینقدر زمین داره. صاحب فلان جاست و ... . اینها هم واقعیت ندارند.

طبیعتا این حرف ها به وجهه شما لطمه میزنه. شما برای اینکه مردم رو قانع کنید این ها دروغه، چیکار میکنید؟
خب قاعدتا من نیستم که باید دروغ بودن اونهارو ثابت کنم. ولی خب به شرایط هم بستگی داره. اگه مردم از من خوششون بیاد مسلما به اون اهمیتی نمیدن. ولی اگه خوششون نیاد ترجیح میدن باورش کنن(هرچند بی پایه و اساس هست). در حالت دوم مردم به احتمال قریب به یقین به منابع داخلی هم اطمینان ندارن پس تبلیغ از طریق اون ها هم بی اثر هست.
من باشم توی یک دادگاه بین المللی از اون نشریه شکایت میکنم اگر دادگاه علیه اش رای بده میشه گفت تا حد زیادی خنثی میشه.

AHMADREZA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی کاشان
شهر
کاشان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نظرم باور شدن این مطلب توسط مردم تا حدود زیادی به محبوبیت من بستگی داره که رهبرم و خواست عمومی برای باور اون
برای مثال حرف های یک کارگردانی برای یه مقامی از ثروت و اینا اون موقع جامعه توانایی پذیرش اون رو داشت کما اینکه می شد توی گفت و گوهای اجتماعی به این موضوع برخورد که افراد به اون استناد می کردن
اما اگر در شرایطی این اتفاق افتاد میومدم درگاه بی طرف حرفهای خودم رو می زدم و قضاوت رو به عهده ی مردم می ذاشتم و البته اگه می دیدم اون موضوع در جامعه زیاد نفوذ نداره واردش نمی شدم

بالا