• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چند انتقاد از اعضا

آیا اصلاحیه گروه نوشت عملی شود؟

• آری

رای‌ها: 7 53.8%
  • خیر

رای‌ها: 6 46.2%

• رای‌دهندگان
    13
  • شروع کننده موضوع

hasangolab

کاربر حرفه‌ای
شهر
قم
مدال المپیاد
ترکیبیات علیپور خوندم!
دانشگاه
Massachusetts Institute of Technology
رشته دانشگاه
Electrical Engineering
پاسخ : چند انتقاد از اعضا

بابا گروه نوشت قانون نداره خود شما که قانون دارید! :D

Pegah

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربردهای آن

دوستان،
به نظر من گروه نوشت ما مشکل داره...
ببینید، ما اینجا به وضوح تغییرات رو می بینیم و اینکه عده ی قابل قبولی سعی می کنن اینجا رو بهتر کنن. واقعا هم این کار رو می کنن. به هر حال تو هر جامعه ای یه سری آدم ها هستن که اخلال گر نظم باشن و به نظر من خوبه که به یه قانون نامه ی اساسی برای اینجا فکر کنیم، بنویسیم، و برای اعضایی که تازه عضو می شن حالت تایید قبل از ثبت نام داشته باشه و برای بقیه هم باید فرستاده بشه. چون تا این کار انجام نشه بعضی بی نظمی ها همین طوری خواهند موند.
اما گروه نوشت.
من اساسا با این "هیییییییچ محدودیتی" آقای مضروب مشکل دارم. گرچه به نظر من آقای مضروب خودشون خوب با اصول وبلاگ آشنایی دارن، و تا حالا هم واسه ش زحمت زیادی کشیدن. اما اول بیاین کمک کنیم ایشون رو راضی کنیم که این "هیییییییچ محدودیتی" مال اون روزایی بود که بچه های وبلاگ روزی 4 ساعت وقت شون رو با هم دیگه چت می کردن و خب طبعا هر اعتراضی چیزی بود مطرح می شد و چیزی نمی موند که مدیر بخواد محدود کنه.
الان، طیف نویسنده ها خیلی تغییر کرده. بچه ها فقط از کرج و تهران نیستن، بعضی ها کاملا جدیدن. طرز فکرهامون متفاوت تره. طیف و سبک نوشته هامون با هم فرق داره... من قبول ندارم که هر کسی حق داشته باشه هر جور هر چی دلش می خواد بنویسه. گرچه نظر آقای مضروب فکر نمی کنم این باشه.
در مورد گروه نوشت، باز هم می گم، با این که قبلا توی پی نوشت یکی از مطالبم گفته بودم، من وقتی بعد از یک هفته اومدم تهران و شروع کردم مطالب رو خوندن، یک سری مطلب دیدم که واقعا احساس کردم بی محتوا داریم میشیم. این اتفاق چیزیه که باید جلوش رو بگیریم. به نظر من یک برخورد جدی مایه شه! یعنی یکی بیاد واسته بگه "دقت کردین دارین بی محتوا می نویسین؟"
خب، گرچه چیزی مثل گروه نوشت، مثل نوشتن، اگر با دغدغه ت شروع نشه، و بخوای بنویسی تا دغدغه ایجاد شه، ممکنه که خیلی از این جور اتفاقا توش بیفته.
یک چیز دیگه؛
به نظر من، انتقاد معناش حرمت شکنی نیست. اولین چیزی که رعایت می کنید لطفا حرمت باشه. اگر حرمت نگه دار نباشید نمی تونیم با هم مشکلاتمون رو حل کنیم.
به نظر من، جدا از اینکه اون مطالب هیچ شباهتی به مطالب دیوانه ها نداشتن، اصلا درست نیست آدم بیاد یه مثال بزنه بگه آقا اینا رو می خونی یاد دیوونه خونه میفتی.
نکته ی بعدی،
گروه نوشت به بازدید کننده، به منتقد، به پیگیر های بیشتر نیاز داره.
ششصد هفتصد نفر میان این جا و میرن، روزانه هزار جور نظر و .. گذاشته می شه، بعضی نظرات رو میبینید که واقعا طرف بخاطرش وقت می ذاره. اما گروه نوشت نه.
گروه نوشت رو فقط نویسنده هاش می خونن. بقیه تون میاین، قبل از اینکه جو رو درک کنید، سعی کنید بچه ها رو درک کنید، سعی کنید باهاش مثل یک نوشته برخورد کنید ( و نه یک بحث فروم)، نظرای تند می دید، انتقادای تند می کنید، و میرین تا یک ماه، چند ماه، چند سال دیگه، که آیا دوباره برگردید یا نه.
من از طرز برخورد شما شاکی هستم. شما اهمیت گروه نوشت برای نویسنده هاش رو درک نمی کنید، دغدغه های نویسنده ها رو نمی فهمید، ارزش نوشته ها رو نمی پذیرید، انتقاد های بجا و درست نمی کنید، گروه نوشت رو به عنوان یک گروه نوشت نمی ÷ذیرید و باهاش ارتباط لازم رو برقرار نمی کنید، و حتی پیگیر واقعی هم نیستید.
شما فقط میاید، نگاه می کنید، خیلی هاتون پوزخند می زنید و می رید.
اگر انتقاد دارید، واستید و کمک کنید گروه نوشت رو برسونیم به جای خوب. اگر سمپادیا واسه تون مهمه. اگر گروه نوشت براتون ارزشمنده. و خیلی اگرهای دیگه.
من، با اینکه انتقادهای شما رو می پذیرم، اما می خوام بهتون بگم دوستان، این توان ماست. شاید همه ی توانمون نباشه. این چیزی بوده و هست که ما تونستیم تا به حال بسازیم.
حالا شما لطف کنید، تشریف بیارید، با ما و نوشته هامون ارتباط بگیرید، تو جو ما قرار بگیرید، و بعد انتقاد کنید... نه حرمت شکنی و غرغر.

ضمنا، من بحث های اینجا رو تو گروه نوشت راه انداختم.
لطف کنید تشریف بیارین اونجا در خدمت باشیم.
به نظر من این طوری مشکل مون راحت تر و زودتر حل می شه، چون انتقاد به بچه های گروه نوشت وارد شده.

• شروع کننده موضوع

hasangolab

کاربر حرفه‌ای
شهر
قم
مدال المپیاد
ترکیبیات علیپور خوندم!
دانشگاه
رشته دانشگاه
Electrical Engineering

از شما خیلی ممنونم پگاه خانم حرف های سازنده ای زدید! :D شاید بچه ها به حرف های شما گوش کنند!

راستی امروز که رفتم به گروه نوشت یه مقداری امیدوار شدم چون یه مقدار محتوای پست ها بهتر شده بود! :D

Pegah

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربردهای آن

من نمي دونستم شما همون Slience هستين :دي

خواهش مي كنم!

• شروع کننده موضوع

hasangolab

کاربر حرفه‌ای
شهر
قم
مدال المپیاد
ترکیبیات علیپور خوندم!
دانشگاه
رشته دانشگاه
Electrical Engineering

یه Off topic بدم:
بابا تو رو خدا دیگه ننویسید :D این دی انگلیسی که میذارن داستان داره سرتون رو در حالت نود درجه بگیرید می فهمید.
کد:
:D
اینم چیزای دیگه اش:
کد:
;)
:)
:(
:'(
8)

Pegah

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربردهای آن

خب داستانش رو همه مي دونن! زبون عوض كردنش سخته!

بالا