• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نظر شما راجع به سازمان میراث فرهگی و گردشگری؟؟؟

• شروع کننده موضوع

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِـــ CNIHS یا همون CIHS سابق
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO
به نظر شما آیا سازمان میراث فرهنگی از آثار تاریخی تونسته به خوبی مراقبت کنه یا نه؟ چرا؟
اگرهم شما ماجرایی براتون پیش اومده که به نظرتون سازمان میراث فرهنگی خوب کار کرده یا نه بگید؟ :-?

• شروع کننده موضوع

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO
پاسخ : نظر شما راجع به سازمان میراث فرهگی و گردشگری؟؟؟

به نظر من که سازمان میراث فرهنگی نتونسته به خوبی از آثار تارخی مراقبت کنه.
نمونش تخت جمشید
که میبینی چی جوری ازش مراقبت میکنن
من خودم رفته بودم تخت جمشید چن تا بچه داشتن رو دیوارای کاخ که ارتاعش کوتاه شده بود میدویدن
منو بگو این قد عصبی بودم X-(
بعد هیچکی هم هیچی نمیگف
بعدش یه مرده که قسمت ها را معرفی میکرد میگف زیر همین دیوار یه اثر تاریخی خیلی ارزشمند پیدا شده
یکی نی به اینا بگه شما که میگید این چیزا پیدا میشه چرا میذارید هر کی از رو این دیوارا رد بشه
حالا این یه نمونشه کلی از این ماجراها است [-(

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

خب به نظر من هم کار میراث فرهنگی افتضاحه ... یعنی در واقع هیچ کار مفیدی انجام نمیده ... نمونه اش هم از یادگاری های سی و سه پل بگیرین تا ترک خوردن پارسه و یکی دیگه که جالبه دادن «خانه ی ملک» - یکی از معدود آثار تاریخی باقیمونده تو مشهد - به شورای عالی ایرانیان خارج از کشوره! یعنی من فقط میخواستم سر رئیس میراث فرهنگی رو از تنش جدا کنم! X-(

• شروع کننده موضوع

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

به نقل از ارنواز :
یعنی من فقط میخواستم سر رئیس میراث فرهنگی رو از تنش جدا کنم! X-(

نه
جان ما از این کارا نکنید
حیف نی دستتون کثیف بشه

تقریبا یه چیزی نزدیک 10 سال پیش بابام رفته بود شهر سوخته یه سری از قطعات کوزه هایی که از اون دوران مونده بود رو با خودش برداشت.
اگه همینا تو خارج بود سریع یه موزه میزدن این آثارو میبردم موزه ولی اینجا میزارن بمونه تا یکی بیاد برش داره [-(

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

به نقل از ۩ amir abbasi ۩ :
تقریبا یه چیزی نزدیک 10 سال پیش بابام رفته بود شهر سوخته یه سری از قطعات کوزه هایی که از اون دوران مونده بود رو با خودش برداشت.
اگه همینا تو خارج بود سریع یه موزه میزدن این آثارو میبردم موزه ولی اینجا میزارن بمونه تا یکی بیاد برش داره [-(
شاید براتون جالب باشه که بگم تپه ی سِیَلک کاشان هم همینجوری کشف شد ؛ یعنی موزه ی لوور پاریس از مردم منطقه یه سری آثار باستانی خریده بود بعد دیده بود قیمتی اند پروفسور«گیرشمن» رو فرستاده بود تا اینجا کاوش کنه و بعد تمدن سیلک شناخته شد! (البته این مال قبل انقلابه! ولی بعد انقلابم میشهبه جریان «تپه ی کنار صندل» شاره کرد!)

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

سازمان میراث فرهنگی=> مفت خور ترین سازمان دولتی ایران

Jack

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
روان بالینی

به نظر من همه ی اینا بر میگرده به تفکر بالا دستیا! اونا اصلا دوست ندارن که مردم از تاریخ و فرهنگشون چیزی به یاد داشته باشند. نمونش هم همه ی این کار شکنی ها و همچنین سخنانی که گاه و بیگاه میشنویم. وقتی بلند پایه ترین مقام کشور در یک سخنرانیشون گفت: چرا ما تاریخ بعد اسلام رو در نظر نمی گیریم ، اون که اثرات مثبت بیشتری داشته!!! در ضمن وقتی خود صدا و سیما هم از کار این میراث فرهنگی به تنگ اومده دیگه ما که جای خود داریم( هر چند یک بار اگه سیمای ایران رو بگیرین می تونین گزارش هایی هر چند ناقص درباره ی دزدی از آثار ارزشمند تاریخی یا تخریب بناهای تاریخی فرهنگی در ایران ببینین) باز اینا یه طرف جمع کردن مجسمه ی افراد تاریخی که در سرنوشت ایران تاثیر بسزایی داشتند از وسط میدان ها یا خیابانها یه طرف.

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

بچه ها این اهداف ِ سازمان میراث فرهنگی و گردشگریه ، بخونید و بیاید بحث کنید بگید کجا ، چه کار هایی در راستای رسیدن به این اهداف انجام داده و آیا اصلا اهداف ِ تعریف شده ، اهداف جامع و کاملی هستن یا نه :
1- دستيابي به شناخت جامع، متوازن و عميق از گستره جغرافيائي و تاريخي، حضور و نفوذ فرهنگ و تمدن ايراني-اسلامي درحوزه ميراث فرهنگي (ملموس وناملموس) و هنرهاي سنتي.

2- معرفي فرهنگ و تمدن غني و ظرفيتهاي فرهنگي، تاريخي و طبيعي كشور و بهره گيري از مزيتها و ظرفيتهاي آن براي تثبيت و ارتقاء جايگاه تمدن ايران در جهان.

3- تعامل هدفمند و سازنده بين المللي با تاكيد بر كشورهاي اسلامي در بخش ميراث فرهنگي، طبيعي، صنايع دستي و گردشگري.

4- توسعه نظام مديريتي – حقوقي يكپارچه، كارآمد و متكي بر مشاركت جامعه ذينفعان در بخش ميراث فرهنگي( ملموس و ناملموس)، طبيعي، صنايع دستي و گردشگري متكي بر اصول اخلاقي، ارزشهاي ملي- اسلامي و منطبق بر معيارهاي علمي، فني و مقتضيات جغرافيائي، تاريخي و فرهنگي كشور.

5- تقويت و تعميق رابطه جامعه با مواريث و دارائيهاي طبيعي و فرهنگي و ارتقا آگاهيهاي عمومي براي افزايش سرمايه اجتماعي بخش ميراث فرهنگي (ملموس و غيرملموس)، طبيعي و صنايع دستي و گردشگري.

6- توسعه ظرفيتها و ارتقاء قابليتهاي موجود در زمينه هاي ميراث فرهنگي (ملموس و ناملموس)، طبيعي، هنر و دانش سنتي و فناوري بومي، صنايع دستي و گردشگري.

7- توسعه ظرفيت منابع انساني دانش پايه، ماهر و مسئوليت پذير دربخش دولتي و غيردولتي، خصوصي و جوامع محلي.

8- ايجاد نظام اقتصادي كارآمد، رقابت پذير، باثبات، متوازن، رشد مستمر و پرشتاب بر پايه مزيتهاي نسبي فرهنگي و طبيعي كشور با مشاركت بخش غيردولتي و بخش خصوصي داخلي و خارجي.

9- توسعه نظام فراگير و كارآمد توليد و توزيع صنايع دستي در سطح ملي و بين المللي.

10- شناخت، پژوهش و مستندسازي، معرفي آموزش و ترويج، حفاظت، احيا و بهره برداري خردمندانه ازميراث فرهنگي(ملموس وناملموس)، طبيعي، هنرهاي سنتي و صنايع دستي كشور.

11- اهتمام ملي و تقويت حس مسئوليت عمومي و جلب مشاركت همگاني درحمايت و صيانت، حفاظت، احيا و بهره برداري خردمندانه ازميراث فرهنگي، طبيعي، تنوع فرهنگي، تنوع منظر زيستي كشور.

12-دستيابي به جايگاه واقعي كشور بعنوان يكي از قطبهاي گردشگري جهاني از طريق توسعه كمي و كيفي گردشگري ملي، تنوع محصول و تطابق بازار با آن، ارتقاء كيفيت و استاندارد سازي خدمات گردشگري و تسهيل سفر.

پ.ن : سعی کنید بیشتر میراث فرهنگیش رو بررسی کنید چون گردشگریش به این انجمن خیلی ربطی نداره :D

• شروع کننده موضوع

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

این اهدافی که گذاشتید تا حد کمی انجام شده ولی به نظر من اگر بناها و وسایل تاریخی رو به بخش خصوصی بدن بهتره
برای مثال مثلن توی کاشان خونه ای قدیمی به نام خانه ی منوچهری وجود داره که مال یه خانومی به نام منوچهری است
این خانوم این خونه رو چن سال پیش خریده و اونو بازسازی کرده و حسابی به اون رسیده و تا اون جایی که تونسته براش خرج کرده
چون که این مال بخش خصوصیه این جوریه
اگه دست میراث فرهنگی بود خیلی بهش رسیدگی نمیکردن
چون بخش خصوصی پول خرج میکنه تا بتونه بازدید کننده جذب کنه و برای همین کیفیت کارش از میراث فرهنگی بهتره

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

پسر عمهی من رشتش معماری بود، می خواستن سربازی شو ببرن میراث فرهنگی.
واقعا که میراث فرهنگی فقط به درد همین کارا می خوره L-:

smart girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسفراین
مدال المپیاد
المپیاد ادبی
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نظر من که هیچ کاری نمیکنه، حد اقل برا شهر ما که اینجوره.
دومین بنای ایران بعد از ارگ بمُ داریم بد براش یه تابلو نزده بودن تا یکی دو سال پیش...

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
چه خوب شد این تاپیکو دیدم...
با @ادیبَک موافقم مفت خور ترین سازمان
همین چند روز پیش که تو ماشین نشسته بودم یه خبرنگار اومد یه گزارشی از شهر تاریخی اکباتان(تو همدان)داد که مدتی پیش اثار تاریخی قدمت داری اینجا پیدا شده ولی الان باستان شناسان فهمیدن که اونا قدمت نداشته و اشتباه کردن!به شخصه این خبر منو به فکر فرو برد!یعنی به همونا هم رحم نکردند و مثل قجر ها البته به شیوه کاملا نامحسوسی ابش کردن ...و البته این خبر هم در سایت هایی پخش شد!

+کسی که اکباتان رو دیده باشه میفهمه از اون زیر چیز بدون قدمت بیرون نمیاد!فقط میتونم بگم این سازمان داره به شیوه دولتی اثار تاریخی رو میدزده!

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
من توی میراث فرهنگی آشنا خیلی زیاد دارم، ازشون خیلی در این باره سوال پرسیدم و فقط به همین نتیجه رسیدم که جز دزد چیزی بیانگرش نیست!

MTZ

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
برن ب جهنم همشون :D
اومدن رو پله های کتابخونه ملی کرمان ک مال زمان قاجاریس خیلیم شیکه سیمان ریختن ک سطح شیب دار درست کنن دوتا پله هم بیشتر نداره ...بگذریم از حمام ابراهیم خان ک کاشی هاشو برای مرمت کندن بعد دیدن نمیتونن مث قدیمیا دربیارن کاشی هارو دونه ای ۵تومن فروختن ب توریستا :/

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
برن ب جهنم همشون :D
اومدن رو پله های کتابخونه ملی کرمان ک مال زمان قاجاریس خیلیم شیکه سیمان ریختن ک سطح شیب دار درست کنن دوتا پله هم بیشتر نداره ...بگذریم از حمام ابراهیم خان ک کاشی هاشو برای مرمت کندن بعد دیدن نمیتونن مث قدیمیا دربیارن کاشی هارو دونه ای ۵تومن فروختن ب توریستا :/
ارع معروفترین کاشی های کرمانم که الان تو بهترین موزه های جهانه...:/

بعد مستند درست میکنن افغانستانیا استخوانهای جدشونو به پاکستانیا میفروشن بخاطر پول و...:/

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
آخه متاسفانه نه تنها همه دزدن بلکه با هم همکاری هم دارن نمیشه جلوشونو گرفت، الان سالیانه ۷۰ درصد مکشوفات ایران رو میفرستن خارج اون سی درصد هم یاد گرفتن می‌کنن جز اموال آستان قدس (شاه دزد) :/
الان اکثر موزه های ایران روی سردرشون نوشته زیر نظر آستان قدس رضوی
موزه آستان قدس دیگه جا نداره اونوقت همه ی موزه ها رو میذارن تحت نظر یه مشت دزد، امام رضا با اموال تاریخی چیکار میکنه؟ :/

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
آخه متاسفانه نه تنها همه دزدن بلکه با هم همکاری هم دارن نمیشه جلوشونو گرفت، الان سالیانه ۷۰ درصد مکشوفات ایران رو میفرستن خارج اون سی درصد هم یاد گرفتن می‌کنن جز اموال آستان قدس (شاه دزد) :/
الان اکثر موزه های ایران روی سردرشون نوشته زیر نظر آستان قدس رضوی
موزه آستان قدس دیگه جا نداره اونوقت همه ی موزه ها رو میذارن تحت نظر یه مشت دزد، امام رضا با اموال تاریخی چیکار میکنه؟ :/
تبرکشون میکنه:))

بالا