• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نوع پوشش = نوع شخصیت روان شناسانه

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : نوع پوشش = نوع شخصیت روان شناسانه

من یکم دخترارو ارزیابی میکنم چون همجنس ِ خودمن و درکشون راحت تره واسم

و کسایی که آرایش های غلیظ میکنن و لباسایی میپوشن که همه بهشون نگاه کنن ( مثلا رنگ زرد!!!)

رو افرادی میبینم که قصد دارن کمبود های خودشونو با جب توجه دیگران و اغلب تیکه انداختن پسرا و خنده های...!!! جبران کنن

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
در راستای احیای تاپیک های خوب خاک گرفته :-"

به نظر من پوششی که از انتخاب و اختیار خود طرف ناشی شده باشه (نه لباس فرم و متناسب با عروسی و مجلس رسمی و دانشگاه و فلان ، چیزی که تو شرایط بدون اجبار انتخاب میشه) میتونه نشونه ی علاقه ی اون فرد به اجتماع یا گروهی باشه که معمولا این سبک لباس رو میپوشن . مثلا من لباس گشاد با شال بلند و موی کوتاه و عینک گرد رو استفاده میکنم چون دوست داشتم هنرمند میبودم !تیپ من کتونی و شلوار گرمکن و کوله با مارک آدیداسه ، چون دوست داشتم ورزشکار باشم ، یا هستم و خودمو متعلق به گروه ورزشکارا میدونم. من کلاه کپ و تیشرت گشاد میپوشم چون از رپرها خوشم میاد . رژ تیره و لباس مشکی و گردنبند چوکر و ... چون متعلق به گروهی هستم که فلان سبک موسیقی رو میپسندن و یا به اون گروه صرفا علاقه مندم . یعنی میتونه نشونه ی متعلق دونستن خود به یه قشر یا حرفه و سلیقه و غیره باشه ، یا حتا قبول داشتن و دوست داشتن آدمی از اون قشر ! یا هزار جور علاقه ی دیگه که به گروهی مستقیم یا غیر مستقیم ربط داره و از این طریق نمود پیدا میکنه

Con_Blindness

میخام¢کار
نام مرکز سمپاد
q o m
شهر
q o m
من کت شلوار با پیراهنی که یقش همیشه بازه و پشمای سینه که نه زیاد بلنده ن کوتاه و و البته موهایی که بغلاش سفیده سفیده و روش بلنده بلنده وازین کلاه هنرمندیا! ی تسبیح یا گردنبند(بجز فلزی)م میندازم! معمولنم کتمو میگیرم دستم و استینامم تا میزنم...

الان من به چی علاقه میتونم داشته باشم؟؟؟!؟! O o خودم که نفهمیدم راهنمایی کنید

ینی میخای بگی
پاسخ : نوع پوشش = نوع شخصیت روان شناسانه

من یکم دخترارو ارزیابی میکنم چون همجنس ِ خودمن و درکشون راحت تره واسم

و کسایی که آرایش های غلیظ میکنن و لباسایی میپوشن که همه بهشون نگاه کنن ( مثلا رنگ زرد!!!)

رو افرادی میبینم که قصد دارن کمبود های خودشونو با جب توجه دیگران و اغلب تیکه انداختن پسرا و خنده های...!!! جبران کنن
بقیشون نه کمبود دارن نه دنبال جلب توجه دیگرانن ؟؟!
نزن این حرفو جای دیگه بهت میخندن!

همه دخترا و پسرا و آدما و حیوونا کمبود هایی دارن فقط بعضیا بدلایل شخصی یجوری بروزش میدن و بعضیام بدلایل شخصی تر یجوری رفتار میکنن انگار بی نیازن!

#ظاهر_زندگی_خود_را_با_باطن_زندگی_دیگران_مقایسه_نکنید

×ادغام-.-ویرایش کن برای اضافه کردن جواب خب

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

Nemesys

کاربر انجمن خاک‌خورده
نام مرکز سمپاد
Sh.HiddenHand
شهر
MD
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
ادبیات و شیمی
من توی هرفصلی یه تیشرت گیاهی و یه پیرهن روش میپوشم، آستینشو دو دور بالا میزنم و دکمه‌هاشو نمیبندم. یه شلوار لی معمولی و بدون طرح هم میپوشم. کفشای اسپرت و گاهی نیم‌بوت میپوشم. بند کفشمو نمیبندم و توی کفش میذارم و پامو داخلش میکنم.
همیشه یه کیف رو دوشمه (به قول دوستام دیفالتمه). چون بجز گوشیم هیچ چیز دیگه‌ای تو جیبم نمیذارم. توی کوله‌م که اغلب یه بندشو میندازم رو شونه‌م کیف پول و کارت و کلید و دستمال و همه چیزای لازمه. اگه گرمم بشه پیرهنمو میذارم توی کوله.
ساعت دیجیتال میبندم با بند پارچه‌ای چون میخوام ساعت رو راحت بخونم و دستم با تماس فلز یا عرق کردن چرم اذیت نشه. (حتی فرمت ساعتم هم ۱۲ ساعته‌س). هیچ اکسسوری دیگه‌ای نمیپوشم. فقط تابستونا کلاه نقابدار میذارم.
ریشمو همیشه از ته میزنم و بندرت ته‌ریش دارم. ادکلن هم خیلی نمیزنم. موهام یا خیلی بلنده یا متوسط.
دوتا عینک طبی دارم. یه نیم فریم مستطیلی فلزی که شماره چشممه. یه فول فریم کائوچویی بزرگ و سیاه که دو نمره با چشمم فرق داره ولی خوشگله و وقتی تیپ میزنم میپوشمش. همیشه هر جفتش توی کوله‌مه. عینک آفتابی هم نمیزنم.
وقتی تنهام هندزفری میذارم و موسیقی با صدای بلند گوش میدم ولی وقتی پیش بقیه‌م کاملا به اونا توجه میکنم.
لباسهام همیشه تو طیف مشکی و سفید و آبی و خاکستریه. طرحشون هم یا ساده‌س یا چهارخونه ریز. بدون هیچ نوشته‌ای.

miena.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
فناوری اطلاعات سلامت
اینستاگرام
من خودم شخصیت پسرونهای دارم و خیلی علاقه مندم که تو خونه پیراهن مردونه بپوشم
یا همیشه موقع خیاطی خواهرم بهش مگم این مدلی می خوام که بیشتر شبیه لباس های مردونه ایه که میبینم
اساسا هم لباس های تیره دوست دارم.

tizechamoosh

Hasty Khoshg Daman
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
اینستاگرام
چرا خودتونو توضیح میدین؟

MmmSampadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
معمولا الان لباسای عجیب و غریب میپوشن جوونا برای اینکه جذاب باشن و خودشونو عرضه کنن البته هم دختر و هم پسر چیز طبیعیه ولی برا من یکی مهم نیست

sa🌙

هیچی دائمی نیس،غیرِ جوهر تتو…
نام مرکز سمپاد
فرزانگان5
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1399
تو اینکه طرز لباس پوشیدن یه آدم میتونه نشون دهنده ی شخصیت و علایق یه آدم باشه شکی نیس که البته به نظر من بعضی از پوششا صرفا جهت جلب توجه صورت میگیره و یا اینکه خیلیا میخوان همیشه رو مُد باشن و خب به نظر من نمیشه نظری راجب شخصیت این تیپ از آدما که اینقد رو لباس پوشیدنشون متغیرن داد و البته همه ی این نتیجه هام نسبیه و خب قاعدتا خیلیام هستن که پوششون به دلخواه هرکسی هست جز خودشون

mastermind81

... loading
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1400
منم فکر نمیکنم ظاهر ربطی به شخصیت آدم داشته باشه...
خوب من خودم ریش میزارم ولی این به خاطر این نیست که یه عقیده ی خاص دارم یا من شخصا از موی کوتاه بدم میاد و دمب اسبی دوس دارم ولی چون میدونم اگر موهام رو اون طور ببندم ریزشش تشدید میشه اون کار رو نمیکنم...
یا من شخصا خیلی تیشرت دوست ندارم ولی چون همیشه احساس گرما میکنم تو پاییز و حتی بعضی روزای زمستونی هم تیشرت میپوشم...

【Epiphany】

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
2121
اصن آنچنان نمیشه از رو ظاهر طرف ، شخصیتشو دونست!
من دیدم کسایی رو که چادری و محجبه بودن و هفت خط !
و از اون ور کسایی رو که حجاب افتضاحی داشتن ولی از لحاظ دینی ، حزب اللهی بودن !
خیلیم واسم عجیب بود ... چون همیشه فکر میکردم عقاید و افکار فرد 100 درصد به پوششش (پوشش خود فرد :|) ربط داره ... اما نه اینطوری نیس .

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
ما یه دختره بود تو مدرسمون رفیق صمیم بود همش کلی آرایش میکرد اما پسرای زیادی که بهش درخواست دوستی میدادن درخواستشون رو رد میکرد و دختر خجالتی ای بود در کل و فقط عاشق لوازم آرایش بود... خواستم بگم ظاهر پوشش و... همیشه صد در صد حقیقت یک موضوع رو بیان نمیکنه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
بچه ها
یه نکته ای که هست
اینه که شما نمی تونی شخصیت یه آدم رو فقط از رو سبک پوشش جاج کنی
این تاپیک به طرز فاکباری حال به هم زنه وقتی خودمون همسنای خودمون و هم نوع های خودمونو به خاطر پوشیدن لباس تنگ/گشاد قضاوت میکنیم.
لباس یه فرد شخصیتش نیست علائقشه.
در ضمن همه افراد دنبال نماد شناسی تو تیپشون نمیرن. اکثرا فقط چیزی رو انتخاب میکنن که به چشمشون کول/زیبا بیاد.
کسی که تیپ گاث داره لزوما خون آشام نیست (خون‌آشام استهاره ست)
کسی که تنگ و کوتاه میپوشه جنده نیست
کسی که ساده میپوشه لزوما مینیمال نیست
فقط شاید
از اون سبک خوشش میاد. یا احساس میکنه آدمایی که اون سبک میپوشن باحال ان.
واقعا نسل داره عوض میشه و ماهایی که تو جامعه تغریبا تو یه شرایطیم باید همو درک کنیم....

معمولا الان لباسای عجیب و غریب میپوشن جوونا برای اینکه جذاب باشن و خودشونو عرضه کنن البته هم دختر و هم پسر چیز طبیعیه ولی برا من یکی مهم نیست
شما اگه علاقه ای به بروز داون خودتون ندارید حتما به یه روانشناس مراجعه کنید

آخرین ویرایش:

mastermind81

... loading
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1400
بچه ها
یه نکته ای که هست
اینه که شما نمی تونی شخصیت یه آدم رو فقط از رو سبک پوشش جاج کنی
این تاپیک به طرز فاکباری حال به هم زنه وقتی خودمون همسنای خودمون و هم نوع های خودمونو به خاطر پوشیدن لباس تنگ/گشاد قضاوت میکنیم.
لباس یه فرد شخصیتش نیست علائقشه.
در ضمن همه افراد دنبال نماد شناسی تو تیپشون نمیرن. اکثرا فقط چیزی رو انتخاب میکنن که به چشمشون کول/زیبا بیاد.
کسی که تیپ گاث داره لزوما خون آشام نیست (خون‌آشام استهاره ست)
کسی که تنگ و کوتاه میپوشه جنده نیست
کسی که ساده میپوشه لزوما مینیمال نیست
فقط شاید
از اون سبک خوشش میاد. یا احساس میکنه آدمایی که اون سبک میپوشن باحال ان.
واقعا نسل داره عوض میشه و ماهایی که تو جامعه تغریبا تو یه شرایطیم باید همو درک کنیم....

شما اگه علاقه ای به بروز داون خودتون ندارید حتما به یه روانشناس مراجعه کنید
صحبتاتون تناقض نداره؟؟؟
خوب اگر ادم بر اساس علایق لباس انتخاب کنه پوششش میتونه نشان دهنده ی بخشی از شخصیتش باشه ...
.................................................................................................................
این هم که ادم بخواد دیده بشه ایرادی نداره و برای یک نوجوون به نظرم عادیه...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
صحبتاتون تناقض نداره؟؟؟
خوب اگر ادم بر اساس علایق لباس انتخاب کنه پوششش میتونه نشان دهنده ی بخشی از شخصیتش باشه ...
.................................................................................................................
این هم که ادم بخواد دیده بشه ایرادی نداره و برای یک نوجوون به نظرم عادیه...

من میگم که درسته پوشش می تونه علائق آدم رو بروز بده ولی نمیتونه دفتر شخصیت طرف رو جلوی شما باز کنه.
و در ضمن قسمت از علائق ببر نمی گرده به فلسفه ی رندگی فرد بر میگرده به امیال فرد
......
.....
منم دقیقا گفتم برا نوجوون این طبیعیِ که بخواد بروز بده خودشو
(چون نوجوونی دوره ای که آدم شروع میکنه به کنار زدن آنچه یاد گرفته و شروع میکنه اطلاعات جدید بگیره و شناخت جایگاه خودش تو اجتماع یکی از اون دسته از اطلاعات جدیده پس خودکار دوس داره تو جامعه بولد بشه)
حالا کسی که این امیال رو تو سن این دوست عزیز نداره احتملا مشکلی داره

قاصدک آبی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
من فکر می کنم سوال تاپیک این نیست که محجبه پوشیدن یا غیرمحجبه پوشیدن نشونه ی نوع شخصیتـه یا نه. اصلا نمیخواییم کسی رو قضاوت کنیم. به نظر من بیشتر میخواییم بگیم که مثلا رنگ هایی که افراد برای لباس هاشون انتخاب می کنن می تونه یه چیزایی در مورد روحیات شون بهمون بگه یا نه . یا مثلا چه چیزایی میتونه نشون دهنده ی این باشه که طرف مون خجالتیـه و ... باز اینجا هم نمیخواییم حکم کلی بدیم که مثلا هر کی رنگ گرم بپوشه فلان ویژگی رو داره ، بیشتر تصورمون رو میگیم و شاید یه ایده های روانشناسانه ای هم مرتبط با نوع انتخاب لباس وجود داشته باشه.
به نظر من در واقع بحث اینجا دینی ، عقیدتی ، اجتماعی و ... نیست . روانشناسانه ست .
و باز نهایتا اینا تصور ما از روی ویژگی های ظاهری و سطحی ست . پس خیلی مهم نیست و قطعا نمی تونه شناخت خوبی رو به ارمغان بیاره .

بالا