• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ینی فوتبال اینقد مهمه؟!

• شروع کننده موضوع

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان - فرزانگان ناحیه یک
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه
درود...
دوستان خیلی وقته یه مسئله ای ذهنو شدیداً در گیر کرده!
اونم اینه که چرا توی ایران اینقدر به فوتبال بها داده میشه؟! :-?

اگه دقت کرده باشین فوتبال یکی از ضعیف ترین رشته های ورزشی تو ایرانه که از همه ی رشته ها تو ایران بیشتر بها بهش داده میشه!قراردادای میلیاردی...بحثای بیخود و بی جهت...صرف مدت زمان طولانی برای این مسئله و غیره و غیره!!
اگه دقت کرده باشین فوتبال ایران توی جهان اصلا حرفی برای گفتن نداره،اما خیلی بهش بها میدن!

خیلی دیگه از رشته های ورزشی توی ایران هس که توی رتبه های بالای جهانیِ ،اما استعدادهاش دارن از بین میرن،حقّم دارن!دارن واسه ی مملکتی تلاش میکنن که توش شب و روز داره از یه ورزشی حرف زده میشه،سر ورزشی دعوا و بحث میشه که اصلا توی دنیا دیده نمیشه!!
با این همه رسیدگی موافقید؟!
کلا نظراتونو بگین... :D

+تاسف میخورم واسه ی این مملکت،که دانشمنداش به اندازه ی فوتبالیستاش درآمد ندارن...با وجودی که فوتبال هیچ حرفی برای گفتن نداره!
توی همین انجمن،فقط توی صفحه ی یِکِش،ده تا تاپیک واسه ی فوتبال زده شده... :|
شدیداً متاسفم...متاسف... :|

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
پاسخ : ینی فوتبال اینقد مهمه؟!

به نقل از mohammad.se :
اخ قربون ادم چیز فهم. اصلا بحث سر این نیست که فوتبال ایران خوب هست یا نه بحث سر اینه که اصلا خود فوتبال ورزش کثیفی هست فوتبال یک ورزش انگلا ساکسون و جزو پروتکل های یهود هست!
چی میگی باو؟
کی گفته اینارو؟
...
به نظر من بله فوتبال مهمه چون طرفدار داره(که من طرفدارش نیستم البته!)
تا وقتی طرفدار داره اونم در این حد نمیشه گفت مهم نیست
البته تو ایران که واقعا اوضاع خرابه...

• شروع کننده موضوع

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

به نقل از PântεƦA :
به نظر من بله فوتبال مهمه چون طرفدار داره(که من طرفدارش نیستم البته!)
تا وقتی طرفدار داره اونم در این حد نمیشه گفت مهم نیست
البته تو ایران که واقعا اوضاع خرابه...
کاملا باهاتون مخالفم...
بحث من سر اینه که همچین ورزشی توی ایران چرا اینقد بهش بها داده میشه!
شما میگی چون طرفدار داره؟خیلی چیزا پر طرفداره...اما اینقد بهش بها نمیدن!
فک نمیکنین خیلی چیزای مهم تری هس(حالا توی همون عرصه ی ورزش)که باید خیلی خیلی بیشتر از فوتبال بهش بها داده بشه؟

MePeR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از شقایق.س :
+تاسف میخورم واسه ی این مملکت،که دانشمنداش به اندازه ی فوتبالیستاش درآمد ندارن...با وجودی که فوتبال هیچ حرفی برای گفتن نداره!
این خوب نیست که به هر بهونه ای بخواین ی ِ انگی به این سرزمین بزنین !
اینکه یک فوتبالیست بیشتر از یک دانشمند میگیره فقط مختص ِ ایران نیست ، همه جای دنیا همینه !

+ اینکه تو ایران به فوتبال بیشتر بها داده میشه طبیعیه ، چون طرفدارای ِ فوتبال خیلی بیشترن ، قابل قیاس نیستن با طرفدارای رشته های دیگه !

• شروع کننده موضوع

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

به نقل از مـهـدی :
این خوب نیست که به هر بهونه ای بخواین ی ِ انگی به این سرزمین بزنین !
اینکه یک فوتبالیست بیشتر از یک دانشمند میگیره فقط مختص ِ ایران نیست ، همه جای دنیا همینه !

+ اینکه تو ایران به فوتبال بیشتر بها داده میشه طبیعیه ، چون طرفدارای ِ فوتبال خیلی بیشترن ، قابل قیاس نیستن با طرفدارای رشته های دیگه !
ببخشید نکنه واستون این افتخاره؟
بله دیگه...بقیه هر کاری بکنن ایرانم باید همون کارو بکنه... :|
فوتبال اون کشورایی که شما میگی،با فوتبال ایران قابل قیاسِ اصلاً؟!
همینطور این که علم اونام اونقدری پیشرفت کرده که الان به فکر چیز دیگه ای غیر علم باشن!

+چرا اینجوریه به نظر خودتون؟تا حالا به فایده ی این فوتبال فک کردین که سنگشو به سینه میزنین؟!

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از شقایق.س :
درود...
دوستان خیلی وقته یه مسئله ای ذهنو شدیداً در گیر کرده!
اونم اینه که چرا توی ایران اینقدر به فوتبال بها داده میشه؟! :-?

اگه دقت کرده باشین فوتبال یکی از ضعیف ترین رشته های ورزشی تو ایرانه که از همه ی رشته ها تو ایران بیشتر بها بهش داده میشه!قراردادای میلیاردی...بحثای بیخود و بی جهت...صرف مدت زمان طولانی برای این مسئله و غیره و غیره!!
اگه دقت کرده باشین فوتبال ایران توی جهان اصلا حرفی برای گفتن نداره،اما خیلی بهش بها میدن!

خیلی دیگه از رشته های ورزشی توی ایران هس که توی رتبه های بالای جهانیِ ،اما استعدادهاش دارن از بین میرن،حقّم دارن!دارن واسه ی مملکتی تلاش میکنن که توش شب و روز داره از یه ورزشی حرف زده میشه،سر ورزشی دعوا و بحث میشه که اصلا توی دنیا دیده نمیشه!!
با این همه رسیدگی موافقید؟!
کلا نظراتونو بگین... :D

توی همین انجمن،فقط توی صفحه ی یِکِش،ده تا تاپیک واسه ی فوتبال زده شده... :|
شدیداً متاسفم...متاسف... :|
اینکه بودجه و وقت زیادی صرف فوتبال میشه،قبول دارم خب بده،چونکه برنمیگرده این پول که دلمون نسوزه و قابل افتخار هم نی فوتبالمون،ولی اینکه چرا تو این انجمن درمورد فوتبال حرف میزنن و اینا فک نکنم ضرری برای کسی داشته باشه و بحث کردن هم کلا به آدم کمک میکنه و میشه کلی چیز یاد گرف ازش
+اون مشکل مملکت ماست نه فوتبال،کشورای اروپایی که بالاترین سطح فوتبال رو دارن،بالاترین سطح صنعت و علم رو هم دارن،ینی تناقضی ندراه باهم،هرچیزی به جای خودش
به نقل از mohammad.se :
اخ قربون ادم چیز فهم. اصلا بحث سر این نیست که فوتبال ایران خوب هست یا نه بحث سر اینه که اصلا خود فوتبال ورزش کثیفی هست فوتبال یک ورزش انگلا ساکسون و جزو پروتکل های یهود هست!
متاسفم واسه این طرز تفکر :| توهم توطئه :|
فوتبال واسه نزدیک شدن آدماس،واسه اتحاد همه مردم دنیا برای خوبی،اون چیزی رو که اول همه بازی ها میارن یا همینی که قبل از یورو میاوردن،شعاراشون رو بخونین،خیلی عمیقن،فوتبال واسه این چیزاس و البته برای تفریح نه برای کشمکش و دعوا و اینا :rolleyes:

• شروع کننده موضوع

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

به نقل از آیدا-ق :
اینکه بودجه و وقت زیادی صرف فوتبال میشه،قبول دارم خب بده،چونکه برنمیگرده این پول که دلمون نسوزه و قابل افتخار هم نی فوتبالمون،ولی اینکه چرا تو این انجمن درمورد فوتبال حرف میزنن و اینا فک نکنم ضرری برای کسی داشته باشه و بحث کردن هم کلا به آدم کمک میکنه و میشه کلی چیز یاد گرف ازش
+اون مشکل مملکت ماست نه فوتبال،کشورای اروپایی که بالاترین سطح فوتبال رو دارن،بالاترین سطح صنعت و علم رو هم دارن،ینی تناقضی ندراه
من دارم کلی میگم...بحثم فقط این سایت و این انجمن نیست!
منم همینو میگم!
به نقل از آیدا-ق :
فوتبال واسه نزدیک شدن آدماس،واسه اتحاد همه مردم دنیا برای خوبی،اون چیزی رو که اول همه بازی ها میارن یا همینی که قبل از یورو میاوردن،شعاراشون رو بخونین،خیلی عمیقن،فوتبال واسه این چیزاس و البته برای تفریح نه برای کشمکش و دعوا و اینا :rolleyes:
به چیزایی که آقای محمد گفتن کاری ندارم ولی شما واقعا حس میکنید فوتبال واقعا مردومو به هم نزدیک کرده؟!نخیر میدونین توی هر سال چن نفر فقط بخاطر بحثای فوتبال به جون هم میوفتن و حتی چن نفر توی درگیریا کشته میشن؟!
فوتبال و فوتبالی حق داره یه همچین چیزایی بگه!و گرنه...

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

من اول تاپیک رو دیدم چون بحث مربوط به فوتبال ایران بود ترجیح دادم حرفی نزنم
چون اصن حرفی واسه گفتن باقی نمونده...

ولی یکی راجع به این که حقوق 1فوتبالیست از 1دانشمند خیلی بیشتره که خب همه جای جهان همینطوره
1فوتبالیست میتونه تو روابط سیاسی تاثیر بزاره
تو روابط اجتماعی تاثیر بزاره
تو مسائل فرهنگی تاثیر بزاره
1فوتبالیست بدون این که خودش بخواد الگوی خیلی از جووناس
پس مسئولیتش سنگینه

راجع به کلیت فوتبالم که حرفا به نظرم خنده دار بود
این که آدم 2تا مورد بد از 2تا فوتبالیست دیده دلیل نمیشه که بیاد بگه کلیت فوتبال کثیفه و...
مثلا "همه میدونیم هدف از سینما چیه ولی مصداقایی رو میبینیم که خلاف اون عمل میشه
یا در مورد پاک بودن ادبیات کسی شکی نداره, ولی الان استفاده ابزاری از ادبیات رو داریم میبینیم
پس نمیشه با مثال زدن راجع به فلسفه و کلیت 1چیزی نتیجه گیری کرد

در آخرم 1جمله از یکی از اسطوره های فوتبال جهان

“Football's not a matter of life and death ... it's more important than that”
Bill Shankly

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از mohammad.se :
برای اتحاد مردم برای خوبی ها!
اون اتحادشو قبول دارم ولی نه برای خوبی ها شما اصلا تا حالا یک بار شده بری پروتکل های یهود و فراماسون رو بخونی بعد میای اینجور رویایی صحبت میکنی نه راست میگه خواهرمون تو اون بازی پرسپولیس دیدین که چجوری افتادن به جون هم! بله برای خوبی ها ! :-?پیشنهاد میکنم حتما سخنان دکتر حسن عباسی رو درباره ی فوتبال رو بشنوین خیلی مفید میتونه باشه! :-ss
لطفا برید به تاپیک فرماسونری توی انجمن تاریخ و تمدن اونجا خیلی بحث شده،خودم هم توش بودم،نیاز به معرفی شما نیس
رویایی هم صحبت نکردم،هدف فوتبال همین بوده اگر به جای دیگه کشیده شده مشکل مجری هاش بوده،و چیزی هم که مامیبینیم تو ایران بیشتر اونجوری میفتن به جون هم نه همه جا و همیشه،ینی جهان سوم نه ایران
به نقل از شقایق.س :
من دارم کلی میگم...بحثم فقط این سایت و این انجمن نیست!
منم همینو میگم!به چیزایی که آقای محمد گفتن کاری ندارم ولی شما واقعا حس میکنید فوتبال واقعا مردومو به هم نزدیک کرده؟!نخیر میدونین توی هر سال چن نفر فقط بخاطر بحثای فوتبال به جون هم میوفتن و حتی چن نفر توی درگیریا کشته میشن؟!
فوتبال و فوتبالی حق داره یه همچین چیزایی بگه!و گرنه...
خب،اگه به کسی ضرر نزنه مشکلی داره؟
بله کرده،اونا اشتباه برداشت میکنن،به فوتبال اشتباه نیگا میکنن
من عینن تو زندگی خودم دیدم،که آدم هایی که به هم دیگه نیگا نمیکردن و به خون هم تشنه بودن،فقط به خاطر اینکه فوتبالی بودن با هم دست شدن و الان صمیمی ترین دوست هان
نمونه های جهانیش هم با یه سرچ ساده تو اینترنت پیدا میشه

• شروع کننده موضوع

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

به نقل از آیدا-ق :
رویایی هم صحبت نکردم،هدف فوتبال همین بوده اگر به جای دیگه کشیده شده مشکل مجری هاش بوده،و چیزی هم که مامیبینیم تو ایران بیشتر اونجوری میفتن به جون هم نه همه جا و همیشه،ینی جهان سوم نه ایران
خب،اگه به کسی ضرر نزنه مشکلی داره؟
بله کرده،اونا اشتباه برداشت میکنن،به فوتبال اشتباه نیگا میکنن
من عینن تو زندگی خودم دیدم،که آدم هایی که به هم دیگه نیگا نمیکردن و به خون هم تشنه بودن،فقط به خاطر اینکه فوتبالی بودن با هم دست شدن و الان صمیمی ترین دوست هان
نمونه های جهانیش هم با یه سرچ ساده تو اینترنت پیدا میشه
اینی که ایراد از مجری هاش بوده کم مشکلیه؟
مطمئن باشین بحث فقط جهان سوم ایران نیس...همه جا همینطوره،همین فوتبال اروپا،یورو 2012،یادتون نیس روسی ها چی کار کردن؟
اونایی که میگی،همین من و تو و ماها هستیم که فوتبالو اینقد بزرگ و مهم کردیم!
بعله،دیدم این نمونه های جهانی رو...اما بحثخیلی پیچیدهتر از دوستی و این قضیه هاس!همین فوتبال داره دنیا رو به هم میریزه...شما از کلش فقط این دوستای الکی رو میبینین ینی؟
به نقل از amir h :
من اول تاپیک رو دیدم چون بحث مربوط به فوتبال ایران بود ترجیح دادم حرفی نزنم
چون اصن حرفی واسه گفتن باقی نمونده...
راجع به کلیت فوتبالم که حرفا به نظرم خنده دار بود
این که آدم 2تا مورد بد از 2تا فوتبالیست دیده دلیل نمیشه که بیاد بگه کلیت فوتبال کثیفه و...
مثلا "همه میدونیم هدف از سینما چیه ولی مصداقایی رو میبینیم که خلاف اون عمل میشه
یا در مورد پاک بودن ادبیات کسی شکی نداره, ولی الان استفاده ابزاری از ادبیات رو داریم میبینیم
پس نمیشه با مثال زدن راجع به فلسفه و کلیت 1چیزی نتیجه گیری کرد

در آخرم 1جمله از یکی از اسطوره های فوتبال جهان

“Football's not a matter of life and death ... it's more”
Bill Shankly
جواب خاصی نداره حرفاتون!جوابشو قبلا دادم!

به نقل از amir h :
ولی یکی راجع به این که حقوق 1فوتبالیست از 1دانشمند خیلی بیشتره که خب همه جای جهان همینطوره
1فوتبالیست میتونه تو روابط سیاسی تاثیر بزاره
تو روابط اجتماعی تاثیر بزاره
تو مسائل فرهنگی تاثیر بزاره
1فوتبالیست بدون این که خودش بخواد الگوی خیلی از جووناس
پس مسئولیتش سنگینه
بعله دیگه...تاثیرشم که توی جوامع به شدت قابل مشاهدس...واقعا مطلوب بوده...واقعا!!!!!!

با اون جمله هم کاملا مخالفم! :)

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از شقایق.س :
اینی که ایراد از مجری هاش بوده کم مشکلیه؟
مطمئن باشین بحث فقط جهان سوم ایران نیس...همه جا همینطوره،همین فوتبال اروپا،یورو 2012،یادتون نیس روسی ها چی کار کردن؟
اونایی که میگی،همین من و تو و ماها هستیم که فوتبالو اینقد بزرگ و مهم کردیم!
بعله،دیدم این نمونه های جهانی رو...اما بحثخیلی پیچیدهتر از دوستی و این قضیه هاس!همین فوتبال داره دنیا رو به هم میریزه...شما از کلش فقط این دوستای الکی رو میبینین ینی؟جواب خاصی نداره حرفاتون!جوابشو قبلا دادم!

بعله دیگه...تاثیرشم که توی جوامع به شدت قابل مشاهدس...واقعا مطلوب بوده...واقعا!!!!!!

ببخشید سینما هم همین مشکلو داره،خیلی چیزای دیگه هم همین مشکل رو دارن،ولی نمیشه نفس اون چیز رو زیر سوال برد باهاش [-(
روس ها نژاد پرستن چه ربطی داره به فوتبال؟ حداقل با وجود ورزش کلا بحث نژاد پرستی داره کم رنگ میشه
چی رو بزرگ کردیم؟؟؟ فوتبال صرفا یه ورزشه مهیجه که طرفدار زیاد داره و سرگرم کننده س،یه تفریح سالم به حساب میاد این از دید من،ولی خب قطعا در کنار همه این ها فوتبال یه تجارت بزرگ هم هست که مقدار زیادی پول توش جا به جا میشه و داره به اقتصاد کشورای مختلف هم کمک میکنه
اولا کجا "به هم ریخته"؟؟؟ همینکه کاتالان ها و مادریدیا و باسک ها یه جا کنار هم قرار میگیرن به خاطر وجود تیم ملی "فوتبال"شونه
اولا شما نمیتونین به اونا بگین "دوستی های الکی" :| از نظر من ارزش دارن اونا که شما بهش میگین الکی :|
کودوم تاثیرش؟ چه "مشکلی" واسه جوامع به وجود آورده؟؟؟
فک میکنم متوجه شده باشین اون جمله اشاره ش به چیزای دیگه س،اینکه فوتبال فقط شامل چن نفر آدم نمیشه که تو یه زمین دنبال یه توپ میچرخن،بلکه خیلی وجوه دیگه هم داره که مهمن
+نمیدونم چرا این حرفارو تو ایران میزنن فقط :-?? من هیچ وقت ندیدم که یه اروپایی یا یه ژاپنی مثلا این حرفا رو بزنه،فک کنم به خاطر این باشه که ما رو فوتبال سرمایه گذاری کردیم و نتیجه نگرفتیم،ولی اونا نتیجه گرفتن،حالا ما داریم ایراد میگیریم به فوتبال در صورتیکه ایراد از خودمونه ولی اونا دارن سود میکنن و ایراد هم نمیگیرن
+اگه این ایراد وارده به فوتبال پس به همه ی ورزشای دیگه هم وارد هس،پس همشون بیخودن و نباید وجود داشته باشن دیگه طبق این طرز فکر

farzad.e

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
کارشناسی ارشد معماری و انرژی

فوتبال فقط یک ورزش نیست .
موارد خیلی کمی وجود داره که مثل فوتبال توجه میلیون ها نفر انسان رو به خودش جمع کنه. فوتبال میتونه باعث جنگ بین 2ملت (مثل : مصر و الجزایر ) یا وحدت یک ملت بشه( مثل اسپانیا) .
فوتبال الان تو دنیا به عنوان یک صنعت تجاری محسوب میشه. این خیلی ساده انگارانه هست که فوتبال رو صرفا یه ورزش تلقی کنیم .
خیلی ها بودن که به خاطر فوتبال حتی جون خودشون رو هم از دست دادن...( مثل دربی های قبلی استقلال و پرسپولیس)
خیلی طبیعی هست که تو ایران هم مثل همه جای دنیا به فوتبال ارزش بیشتری قایل بشن . طرفدار های فوتبال تو خود همین ایران میلیونیه! وقتی ملت دوست داشته باشن جو فوتبال هم زیاد میشه .
تو ایرلند 90% مردم کارشناس فوتبال هستن و با تمام وجود عاشق تیم ملی فوتبال کشورشونن ، در حالی که دیدیم تیم ملی ایرلند با 3باخت از مسابقات یورو حذف شد . ایرلندی ها هم تو فوتبال دنیا مقامی ندارند ولی مردمشون عشق میورزن به فوتبالشون .
این جا ایرانه ، قبول اما همه جای دنیا هم همینه . شاید چون شما پسر نیستی این دید رو داری به فوتبال .
وقتی بیشتر به فوتبال فکر کنی متوجه میشی که حوزه ی وسیعی داره و به سادگی نمیشه از کنارش رد شد .
البته منم موافقم که خیلی چیز های فوتبال ایران ایراد داره مثل مبلغ قرارداد های بازیکنان ایران ولی اینا نمیتونه باعث شه که ما به فوتبال بی توجه باشیم...

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

به نظرم بحثا دیگه داره مغرضانه میشه
یعنی دوستان تو فکرشون اینه که واسه هر صنعتی هزینه بشه مهم نیست جواب بده یا نه, مهم اینه که من ازش لذت ببرم, و چون از فوتبال لذت نمیبرم بیام فوتبالو بکوبم

به نقل از شقایق.س :
جواب خاصی نداره حرفاتون!جوابشو قبلا دادم!

دوست عزیز من حرف نمیزنم که شما جواب بدی
حرف میزنم که فکر کنی...

در مورد الگو بودنم متاسفانه نگاه مغرضانه تایید میشه
تو ایران خب اکثر فوتبالیستا بی سوادن و نمیتونن الگوهای خوبی برای جوونامون باشن
ولی با این حال من بازم علی کریمی رو به عنوان 1 الگو به امثال محمد رضا گلزار تو سینما و رضا امیرخانی تو ادبیات ترجیح میدم...

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از فرزاد ** :
موارد خیلی کمی وجود داره که مثل فوتبال توجه میلیون ها نفر انسان رو به خودش جمع کنه. فوتبال میتونه باعث جنگ بین 2ملت (مثل : مصر و الجزایر ) یا وحدت یک ملت بشه( مثل اسپانیا) .
فوتبال الان تو دنیا به عنوان یک صنعت تجاری محسوب میشه. این خیلی ساده انگارانه هست که فوتبال رو صرفا یه ورزش تلقی کنیم .
خیلی ها بودن که به خاطر فوتبال حتی جون خودشون رو هم از دست دادن...( مثل دربی های قبلی استقلال و پرسپولیس)
خیلی طبیعی هست که تو ایران هم مثل همه جای دنیا به فوتبال ارزش بیشتری قایل بشن . طرفدار های فوتبال تو خود همین ایران میلیونیه! وقتی ملت دوست داشته باشن جو فوتبال هم زیاد میشه .
تو ایرلند 90% مردم کارشناس فوتبال هستن و با تمام وجود عاشق تیم ملی فوتبال کشورشونن ، در حالی که دیدیم تیم ملی ایرلند با 3باخت از مسابقات یورو حذف شد . ایرلندی ها هم تو فوتبال دنیا مقامی ندارند ولی مردمشون عشق میورزن به فوتبالشون .
این جا ایرانه ، قبول اما همه جای دنیا هم همینه . شاید چون شما پسر نیستی این دید رو داری به فوتبال .
وقتی بیشتر به فوتبال فکر کنی متوجه میشی که حوزه ی وسیعی داره و به سادگی نمیشه از کنارش رد شد .
البته منم موافقم که خیلی چیز های فوتبال ایران ایراد داره مثل مبلغ قرارداد های بازیکنان ایران ولی اینا نمیتونه باعث شه که ما به فوتبال بی توجه باشیم...
نگفتم "فقط"یه ورزشه،ولی به هرحال یک ورزش هست و قبل از اینکه یه تجارت باشه ورزش بوده اول
"جنگ"؟؟؟ :O به خاطر فوتبال بوده یعنی؟؟؟
آخه مورد دوم که وحدت بین یک ملته خیلی زیاد دیده شده،حتی غیر از اسپانیا،تو همه جای دنیا،سر بازیای تیم ملی،همه ملت یک صدا میشن حتی برای مدت کوتاهی هم که شده،چیزای خیلی کمی هستن که باعث یک صدایی همه ی مردم یه کشور میشن
نگفتم "فقط" یک ورزشه،و دقیقا هم گفتم که یه تجارت بزرگ هم هست،ولی در وهله اول ورزشه بعد تجارت
خب اون ناشی از مشکلات دیگه س که مربوط به جنبه وفرهنگ و اینا میشه،چرا توی جهان سوم این همه آدم سر یه بازی فوتبال که باید ازش لذت میبردن کشته میشن؟چرا تو اروپا خیلی خیلی کمه یا اصن نیست گاهی اوقات؟ واقعا فک نمیکنین مشکل ممکنه از خودمون باشه؟ :rolleyes:
ولی حداقل فوتبال ایرلندی قابلیت اینو داره که بهش "افتخار" کنن،همین صعود به یورو چیز کمیه فک میکنین؟؟؟منم همیشه به تیم ملی کشورم افتخار میکنم، بعدم ایرلندی ها فوتبالشون دولتی نیست،باشگاهاشون از جیب دولت بودجه نمیگیرن که بهش بشه گف پول مردم،ولی تو ایران داره از پول مردم هزینه میشه و به هیچ جانمیرسه،البته قبول دارم که فرهنگ تماشاگری هم تو ایران به شدت پایینه،توی همین بازیای یورو بعد از بازی هم تیم برنده تشویق شد توسط تماشاگراش،هم تیم بازنده،ولی تو ایران تا یه تیمی نتیجه نمیگیره شروع میکنن: حیاکن...رها کن :|
الان چه ربطی داش؟؟؟ :-/ مثلا پسرا چه دیدی دارن به فوتبال که دخترا اون دید رو ندارن الان؟ :-/
به نقل از amir h :
یعنی دوستان تو فکرشون اینه که واسه هر صنعتی هزینه بشه مهم نیست جواب بده یا نه, مهم اینه که من ازش لذت ببرم, و چون از فوتبال لذت نمیبرم بیام فوتبالو بکوبم
اتفاقا به نظرم این دید به فوتبال،حاصل اینه که تو کشور ما جواب نداده،اگه ما هم فوتبالی در سطح اروپا داشتیم و فوتبال داشت به اقتصادمونم کمک میکرد حتی،همه داشتن تعریف میکردن الان
مثلا همون اول تاپیک گفته شد که ورزشایی هستن که مقام بهتری میارن،ینی سرمایه ای که صرفشون شده جواب داده پس خوبه که بازم سرمایه گذاری بشه روشون،خب مطمئنن اگه فوتبال ایران 50 ام دنیا نبود و یه ذره جواب میداد این طرز فکر نبود در موردش

Spammer

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

چرا به فوتبال اهمیت داده میشه که معلومه،طرفدارای فوتبال خیلی خیلی بیشترن که دلایلی داره که میتونه از ورزش های دیگه اونو متمایز کنه.
در مرو خرج هایی که میشه،حدود نصف این مبلغی رو که الان به بازیکنا،مربیها،... میدن،باید بدن و این پول باقیمونده باید به جاهای دیگه ای جز رونق دادن به زندگی فوتبالیستا داده بشه، که دلیل نتیجه نگرفتن فوتبال ایرانه.
بحث کردن هم که خوب بستگی داره،برخی کل کل ها الکی هستند ولی بحث های با محتواتر بیخود و بی جهت نیستن!
نکات مثبت فوتبال هم انقدر زیاد هست که بتوینم نسبت بدی هاش، مثل شورش تماشاگرا توی مصر و انگلیس و ایتالیا،دلالی ها و شرط بندی ها،...، بی اعتنا تر باشیم.

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از Spammer :
چرا به فوتبال اهمیت داده میشه که معلومه،طرفدارای فوتبال خیلی خیلی بیشترن که دلایلی داره که میتونه از ورزش های دیگه اونو متمایز کنه.
در مرو خرج هایی که میشه،حدود نصف این مبلغی رو که الان به بازیکنا،مربیها،... میدن،باید بدن و این پول باقیمونده باید به جاهای دیگه ای جز رونق دادن به زندگی فوتبالیستا داده بشه، که دلیل نتیجه نگرفتن فوتبال ایرانه.
بحث کردن هم که خوب بستگی داره،برخی کل کل ها الکی هستند ولی بحث های با محتواتر بیخود و بی جهت نیستن!
نکات مثبت فوتبال هم انقدر زیاد هست که بتوینم نسبت بدی هاش، مثل شورش تماشاگرا توی مصر و انگلیس و ایتالیا،دلالی ها و شرط بندی ها،...، بی اعتنا تر باشیم.
درواقع تو ایران پول خرج فوتبال نکردن،خرج بازیکن و مربی کردن :rolleyes:
خب مسئله اینه که هر چیزی خوبی و بدی داره،مهم اینه که خوبی هاش در قیاس با بدیش هاش زیادتر باشه،وگرنه خوب مطلق که نداریم که بگیم فوتبالم اصن نباید نقص داشته باشه

farzad.e

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
کارشناسی ارشد معماری و انرژی

به نقل از آیدا-ق :
نگفتم "فقط"یه ورزشه،ولی به هرحال یک ورزش هست و قبل از اینکه یه تجارت باشه ورزش بوده اول
"جنگ"؟؟؟ :O به خاطر فوتبال بوده یعنی؟؟؟
آخه مورد دوم که وحدت بین یک ملته خیلی زیاد دیده شده،حتی غیر از اسپانیا،تو همه جای دنیا،سر بازیای تیم ملی،همه ملت یک صدا میشن حتی برای مدت کوتاهی هم که شده،چیزای خیلی کمی هستن که باعث یک صدایی همه ی مردم یه کشور میشن
نگفتم "فقط" یک ورزشه،و دقیقا هم گفتم که یه تجارت بزرگ هم هست،ولی در وهله اول ورزشه بعد تجارت
خب اون ناشی از مشکلات دیگه س که مربوط به جنبه وفرهنگ و اینا میشه،چرا توی جهان سوم این همه آدم سر یه بازی فوتبال که باید ازش لذت میبردن کشته میشن؟چرا تو اروپا خیلی خیلی کمه یا اصن نیست گاهی اوقات؟ واقعا فک نمیکنین مشکل ممکنه از خودمون باشه؟ :rolleyes:
ولی حداقل فوتبال ایرلندی قابلیت اینو داره که بهش "افتخار" کنن،همین صعود به یورو چیز کمیه فک میکنین؟؟؟منم همیشه به تیم ملی کشورم افتخار میکنم، بعدم ایرلندی ها فوتبالشون دولتی نیست،باشگاهاشون از جیب دولت بودجه نمیگیرن که بهش بشه گف پول مردم،ولی تو ایران داره از پول مردم هزینه میشه و به هیچ جانمیرسه،البته قبول دارم که فرهنگ تماشاگری هم تو ایران به شدت پایینه،توی همین بازیای یورو بعد از بازی هم تیم برنده تشویق شد توسط تماشاگراش،هم تیم بازنده،ولی تو ایران تا یه تیمی نتیجه نمیگیره شروع میکنن: حیاکن...رها کن :|
الان چه ربطی داش؟؟؟ :-/ مثلا پسرا چه دیدی دارن به فوتبال که دخترا اون دید رو ندارن الان؟ :-/

خوب دخترا فوتبال یا بازی نمیکنن یا کم بازی میکنن معمولا. و اصولا خیلی با روحیاتشون سازگار نیست . ببین نمیدونم چجوری بگم . من خودم خیلی ورزش میکنم و تو چند تا ورزش هم حرفه ای هستم . مثل پینگ پنگ و شاید تو پینگ پنگ خیلی قوی تر باشم اما حقیقتا فوتبال یه چیز دیگست...
2سال پیش تو مدرسه خودمون رباط پاره کردم تو فوتبال اما هنوز هم با علاقه میرم سراغ فوتبال هر چند که تو پینگ پنگ بعد چند تا قهرمانی دیگه ادامه ندادم ، چون اون جذابیت رو برام نداشت .
حضور در یورو خیلی هم افتخار محسوب نمیشه. ما هم تو جام جهانی شرکت کردیم ، هوم؟؟!؟!
راستی مگه تو نمیبینی تو اوروپا بعد هر بازی هولیگان ها رو دستگیر میکنن به خاطر رفتار های ناشایست و شعار های نژاد پرستانشون؟؟؟؟!!!؟؟؟
مگه آشوب هایی که تو آلمان ، ایتالیا و روسیه و انگلستان به خاطر فوتبال صورت میگیره رو ندیدی؟؟!!!؟؟
فقط تو ایران تو ورزشگاه فحش نمیدن همه جا همینه ...
توصیه میکنم در این باره از کتاب های آقای صدر ( همونی که میاد تلویزیون به عنوان کارشناس فوتبال) استفاده کتی و مطالعه کنی.
فوتبال ایران مشکل زیاد داره قبول اما دولتی بودن فوتبال دلیل نمیشه که ما به فوتبال اهمیت ندیم . مردم ما تفریح کم دارن و من به عنوان یه جوون انتخاب های محدودی برای تفریح دارم نهایتش سینما ، گردش ، فوتبال و ایناس . ولی طرف تو آمریکا هاکی روی یخ هم میتونه بره !!! :D
فوتبال هم نباشه چیزی نیست دیگه!

Spammer

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

کتاب روزی روزگاری فوتبال صدر رو منم پیشنهاد می کنم،جدا از تاریخچه فوتبال در چند کشور،تاثیرات فوتبال تو جوامع رو خیلی خوب بررسی کرده و منبع اطلاعاتی خوبی هست.

• شروع کننده موضوع

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

به نقل از آیدا-ق :
ببخشید سینما هم همین مشکلو داره،خیلی چیزای دیگه هم همین مشکل رو دارن،ولی نمیشه نفس اون چیز رو زیر سوال برد باهاش [-(
روس ها نژاد پرستن چه ربطی داره به فوتبال؟ حداقل با وجود ورزش کلا بحث نژاد پرستی داره کم رنگ میشه
چی رو بزرگ کردیم؟؟؟ فوتبال صرفا یه ورزشه مهیجه که طرفدار زیاد داره و سرگرم کننده س،یه تفریح سالم به حساب میاد این از دید من،ولی خب قطعا در کنار همه این ها فوتبال یه تجارت بزرگ هم هست که مقدار زیادی پول توش جا به جا میشه و داره به اقتصاد کشورای مختلف هم کمک میکنه
اولا کجا "به هم ریخته"؟؟؟ همینکه کاتالان ها و مادریدیا و باسک ها یه جا کنار هم قرار میگیرن به خاطر وجود تیم ملی "فوتبال"شونه
اولا شما نمیتونین به اونا بگین "دوستی های الکی" :| از نظر من ارزش دارن اونا که شما بهش میگین الکی :|
کودوم تاثیرش؟ چه "مشکلی" واسه جوامع به وجود آورده؟؟؟
فک میکنم متوجه شده باشین اون جمله اشاره ش به چیزای دیگه س،اینکه فوتبال فقط شامل چن نفر آدم نمیشه که تو یه زمین دنبال یه توپ میچرخن،بلکه خیلی وجوه دیگه هم داره که مهمن
+نمیدونم چرا این حرفارو تو ایران میزنن فقط :-?? من هیچ وقت ندیدم که یه اروپایی یا یه ژاپنی مثلا این حرفا رو بزنه،فک کنم به خاطر این باشه که ما رو فوتبال سرمایه گذاری کردیم و نتیجه نگرفتیم،ولی اونا نتیجه گرفتن،حالا ما داریم ایراد میگیریم به فوتبال در صورتیکه ایراد از خودمونه ولی اونا دارن سود میکنن و ایراد هم نمیگیرن
+اگه این ایراد وارده به فوتبال پس به همه ی ورزشای دیگه هم وارد هس،پس همشون بیخودن و نباید وجود داشته باشن دیگه طبق این طرز فکر
سینما؟سینمای ایران توی دنیا حرفایی واسه گفتن داره...نفس فوتبال به عنوان یه ورزش،قابل احترامِ،دقیقا به اندازه ی بقیه ی ورزشا!
روس ها نژاد پرستن درست...اما به فوتبال ربطش دادن!چرا همین روس های نژاد پرست نمیان توی ورزش دیگه ای این اوضاع رو بوجود نمیارن!؟
بالاخره کدوم یکی؟نهایتش که دارن از فوتبال سو استفاده شون رو میکنن!قبول کنین اگه یه ذره از این همه توجه کاسته مسشد سو استفاده نمیکردن ازش!
تفریح سالم و ورزش مهیج هس...ولی بقیه ی ورزشا هم همین قدر ارزش دارن!
در مورد تجارت...آره کمک میکنه!اما به نابودی!الان دور و اطرافتو ببین!منم قبول دارم که نون تو فوتباله!چه لزومی داره بریم درس بخونیم؟هان؟کل زندگیمون شده فوتبال!
من به کاتان ا و مادریدیا باسک و فلان و بهمان کاری ندارم...همونقدری که فوتبال تونسته کتالان ها و مادریدیا و باسک ها و اینا رو دور هم جمع کنه،همونقدرم تفرقه انداخته!سر هیچ و پوچ...سر دوتا تیم!اگه این دوستیا الکی نیس،پس قطعا دشمنی هام الکی نیس...اوکِی؟پس صفر-صفر مساوی!!
تاثیرش هم همونایی که اقای امیر گفت...اصلا تاثیر مطلوب نداشته فوتبال...اگه داشته مثال بزن!
بعله...کاملا متوجه معنی اون جمله شدم!
++میدونین چرا فقط این حرفا رو توی ایران میزنن؟!چون توی ایران فوتبال یکی از ضعیف ترین ورزشاس!بقیه ی ورزشا دارن قربانی میشن! :|
اونا دارن روی چیزی که تواناییش رودارن تمرکز میکنن،نه چیزی که توش از همه جا عقبن!(آدمای موفق روی فرصت ها تمرکز میکنن و آدمای شکست خورده روی موانع و مشکلات...)
++طبق کدوم طرز فکر دقیقاً؟ :-?
به نقل از فرزاد ** :
همین ایرلند که مثال میزنین ...ببینین خودتون هم گفتین موفق نبوده توی یورو 2012!اما هنوزم همونقدر بهش بها داده میشه!چرا باید اینطور باشه؟!
دوستان حرف من عدالته...باید عدالت برقرار بشه!
در ضمن این موضوع اصلا به دختر بودن من ارتباطی نداره!هیچ ارتباطی...لطف کنین پایین همین پست منو حتما بخونین!
به نقل از amir h :
خوب...راجع به مغرضانه شدن بحث...بهتون بگم که من خودم شدیدا،تاکید میکنم،شدیدا فوتبالی هستم و فوتبال رو هم دنبال میکنم(نمونشو میتونین توی تاپیک هوادارای استقلال ببینین!)
خیلی هم لذت میبرم فوتبال نگاه کنم با خونواده! :D
به نقل از amir h :
دوست عزیز من حرف نمیزنم که شما جواب بدی
حرف میزنم که فکر کنی...
بنده نظرمو گفتم...و جواب حرف شما!نکنه منتظرین من فقط بشینم نظراتونو بخونم؟

دوستان من میخوام یا قانع بشم،یا قانع کنم...لطف کنین همکاری کنین! :)

به نقل از amir h :
در مورد الگو بودنم متاسفانه نگاه مغرضانه تایید میشه
تو ایران خب اکثر فوتبالیستا بی سوادن و نمیتونن الگوهای خوبی برای جوونامون باشن
ولی با این حال من بازم علی کریمی رو به عنوان 1 الگو به امثال محمد رضا گلزار تو سینما و رضا امیرخانی تو ادبیات ترجیح میدم...
خوشحالم که خودتونم اینو قبول دارین!!
به نقل از Spammer :
دقیقاً!...این واقعا یه اشتباهه!
لطف کنین بگین فوایدشو تا قانع شیم!
به نقل از فرزاد ** :
خوب دخترا فوتبال یا بازی نمیکنن یا کم بازی میکنن معمولا. و اصولا خیلی با روحیاتشون سازگار نیست . ببین نمیدونم چجوری بگم . من خودم خیلی ورزش میکنم و تو چند تا ورزش هم حرفه ای هستم . مثل پینگ پنگ و شاید تو پینگ پنگ خیلی قوی تر باشم اما حقیقتا فوتبال یه چیز دیگست...
2سال پیش تو مدرسه خودمون رباط پاره کردم تو فوتبال اما هنوز هم با علاقه میرم سراغ فوتبال هر چند که تو پینگ پنگ بعد چند تا قهرمانی دیگه ادامه ندادم ، چون اون جذابیت رو برام نداشت .
الان دیگه فک نمیکنم اینجوری باشه!اوضاع خیلی فرق کرده...منم خودم خیلی ورزش میکنم...بدمیمتون،پینگ پونگ،اسکیت،هند بال،کبدی،شنا،تکواندو....حتی همین فوتبال...عصرا هر روز فوتبال بازی میکنم و پامم یه بار تو فوتبال شکسته... :D
اینا صرفابه این جهت گفتم که بدونین من خصومتی با فوتبال ندارم و دلیل زدن این تاپیکم بخاطر صرفا دختر بودنم نیس! :-"

+چقد طولانی شد...

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از فرزاد ** :
حضور در یورو خیلی هم افتخار محسوب نمیشه. ما هم تو جام جهانی شرکت کردیم ، هوم؟؟!؟!
راستی مگه تو نمیبینی تو اوروپا بعد هر بازی هولیگان ها رو دستگیر میکنن به خاطر رفتار های ناشایست و شعار های نژاد پرستانشون؟؟؟؟!!!؟؟؟
مگه آشوب هایی که تو آلمان ، ایتالیا و روسیه و انگلستان به خاطر فوتبال صورت میگیره رو ندیدی؟؟!!!؟؟
فقط تو ایران تو ورزشگاه فحش نمیدن همه جا همینه ...
توصیه میکنم در این باره از کتاب های آقای صدر ( همونی که میاد تلویزیون به عنوان کارشناس فوتبال) استفاده کتی و مطالعه کنی.
فوتبال ایران مشکل زیاد داره قبول اما دولتی بودن فوتبال دلیل نمیشه که ما به فوتبال اهمیت ندیم . مردم ما تفریح کم دارن و من به عنوان یه جوون انتخاب های محدودی برای تفریح دارم نهایتش سینما ، گردش ، فوتبال و ایناس . ولی طرف تو آمریکا هاکی روی یخ هم میتونه بره !!! :D
فوتبال هم نباشه چیزی نیست دیگه!
بازم من نفهمیدم چه ربطی داش به موضوع بحث ما :-??
اینم که با روحیاتشون سازگار نیس تلفین شده،وگرنه کی گفته سازگار نیس؟دلیل علمی داره آیا؟ :-/
خب خیلی خیلی کمتر از ایرانه،بله نگفتم که نیس،گفتم خیلی کمه
مگه من گفتم بقیه جاها مدینه فاضله س؟
آقای صدر رو هم میشناسم :D
خب مگه من گفتم اهمیت ندیم؟؟؟
من گفت چون دولتیه،مردم احساس میکنن پولشون داره به فنا میره و میگن چقد فوتبال و اینا
و فوتبال هم تفریحی است سالم،و چون از معدود گزینه های قبال دسترسه خب پرطرفدار هم میشه،ولی حتی تو کشورایی که محدود نیس تفریحاتشونم بازم فوتبال محبوبیت زیادی داره،آمریکا هم کلا فرق داره،اونا فوتبال آمریکایی و بسکتبال رو دوس دارن به جاش
به نقل از شقایق.س :
سینما؟سینمای ایران توی دنیا حرفایی واسه گفتن داره...نفس فوتبال به عنوان یه ورزش،قابل احترامِ،دقیقا به اندازه ی بقیه ی ورزشا!
روس ها نژاد پرستن درست...اما به فوتبال ربطش دادن!چرا همین روس های نژاد پرست نمیان توی ورزش دیگه ای این اوضاع رو بوجود نمیارن!؟
بالاخره کدوم یکی؟نهایتش که دارن از فوتبال سو استفاده شون رو میکنن!قبول کنین اگه یه ذره از این همه توجه کاسته مسشد سو استفاده نمیکردن ازش!
تفریح سالم و ورزش مهیج هس...ولی بقیه ی ورزشا هم همین قدر ارزش دارن!
در مورد تجارت...آره کمک میکنه!اما به نابودی!الان دور و اطرافتو ببین!منم قبول دارم که نون تو فوتباله!چه لزومی داره بریم درس بخونیم؟هان؟کل زندگیمون شده فوتبال!
من به کاتان ا و مادریدیا باسک و فلان و بهمان کاری ندارم...همونقدری که فوتبال تونسته کتالان ها و مادریدیا و باسک ها و اینا رو دور هم جمع کنه،همونقدرم تفرقه انداخته!سر هیچ و پوچ...سر دوتا تیم!اگه این دوستیا الکی نیس،پس قطعا دشمنی هام الکی نیس...اوکِی؟پس صفر-صفر مساوی!!
تاثیرش هم همونایی که اقای امیر گفت...اصلا تاثیر مطلوب نداشته فوتبال...اگه داشته مثال بزن!
بعله...کاملا متوجه معنی اون جمله شدم!
++میدونین چرا فقط این حرفا رو توی ایران میزنن؟!چون توی ایران فوتبال یکی از ضعیف ترین ورزشاس!بقیه ی ورزشا دارن قربانی میشن! :|
اونا دارن روی چیزی که تواناییش رودارن تمرکز میکنن،نه چیزی که توش از همه جا عقبن!(آدمای موفق روی فرصت ها تمرکز میکنن و آدمای شکست خورده روی موانع و مشکلات...)
++طبق کدوم طرز فکر دقیقاً؟ :-?همین ایرلند که مثال میزنین ...ببینین خودتون هم گفتین موفق نبوده توی یورو 2012!اما هنوزم همونقدر بهش بها داده میشه!چرا باید اینطور باشه؟!
دوستان حرف من عدالته...باید عدالت برقرار بشه!
در ضمن این موضوع اصلا به دختر بودن من ارتباطی نداره!هیچ ارتباطی...لطف کنین پایین همین پست منو حتما بخونین!خوب...راجع به مغرضانه شدن بحث...بهتون بگم که من خودم شدیدا،تاکید میکنم،شدیدا فوتبالی هستم و فوتبال رو هم دنبال میکنم(نمونشو میتونین توی تاپیک هوادارای استقلال ببینین!)
خیلی هم لذت میبرم فوتبال نگاه کنم با خونواده! :Dبنده نظرمو گفتم...و جواب حرف شما!نکنه منتظرین من فقط بشینم نظراتونو بخونم؟

دوستان من میخوام یا قانع بشم،یا قانع کنم...لطف کنین همکاری کنین! :)
خوشحالم که خودتونم اینو قبول دارین!!دقیقاً!...این واقعا یه اشتباهه!
لطف کنین بگین فوایدشو تا قانع شیم!الان دیگه فک نمیکنم اینجوری باشه!اوضاع خیلی فرق کرده...منم خودم خیلی ورزش میکنم...بدمیمتون،پینگ پونگ،اسکیت،هند بال،کبدی،شنا،تکواندو....حتی همین فوتبال...عصرا هر روز فوتبال بازی میکنم و پامم یه بار تو فوتبال شکسته... :D
اینا صرفابه این جهت گفتم که بدونین من خصومتی با فوتبال ندارم و دلیل زدن این تاپیکم بخاطر صرفا دختر بودنم نیس! :-"

+چقد طولانی شد...
خب شما اون پست من رو نخوندین دیگه! چونکه ما واسه فوتبال خرج کردیم ولی جواب نگرفتیم،درعوض واسه سینما اگه کاری کردیم،اسکار گرفتیم،قبول دارین اگه ایران قهرمان جام جهانی میشد این حرفو نمیزدین؟اون موقع به این معنی بود که ما سرمایه گذاری درست کردیم و فلان و بهمان و چقدر فوتبال به ما چیزای خوبی داده
منم نگفتم از بقیه ورزشا مهم تر یا فلان تره،ولی گفتم فوتبال یه همچین ورزشیه،نگفتم بقیه نیسن
نمیارن؟؟؟ :)) سر بازی تیمای هاکی هم همین اتفاق میفته ولی چون پوشش جهانی ندارن خیلی کم پیش میاد بگن تو ایران،یا مثلا تو خود لیگ فوتبال روسیه تقریبا سر هر بازی همین مشکل رو دارن ولی چون اصولا لیگ فوتبال روسیه کم پوشش داده میشه ما فقط زمان یورو میفهمیم این چیزا رو،بعدم از کجا معلوم سر بقیه ورزشا نژاد پرستی نمیکنن؟ چون ما نمیدونیم و نمیشنویم ینی وجود نداره؟
به نابودی اقتصاد؟؟؟ اقتصاد ما ینی واسه فوتباله که نابود شده؟؟؟؟؟
شما برید ببینید برگزاری یه مسابقه فوتبال تو یه کشور چقد مهمه که همه واسش سر و دس میشکونن وجام جهانی 2010 چه تاثیری توی اقتصاد آفریقای جنوبی داشت و اشتغال زایی کرد و... یا مثلا قبل از فنیال چمپیونز،رستوران ها و فروشگاهای اطراف آلیانس آره نا خیلی خوشحال بودن،میگفتن فروش ما 3 برابر میشه،خب اگه اینا کمک به اقتصاد نیس پس چیه؟
کل زندگی من نشده فوتبال،منم هدف خودم رو از درس خوندن دارم و نمیدونم چرا باید به خاطر اینکه فوتبال پر کرده اطراف مارو درسم رو ول کنم :-??
طبق طرز فکر شما،خب تو آمریکا هم به فوتبال آمریکایی و بسکتبال اینجوری اهمیت میدن که ما به فوتبال اهمیت میدیم،و همه هم راضین،چون چیزی رو که خواستن به دس آوردن
خب دیگه! پس مشکل،فوتبال ایرانه نه فوتبال! بعله اون خیلی نقص داره،اصلا همون سرمایه گذاری ها هم چون درست و اصولی نبوده نتونسه بهش کمک کنه و این رو هم قبول دارم که بقیه ورزشا دارن قربانی میشن،ولی این به خاطر ماهیت فوتبال نیست که به خاطر سیاستای غلط کشور ماست
چون حتما ایرلندیا چیزی رو که انتظار داشتن از فوتبال گرفتن و همین براشون کافی بوده و فک میکنن میتونن بهتر بشن
کسی تو این بحث نه قانع میشه نه قانع میکنه،فقط دوطرف آگاه میشن،اگه هدفتون اینه که قانع کنین یا قانع شین،ازالان میگم بهتون که به هدفتون نمیرسین
بعد من یه سوال واسم پیش اومد: شما اگه فک میکنین فوتبال انقد باعث بدبختی و فلاکت ملت ها شده( :-")،که قطعا نشده،چرا خب خودتون بازی میکنین و نگاه میکنین؟ :-? چون ازش لذت میبرین،مردم دنیا هم از این کار لذت میبرن و حاضرن خرج کنن براش،عین چیزای دیگه ای که واسه لذتشون خرج میکنن واسش،حداقل این سالمه و یه سودی داره
+خیـــــلی طولانی شد،شرمنده

بالا