• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

من چقدر ورزش کنم؟ اصلاً هدفم چیه؟

• شروع کننده موضوع

مهسا 1376

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمانشاه
سلام ! :-"
يه سِری از فعالیت​ها هستن مثلاً مثلِ پیاده​روی که جزوِ ورزش حساب می​شن. و این فعالیت های متوسط باعث حفظِ سلامتیِ ما می​شن.
امّا ... همه​ یِ ماها به فعاليت​هایِ بیشتری نیاز داریم. خیلی​ها ميگن که حتما ۳۰ دقیقه ورزش رُ تو یِ روز نیاز داریم و بعضی​ها هم حتی میگن ۱ساعت باشه.
حالا همه‌مون باید بدونیم که واقعاً بدنِ‌مون در روز به چه مقداری ورزش نیاز داره.!
خب مسلماً مقدار ورزشی که بدنِ من ِ نوجوان نياز داره ، متفاوت ِ با مقدار ورزشی که يه خانوم ِ ميانسال نياز داره مثلاً. :D

حالا اصلاً یه سوال ! آیا وقتی یه فرد می​خواد فعالیت های ِ ورزشی ُ شروع کنه ، بايد روی ِ نياز مينيمم به فعاليت ورزشي تمرکز کرد تا همون اول کم نیارن و حالت خستگی و اینا نداشته باشن، يا این​که باید نیازشون رُ بالاتر گرفت تا فواید ِ بیشتری هم داشته باشه براشون ؟ :D

يه چيز ِ تاثيرگذار ِ ديگه هم که هست، هدفِ​تون از ورزش کردن چيه؟
مقدارِ صحيحِ ورزش نسبتِ مستقيمی به هدف‌تون داره. مثلاْ یکی هدف‌ش از ورزش فقط کم کردن ِ ورزنِ. اما یکی دیگه واسه حفظ سلامتی ورزش می کنه. خب معلومه کسی که میخواد وزن کم کنه به فعالیتِ بیشتری نیاز داره.

حالا کاری که ما میخوایم بکنیم! :-" این ِ که این اهداف ُ مشخص کنیم . بعد ببینیم هر کدوم از این اهدافی که ممکنه اهدافِ ما هم باشن، با توجه به شرایط ( سن مثلاً ، وضعیت ِ سلامتی ، جنسیت و ...) واقعاً چقدر به ورزش نیاز داریم ؟

[هم هدف​ها مشخص مي​شن ، هم مقدار ِ نياز به ورزش.]

sana Golaby

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
پاسخ : من چقدر ورزش کنم؟ اصلاً هدفم چیه؟

رشته ورزشی من شطرنجه
خیلی خیلی به شطرنج علاقه دارم اما یکی از دلایلم هم اینه که من ورزش مدرسه خیلی گند میزنم و نمره م10 هم نمیشه اما هرسال یه ترم میرم مسابقات ناحیه و یه ترم (ترم بعدش)استانی و مقام میارم و اینطوری هستش که اون10 تبدیل میشه20 B-)

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

من روزی 3 ساعت در حال حاضر
واسه انتخابی تیم ملی
دوستام صبح ها هم میان خب ینی روزی 6 ساعت
ولی من مدرسه میرم
اگه بشه هدفم تیم ملی واترپلوئه /m\
واسش حداقل باید روزی 5 ساعت وقت بذارم ولی نمیتونم دیگه :-??

• شروع کننده موضوع

مهسا 1376

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمانشاه

یه لحظه صبر کنید ! ببینید ، مي​خوايد تويِ تاپيکي پست بديد اول متن و توضيحات ِ تاپيک ُ بخونيد بعد ...

مثلاً پستي که قراره داده شه اينجا ، اينجوريه :

هدف : حفظِ سلامتي .

خب خيلي​ها هستن که واسه حفظِ سلامتي​شون ورزش مي​کنن . واسه اين​که سالم بمونيم فقط کافيه روزي نيم ساعت يه فعاليت​هايي رُ داشته باشيم . مثلا همين پياده​روي . اگه هرروز نيم ساعت و بعداً به نسبت اضافه کردن ِ اون ، ورزش کنيم خيلي راحت مي​تونيم سلامتي​مون رُ حفط کنيم .

پس به نظر ِ من واسه سالم موندن حداقل نيم ساعت ورزش کافي ِ.

( کلاً يه نمونه مثال بود واسه روشن​تر شدنِ هدف ِ تاپيک! X_X :-" )

cristiano

thisisajjad
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

ام
ورزش ک کلا باید برای سلامتی بکنیم
چقدرشم ک ب خود فرد بستگی داره
ولی هدف من از ورزش کردن اینه ک بدنم روو فرم باشه :-"

shinymoon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
tbriiizzzz
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

خوب ورزش هم برا سلامتی خوبه هم برا روحیه و درس خوندنمون!!!
من ورزش روزی حداقل 2 ساعت ولی تمرینامم مرتب میرم و هدفم اینه که موفق شم و برم تیم ملی و از همه مهمتر تناسب اندام!!! (;
بی هدف که نمیشه!!! :>

بالا